Kreş hastalığı

Gssaat

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2024
6
1
36
Herkese merhaba oğlum 3.5 yaşında bu sene kreşe başladı kasımda el ayak derken arkasına kulakta sıvı birikmesi geniz akıntısı boğaz enfeksiyonu derken beta geçirdi. Arka arkaya özellikle 2 aydır 3 şişe agumentin 1,5 şişe cepax kullandı kandaki crpsimi zor düşürdük 10 a o da maksimum değeri (5) üstünde hala ama doktorumuz anbiyorişi bıraktırdı. Şimdide burnunda iltihap var bademciği ve geniz eti sınırdaymış kbb doktorumuz ameliyat olmalı ama bi tedavi uygulayacağım dedi. Bir karışım berdi burnuna sıkıyoruz kırmızı bir ilaç 3 hafta kullanacağız aynı şekikde flagy wantiseptik kullanıyoruz ateşi 38 üstüne çıkarsa bu sefer enjeksiyonla antibiyotik başlanılacak. Artık kanında enfeksiyomdan hep kötü hastalıklar düşünmeye başladım. Üstelik 5 aylık oplum var ama hastalıklardam panik atak geçirdiğim için antidepresana başlamak zorunda kaldım. Kreşe 3 haftadır göndermiyorum antibiyotik kullanırken nasıl kanında enfekyon çıktı diyorum. Ateşi bi inio bi çıkıo artık yıldım. Evde kardeş olduğu için birax psikolojik de hastalık yaşadıpını söylüyor bazı doktor ve çevremdeki yakınlarım. Eşim de işi gereği amerikaya gidip geliyoe çocuk babayı da özlüyor okula gitmesiği ve kardeşini de evde ilgilenildiğini de görünce kıskanıyor haliyke okuldakende bu kdr. Ayrıca çocupum alerjik bir çocuk çilek domates kakao süt yumurta toleranslı alerjisi var. Doktorlarımız alerjik çocuklarda daha çok bu hastalıkların sirayet ettiğinis öylüyor. Bebekliğinden beri de uykuya ilk daldiği bir saat kafası ensesi ve onurlarının oraları terliyor. E bu kadar hasta oluncada bakıyorum kötü hastalık belirtilerine geçmeyen enfeksiyon düşmeyen crp artık çocuğın vücudunda morluk sayar oldum okuldan gelince iyice saplantılı hal almaya başladı bende. Zor bir süreç açıkcası hergüj çocuğı gözlemliyorum biyerim ağrıyor dediğinde hemen bakıyoeum yok lenfoma yok lösemi. Artık ne yapacağımı bilmiyorum hem zedprex hem xanax kullanır oldum öteki bebeğime de bu yüzden artık süt veremiyorum. Ayrıca swnelerdir götürsüğüm çocuk doktoru acaba yetersiz öi diye başka çocuk doktoruna götürsüm agumentinin pandemi sonrası artık etki etmediği ve içtiği kutuların gwreksiz verildiğini de söylediz bu yaşa kadar antibiyotik içmeuen çocuk kreşe başladığından bu tana neredeyse 5 kutu antibiyotik içti. Artık ailem benim kendimi iyi etmemi doktora gitmemi ve biraz tevekkül sahibi olmam gerektiğini söyleyip duruyor ne yapacağımı şaşırdım

Çok kolaylıklar dilerim. Maalesef çocuk hasta olunca anne psikolojik olarak 3 kat acı çekiyor. Belki bu anneye eziyet ama bu olmasa çocuklar da böyle yetişemez. Onu ondan çok düşünüp mücadele eden biri olacak ki çocuk hakkıyla büyüyecek. Siz elinizden geleni yapmakta haklısınız ve devam edin. Yalnız kontrolünüzde olmayan şeyler için endişelenmeyin. Önceki çocuk doktoru iyi bir doktor da olabilir. İkinci doktor ben daha iyi bilirim havasına girip her şey olup bittikten sonra eleştirebilir ama belki ilk anda o da antibiyotik verecekti. Augmentin salgın sonrası etkisiz diye saçma bir şey olur mu? Benim oğlum da 3,5yaşında ve 2 ay önce beta geçirdi ve augmentin kullandı ve gayet iyileşti. ben de beta oldum ve maalesef benimkini boğaz sürüntü testleriyle anlayamadılar. O yüzden 2 hafta ağrı çektim, ancak kan testiyle bulundu ve 14 gün antibiyotik kullandım. Maalesef oğlum bu sırada benden yeniden kaptı mikrobu. 1 ay geçmeden onun yeniden antibiyotik kullanması gerekti. Acaba sizde de boğaz enfeksiyonları böyle bir döngüde mi?

Takviye olarak ne kullanıyorsunuz? D vitamini, demiri yerinde mi? Çinko bağışıklık için çok önemli ve faydalı. Doktor tavsiyesi ile 4 ay kullandı oğlum ve o dönem hasta olmadı. Ben yaz kış d vitamini veriyorum. Antibiyotik kullandı diye kefir, probiyotik yoğurt vs artırdım. Ama doktoruna probiyotik takviyesi de soracağım. Bir de boğaz probiyotiği varmış, pastil formunda. Bademcikleri hep şiş ve kırmızı olduğundan onu deneyeceğim.

Berna hanım görüşleriniz için teşekkür ederim. Dediklerinizde haklı olabilirsiniz her doktor farklı en sağlıklıso tabiki bebekliğinden beri takip eden kendi doktoru. Kulağında sovı biriktiğinde kbb doktoru basınç testi yaptı ve hemen tüp takılmalı dedi çocukmdoktorumuz sakın yapmayın bu böle uzayan bir şey havalar ısınınca geçecek olabilir kreş zamanı bu demişti ve gerçekten geçti. Biz sanırım boğaz enfeksiyonu üstüne beta derken arka arkaya virüslerle fazla almak durjmunda kaldık antibiyotiği. Çocuk alerjik olduğu için boğaz enfeksiyonu öksürük geniz akıntısı burun akıntısı gece horlamaları gece terlemeleri inanın bir lopun içinde sürekli devam ediyor. Ateşimiz çok olmadı ben 37.5 a da yüksek ateş diye baktığım için takıntım olduğundan aslında çok yüksek ateşlerde geçirmedik sıkıntımız antibiyotik kullanırken sürekli ark arkaya bırakıoruz beş gün snra yine ay ı ili gün snra yine tabloyla karşılaştık. Takviye olarak d vitamini balık yağı ve probiyotik kullanıyoruz hep kullandık tabi bunun yanında alerji ilaçlarımızı da içiyoruz. İki doktorda alerjik çocukların bu boğaz enfeksiyonu sürekli geçirdiği ve uzun sürdüğünü ilettil o yüzden okuldan gelir gelmez el ayak temizliği ve burun temizliğini önerdi burun tüm bakterileri alıyor geniz etide varsa oraya hapsedip viral hale getiriyormuş. Bu sırada tabi alerjen besin maddelerinde de uzak durmamız söylendi altında yatn sebep alerjik bir çocuk olması olabilir diye düşünmek istiyorum. Çinkoyu dediğiniz gibi bir doktoruma soracağım okula başlamadam checkup yaptırmıştık vitaminleri çok iyiydir gerçi ama düşmüş olabilir dediğiniz gibi

benımde bır oğlum var suan 5,5 yasında .bızımkıde alerjık bir çocuk.ve gercekten yıl ıcerısınde sadece boğaz enfeksıyonu gecırıyor bogazı bembeyaz oluyor antıbıyotık fayda etmıyor ve antıbıyotık iğne verınce doktorumuz geçiyor.bende geçen kış aynı sızın pskolojınızdeydım ve panik atak bır anne olmuştum ..ama kreşin ılk yılları küçük çocuklar bu şekılde cok hasta olur dedı doktorumuz şuan zar zor pskolojımı bıraz toparladım..yanı bunlar normal surecler .. böyle böyle buyuyecekler dıye umut edıyorum bende..

benımde bır oğlum var suan 5,5 yasında .bızımkıde alerjık bir çocuk.ve gercekten yıl ıcerısınde sadece boğaz enfeksıyonu gecırıyor bogazı bembeyaz oluyor antıbıyotık fayda etmıyor ve antıbıyotık iğne verınce doktorumuz geçiyor.bende geçen kış aynı sızın pskolojınızdeydım ve panik atak bır anne olmuştum ..ama kreşin ılk yılları küçük çocuklar bu şekılde cok hasta olur dedı doktorumuz şuan zar zor pskolojımı bıraz toparladım..yanı bunlar normal surecler .. böyle böyle buyuyecekler dıye umut edıyorum bende..
Tüm annelerin kaderi bu çok teşekkür ederim yalnız olmadığımı biraz da olsa rahatlatıyor Allah tüm çocuklara şifa versin

Berna hanım görüşleriniz için teşekkür ederim. Dediklerinizde haklı olabilirsiniz her doktor farklı en sağlıklıso tabiki bebekliğinden beri takip eden kendi doktoru. Kulağında sovı biriktiğinde kbb doktoru basınç testi yaptı ve hemen tüp takılmalı dedi çocukmdoktorumuz sakın yapmayın bu böle uzayan bir şey havalar ısınınca geçecek olabilir kreş zamanı bu demişti ve gerçekten geçti. Biz sanırım boğaz enfeksiyonu üstüne beta derken arka arkaya virüslerle fazla almak durjmunda kaldık antibiyotiği. Çocuk alerjik olduğu için boğaz enfeksiyonu öksürük geniz akıntısı burun akıntısı gece horlamaları gece terlemeleri inanın bir lopun içinde sürekli devam ediyor. Ateşimiz çok olmadı ben 37.5 a da yüksek ateş diye baktığım için takıntım olduğundan aslında çok yüksek ateşlerde geçirmedik sıkıntımız antibiyotik kullanırken sürekli ark arkaya bırakıoruz beş gün snra yine ay ı ili gün snra yine tabloyla karşılaştık. Takviye olarak d vitamini balık yağı ve probiyotik kullanıyoruz hep kullandık tabi bunun yanında alerji ilaçlarımızı da içiyoruz. İki doktorda alerjik çocukların bu boğaz enfeksiyonu sürekli geçirdiği ve uzun sürdüğünü ilettil o yüzden okuldan gelir gelmez el ayak temizliği ve burun temizliğini önerdi burun tüm bakterileri alıyor geniz etide varsa oraya hapsedip viral hale getiriyormuş. Bu sırada tabi alerjen besin maddelerinde de uzak durmamız söylendi altında yatn sebep alerjik bir çocuk olması olabilir diye düşünmek istiyorum. Çinkoyu dediğiniz gibi bir doktoruma soracağım okula başlamadam checkup yaptırmıştık vitaminleri çok iyiydir gerçi ama düşmüş olabilir dediğiniz gibi
Alerji ve geniz eti kesinlikle her türlü solunum yolu hastalığını daha zor hale getiriyor. Benim oğlumun da kreşe başladığı yıl 10 günde bir ateşlendi, eşekten düşmüş gibi olduk. 6 ayın sonunda geniz eti alındı, kulağına tüp takıldı... Bu sene biraz daha rahat geçti ama bu sefer de bademcikler büyüdü... hiç bitmiyor ve alerjisi olan, genizeti büyük çocuk için daha zor. Ben de pazartesi yeniden ameliyatını yapan doktora götüreceğim bademcik ve horlama şikayetiyle. Çoğumuz aynı dertteyiz. Moralinizi yüksek tutun.

Alerji ve geniz eti kesinlikle her türlü solunum yolu hastalığını daha zor hale getiriyor. Benim oğlumun da kreşe başladığı yıl 10 günde bir ateşlendi, eşekten düşmüş gibi olduk. 6 ayın sonunda geniz eti alındı, kulağına tüp takıldı... Bu sene biraz daha rahat geçti ama bu sefer de bademcikler büyüdü... hiç bitmiyor ve alerjisi olan, genizeti büyük çocuk için daha zor. Ben de pazartesi yeniden ameliyatını yapan doktora götüreceğim bademcik ve horlama şikayetiyle. Çoğumuz aynı dertteyiz. Moralinizi yüksek tutun.
Evet alerjik çocukların tablosu daha ağır oluyormuş. Biz de şimdi geniz eti ve bademcikle uğraşıyoruz bakalım doktorun yaptığı karışım burun spreyi iyi geldi gibi kurtarabilirsek kurtaracağız kbb doktoru yaz geliyor denize sokarsınız bi de boyu uzarsa yırtabilir dedi üç hafta sonraki kontrolde göreceğiz artık…bu arada hepinizin anneler günü kutlu olsun

Merhabalar geçmiş olsun. Alerji için , alerji uzmanına gittiniz mi? Benim kızımda da alerji kaynaklı geniz akıntısı , geniz eti büyümesi ve kulak enfeksiyonu oluyor. Alerji profuna gittik baya iyi geldi. Bulunduğunuz şehirde iyi bir alerji prof u varsa gitmenizi öneririm.

Crp enfeksiyon geçse bile hemen düşmeye bilir bazen haftalar sürebilir. Antibiyotik kullanırken crp 0 olacak diye bir şey yok. Sizdeki takıntı bende de vardı. Allah gerçekten sıkıntı verince hiçbir takıntı kalmıyor. Nelere takmışım diyorsunuz. Crp den kötü hastalık çıkmaz. Kendinizi boşuna yormayın. Crp sıfırlanınca bu sefer başka bir şey bulacaksınız. Kendimden biliyorum. Ama çocuklara çok haksızlık ediyoruz. Bizim üzüntümüzden stresimizden çok etkileniyorlar.

Tüm annelerin kaderi bu çok teşekkür ederim yalnız olmadığımı biraz da olsa rahatlatıyor Allah tüm çocuklara şifa versin
Ya size yardımcı olacak kadar bilgim yok ama şimdi size şunu yazmak istedim benim 6 aylık bir oglum var ve kalbinde delik var. 3.5 yaşında kızım var oda 1 ay oldu kreşe başladı. Şuan bu mesajı size yazarken evde hepimşz hastayız eşim de uzakta calısıyor benim. Yani kreşten hastalık geldi. Ben de sürekli mutsuzum kaygılıyım çünkü gece oglum hiç uyumuyor nefes alamıyor burnu tıkalı kızım da aynı şekilde gece hiç uyumadan elimde ateş ölçerle bi ona bi ona baka baka mafoldum daha sadece 1 ay oldu dayanamıyorum stresten ellerimdeki etleri koparıyorum öyle söyliyim yalnız değilsiniz. Ama siz en iyisini yapıyorsunuz elinizden geleni yapıyorsunuz onu söyleyeyim. Herkes diyordur gerçi ama bu günler geçecek

🙏🏻🙏🏻
Ya size yardımcı olacak kadar bilgim yok ama şimdi size şunu yazmak istedim benim 6 aylık bir oglum var ve kalbinde delik var. 3.5 yaşında kızım var oda 1 ay oldu kreşe başladı. Şuan bu mesajı size yazarken evde hepimşz hastayız eşim de uzakta calısıyor benim. Yani kreşten hastalık geldi. Ben de sürekli mutsuzum kaygılıyım çünkü gece oglum hiç uyumuyor nefes alamıyor burnu tıkalı kızım da aynı şekilde gece hiç uyumadan elimde ateş ölçerle bi ona bi ona baka baka mafoldum daha sadece 1 ay oldu dayanamıyorum stresten ellerimdeki etleri koparıyorum öyle söyliyim yalnız değilsiniz. Ama siz en iyisini yapıyorsunuz elinizden geleni yapıyorsunuz onu söyleyeyim. Herkes diyordur gerçi ama bu günler geçecek
🙏🏻🙏🏻 benim de 6 aylık bi oğlum var 😥abisinden hastalık geçecek diye ben de aynı sizin gibiyim Allah koruyor bu melekleri diyerek kendimi telkin ediyorum en azından ufaklık anne sütü alıyor doğal bağışıkllık diyordum ama tonlarca gelen sütüm stresten bi anda kesildi ve panik ataklarım başladığı için iki tane antidepresan kullanmaya başladım )biri xanax) bu sebeple sütümü de veremiyorum…Eşim çok sık amerikaya gitmek durumunda kaldı doğumumda da burada değildi hamileyken de çok sık gidiyordu ve stresten yine o dönem zona dökmüştüm. Stresle baş etmeyi çok iyi bilmeme rağmen iki çocuk olunca çok yalnız ve çaresiz kaldım

🙏🏻🙏🏻

🙏🏻🙏🏻 benim de 6 aylık bi oğlum var 😥abisinden hastalık geçecek diye ben de aynı sizin gibiyim Allah koruyor bu melekleri diyerek kendimi telkin ediyorum en azından ufaklık anne sütü alıyor doğal bağışıkllık diyordum ama tonlarca gelen sütüm stresten bi anda kesildi ve panik ataklarım başladığı için iki tane antidepresan kullanmaya başladım )biri xanax) bu sebeple sütümü de veremiyorum…Eşim çok sık amerikaya gitmek durumunda kaldı doğumumda da burada değildi hamileyken de çok sık gidiyordu ve stresten yine o dönem zona dökmüştüm. Stresle baş etmeyi çok iyi bilmeme rağmen iki çocuk olunca çok yalnız ve çaresiz kaldım
Bence kendinize bu kadar stres yapmamaya calısın süt konusunda da durust olayım benim ilk kızım mamayla büyüdü , canınız sagolsun suan sizin saglıgınız önemli siz iyi olun ki cocuklar iyi olsun ama inanın 2 cocukla tek cok zor. Sedef olsa egzama olsa zona olsa hepsi ne olursa yine haklısınız. Prozac , xanax fark etmez yine haklısınız.süt veremiyorum diyr dert etmeyin. Bu günler gececek diyip duruyorum ben. Siz de belki iyi gelirse geleceğe odaklanın. Sizi inanın anlıyorum. Ailem yurtdışında benim , eşim de sürekli calısıyor. Kardeşim ablam falan da yok tek cocugum yeni hep tektim hep tek bakıyorum. Kayınvalidem var o da bana düşman yani kabus gibi biri zaten lohusalıgımı zehir etmişti, şimdi 2 cocukla bazen böyle aklımı yitirir gibi oluyorum biri kusuyor öbürü aynı anda aglıyor ikisi de hasta ben yetişemiyorum falan ama diyorum ki sen yaparsın sen yaparsın cunku kimler kimler yaptı zaten büyücekler bak maksimum 2 sene zorlanacaksın ya da 1.

Bence kendinize bu kadar stres yapmamaya calısın süt konusunda da durust olayım benim ilk kızım mamayla büyüdü , canınız sagolsun suan sizin saglıgınız önemli siz iyi olun ki cocuklar iyi olsun ama inanın 2 cocukla tek cok zor. Sedef olsa egzama olsa zona olsa hepsi ne olursa yine haklısınız. Prozac , xanax fark etmez yine haklısınız.süt veremiyorum diyr dert etmeyin. Bu günler gececek diyip duruyorum ben. Siz de belki iyi gelirse geleceğe odaklanın. Sizi inanın anlıyorum. Ailem yurtdışında benim , eşim de sürekli calısıyor. Kardeşim ablam falan da yok tek cocugum yeni hep tektim hep tek bakıyorum. Kayınvalidem var o da bana düşman yani kabus gibi biri zaten lohusalıgımı zehir etmişti, şimdi 2 cocukla bazen böyle aklımı yitirir gibi oluyorum biri kusuyor öbürü aynı anda aglıyor ikisi de hasta ben yetişemiyorum falan ama diyorum ki sen yaparsın sen yaparsın cunku kimler kimler yaptı zaten büyücekler bak maksimum 2 sene zorlanacaksın ya da 1.
Böle aynı duyguları yaşayanları görünce sıkı sıkı sarılıp ağlayasım geliyor. Ama ne diyoruz cennet annelerin ayaklarının altında 🥰 dediğiniz gibi 2-3 sene sonra hatta bi 10 sene sonra bu hallerimize belki de gülüp geçeceğiz Allah hayırlı evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin… siz de bunalınca yazın bana birbirimizi telkin edelim 😀

Böle aynı duyguları yaşayanları görünce sıkı sıkı sarılıp ağlayasım geliyor. Ama ne diyoruz cennet annelerin ayaklarının altında 🥰 dediğiniz gibi 2-3 sene sonra hatta bi 10 sene sonra bu hallerimize belki de gülüp geçeceğiz Allah hayırlı evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin… siz de bunalınca yazın bana birbirimizi telkin edelim 😀
Ya valla şuan ben oturup ağlarım net. Bilin ne oldu. Kızım asenovirüs kapmış okuldan. 14 gündğr ben, kardeşi ve kızım evde hastayız. Bir de hafif bir hastalık ta değil öksürmekten uyuyamıyoruz sürekli ikisine bakmaktan hoşaf oldum en kötü halde de ben varım. Deseniz ki yardım alın birinden anneanne ve dedesi yurtdısında oturuyor. Kaynanam ve kayınpederim ise bana gönülden düşman nefret dolular genelde biz hasta olunca seviniyorlar , napsam okuldan mı alsam evde mi yaşasak dicem herkes diyecek ki nereye kadar koruyacaksın evde izole yaşayacaksın ama çekilmez bir hal alıyor sürekli hastayız sürekli ya. Bide oglum daha yeni 7 aylık oldu. Doktor ilaç bile yazamadı ona küçük diye sadece calpol veriyoruz. Okula verdiğime pişmanım valla ya

Evet alerjik çocukların tablosu daha ağır oluyormuş. Biz de şimdi geniz eti ve bademcikle uğraşıyoruz bakalım doktorun yaptığı karışım burun spreyi iyi geldi gibi kurtarabilirsek kurtaracağız kbb doktoru yaz geliyor denize sokarsınız bi de boyu uzarsa yırtabilir dedi üç hafta sonraki kontrolde göreceğiz artık…bu arada hepinizin anneler günü kutlu olsun
Biz de kbb uzmanına gittik. nazoster ve levmont verdi. sizinki gibi bol bol denize girmesini tavsiye etti, eylülde tekrar gelin dedi. Boy uzamasından bahsetmedi ama anladığım yaz döneminin iyi gelmesini umuyor. İnşallah güzel, az hastalıklı, şifalı bir yaz olur.

X