Lenf bezi şişmesi

Benim 3 yıldır çenemin altındaki lenf bezlerim şiş. Defalarca doktora gittim antibiyotikler geçici küçülttü. Doktor dediki Bu senin vücudunun savunma sistemi yapacak bir şey yok çok rahatız olursan ameliyatla alınır. Ama kötü huylu değil zararı yok diyor. ben o şişilikten rahatsız oluyorum ama ameliyat olmak da istemiyorum. O yüzden o şişilikle yaşıyorum.
Bende de iki yılı aşkındır var antibiyotik kullanınca küçülüyor ama hep orda anksiyete ve panik atak hastasıyım ayrıca bazen o kadar çok kafama takıyorum ki :/

Benim de şiş lenflerim 🥺 havadan herhalde eşimde çok terliyor geceleri boynum terliyor
Ne kadar süredir sis. Benimde 5 ay oldu bir tane lenf nodu varmış koltuk altında hergun sızlar yeri küçülme olmamış demekki. Tabi ben her zaman epilasyon aleti kullanıyorum acaba o mu yapiyor bilmiyorum

Ağrı var mı sizde de . Dr Ahsen bakan çok güzel açıklamış. Eğer lenf nodunda yağlı hilusu bein veya reaktif görünümünde diyorsa raporda korkmayın 2 yıl takipten sonra takibi bırakabilirsiniz demiş. İki yıl boyunca takip ama. Nasıl pankreas var ama kanser olacaği anlamına gelmiyor bu lenf nodlari da kanser olacak diye bişey yok dedi.

Ağrı var mı sizde de . Dr Ahsen bakan çok güzel açıklamış. Eğer lenf nodunda yağlı hilusu bein veya reaktif görünümünde diyorsa raporda korkmayın 2 yıl takipten sonra takibi bırakabilirsiniz demiş. İki yıl boyunca takip ama. Nasıl pankreas var ama kanser olacaği anlamına gelmiyor bu lenf nodlari da kanser olacak diye bişey yok dedi.
Evet haklsınız aslında bana da korkma demişti doktorum ama ben hastalık hastası olduğum için sürekli hastane hastane dolaşır oldum 😔 bu yüzden de sükrli her doktor farklı şey söylüyor

Evet haklsınız aslında bana da korkma demişti doktorum ama ben hastalık hastası olduğum için sürekli hastane hastane dolaşır oldum 😔 bu yüzden de sükrli her doktor farklı şey söylüyor
Ne dediler ki sana canım bana bahseder misin biraz

Eklentiler

• IMG_20221105_215513.jpg
    IMG_20221105_215513.jpg
    107,3 KB · Görüntüleme: 1.227
Raporu atarmısınız
Canım çok ağrıyor dişim dilim kulağım gözüm ağrıyor ve panik atak hastasıyım çeken doktor sıkıntı yok dedi iç hastalıkları gittim kan değerleri iyi dedi genel cerrahi gitim bana reaktif dedi hiç bir ilaç yazmadilar.bogazim ağrısı grip oldum baya kötü bir gripti ayrıca dişim de ağrıyor boğazımin ağrıdgi taraf KBB gitmedim daha Çarşamba günü gidecem ve pazartesi tekrardan çekecem iki gündür şişmiş yani baya bir gözüküyor çok korkuyorum çok

Enfeksiyon geçirdiyseniz ondan kaynaklı şişmiş olabilir. Bunun dışında bir anormallik görünmüyor neden bu kadar korktunuz anlamadım yani biyopsilik bir durumda yok ortada.
Ah canım çok şişmiş 1ay oldu sonuç alamadim ki KBB gitimde adam muane etmeden git şu hastaneye biyopsi yapsınlar dedi o gun bugün korkuyorum o hastane randevu da Çarşamba günü buldum okdr ağrıyor anlatamam

Ah canım çok şişmiş 1ay oldu sonuç alamadim ki KBB gitimde adam muane etmeden git şu hastaneye biyopsi yapsınlar dedi o gun bugün korkuyorum o hastane randevu da Çarşamba günü buldum okdr ağrıyor anlatamam
Ağrılı olması enfeksiyon olduğunu gösteriyor diye biliyorum korkmayın doktorunuz tedbir amaçlı biyopsi istemiştir parça alınıyor kolay bir işlem doktorunuz güven vermediyse başka bir doktora daha muayene olmanızı tavsiye ederim.

X