Komşu sorunları

İzmir'in Torbalı ilçesinde bir çocuk sahibi ….. yaşındaki ……….. ‘nı sokakta eşinin gözü önünde tabancayla vurarak öldüren …… yaşındaki …………….. tutuklandı. Olayla ilgili yapılan soruşturmada ………’ın kira artışı nedeniyle ev sahibi A.D. ile tartıştığı, cinayeti işleyen ……….'ın ise ev sahibinin akrabası olduğu ortaya çıktı.​

Her konuda aynı hassasiyeti!! göstermediğinizi fark ettim. Kiracıya öneriniz bir ölümle de sonuçlanabilir değil mi? Veya boşanma konularındaki yorumlarınız her gün yaşanan onlarca kadın cinayetlerinden birine neden olabilir değil mi?

Bu konuya dönecek olursak aşırıya kaçmayan günlük olabilecek ölçüdeki seslere tolerans göstermeyen, polislik olacak kadar olayı büyüten komşu için nasıl bir öneriniz olur merak ediyorum. Konu sahibinin kardeşinin de bir ailesi bir çocuğu olabilirdi. O da buraya yazabilirdi. Ben günlük hayatlarına devam etmelerini önerirdim. Ama size göre bunun ölümle sonuçlanma ihtimali var. Haksızlıklar zulümler karşısında ne yapalım.
İyi siz ölün o halde ne yapalım 🥰😍😍😍 yasal hakkını kullanmakla inadına bir şey yapmanın arasındaki farkı anlamayan birine laf anlatmak uğraşacağım bir şey değil.
Birinde yasal hakkını kullanmak için diretmek var diğerinde inadına rahatsız etmek var.

İyi siz ölün o halde ne yapalım 🥰😍😍😍 yasal hakkını kullanmakla inadına bir şey yapmanın arasındaki farkı anlamayan birine laf anlatmak uğraşacağım bir şey değil.
Birinde yasal hakkını kullanmak için diretmek var diğerinde inadına rahatsız etmek var.
Sonucu aynı şeye çıkıyorsa ne fark eder ?

Sonucu aynı şeye çıkıyorsa ne fark eder ?
Hanımefendi muhakeme yeteneğinizin olmadığını görüyorum.
O sebeple laf anlatmayacağım.
Yasal hakkınızı kullanın demekle trafikte komşulukta HAKKINIZ OLMADAN kimsenin inadına hareket etmeyin demeyi aynı şey sanıyorsunuz siz o sebeple benim size anlatabileceğim bir şey yok.
Siz lütfen bildiğiniz gibi davranın

Hanımefendi muhakeme yeteneğinizin olmadığını görüyorum.
O sebeple laf anlatmayacağım.
Yasal hakkınızı kullanın demekle trafikte komşulukta HAKKINIZ OLMADAN kimsenin inadına hareket etmeyin demeyi aynı şey sanıyorsunuz siz o sebeple benim size anlatabileceğim bir şey yok.
Siz lütfen bildiğiniz gibi davranın
Agresifliğinize anlam veremiyorum. Sizin karakteristik , kişilik özelliklerinize bir şey demiyorum . Siz niye benle alakalı muhakeme yeteneğiniz yok , farkı anlamıyorsunuz gibi üste çıkmak için cümleler kuruyorsunuz ? Benim anlatmaya çalıştığım şeyi de siz anlamadınız ama sorun yok . Burada saygı çerçevesinde tartışmak çok zor.

Agresifliğinize anlam veremiyorum. Sizin karakteristik , kişilik özelliklerinize bir şey demiyorum . Siz niye benle alakalı muhakeme yeteneğiniz yok , farkı anlamıyorsunuz gibi üste çıkmak için cümleler kuruyorsunuz ? Benim anlatmaya çalıştığım şeyi de siz anlamadınız ama sorun yok . Burada saygı çerçevesinde tartışmak çok zor.
Muhakeme yeteneğiniz yok demek çok afedersiniz gerizekalısınız demek değil haddime de değil. Bu bir özellik. Bazı insanlar olaylar arasındaki nüansları farkedemez toplu olarak değerlendirir. Tekrar söylüyorum birinin inadına hareket etmekle ki hiçbir haklı sebep yok yasal hakkını kullanmak için direnmek aynı şeyler mi ?
Yani oraya yazmışım ki bence trafikte ve gürültü konularında diretmeyin sizin iyiliğiniz için yazmışım gidip eski konuları arayıp bak çelişkin var diye aşırı alakasız bir mesajı kopyalamak sizce çok aklı selim bir hareket mi ?
Şayet bu ikisini aynı buluyorsunuz bunun adı muhakeme olmamasıdır.
Örnekler öyle alakasız ki kıyas verdiğiniz ben açıklama bile yapamıyorum. Biri yasal hakkını kullanmak. Kadın cinayetine getirmişsiniz konuyu ne alaka ?
Yani belli konularda temkinli olmak hayatın her alanında pasif kalmak mı demek sizin için ?

-Haksız yere kimsenin inadına gürültü filan yapmayın sonucu kötü olabiliyor
- o zaman boşanmalar da olmasın kadın cinayeti oluyor

Böyle anlamsız bir diyalog aramızdaki işte

Muhakeme yeteneğiniz yok demek çok afedersiniz gerizekalısınız demek değil haddime de değil. Bu bir özellik. Bazı insanlar olaylar arasındaki nüansları farkedemez toplu olarak değerlendirir. Tekrar söylüyorum birinin inadına hareket etmekle ki hiçbir haklı sebep yok yasal hakkını kullanmak için direnmek aynı şeyler mi ?
Yani oraya yazmışım ki bence trafikte ve gürültü konularında diretmeyin sizin iyiliğiniz için yazmışım gidip eski konuları arayıp bak çelişkin var diye aşırı alakasız bir mesajı kopyalamak sizce çok aklı selim bir hareket mi ?
Şayet bu ikisini aynı buluyorsunuz bunun adı muhakeme olmamasıdır.
Örnekler öyle alakasız ki kıyas verdiğiniz ben açıklama bile yapamıyorum. Biri yasal hakkını kullanmak. Kadın cinayetine getirmişsiniz konuyu ne alaka ?
Yani belli konularda temkinli olmak hayatın her alanında pasif kalmak mı demek sizin için ?

-Haksız yere kimsenin inadına gürültü filan yapmayın sonucu kötü olabiliyor
- o zaman boşanmalar da olmasın kadın cinayeti oluyor

Böyle anlamsız bir diyalog aramızdaki işte
Şimdi de aklı selim olmadık iyi mi 😂 peki hanımefendi ben daha fazla hakaret işitmek istemiyorum. Bu olaylar arasındaki bağlantıya / bağlantısızlığa !! noktayı koymuşsunuz. Anlatmak boşa çaba …

Şimdi de aklı selim olmadık iyi mi 😂 peki hanımefendi ben daha fazla hakaret işitmek istemiyorum. Bu olaylar arasındaki bağlantıya / bağlantısızlığa !! noktayı koymuşsunuz. Anlatmak boşa çaba …
Kadın hakaret etmiyor güzelce anlatıyor onu bile anlamayıp konuyu başka yere çekiyorsunuz.

İzmir'in Torbalı ilçesinde bir çocuk sahibi ….. yaşındaki ……….. ‘nı sokakta eşinin gözü önünde tabancayla vurarak öldüren …… yaşındaki …………….. tutuklandı. Olayla ilgili yapılan soruşturmada ………’ın kira artışı nedeniyle ev sahibi A.D. ile tartıştığı, cinayeti işleyen ……….'ın ise ev sahibinin akrabası olduğu ortaya çıktı.​

Her konuda aynı hassasiyeti!! göstermediğinizi fark ettim. Kiracıya öneriniz bir ölümle de sonuçlanabilir değil mi? Veya boşanma konularındaki yorumlarınız her gün yaşanan onlarca kadın cinayetlerinden birine neden olabilir değil mi?

Bu konuya dönecek olursak aşırıya kaçmayan günlük olabilecek ölçüdeki seslere tolerans göstermeyen, polislik olacak kadar olayı büyüten komşu için nasıl bir öneriniz olur merak ediyorum. Konu sahibinin kardeşinin de bir ailesi bir çocuğu olabilirdi. O da buraya yazabilirdi. Ben günlük hayatlarına devam etmelerini önerirdim. Ama size göre bunun ölümle sonuçlanma ihtimali var. Haksızlıklar zulümler karşısında ne yapalım.
Aşırıya kaçmayan ,günlük olabilecek kavramı çok subjektif. Herkese göre değişiyor. Bu yüzden apartman kuralları var.

Hani kadin sizi fazla gürültü yaptilar diye sikayet etse anlayacagim da. Üstüme yürüdü diye yalan söylemesi (yürümediyseniz tabi) birakin kötü komsu olmayi kötü niyetli oldugunu gösterir. Tabi ki herkes komsusuna dikkat etmek zorunda, bunda hem fikiriz, ama bu komsu gercekten normal olmadigini düsünüyorum. Benim eski ev sahibim bütün gece gürültü yapdiniz diye ayagina cagirmisti. Halbuki biz o gün evde bile yoktuk. Var böyle deliler. Sonunda avukatlik olduk

Yani abartmayın arkadaşlar, benim de çocuğum yok evet sürekli bitmeyen bir ses varsa ben de sinir olabilirim belki, ama bir buçuk senede iki kere olmuş o da bir saat. Yok sahip çık yok bilmem ne. İki önceki evimde üst katımda bir erkek çocuk büyüdü, 5 yaşına kadar koştu o çocuk, ve ciyak ciyak. Saat sınırı da yok :) peygamber sabrı mı geldi noldu sinir olduk ama gık demedik valla. Böyle böyle diye diye hepimiz birbirimize tahammülsüz olduk sırf çocuklara da değil, yetişkinlere de.

2 yaşinda ki bebeğe ne dersen de pek anlamıyorlar. Hiç üzülme canımmm o kadının terbiyesizliği sese tahammülü olmayan köyünre gidip ev yapsın.
Hepimizin coluğu cocuğu var kimse böle olsun istemez Allah hidayet versin

Merhaba arkadaşlar bugün gerçekten canımı çok sıkan bir olay yaşadım. Erkek kardeşim evinde tek başına yaşıyor. Anne ve babam da merkeze 1 saat uzaklıkta köyde yaşıyorlar. Hastane işleri vs oldukça geliyorlar sadece merkeze. Bu sene ramazan ayında geldiler ve iftarı annem kardeşimin evinde hazırladı bizi de davet etti. O gün iftara 1 saat kala kardeşimin evine gittim. İftardan yapılıp sofrayı topladıktan sonra da çaya dahi kalmayıp evime gidecektim (çocukların okulu vs için) 3 tane oğlum var. Biri 10, biri 5, diğeri 2 yaşında. Kapıdan çıkarken 2 yaşındaki oğlum ağlamaya başladı. Kardeşimin alt komşusu kapıya çıkmış bana ters ters baktı önce iyi akşamlar dedim daha sonra ters ters bakmaya devam edince birşey mi oldu abla dedim. Buraya siz mi taşındınız dedi hayır kardeşim oturuyor annemler geldi bende onların yanına geldim dedim. Bu çocuk niye ağlıyor rahatsız oluyoruz bu da kafa beyin kalmadı deyince ben de çocuk daha şimdi ağlamaya başladı 2 yaşında ki çocuğa beyninizin olduğunu nasıl anlatabilirim küçük daha dedim ama kadın saydırmaya devam edince çıkıp evime gittim. Bugün de annemler doktor işi için tekrar merkeze geldiler. Dışarıda buluşup alışveriş yapıp kardeşimin evine geçtik. Yemek hazırlayıp yedik bu arada 2 yaşındaki oğlum ev de koşuyordu. Yemek vs en fazla 1 saat sürdü gideceğim derken aşağıdan küt küt küt diye yukarıya vurdular odunla. Bende ayağımla aşağıya vurdum. 1 dk sonra kapı çaldı kadın geldi bu çocuğun koşmasından kafamız şişti çocuğunuza dur demiyorsunuz gibi şeyler söyleyince hanımefendi ben bu eve 1 saatliğine misafir olarak geldim 2 yaşındaki çocuk anlamıyor 1 saat komşunuzu idare edemiyor musunuz benim bu ev de kardeşim tek başına yaşıyor annemle babam ayda yılda bir kere geliyor bende onları ziyarete geliyorum dedim. Beni ilgilendirmez ses yapamazsın anlatacaksınız polis çağırırım diyince bende git çağır dedim. Polisi çağırmış polise kadın üstüme yürüdü vs demiş ifade için karakola götürdüler orada ifademi verdim. Bende kendisinden şikayetçi oldum. Böyle bir durumda siz nasıl karşılardınız. 2 yaşındaki çocuk koşuyor diye böyle saçmalık olabilir mi. Ayrıca 2 kere anca gittim. Kardeşim 1.5 senedir o evde oturuyor ben annemler gelmeden bir kere bile gitmedim evine
ay çok kötü ya 1 saat bile katlanamamış kadının psikolojik problemleri var gibi geldi saracak yer arıyor belli ki sen orada oturmadığın için şikayetinden bir şey çıkmaz ama senin şikayetin iş yapabilir kardeşin de söylesin sürekli rahatsız ediyor kapımdan ayrılmıyor falan desin kadın yalnızlıktan kafayı yemiş olmalı

2 yaşinda ki bebeğe ne dersen de pek anlamıyorlar. Hiç üzülme canımmm o kadının terbiyesizliği sese tahammülü olmayan köyünre gidip ev yapsın.
Köyüm yok nereye gideyim istersiniz?

Bir de bu konuya daha önce yazdım sanırım ama tekrar yazayım; niye biz gidiyoruz? Asıl şehirde toplu yaşama kurallarına uymayı beceremeyenin köyüne dönmesi gerekmiyor mu?

Kusura bakmayin cocugunuza sahip cikacaksiniz o evde oturmuyorsunuz ama verdiginiz rahatsızlık + uslup berbat.
Cocuk sizin alt komsunun degil.
Tamam canım ozaman çocuğun elini ayağını bağlasın, ağzını da bantlasın. Yada sussun diye eline tel versin bütün iğrençlikleri pislikleri öğrensin sonra da "akran zorbalığıııı" diye ağlaşalım burada.
2 yaş sendromundan haberiniz yok sanki.

Konu sahibi evet çok can sıkıcı bir durum olmuş ama moralinizi bozmayın sizin yapabileceğiniz bişey yok kadın manyak demek ki. 1.5 senede 2 kere gitmişsiniz yani bu kadar neye tahammül edemiyor anlamak zor. Kardeşinize takık olabilir mi acaba. Apartmanda hiç mi cocuklu aile yok. Yada çocuklu misafir gelip gitmez mi?!

Köye şehir ve apartman kuralını bilmeyenler gidecek ters oldu sizinki:)

Kusura bakmayin cocugunuza sahip cikacaksiniz o evde oturmuyorsunuz ama verdiginiz rahatsızlık + uslup berbat.
Cocuk sizin alt komsunun degil.
Sizin gibiler alsın dağ başında bir ev..orda inekler koyunlarla falan anlaşırsınız.. insanlar alemi size göre değil maalesef

Misafir gittiginiz evde kimseyi bu sekilde rahatsiz edemezsiniz. Saat vs birsuru ayrinti var 2 yasinda cocugun aksam 8den sonra ayakta isi ne mesela?
Neyse ben laf anlatmayi birakali cook oldu, siz edin ben kimseyi aksam vakti tepemde kosturmam boyle konusan anneyi de anlayisla karsilamam
Anne cozecek, saate evin sartlarina misafir gittigi yere herseye bakacak cocugu alt komsu ile ortak buyutmek zorunda havasina girmeyecek
Millet size mi soracak çocuğunu kaçta uyutması gerektiğini? Millete akıl vermeyin size kalmıyor sonra yazık

Sizin gibiler alsın dağ başında bir ev..orda inekler koyunlarla falan anlaşırsınız.. insanlar alemi size göre değil maalesef

Ayol sizin ne dusundugunuz umrumda mi zannediyorsunuz bir tane daha Dunya cocuklari etrafında donen anne daha
Valla benim etrafim gayet medeni, saygili hosgorulu insanlar ile dolu. Derdi olan istedigi daga cikabilir

X