Kizlar bi bakin bana :(

Ben asik degilim ama begeniyorum gibi bi cumle kurmadim aksine cok seviyorum dedim huyunu efendiligini durustlugunu arkamda olusunu kendisi herseyden once benim en iyi arkadasim birlikte vakit gecirmekten en keyif aldigim insan.. ask bisey bence zaten hicbi askta kalici deil zamanla yerini sevgiye birakiyor malesef sizinle ayni dusunemiyorum.. ayrica bi hesaptada deilim ortada olan bi durum var ve bende bunu dile getrdim.. hesapta olsam daha fazla olsn daha fazlasini yapsin demem
Ah iste ask yoksa her sey gozunuzd batacak, su anda bunu anlamiyorsunuz normal olarak. Ben de ikinci evliligimi yaptim bu arada. Ama yapmasam da olurdu yani sonucta asiktim. Beraber de yasiyordum.

Evlilikte en onemli sey birbirinin maddi manevi gecmisini sorgulamamak. Onemsememek. Beraber neler yapabileceginize bakmak daha onemli. Beraber ayni yolda yuruyebilmek sevgilinizin bekarken yaptigi harcamalari dusunmekten daha guzel cunku :KK66: es adayinizla gercekten mutlu olsaniz, bir seyler yapmak isteseniz aklinizda bu dusunceler olmuyor zaten. Ben sizin gibi dusunemem siz de benim gibi dusunemezsiniz elbette farkli iki insaniz normal

Sizin imkanlariniz ne durumda? Evlenseniz sizin ortaya koyabileceginiz neler var mesela? Bunlarla yetinebilir misiniz? Bunlar cok onemli noktalar. Es adayinizda olmayip sizde olan bir seyler var mi? Belki bunlar evliligi saglamaya yeter ya o bakimdan soruyorum.

Evlenseniz bile sizin maaş da borçlara gidecek çünkü ekstra bi ev kurulacak kardeşin düğün masrafı + kendi düğün masrafı vs vs. E kendi maaşım bana anca yetiyor diyorsunuz. Kardeş evlenecek sizde evlenirseniz büyük oğlan diye annesi de sizle yaşayacak. Bunu göze alarak devam edin.
130 bin gider var e takılar fazla olur aşiret bilmem nesiyse. Kardeşi takıları abisine versin o zaman. Hiç sanmıyorum gerçi.

Ah iste ask yoksa her sey gozunuzd batacak, su anda bunu anlamiyorsunuz normal olarak. Ben de ikinci evliligimi yaptim bu arada. Ama yapmasam da olurdu yani sonucta asiktim. Beraber de yasiyordum.

Evlilikte en onemli sey birbirinin maddi manevi gecmisini sorgulamamak. Onemsememek. Beraber neler yapabileceginize bakmak daha onemli. Beraber ayni yolda yuruyebilmek sevgilinizin bekarken yaptigi harcamalari dusunmekten daha guzel cunku :KK66: es adayinizla gercekten mutlu olsaniz, bir seyler yapmak isteseniz aklinizda bu dusunceler olmuyor zaten. Ben sizin gibi dusunemem siz de benim gibi dusunemezsiniz elbette farkli iki insaniz normal

Sizin imkanlariniz ne durumda? Evlenseniz sizin ortaya koyabileceginiz neler var mesela? Bunlarla yetinebilir misiniz? Bunlar cok onemli noktalar. Es adayinizda olmayip sizde olan bir seyler var mi? Belki bunlar evliligi saglamaya yeter ya o bakimdan soruyorum.
Tabiki sizde kendinize gore haklisniz :) benim ailemin maddi imkanlari cok iyi cok sukur ole ki babam kizim ben ev alirim sizide orda oturturum bide kirayla ugrasmayin diyo Allah razi olsn ama erkek arkadasm bunuda kabul etmiyor yani zoruna gidermis olmazmis benim babammi bize bakicakmis olcak ismiymis gerekirse 1+1 evimiz olurmus ama bizim kendi yaptigimizla olurmus vs vs

Canim cok haklisin ama nasi desem benim ole selerden hevesim gecti cunki ilk evliligimde o kdr dolu dolu yaptimki herseyi inan ne dugunde ne gelinlikte gozum var onlara harcancak paraya daha iyi bir evde oturmayi tercih edebilirm mesela..

Tercih ve secim meselesi tabiki benim istedigim bir tek sey bile yapilmadi dugunumde unuttum ayagina pasta bile getirmediler... 50 kiloyum kuyrugu olmucak dedim kv bana inat gelinlige boyum kadar kuyruk ekletmis zor yurudum zaten agir bi gelinlikti setim olmasa daha iyi bileziklerim 14 ayar esyalarin yarisi benim bekar evinden kalani esimle evlendikten sonra aldik... Esimin ailesinin evde en ufak aldigi bisey yok... Benim o yuzden duzgun bir evlilik icimde kaldi hevesim her anlamda kursagimda kaldi...

Herkese Merhaba,

Oncelikle yazacaklarim biraz uzun olabilir umarim sikilmazsiniz. 1 yillik bir ilişkim var,kendisi hiç evlenmemiş benimse 2.evliligim olacak. Sozde Eylul’de evlenmeyi düşünüyoruz,buarada yaslarimiz 35 ve 33. Erkek arkadasimin babasi vefat etmiş ve evin tum geçimi kendisinde. Bir de erkek kardeşi var,bizim ayri olduğumuz bir donemde kardeşi evlenmek istediğini soluyor ve erkek arkadsimda tum masraflari karsilayacagini belirtiyor. O arada biz barisiyoruz bunlar nisanlaniyor vs ve erkek arkadasim sirf nisanda takisi kiyafeti vs vs 30 bin para harcıyor.

Dogulu bir aile olduklari için cok kalabalık(yaklasik 1000 kişilik) bir dugun plani yapıyorlar. Tabi butun masraflari yine benim erkek arkadasim karsiliyor sırf 100bin kadar düğüne bütçe ayrildi daha mobilyasi bidisi bidisi işin içinde değil. Kardesi de sözde müteahhit buarada,krediyle ev aldigi için herhangi başka bisey yapamiyor. Anneleri de kendi halinde bir kadin ev hanimi esinden bi emekli maasi bile kalmamis,dolayısıyla en ufak bir birikim yapamamis.

Kızlar on bilgi olarak bunlari gectimki kendimi daha rahat anlatabileyim. Şimdi 2 aylık bir ayrılık surecinden sonra Aralik ayinda biz tekrar baristik. Bana niyetinin cok ciddi olduğunu ailesine benim bir evlilik yasadigimi annesininde bunu kabul ettiğini vs vs soledi. Bende durum bole olunca kendi ailemle konuştum annem biliyordu gerçi ama babama da anlattim. Sonrasinda beni annesiyle tanistrdi geçtiğimiz ay. Annesi tatli bir kadin ben daha farkli bekliyodum ne bileyim otoriter bole hanim aga tipli falan J Ama neseki sorunsuz cok tatli muhabbet ederek 2 saat geçirdik. Gecen hafta sonu o da benim babamla tanisti benim ailemde cok sevdi kendisini.

Kişilik karakter olarak cok farkli insanlariz biz aslinda birimiz siyahsa birimiz beyaz. Orf adetler bazi yerlerde cok benzessede bazi yerlerde tamamen ayrılıyor. Mesela benim erkek arkadasim bence gonul almayi bilmiyor kalbimi kirdigi zaman bi kuru ozurle herseyi bitirmeye calisiyor bense ne bilim biraz daha ugrasmasini benim için bişeyler yapmasini bekliyorum. Hicbir ozel gunu bilmiyor duşununki ilk sevgililer gunumzde belki de en buyuk kavgamizi ettik. Ne bilim yildonumunde bi msg bile atmadi cunki önemsemiyor. Yani yapi itibariyle doğum gunu hariç bu tarz günleri onemsemedigini biliyorum ama ben önemsiyorum zaman zaman yumuşak bi dille anlatıyorum benim için bu günler önemli diye o da daha dikkat edeceğini soluyor ama henüz bisey görmedim.

Hala hali hazirda almis olduğum bir evlilik teklifi yok! Bu ay sonunda ailesiyle bize geleceğini söylemişti bende aileme bu yönde konuştum ama suanda maddi sikisikligindan dolayi gelemeyeceklerini soluyor. İşin kotusu su zaman geliriz diye de bir sey solemiyor. Diger taraftan benim ailem en ufak bi baski yapmamasina karsi ben onlara karsi kendimi mahcup hissediyorum. Cunki ortada verilen bir soz var,erkek arkadasim kardeşinin dugununden dolayi inanilmaz bir maddi sikinti da suan. Bence bana yüzük alacak parasi olmadigindan da evlilik teklifi etmiyor,edemiyor. Borc batagindayim diye kendi ağzıyla soluyor. Olmasini beklediği işleri vardi ama aksi gibi hiçbiri olmadi. Bence bizim Eylul’de evlenme işi de yalan.

Buarada sunu da belirtnek isterim ki benim hiçbir sekilde dugun nisan vs beklentim yok. Ben zaten ilk evliliğimde herseyi fazla fazla yaptigim için suan o tarz seler bana tamamen masraf geliyor bana kalsa ben direk oda nikahi bile yaparim yani. Ama erkek arkadasimin ailesi ve maalesef kendisi de dugun istiyor bu yoklukta nasil dugun yapicak en ufak bir fikrim yok. Baktigimizda adamin bana yüzük alacak bile parasi kalmamis yani bunu bana bu sekilde dillendirmiyor ama ben harektlerinden anlayabiiyorum ne bileyim öncesinden ctsleri lüks yerlerde yemek yerken artik daha mütevazi yerlere gidiyoruz yada öncesinde bana asla hesap odetmezken bu seferki bendne olsn dediğimde sesini cikartmiyor. Ya cok sıkışık olduğunun cok farkindayim.

Toparlicak olursam kizlar;

Ben bu adama asik değilim askin sadece bi kere olabileceğine inananlardanim ben ve maalesef zamaninda o duyguyu en haketmicek bi insana karsi kullandim. Ama erkek arkadasim durust efendi saygili benim arkamda duran zor günümde yanımda olan sırtimi yaslayabileceğim bir adam. Evet asik değilim ama cok seviyorum insanligini huyunu en iyi arkasdasim o mesela benim dolayisiyla asla kaybetmekte istemiyorum. Ama bu maddi sikişikliginda biz nasil oluruz? Ben calisiyorum fena sayılmayacak bir maasim var ama o bile bana kendi ihtiyaçlarıma yetmiyor. Ki ailemle yasamama rağmen. Lutfen yargilamayin herkesin belli bir gordugu hayat standardi var Rabbim hiçbirimizi gordugumuzden geri koymasin ama ben bilmiyorum cok ta korkuyorum 2.evliligimde de basarisiz olursam diye.

Obur taraftan erkek arkadasimada su durumda biz ne olacagiz diye soramiyorm sen benle dalga mi geciyosun durumumu gormuyomusn diyecek. E bi sure sonra benim ailem sormaya baslicak ne zaman gelecekler diye. Bende bişeyleri cok uzatma taraftari değilim cunku ne kadar uzarsa o kadar cilkinin cikacagini düşünenlerdenim. Zaten yasimda geçiyor çocuk istiyorum. Simdi bugun evlensem en erken 34de dogurucam ki bence o bile gec. Erkek arkadaşımdan ayrilacak gucu de göremiyorum kendimde suan yani onu kaybetmeyi de göze alamiyorum.

Kizlar siz napardiniz benim yerimde olsaniz bana bi akil verin.

Yorum yapan herkese teşekkürler,sevgiler.
O kadar uzun yazmışsınki gözlerim agrıdı okuyamadım özetini tamamını okuyan biri anlatabilir mi

Evlenseniz bile sizin maaş da borçlara gidecek çünkü ekstra bi ev kurulacak kardeşin düğün masrafı + kendi düğün masrafı vs vs. E kendi maaşım bana anca yetiyor diyorsunuz. Kardeş evlenecek sizde evlenirseniz büyük oğlan diye annesi de sizle yaşayacak. Bunu göze alarak devam edin.
130 bin gider var e takılar fazla olur aşiret bilmem nesiyse. Kardeşi takıları abisine versin o zaman. Hiç sanmıyorum gerçi.
Yok takilari bende vercegini sanmiyorum kardesi ev aldi cnki takilar oraya gider :)) ama annesi ole bi kadin degil zaten kendi evi var kocaman o orda yasar kaldiki erkek arkadasmla bu konuyu konustuk kesin bi dille ol biseyi kabul etmicemi soledim ben oda neyse ki benle ayni fikirde oldugunu belirtti.

Tercih ve secim meselesi tabiki benim istedigim bir tek sey bile yapilmadi dugunumde unuttum ayagina pasta bile getirmediler... 50 kiloyum kuyrugu olmucak dedim kv bana inat gelinlige boyum kadar kuyruk ekletmis zor yurudum zaten agir bi gelinlikti setim olmasa daha iyi bileziklerim 14 ayar esyalarin yarisi benim bekar evinden kalani esimle evlendikten sonra aldik... Esimin ailesinin evde en ufak aldigi bisey yok... Benim o yuzden duzgun bir evlilik icimde kaldi hevesim her anlamda kursagimda kaldi...
Dilerim Allah karsina tez zamanda gonlune gore birini cikartsin icinde kalan herseyi doya doya yasatsin sana..

Tabiki sizde kendinize gore haklisniz :) benim ailemin maddi imkanlari cok iyi cok sukur ole ki babam kizim ben ev alirim sizide orda oturturum bide kirayla ugrasmayin diyo Allah razi olsn ama erkek arkadasm bunuda kabul etmiyor yani zoruna gidermis olmazmis benim babammi bize bakicakmis olcak ismiymis gerekirse 1+1 evimiz olurmus ama bizim kendi yaptigimizla olurmus vs vs
Eh istemiyorsa gule gule gitsin madem :KK66: aslinda hayat musterek. Ev sizden olsun esyalar ondan olsun mesela ne var ki bunda? Boyle seyler teklif edin. Veya mesela deyin ki babamin evinde oturalim bize kalan kira parasiyla da bir eve girelim bitince satar borclarimizi oderiz gibi gibi

Eh istemiyorsa gule gule gitsin madem :KK66: aslinda hayat musterek. Ev sizden olsun esyalar ondan olsun mesela ne var ki bunda? Boyle seyler teklif edin. Veya mesela deyin ki babamin evinde oturalim bize kalan kira parasiyla da bir eve girelim bitince satar borclarimizi oderiz gibi gibi
Iste hepsini solerim solemesinede bana dicekki eee benim suan bi dunya borcum var biliyosun su durumda sen nasi bana bunlardan bahsediosn olayim aslinda tamamen bu vakit geciyo onumu goremiyorum ama ole seviyorumki gozdende cikaramiyorum

Böyle olmaz ki.
Tamam tabiki destek olunur,elden gelen yapılır ama herşeyin bir sınırı var.
Kardeşi borçsuz harçsız evlenecek çalıştığı halde ama siz yüzük bile alamıyorsunuz.
Hadi buldu buluşturdu evlendiniz hala kardeşin borcu ödenecek,sizin borçlarla beraber,mutlu olamayacaksınız ki böyle.
İnsanlar kendi düğün borclarından bunalıp birbirlerine girerken siz iki düğün borcuyla nasıl yapacaksınız?
Bilemedim. Ben olsam iki kere düşünürdüm.
Bu borc bitse ailenin beklentisi bitmeyecek gibi.
Anne/baba demiyor ki oglum sende evleneceksin,bizde bir ucundan tutalım diye.
Babasi vefat etmis zaten anneside bise demiyor yani demedigi gibi senide dugunsuz evlendirmem derdinde

Iste hepsini solerim solemesinede bana dicekki eee benim suan bi dunya borcum var biliyosun su durumda sen nasi bana bunlardan bahsediosn olayim aslinda tamamen bu vakit geciyo onumu goremiyorum ama ole seviyorumki gozdende cikaramiyorum
Oyle diyeceginden eminseniz siz kestirip atin. Yani bir sey ya vardir ya yoktur. Ikiniz de kocaman insanlarsiniz. Ama bence yasinizin gectigini falan dusunmeyin ya bir kadinin en guzel en muhtesem ve en verimli yaslari bana gore :KK66: es adayinin maddiyatini dusune dusune insana fenaliklar gelir. Madem kendisi kabul etmiyor bu olanaklarla evlenmeyi o zaman sizin kafanizi mesgul etmesin.

Benim esimin de hic bir seyi yoktu tam tersine borcu harci vardi. Ailesi bile yoktu dusunun. Hic kullanmadigim kutusunda duran ev esyam mobilyam vardi onlari teklif ettim. Annem de ev veririm ben size dedi. Esim hic birini kabul etmedi. Ogrenci evleri var bulundugum sehirde esyali apart. Onlardan tutalim dedim ona da yok dedi. Her seye hayir diyen adamin da kendisinin bir seyler yapmasi lazim diye dusundum. Peki o zaman ne yaparsan kabul dedim. Ya siz de oyle yapin ya da bitirin aklima mantikli baska secenek gelmedi su an

Aile durumlariniz elverse en guzel secenek aslinda beraber yasamak. Ben oyle yaptiydim,kafam rahat etmisti. Ama tabii her aile istemez

Allah askına aksam bebek meselesinden girerek konusun.en azından net cevaplar alın.ben olsam kesin kendimi tutamayıp o kadar borc yaparken aklın nerdeydi derim ama
Evet bende kafamin rahat etmesi taraftariyim
Ama yani bana dicekki su kardesimin dugunu bitsinde biraz bi rahatliyim.. bide suan sikisikligi tavan yapmis durumda bekledigi isler vardi olmadida hicbiri bana ben ne derdindeyim sen ne derdindesin diye sordugunda bende eehh nolcaksa olsn die davranirsam tamamen ipler kopar diye korkuyorm acikcasi yoksa bu belirsizlk bitiriyo yani benide

Oyle diyeceginden eminseniz siz kestirip atin. Yani bir sey ya vardir ya yoktur. Ikiniz de kocaman insanlarsiniz. Ama bence yasinizin gectigini falan dusunmeyin ya bir kadinin en guzel en muhtesem ve en verimli yaslari bana gore :KK66: es adayinin maddiyatini dusune dusune insana fenaliklar gelir. Madem kendisi kabul etmiyor bu olanaklarla evlenmeyi o zaman sizin kafanizi mesgul etmesin.

Benim esimin de hic bir seyi yoktu tam tersine borcu harci vardi. Ailesi bile yoktu dusunun. Hic kullanmadigim kutusunda duran ev esyam mobilyam vardi onlari teklif ettim. Annem de ev veririm ben size dedi. Esim hic birini kabul etmedi. Ogrenci evleri var bulundugum sehirde esyali apart. Onlardan tutalim dedim ona da yok dedi. Her seye hayir diyen adamin da kendisinin bir seyler yapmasi lazim diye dusundum. Peki o zaman ne yaparsan kabul dedim. Ya siz de oyle yapin ya da bitirin aklima mantikli baska secenek gelmedi su an

Aile durumlariniz elverse en guzel secenek aslinda beraber yasamak. Ben oyle yaptiydim,kafam rahat etmisti. Ama tabii her aile istemez
Yok ben onun annesiyle oturmak istemem buyuk sozume tovbe ama ne biliyim istemiyorum. Ya zaten bana ben sunla sunal sana geliorm benim yapabilcegim su dese ben rahatlicam adam bizle ilgili bisey konusmuyor acaba ailem sikistiriyo bi tarih bekliyolarmi desem ama bu seferde onlara karsi cephe alsin istemiyorum cnki Allah razi olsn hem annem hem babam cok iyi niyetli erkek arkadsma karsi

Aşık olmadığınız için zaten maddi kaygılar baskın sizde bahane gibi, tabiki sevgiliniz kardeşi de çalışmasına rağmen cok fazla harcamış onun için ama sevseydin zaten 2 maaşla geçinmek istemek hayat standardını düşürmek istememenden daha ağır basardı. Ondan Beklentileriniz ve evliliğe dair ukteleriniz cok farklı... Benim eşim benim bekar evime taşındı zaten oturma grubu beyaz eşyam ile dizili bi evim vardı kendimin oturduğu aldığı, bikaç ekleme yaptık o kadar.. İnsan yeter ki sevsin, sizinkinde aşk yoksunluğu var sizden yana

herkes adamın harcamasına laf etmiş de
konuyu ben mi anlamadım, ya da neyi kaçırıyorum?

bu iki insan ayrılmış
abi de, konu sahibinden ayrı oldukları dönemde kardeşine tüm masrafların benden diye söz vermiş
para abinin, kardeş abinin
kime ne?
babaları da yokmuş
abisi kardeşinin düğününü en alasıyla yapmak istemiş olamaz mı?
bir seneye kadar da kendimi toparlarım, kendi yoluma bakarım diye düşünmüştür,
olamaz mı?
gerçekten çok mu kötü bir şey bu

e işleri de ters dönmüş, adamın elinde olan bir şey mi?

yani ben kendimi düşünüyorum
işim olsa, param olsa, kardeşim olsa
ve yalnızsam,
düşüneceğim bir kardeşimle annem varsa
elimden gelenin alasını yaparım
nasıl olsa yine kazanırım diye bakarım

hani o zamanlar sevgili olurlar, evlilik planları olur, adam tutar parayı kardeşine harcar, tamam hata olur
ama zaten ayrılmışlar

Evet bende kafamin rahat etmesi taraftariyim
Ama yani bana dicekki su kardesimin dugunu bitsinde biraz bi rahatliyim.. bide suan sikisikligi tavan yapmis durumda bekledigi isler vardi olmadida hicbiri bana ben ne derdindeyim sen ne derdindesin diye sordugunda bende eehh nolcaksa olsn die davranirsam tamamen ipler kopar diye korkuyorm acikcasi yoksa bu belirsizlk bitiriyo yani benide
Biterse biter ama hayat belirsizlikleri beklemek için cok kısa.

Aşık olmadığınız için zaten maddi kaygılar baskın sizde bahane gibi, tabiki sevgiliniz kardeşi de çalışmasına rağmen cok fazla harcamış onun için ama sevseydin zaten 2 maaşla geçinmek istemek hayat standardını düşürmek istememenden daha ağır basardı. Ondan Beklentileriniz ve evliliğe dair ukteleriniz cok farklı... Benim eşim benim bekar evime taşındı zaten oturma grubu beyaz eşyam ile dizili bi evim vardı kendimin oturduğu aldığı, bikaç ekleme yaptık o kadar.. İnsan yeter ki sevsin, sizinkinde aşk yoksunluğu var sizden yana
Yok olay o degilki aslinda mesela bnmde babam ev almayi orda oturmamizi teklif ediyor ama erkek arkadasm kabul etmiyor olmazmis.. benim derdim adamin bize dair en ufak bise yapmamasi ben 10binlik tek tas beklemiyorum mesela ama ne biliim yaa uffff zor isler valla :KK43:

herkes adamın harcamasına laf etmiş de
konuyu ben mi anlamadım, ya da neyi kaçırıyorum?

bu iki insan ayrılmış
abi de, konu sahibinden ayrı oldukları dönemde kardeşine tüm masrafların benden diye söz vermiş
para abinin, kardeş abinin
kime ne?
babaları da yokmuş
abisi kardeşinin düğününü en alasıyla yapmak istemiş olamaz mı?
bir seneye kadar da kendimi toparlarım, kendi yoluma bakarım diye düşünmüştür,
olamaz mı?
gerçekten çok mu kötü bir şey bu

e işleri de ters dönmüş, adamın elinde olan bir şey mi?

yani ben kendimi düşünüyorum
işim olsa, param olsa, kardeşim olsa
ve yalnızsam,
düşüneceğim bir kardeşimle annem varsa
elimden gelenin alasını yaparım
nasıl olsa yine kazanırım diye bakarım

hani o zamanlar sevgili olurlar, evlilik planları olur, adam tutar parayı kardeşine harcar, tamam hata olur
ama zaten ayrılmışlar
Kendine ait parası olmayan insana 130 binlik düğün masrafı cok sacma.yani kardesinin Durumu yoktur koltuk takımı alınır buzdolabı alınır kabul de 30 bin lira sırf nişana harcanmaz.

Kendine ait parası olmayan insana 130 binlik düğün masrafı cok sacma.yani kardesinin Durumu yoktur koltuk takımı alınır buzdolabı alınır kabul de 30 bin lira sırf nişana harcanmaz.

neden?
o bölgelerde böyle bir kültür var
onlara doğal gel bu, yetiştiriliş tarzı bu
hele ki başta baba yoksa, abisinin en alasını yapmak istemesi yaşadığı kültüre göre normal
ayrıca, kardeşin de parası varmış
o da ev almış
ev, 130.000 tl den daha mı ucuz? ucuzsa da ne kadar ucuz?
abi kardeş birlik olmuşlar

adam kendini, aile büyüğü yerine koymuş işte
benim ihtiyacım yok, çalışır öderim demiş

yahu buradaki çoğu kadın, eşin ailesinden "ev" beklentisi içinde
abi de kardeşine aynı şeyi yapmış
bunun için adamı eleştirmek hiç doğru değil bence

X