Komşu sorunları

Yaa senjn.ne gocuntun var bukadar anlamadm her apartmanda olur böyle tipler sende onlardansin belliki lütfen siz.gibi düşünenler müstakil yerlere gitsin yaaa 2 yaşındaki bebek bu dayısına gelmis kadin iki defa gittim diyor hadi ses yapti alttakide okadar çeksin insanlık.öldümü
Sizin gibiler de hiç empati kurmasın ,hem rahatsız edip hem de karşıdakinin gitmesini beklesin Amman hiç rahatsız ettim mi diye düşünmeyin ,elin adamı sizi çekmek zorunda nasıl olsa 🤣

Kusura bakmayin cocugunuza sahip cikacaksiniz o evde oturmuyorsunuz ama verdiginiz rahatsızlık + uslup berbat.
Cocuk sizin alt komsunun degil.
Yorumlarınız o kadar gerçekten uzak ve komik ki. Sanirim çocuğunuz yok. Olur da bir gün çocuğunız olursa açıp bu yorumlarınızı bir okuyun.
1 saatlik misafirlikte ne alt kattakiler ile ortak çocuk büyütmesi ya, siz de abartın yani.

gürültü gürültüdür, çocukmuş misafirmiş bilmem neymiş bunların bi önemi yok
insanların akşam saati evlerinde kafa dinlemeye hakkı var
kimse sizi idare etmek zorunda değil
3 tane erkek çocuğun var ve bu anlattıklarında eksiklik yoksa benim de adım sino değil
3 çocuğun koştuğunu ve büyükler olarak sizin de (kalabalık) seslerinizin gittiği çok net
ve bu sadece 1 saat sürmüş olamaz
kimsenin kafasını saatlerce bu tarz gürültülerinizle şişiremezsiniz
bi de seni uyarmak için vurduklarında ayağınla vurup karşılık veriyorsun
sen nerde yaşıyorsun ya ?
hiçbir polis sadece çocuk gürültüsü için gelmez ve gelip de karakola falan götürmez
muhtemelen kadını dövmeye kalktın onun üzerine olaylar büyüdü
kimse burada konu sahibini haklı görmesin geçin bunları
insanımızın apartmanda yaşamayı öğrenmesi lazım. aman o çocuk o bilmem ne diye diye insanların kafasını delmeye hakkı yok kimsenin

Yorumlarınız o kadar gerçekten uzak ve komik ki. Sanirim çocuğunuz yok. Olur da bir gün çocuğunız olursa açıp bu yorumlarınızı bir okuyun.
1 saatlik misafirlikte ne alt kattakiler ile ortak çocuk büyütmesi ya, siz de abartın yani.

Bide sey var kadin kadinin dusmani eksik kalmasin :KK70:
Oldu o zmn ok :KK70:
Sizin gerceginiz toplumu rahatsiz etme ve saygisizlik uzerine kurulu ise iki kere dusunmelisiniz. Cunku misafir gittiginiz evde 3 cocugu serbest birakip birde alt kata vurmak desteklenecek birsey degil, isinize gelse de boyle gelmese de boyle :KK66:)

Ne zaman gürültü yapan çocuk konusu açılsa olay bebeğe dönüyor, yaş küçüldükçe küçülüyor. 2 yaşında bebek tolere edilebilir ama diğerleriyle aynı anda yapıyorsa tolere edilemez. Bebeğin koşmasıyla daha büyük çocukların koşması aynı şey değil. Rahatsız olan müstakil ev tutabiliyorsa gürültüyü savunan da tutabilir. Ben de 2 çocuk büyüttüm, aman napim çocuk işte yapacak gürültü demedim. Sokakta koşulur evde yürünür dedim. Yaptıkları sesin başka evlere nasıl rahatsızlık verdiğini gösterdim. Günde 1 saat çizgi film izleme hakları vardı, izlerken mesela gürültüyle rahatsız ettim rahat seyredemediler. Azdıkları zaman yaptığım işi bırakıp dışarı çıkardım. Yarım saat bir saat yürüttüm veya parka ormana götürdüm.

Benim yaşadığım yerlerde cebinde parası olan istediği evi kiralayamaz hatta satın alamaz. Başvuru yapıyorsun, kimsin nesin çocuğun var mı kaç yaşında, şimdiki evden niye çıkıyorsun... Sayfa sayfa form dolduruyorsun seni bir araştırıyorlar. Komşularından, yaşadığın binadan şikayet aldın mı, gürültü kurallarına uyuyor musun.. hepsini kontrol ediyorlar. Çocuklu ailelerin yaşamadığı, genelde emekli yaşlı nüfusun olduğu, çevrede park vs olmayan bir evi çocuklu aileye kirayı geçtim satmazlar. Başvuru onaylanmazsa banka kredi bile vermiyor o derece kontrollü. Akşam 9 da bırak çocuk gürültüsünü çamaşır yıkayamazsın.

Evde parti doğum günü falan yapacaksan 1 hafta önceden dış kapıya yazı koyacaksın. Taşınacaksan yine önceden haber vereceksin. Kimse banane ya ne uğraşıcam bunlarla diyemez çünkü kiralık ev bulamaz. Bırak evi bina senin olsa çıkartırlar kurallara uymazsan. Bu yüzden çocuktur yapacak sen de o gürültüyü çekeceksin diye bir şey yok buralarda. Kimse demiyor bu çocuklar mum gibi otursunlar kanepeden kalkmasınlar ama tahammül edilemeyecek derece gürültü yapan çocuk varsa da yayılamazsın. Çocukla oturup oynayacaksın ilgileneceksin veya dikkatini başka şeye yönlendireceksin.
15 senedir dünyanın farklı yerlerinde yaşadım ağlayan mızmızlanan oldu ama hiç tepemde koşan bağıran gürültü yapan yere vuran çocuk olmadı.

Kusura bakmayin cocugunuza sahip cikacaksiniz o evde oturmuyorsunuz ama verdiginiz rahatsızlık + uslup berbat.
Cocuk sizin alt komsunun degil.
Hangi uslüp acaba? Benim 2 yaşındaki çocuğuma terbiyesiz demesi, 1 saat bulunduğum yer de çene yapması çok mu haklı göründü size. Anlaşılan siz de onlardan birisiniz. Üzücü

1-2 saat bile kimseyi idare etmeyelim mi şu hayatta? 2 yaşında bi bebeğin olduğunu göre göre 1-2 saat bile mi sabrımız olmasın? Üslüp berbat dediğiniz kadın kendine ters ters bakan kadına iyi akşamlar demiş. Üstelik alt komşu polise yalan beyanda bulunmuş, saldırdı bana demiş. Bunlar çok mu kabul edilir şeyler?
Sese karşı bu kadar hassas olanlar gitsin müstakilde yaşasın. Çocuğun çıkardığı koşma sesine de emşn ol polis giç biley yapmaz.
İnanın polis bile beyan olduğu için gelmek zorundayız yoksa bundan hiç bişey çıkmaz dedi.

Olayın neden polis çağırma ve karakola gitme aşamasına geldiğini anlatmak ister misiniz ?
Olay da üstüme yürüdü ve hakaret etti demiş. Üstüne kesinlikle ama kesinlikle yürümedim sadece kendimi savundum. Hakarette etmedim ama hakareti de üstüne yürümeyi de çoktan haketmişti

Misafir gittiginiz evde kimseyi bu sekilde rahatsiz edemezsiniz. Saat vs birsuru ayrinti var 2 yasinda cocugun aksam 8den sonra ayakta isi ne mesela?
Neyse ben laf anlatmayi birakali cook oldu, siz edin ben kimseyi aksam vakti tepemde kosturmam boyle konusan anneyi de anlayisla karsilamam
Anne cozecek, saate evin sartlarina misafir gittigi yere herseye bakacak cocugu alt komsu ile ortak buyutmek zorunda havasina girmeyecek
Çocuğumun ağlaması iftardan sonra kapıdan çıkarken olan birşey hanımefendi. Koşuyor durdurun diye gelmesi de öğlen saat 3.
Çocuğum 2 yaşında.

1de uyuyo çocuğum beni birileri çarmıha gersin lütfen.

2 yaşında çocuğu bi yere kadar durdurabilirsin. Dur diyemezsin durmaz. Canı istemezse dikkati dağılmaz. Koşma desen izin vermedin diye kendini yere yatıp çığlıklarla da ağlayabilir...... liste uzaaaar gider....
Ağzınıza sağlık. Böyleleri yüzünden ayda yıl bir ailemizi görmeye gidemeyecek miyiz.

X