Lenf bezi şişmesi acil bakar mısınız 😢

Çok geçmiş olsun....

Dediklerinizi suan hepsini bugün yaşadım 17*6 koltuk altında kist var defi antibiyotik yazdı on beş gün sonra geri gel dedi 3 ay sonrada tekrar ultrason a gel dedi iyice çöktüm..
Teşekkür ederim size de çok geçmiş olsun🙏
Benim koltuk altı lenf boyutlarında şubat ayından beri hâlâ küçülme olmadı, ama kist olduğu söylenmedi, lenflerin küçülmesi aylarca hatta yıllarca zaman alabilirmiş, o yüzden 3 ay sonra tekrar kontrol etmek istiyor doktorlar.
Koltuk altı lenf bezlerinin şişme sebebi; memeden kaynaklı bir soruna bağlı olarak şişermiş genelde, şubat ayından beri lenflerimin boyutlarında pek bir değişiklik olmadığı için, doktorum işi sağlama almak ve detaylı görebilmek için meme mr da istedi, cuma günü meme mr ına girdim ve 40 dk da mr makinasının içinde kaldım ( meme mr ı biraz uzun sürüyormuş ) şükür sonuç temiz çıktı ve en başından doktorumun da tahmin ettiği gibi; meme içindeki yumuşak dokunun enfeksiyona tutulması nedeniyle, memeye en yakın olan savaşçı koltuk altı lenflerimiz etkilenir ve şişerlermiş.
Lenf bezlerim hâlâ şiş olduğu için ve enfeksiyon tamamen kurumadığı için tekrar antibiyotik tedavisine başladık, benim başımdan geçenler bu şekilde.
Size bu kistlerin neden olduğu belirtildi mi peki doktorunuz tarafından? Ve meme ve koltukaltından ultrason kontrolü yapıldı mı? N Nebiye

Son düzenleme:
Size de çok geçmiş olsun...haftaya kontrole gidecek geri insallah kuculmustur benden sadece meme ve koltuk altı ultrason a tutuldum Dr. Her hangi bir virüs gibi geçirdin mi diye ondan dolayı da şişer dedi bende yok ağır geçirmedim dedim. artık ama bende meme ye agri giriyordu surekli

Size de çok geçmiş olsun...haftaya kontrole gidecek geri insallah kuculmustur benden sadece meme ve koltuk altı ultrason a tutuldum Dr. Her hangi bir virüs gibi geçirdin mi diye ondan dolayı da şişer dedi bende yok ağır geçirmedim dedim. artık ama bende meme ye agri giriyordu surekli
Çokk teşekkür ederim🙏
Evet enfeksiyona bağlı oluyor, hatta ellerde egzama bile varsa koltuk altı lenf bezlerine vurur, şişme yaptırabilirmiş, gittiğim 2 doktorda ellerime baktı, bir çizik yaralanma bile etkiler dedi.
Ben bugün önlem amaçlı başka bir genel cerraha daha muayene oldum, ayrıca kendisi eskiden de tanıdığım ve muayene olduğum bir doktordu, rutin de gittiğim cerrah ile aynı şeyi söyledi, 1,5 ay sonra kontrol amaçlı tekrar ultrasona girelim dedi, peki 1,5 ay sonra ki ultrason görüntülerinde lenf boyutunda bir değişiklik yoksa o zaman ne yapacağız doktor bey? dedim, bu süreçte herhangi bir kitleye rastlamadığımız için, daha fazla üstün de durmamızın anlamı olmayacak, lenflerinin boyutu bu şekilde de kalabilir kafanıza takmayın dedi.

Doktor en başta dedi zaten sıkıntı yapacak bise yok diye ama olmuyor elimde değil ...bu antibiyotik verdi kluvatN diye o da yan etki yapıyor bende birZ ...kontrole erken giderim bu gidişle

Doktor en başta dedi zaten sıkıntı yapacak bise yok diye ama olmuyor elimde değil ...bu antibiyotik verdi kluvatN diye o da yan etki yapıyor bende birZ ...kontrole erken giderim bu gidişle
Antibiyotiği değiştirmesini isteyin doktorunuzdan bence..
Sizi çok iyi anlıyorum bende çok korktum hâlâ da korkuyorum😔

Benimde;
Solda en büyüğü; 18.5x6.5 mm,
Sağda en büyüğü; 10.5x4 mm boyutunda yer yer hafif kalın korteksli bir kaç adet lenf nodu izlenmiştir diyor ultrason raporumda..

Benimde;
Solda en büyüğü; 18.5x6.5 mm,
Sağda en büyüğü; 10.5x4 mm boyutunda yer yer hafif kalın korteksli bir kaç adet lenf nodu izlenmiştir diyor ultrason raporumda..
Anladım çok geçmiş olsun peki şuan nasıl ? Yapısı sert mi yumuşak mı dizinde mi gözlem Altında tutuluyor

Anladım çok geçmiş olsun peki şuan nasıl ? Yapısı sert mi yumuşak mı dizinde mi gözlem Altında tutuluyor
Çok teşekkürler🙏 Evet şubat ayından beri lenflerin boyutlarında küçülme olmadığı için sürekli ultrason ile önlem amaçlı takip ediliyor ancak, 2. ve ayrı olarak gitmiş olduğum cerrah haziran ayında bir kere daha ultrason ile kontrol edelim, boyutlarda değişiklik olmazssa, takibi bırakacağız artık, bu şekilde şiş de kalabilir dedi.

Dediğim gibi ilk gittiğimde şişme şikayeti ile gittim zaten boyutunun küçülmesini siz anlayamazsınız ki hafif belirginlik vardı yine gittiğimde ama doktor lenf bezin şiş değil dedi şimdi doktor muayenesi ile kendi gözleminiz çok farklı mesela bana hala şişmiş gibi geliyor doktora gösterdim şurası diye doktor da hayır orası şiş değil diyor öyle de bi durum var düz dururken hiçbir şey yok kafamı sol omzuma yatırınca ufak çıkıyor boynumda ama doktor onun kas olduğunu söyledi doktor fiziki muayenesinde çok cidddi boyutta büyüklük görmediği sürece böyle ileri tetkik istemiyor benim o boyutta bir bezem yokmuş öyle dedi
Dediğim gibi ilk gittiğimde şişme şikayeti ile gittim zaten boyutunun küçülmesini siz anlayamazsınız ki hafif belirginlik vardı yine gittiğimde ama doktor lenf bezin şiş değil dedi şimdi doktor muayenesi ile kendi gözleminiz çok farklı mesela bana hala şişmiş gibi geliyor doktora gösterdim şurası diye doktor da hayır orası şiş değil diyor öyle de bi durum var düz dururken hiçbir şey yok kafamı sol omzuma yatırınca ufak çıkıyor boynumda ama doktor onun kas olduğunu söyledi doktor fiziki muayenesinde çok cidddi boyutta büyüklük görmediği sürece böyle ileri tetkik istemiyor benim o boyutta bir bezem yokmuş öyle dedi
Merhaba aynı sıkıntıyı suan bende yaşıyorum bir grip geçirdim Ekim ayında ardında boynumda küçücük bir kitle farkettim tabiki sürekli parmağımla dürttüm onu bu ne diye ve büyüdü tabi elleyince de büyüyor sanırım sonra gittim doktora boyutu küçük korkulacak bişi yok dedi fakat boyun hareketinde tabi ki de belli oluyor suan sizin ne durumda acaba

Merhaba aynı sıkıntıyı suan bende yaşıyorum bir grip geçirdim Ekim ayında ardında boynumda küçücük bir kitle farkettim tabiki sürekli parmağımla dürttüm onu bu ne diye ve büyüdü tabi elleyince de büyüyor sanırım sonra gittim doktora boyutu küçük korkulacak bişi yok dedi fakat boyun hareketinde tabi ki de belli oluyor suan sizin ne durumda acaba
Öncekile geçmiş olsun bnm oğlumun boynunda da bi şişlik fark ettim direk doktora götürdüm lenf bezi şişmesi dedi doktor tahlil tuttu röntgen çektirdi çok şükür temiz çıktı enfeksiyon dan dolayı dedi herhangi başka bir belirtisi yoksa korkmayın dedi subay başı tekrar kontrolumuz var sizin şişlik nasıl elleyince oynuyor mu yumuşak mi

Öncekile geçmiş olsun bnm oğlumun boynunda da bi şişlik fark ettim direk doktora götürdüm lenf bezi şişmesi dedi doktor tahlil tuttu röntgen çektirdi çok şükür temiz çıktı enfeksiyon dan dolayı dedi herhangi başka bir belirtisi yoksa korkmayın dedi subay başı tekrar kontrolumuz var sizin şişlik nasıl elleyince oynuyor mu yumuşak mi
Benimki yumuşak ve oynuyor zaten ebat olarak küçük nohut kadar diyebilirim ama benim sinirlerimi hoplatıyor malesef

Hanımlar benim sol koltuk altım çok şişti. Ordan biyopsi alındı temiz çıktı şimdi 4 5 ay geçti üstünden yine şişmiş çok korktum ya bir sorun yoktur inşallah

X