Kpss 2024 e hazırlananlar buyrun toplaşalım

Mavikelebenk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2021
1.023
863
Selamlar herkese lisans veya önlisans Kpss gy gk hazırlanan arkadaşlarım neler yapıyorsunuz? Benim biraz temelim olduğu için yeni başlayacağım. Etrafımda kpss çalışan kimse yok 🥲 çalışma arkadaşlığı yapıp birbirimize destek olabiliriz

İyi akşamlar. Ben de sınava hazırlanıyorum. Bu süreçte birlikte yol alacağımız arkadaşlar bulabilirim diye umuyorum

Çalışmaya başladınız mı? Ben soru çözümü yaparak başladım. Benim temelim var tek eksiğim çalışma disiplini 😭

ben varım ama nereden başlamalıyım bilmiyorum ya. 80 aldım 2022de çalışmamıştım pek bi kampa gitmiştim sadece 3 ay. temelim var özellikle matematik tarih Türkçem çok kötü. rakiplerim günde 12 saat ders çalışıyor 95+ üstü almam lazım atanmak için. mühendisim aynı zamanda yüksek lisansa başladım 3 gün de işe gideceğim muhtemelen ya da okulda projem olacak. eğitim koçu mu bulsam bilmiyorum ki

ben varım ama nereden başlamalıyım bilmiyorum ya. 80 aldım 2022de çalışmamıştım pek bi kampa gitmiştim sadece 3 ay. temelim var özellikle matematik tarih Türkçem çok kötü. rakiplerim günde 12 saat ders çalışıyor 95+ üstü almam lazım atanmak için. mühendisim aynı zamanda yüksek lisansa başladım 3 gün de işe gideceğim muhtemelen ya da okulda projem olacak. eğitim koçu mu bulsam bilmiyorum ki
Aaa sizle aynıyız ben de 80 aldım 2022 de . Temelimizin üstüne katmalıyız hangi şehirdesinşz

Bence öncelikle bir plan yaparak başlamalıyız ve bu planı aksatmadan uygulamak da lazım tabi. Ben her sene giriyorum öğretmenlik mezunuyum ve her sene sanki sınav biraz daha zorlaşıyor gibi geliyor.

Benim yaşadığım şehirde çalışma salonu vardı ve geçen sene çok kısa bir süre oraya gitmiştim ve çok faydasını gördüm. O tarz yerlerde herkes ders çalışıyor ve insan onları görünce hırslanıyor. Yani ben bu şekilde çalışabiliyorum en azından.
Belediyelerin bu tarz çalışma yerleri, kütüphaneleri oluyor. Bu imkan yoksa yaşadığınız şehirdeki üniversitenin kütüphanesini de kullanabilirsiniz.

Benim de iki çocuğum var. Gün içinde toplasam 3 saat tek kalabiliyorum sadece. Benim hocamdan video izlemeye başladım tarihten ama o da çok uzun olduğu için benim de zamanım kısıtlı olduğu için bıraktım.okuyarak çalıştım. Henüz sadece tarihten İslamiyet oncesini bitirebildim. Soru çözümüne geçtim.

Benim yaşadığım şehirde çalışma salonu vardı ve geçen sene çok kısa bir süre oraya gitmiştim ve çok faydasını gördüm. O tarz yerlerde herkes ders çalışıyor ve insan onları görünce hırslanıyor. Yani ben bu şekilde çalışabiliyorum en azından.
Belediyelerin bu tarz çalışma yerleri, kütüphaneleri oluyor. Bu imkan yoksa yaşadığınız şehirdeki üniversitenin kütüphanesini de kullanabilirsiniz.
şuan ben ne yapacağımı bilmiyorum ne caliscam ne yapcam video açıyorum ee biliyorum zaten oluyorum. matematikte öyle çözüyorum. çok zor 80lerden 95+ taşımak. saatlerce ders çalışıyorlar. bir de üstüne benim çalışma ve yüksek lisans eklenirse zor gibi geliyor

Aslında siz daha hırslı olmalısınız kısıtlı zamanlarda çalışabileceğiniz için zaman yaratmak için çabalarsınız. Her şeyden zaman kazanıp hemen derse oturmak isteyebilirsiniz. Benimki sadece çevremde gördüğüm insanlarda ve kendimden deneyimlediğim çıkarımlar tabi. Ben de çalışma hayatı ve kpss sürecini birlikte yürütüyordum hep zaman yaratmaya çalışıyordum.
Ayrıca size tavsiyem tarihi bir de Mehmet Celal Hocadan dinlemeniz

Sistemli çalışmak lazım aslında çalışılan süreden daha önemli olan bu. O zaman soru çözümleri yapın. Kendinize her kaynaktan bir soru bankası edinin ve soru çözün. Sonuçlar eğer ki her şeyi bildiğinizi gösteriyorsa yani yanlışlarınız az çıkıyorsa devam edin soru çözümüne ama tam tersi oluyorsa da video dinleme ve soru çözümü birlikte götürün.

X