Üst komşu

Kimsenin evinin içini bilemezsiniz. Şimdiki zamane çocukları bizim zamanimiz gibi değil aşırı inat ve ısrarcı. Ha tabi 45 dk bilincli aglatmasi bence ihtimal değil kadın sağır ya da peygamber sabrına sahip değilse.

Geçen gece oğlum gece 2 de uyandı 3 e kadar durmadan ağladı, Nedensizce. kucağa aldım , balkona çıkardım oyuncak verdim, pispisladim, çıkardım gecenin 2.30nda arabayla turlattim yok aklına hayaline gelmeyecek bütün herşeyi denedim ama ağladı ta ki bitap düşüp kendi uyuyana kadar.
Kadın sağır ya da peygamber degil gamsız bakmıyor uyku saatiydi bence bıraktı odasına uyusun diye o da aglaya aglaya uyudu.Sabahları da neden kalktım diye agliyor muhtemel ya da okula gitmeyeceğim diye bunlar her gün olam fiks şeyler. Apartmandaki herkes şikayetçi ama çocuk aglar diye bir savunmaları var.Bu dunyadaki en ağlak en huzursuz en uykusuz çocugu ben buyutmusumdur ama inanın 45 dk susmadığını hatırlamıyorum

malesef şimdiki duvarlar zar gibi yemin ederim ben de bıktım apartmanlardan. müstakilin m sini anacak kadar bile maddiyat yok o da ayrı problem🥲💔 ev kendimizin ama bi oh be diye oturamıyoruz. en üst katlar mis gibi, arakatlar yiyor birbirlerini. polis hiçbir şey yapmıyor, zabıta desibel ölçer takacak da şikayetçi olunacak da... başımızdan neler geçti travma resmen. evleneceğim için kiralık ev arıyorum, ilk baktıklarım en üst katlar oluyor. vallahi canımdan bezdim ben de üst komşulardan🥲
Ben de hep son kattım hangi akla hizmet ara kat aldım bilmiyoru. Yemin ederim sanki ayagiyla beynimin icine basıyor

Her çocuk bir degil ki ,kendi çocuğunuzla kıyaslamanız garip geldi.
İncecik yapılarda oturuyoruz,hapşurunca çok yaşa diye seslendigimiz ses yalıtımlı evler bunlar..
Terlik giymiyorsa yürüyüşünü nasıl düzeltebilir bilemedim kapına gelip biri söylese topuklarım yere değmeden balerin gibi parmak uçlarımla yürüsem memnun olur mu diye düşünürdüm.
Huzurlu ilişkiler
Hepimiz yüruyoruz kimse de yürurken arşı alayi titretmiyor bu bildiğin topuklarını yere vuruyor hadi çocukların lapır lapır koşmasına alıştık bari sen insan gibi yürü.Kadına kurlduğum icin ne yapsa batiyor zaten

Allahım böyle konuları gördükçe dağın başına ev yapasım geliyor insanlardan herşeydrn uzak 🥲

Hanfendi köyde insanlar kendi müstakil evlerinde yaşar toplu yaşama kültürü yoktur. Ve bu yüzden de apartmandaki gibi ortak hayata karşı bir duyar ve saygı gelişmez çünkü hiç böyle bir ihtiyaç olmamıştır. Bu köyde normal bir durumdur ve söylediğiniz elitlik falan gibi saçma sapan şeylerle de ilgisi yok. 4.sınıfa dönüp paragraf sorusu çözün biraz. Sırf muhalefet olmak için boş yapmayın.
Valla benim köydeki akrabalarım gelince, çocukları bile sürekli uyarırlar aman cocugum ses etme aşağıda komşular var aman aşağı bişey atmayın diye sürekli uyarırlar. Kendi evlerinde daha serbest olmaları bunları bilmedikleri anlamına gelmiyor. Kimi rahatını bozmak istemiyordur hepsi bu bunun köylüyle sunla bunla alakası yok bence

Nerden alt kat aldım bilmiyorum.Ust kat komşu bir yürüyor topuklarını vura vura diyorum simdi ayagı tavandan içeri girecek.Çocukları dersen öyle...Sürekli lapır lapır koşuyorlar.Her sabah 07.00'da böğurerek ağlamaya başlıyorlar yarım saat sürüyor sonra evden çıkıyorlar.Daha önce karşi komşusuna da sinirlenip kapiya çıkmıstı her sabah sizi dinlemek zorunda miyız diye.Çocuklar sürekli ağlıyor.Biz de çocuk büyüttük anlamıyorum nasıl ağlatıyorlar sürekli.Bir kere de sofra bezi silkmiş ıslak mendiller kağıt mendiller benim balkonumda söyleyince özür diledi ama köy yeri mi burası? Silkinmek mi kaldı? Zaten farklı bir yerden gelmişler ve belli ediyorlar koskoca apartmanda tek sorunlu var ve ben alt katlarinda oturuyorum.Kaç kere söyledim kavga etmiyorlar ama değişen bir şey yok.Ne yapacağım ben bunlara?
Umarım anne değilsinizdir. Eğer başka birisinin çocuğu hakkında bir anne böyle diyorsa... Neyse sustum.

Valla benim köydeki akrabalarım gelince, çocukları bile sürekli uyarırlar aman cocugum ses etme aşağıda komşular var aman aşağı bişey atmayın diye sürekli uyarırlar. Kendi evlerinde daha serbest olmaları bunları bilmedikleri anlamına gelmiyor. Kimi rahatını bozmak istemiyordur hepsi bu bunun köylüyle sunla bunla alakası yok bence
Ne güzel sizin akrabalarınız duyarlıymış. Herkes böyle olacak diye bir şey yok zaten. Sözüm 20 yıldır şehirde yaşayıp köy adetlerinden kopamayanlara.

öncelikle herkesin şunu kabul etmesi lazım, binaların duvarları inanılmaz ince
bu ses geçirme durumunu bilerek belirli saatlerde en azından dikkat etmeli herkes
yani sabahın 7sinde çocuğun uzun uzun ağlamasına kayıtsız kalmak medeniyetsizliktir
kimse burada çocuk bu ağlar falan demesin
o çocuğu o saatte mümkün olduğunca susturmak için uğraşacaksın
biz zaten çocuğu değil çocukla baş edemeyen anne babayı eleştiriyoruz
onun bi çocuk olması başka insanların sessiz anının içine etme hakkı vermiyor hiçbir anne babaya
tabi ki ara sıra olabilir ama siz sürekli yaşanan bi durumdan bahsediyorsunuz

yürüme konusuna gelince
bu da binayla alakalı bi durum maalesef
bizim binada da var ve inanılmaz rahatsız edici ama kimseye de sessiz yürü diyemeyiz
ben 53 kg bi kadınım, normal yürüyüşüm o şekilde değil ama azıcık sert yürüsem ya da telaşlı yürüsem evin içinde, çıkan sesi kendim bile duyuyorum
ev sarsılıyor sanki
ona yapabilecek bişi yok benim üst ve alt katımdan da geliyor yürüme sesi

köy polemiği olmuş okudum onu da
köyde apartman mantığı olmadığı için insanlar bu kadar iç içe yaşamıyorlar ve kendi evlerinin içinde en azından
dikkat etmelerini gerektirecek bi durumları yok
dolayısıyle gece vakti evinde bağırarak konuşsa veya haldır huldur hareket etse karşı evdeki komşusu duymayacağı için rahatsız olmaz
ama apartman hayatı öyle değil. çok iç içeyiz
apartmanda köydeki müstakil tarzda evlerde olduğu gibi rahat hareket edemez kimse

Nerden alt kat aldım bilmiyorum.Ust kat komşu bir yürüyor topuklarını vura vura diyorum simdi ayagı tavandan içeri girecek.Çocukları dersen öyle...Sürekli lapır lapır koşuyorlar.Her sabah 07.00'da böğurerek ağlamaya başlıyorlar yarım saat sürüyor sonra evden çıkıyorlar.Daha önce karşi komşusuna da sinirlenip kapiya çıkmıstı her sabah sizi dinlemek zorunda miyız diye.Çocuklar sürekli ağlıyor.Biz de çocuk büyüttük anlamıyorum nasıl ağlatıyorlar sürekli.Bir kere de sofra bezi silkmiş ıslak mendiller kağıt mendiller benim balkonumda söyleyince özür diledi ama köy yeri mi burası? Silkinmek mi kaldı? Zaten farklı bir yerden gelmişler ve belli ediyorlar koskoca apartmanda tek sorunlu var ve ben alt katlarinda oturuyorum.Kaç kere söyledim kavga etmiyorlar ama değişen bir şey yok.Ne yapacağım ben bunlara?

Nasıl biri olduğunuz çocuğa böğürerek ağlıyor demenizden belli.
Adı üstünde çocuk yani.

Aynı dert bende var bir de benim ki alt katta oturuyor.Sürekli kavga,gürültü,bağırış çağırış.Sürekli ağlayan çocuk, sürekli kavga çığlık,son ses müzik açmalar.Hamileyim ve kaç kere bu yüzünden salonda yatmak zorunda kaldım.aman gürültü olmasın diyen ben, artık takır tukur terlikle geziyorum.Bazı insanlar umursamaz,ben niye umursayayım.bence sizin sıkıntınızda insanların umursamazlığı daha özenli davranılmasını istiyorsunuz ben sizi anlayabiliyorum.Canına tak ediyor cidden.

Çocukların ağlamasına bir şey diyemem, emin olun onu hiçbir anne istemez ama sofra bezi silkelemesi tabi yanlış bir kere olduysa tolere edilebilir ama tekrarlanırsa sıkıntı , evlenirken sırf birileri başımdan kıllı tozlu çarşaflarını bilmem nelerini silkelemesin diye yazın sıcak kışın soğuk olacağını bile bile evi üst kat almıştık :KK70:

Hanfendi köyde insanlar kendi müstakil evlerinde yaşar toplu yaşama kültürü yoktur. Ve bu yüzden de apartmandaki gibi ortak hayata karşı bir duyar ve saygı gelişmez çünkü hiç böyle bir ihtiyaç olmamıştır. Bu köyde normal bir durumdur ve söylediğiniz elitlik falan gibi saçma sapan şeylerle de ilgisi yok. 4.sınıfa dönüp paragraf sorusu çözün biraz. Sırf muhalefet olmak için boş yapmayın.
İnsanlara ayı derken saygınızın gelişmiş olduğunumu düşünüyorsunuz.ayrica yorumumum oaragraf çözmekle ne alaksi var aynı oneriyi kendinize yapın zira algilariniz pek calismiyor

Çocukların ağlamasına bir şey diyemem, emin olun onu hiçbir anne istemez ama sofra bezi silkelemesi tabi yanlış bir kere olduysa tolere edilebilir ama tekrarlanırsa sıkıntı , evlenirken sırf birileri başımdan kıllı tozlu çarşaflarını bilmem nelerini silkelemesin diye yazın sıcak kışın soğuk olacağını bile bile evi üst kat almıştık :KK70:
Benn de o kadar pismanım ki anlatamam

X