Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Kreşten Sık Sık Hasta Olan Çocuğunu Benim Gibi Alan Var mı ?

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
evet tabikide hastalıkların önlenmesi pek mümkün değil. krese göndermek zorunda olan cokk aile var. belkı seneye bende verebılırım mecburiyetten. cocuklarımızın arkadaş ilişkilerıne olsun, sosyalleşmek olsun, eğitici oyunlar vb cokk faydası var. Ama hastalana hastalana bağışılık sistemlerinin gelişir demelerinede kızıyorum. insan cocuğu olunca daha iyi anlıyor. mesela cocuğum yokken dıyordumki iki yaşında veririm kreşe diyordum ama şimdi 3 yada 4 yaş diyorum. daha kızım bir yaşında benimde çalışmam gerekli seneye işe başlamayı düşünüyorum ama bu olayları duydukcada 3 yaşına kadar evdeyiz galiba.. ne yapalım o iyi olsunda. bazende bişeylerden feda etmek gerekiyormuş...

evet tabikide hastalıkların önlenmesi pek mümkün değil. krese göndermek zorunda olan cokk aile var. belkı seneye bende verebılırım mecburiyetten. cocuklarımızın arkadaş ilişkilerıne olsun, sosyalleşmek olsun, eğitici oyunlar vb cokk faydası var. Ama hastalana hastalana bağışılık sistemlerinin gelişir demelerinede kızıyorum. insan cocuğu olunca daha iyi anlıyor. mesela cocuğum yokken dıyordumki iki yaşında veririm kreşe diyordum ama şimdi 3 yada 4 yaş diyorum. daha kızım bir yaşında benimde çalışmam gerekli seneye işe başlamayı düşünüyorum ama bu olayları duydukcada 3 yaşına kadar evdeyiz galiba.. ne yapalım o iyi olsunda. bazende bişeylerden feda etmek gerekiyormuş...

Hastalık durumunu da şöyle düşünmek lazım. Çocuk ağır hasta oluyorsa, sürekli ateşli geçiriyorsa, Allah korusun zatürre braonşite falan yakalanmışsa o zaman çocuğu almak lazım tabi. Ama geniz akıntısı hafif öksürükle geçiriyordur o zaman almazsınız. Yarar-zarar dengesini kurmak lazım. Bizim mecburiyetimiz var, öyle durumlar umarım yaşamayız Allahım korusun. İnsan çocuğu hasta olunca ateşlenince çok üzülüyor. Çocuğun huyu suyu değişiyor.

öyle tabi hastalıkları ağır geçmıyorsa tabıkıde almazsın. kızım ılk hastalıgını 8 aylıkken oldu. oda nasıl oldu anlamadık ki benım o kadar dıkkat etmeme ragmen oldu. doktorum bronşit dedı. ve ılk o zaman anladım anneliğin zorlugunu. azcık bıyerden soğuk alsa hapşırık burnunun ucunda. yani biz anne olarak üstüne o kadar düşmemize rağmen hasta oluyorlarsa artık kreşlerdede normal diyorum.zaten ümidimi kestim gibi kreşlerden. bakalım zaman ne gösterecek...

Benim kızım kreşinde 4.ayına gececek.Geçmeyen hastalığı diye bir durumumuz yok.Kaldıki geçen sene hep evde olduğu halde zatürre başlangıcı geçirmişliğimiz bile mevcut.
Kreşde hasta olan çocuklar var mı onu bile bilmiyorum Alyanın sadece burun akıntısı var mesela.O da kaloriferli mekanın bir getirisi bize.

nasıl yani kreşlerde hastalık olması anormalmi size göre, ev dahamı sağlıksız bu yorumunuzdan onumu çıkaralım

Benim kızım kreşinde 4.ayına gececek.Geçmeyen hastalığı diye bir durumumuz yok.Kaldıki geçen sene hep evde olduğu halde zatürre başlangıcı geçirmişliğimiz bile mevcut.
Kreşde hasta olan çocuklar var mı onu bile bilmiyorum Alyanın sadece burun akıntısı var mesela.O da kaloriferli mekanın bir getirisi bize.

nasıl yani kreşlerde hastalık olması anormalmi size göre, ev dahamı sağlıksız bu yorumunuzdan onumu çıkaralım

gulsahcım kızılacak bişey yok. doktorlar bile bunu söylüyor. hasta ola ola bağışıklık güçleniyor. benim de 32 aylık kızım var. seneye düşünüyorum ben de kreşe vermeyi. uyku ve yemek düzeni için 3,5 4 olması gerekiyor. en azından evde zorla ya da sıkıştırarakk yemek yedirip uyutabiliyoruz. ben bir tek bunun için kreşe bu yaşlarda gitmeleri gerekiyor diye düşünüyorum. yoksa hastalıklar bişekilde buluyor. bide şöyle olabilirdi çocuğumuz iki olabilirdi biri okula gidip diğeri evde olabilirdi o zaman nasıl yapacaktık aynı evde.

Bu durum seçtiğiniz okula bağlı diye düşünüyorum.
Benim kızım 4 yaşından beri kreşe gidiyor. Sınıf mevcudu 7 kişi. Bir asil ve bir stajer öğretmen oluyor. Ayrıca İngilizce, Sanat, Müzik sınıfları ayrı. Çocuklar sınıf değiştirirken, çıktıkları sınıf siliniyor ve havalandırılıyor.

Spor için ayrı bir merkeze gidiyorlar servisle, haftada 2 gün. Sporu okulda yapmadıkları için de hastalık sebeplerindne biri daha ortadan kalkıyor.

Çok şükür ciddi hastalıklar yaşamadık. Biraz bütçe ayırıp, iyi bir okula göndermek gerek. Veya hiç göndermeyin.

Nasıl böyle bir yorum yaptınız anlayamadım doğrusu..
Arkadaş kendi kızından örnek vermiş, genelleme yapmamış..
Kendi kızı evdeyken hastalık geçirmiş, yani demek istiyor ki, sürekli evde tutsak bile hastalanabiliyor çocuklar..
Kreş de ise hasta olmamış kızı, yani kreşe giden hastalıktan kırılır diye bir kaide yok o halde..

Sadece kendi hayatından örnek vermiş. Yaşanmış bir örnek..

Bütün yazıları okudum ve genel anlamda çocukların sosyalleşme sürecinde sık sık hastalanmalarının doğal olduğunu bunu birçok kişinin yaşadığını gördüm.Benim oğlum daha bu ay başladı kreşe 4.5 yaşında ve ben mecburen verdim hatta zorla verdim kreşe.Çalışıyormuyum hayır genelde o zorunluluktan bahsedilmiş ama farklı zorunluluklarda var.Ben ev hanımıyım el bebek gül bebek baktım oğlumu her anne gibi pek hastalık çekmedi ve hiç ilaç kullanmayan da bir çocuk çünkü kendisi kullanmıyor veremiyoruz.Daha 2 gün gitmişti 6 gün evde yattı sonra 2 gün daha gitti bugün 23 nisan tatili yine hasta yani daha 2 hafta da 2 kez ateşli hastalık yaşıyor oğlum.Benim zorunluluğum şu oğlum tam olarak konuşamıyor sosyal iletişim çok az tüm pedagoglar kreş diyor da başka birşey demiyorlar ve sağlığı açısından kreşe gitmek zorunda ama daha 4 güncük ancak gidebildi sonuçta aylık para verdim peşin peşin ve hiç faydalanamadı kreşten diyebilirim.Ben şimdi kreşe göndermesem olmuyor göndersem olmuyor ne yapacağım bilmiyorum.Konuyu okuyunca yazmak istedim sadece herkese sağlıklı günler dilerim.

merhaba mesajı yazalı baya olmuş merak ettim zamanla düzeldi mi bağışıklığı benm oglum da 3.5 yasında ve sürekli hasta kreşe gidiyor artık antibyotk işe yaramayacak diye korkuyprum 3 haftada bir kullanıyor.az önce yine boğaz kızarmış.bu durumları yasayıp atlatan var mı yazarsanız cok sevinirim

canım ben çalışıyorum inan çalışmasam aynı senin gibi yapardım 2 aydır sürekli gecmeyen bi öksürük söz konusu 2haftadır rapor alıyorum sırf iyileşsin diye bakalım pazartesi mecbue göndercem carem yok imşallah bu sefer bulaşmadan gelir allah hepimizin kuzucuklarını korusun
Ah ya tam kafamdaki soruların adresindeyim çok bunaldım 😔 Bizde 2 ay oldu başlayalı ama sürekli hasta olmaya başladı artık aile büyükleri baskısından yoruldum çocuğun sürekli hasta olması da cabası inanın artık ne yapacağımı bilmiyorum belki bu konuda deneyimleyip yaşamamış anneler fikrini yorumunu paylaşırsa sevinirim bende

Merhaba üstünden yıllar gecmiş konunun ama şuan sizinle aynı durumu yasıyorum 4 yasında bir oglum var konusuyor fakat uzun cumleler kuramıyor ve kesinlikle krese vermem soylendi 1 bucuk aydır gidiyor. Yani gitmeye çalışıyor sureklı hasta 2 gun gitse 3 gun evde 2 haftadır hıc gidemedi baya ateslı enfeksiyon yasıyor. Bende kararsızım gonderıp gondermemekte ve bunu arastırırken sizin yazınızı gordum oglunuz suan okula baslamıstır sanırım konusma problemi duzeldı mi ve nasıl bir yol izlediniz lutfen benımle paylasır mısınız

X