Kizlar bi bakin bana :(

neden?
o bölgelerde böyle bir kültür var
onlara doğal gel bu, yetiştiriliş tarzı bu
hele ki başta baba yoksa, abisinin en alasını yapmak istemesi yaşadığı kültüre göre normal
ayrıca, kardeşin de parası varmış
o da ev almış
ev, 130.000 tl den daha mı ucuz? ucuzsa da ne kadar ucuz?
abi kardeş birlik olmuşlar

adam kendini, aile büyüğü yerine koymuş işte
benim ihtiyacım yok, çalışır öderim demiş

yahu buradaki çoğu kadın, eşin ailesinden "ev" beklentisi içinde
abi de kardeşine aynı şeyi yapmış
bunun için adamı eleştirmek hiç doğru değil bence
Bu konuda katılmıyorum.düğün takılarını peşinat verip krediyle ev almıs.yani kardeşi kendi düğünü için hiç para harcamamış.madem o kadar normal ev almayı erteleyip düğünde gelen takıları bozup abisine verip al sen de düğünü yap diyemez miydi ? Madem iki kardeş birlik olmuslar niye hersey kardese abiye sıfır kazanç. İkincisi hadi bu insanlar evlendi 2 düğün 260 bin kac yılda ödünecek bu borc yada düğün masrafı ödücez derken ev alamıcak bu insanlar neden kardeşinin düğününü yaptı diye size mantıklı geliyor mu ? Ben borc istemediğim için tek kokteyl tarzı düğün yaptım ki akrabalarım cok yadırgadı.ama napiyim elalem ne der diye borca mı giriyim ?

Yok ben onun annesiyle oturmak istemem buyuk sozume tovbe ama ne biliyim istemiyorum. Ya zaten bana ben sunla sunal sana geliorm benim yapabilcegim su dese ben rahatlicam adam bizle ilgili bisey konusmuyor acaba ailem sikistiriyo bi tarih bekliyolarmi desem ama bu seferde onlara karsi cephe alsin istemiyorum cnki Allah razi olsn hem annem hem babam cok iyi niyetli erkek arkadsma karsi
Yok ayol annesiyle degil adamin kendisiyle beraber yasamak en guzeli :KK66: boyle zirt virt dertler olmuyor o zaman.

Ailenizi one surmek anlamsiz olur evet. Siz kendi icinizden gecenleri oldugu gibi anlatin bence. Ne olacaksa olsun. En azindan sizin kafaniz rahatlar

Bahsetmedim cunki yanlis anlasilmaktan korkuyorum evlilik baskisi yapan kiz modunda olmakta istemiyorum
bahsetmelisiniz ve açık açık konuşmalısınız herşeyi
ne düşünürse düşünsün..
biran önce yapın bunu
bana göre sizin evlilik bikaç yıl bekleyecek gibi ya da daha çok

neden?
o bölgelerde böyle bir kültür var
onlara doğal gel bu, yetiştiriliş tarzı bu
hele ki başta baba yoksa, abisinin en alasını yapmak istemesi yaşadığı kültüre göre normal
ayrıca, kardeşin de parası varmış
o da ev almış
ev, 130.000 tl den daha mı ucuz? ucuzsa da ne kadar ucuz?
abi kardeş birlik olmuşlar

adam kendini, aile büyüğü yerine koymuş işte
benim ihtiyacım yok, çalışır öderim demiş

yahu buradaki çoğu kadın, eşin ailesinden "ev" beklentisi içinde
abi de kardeşine aynı şeyi yapmış
bunun için adamı eleştirmek hiç doğru değil bence
Yok aslinda burda konusulan konu tabiki yapabilir kardesine Allah daha cok versin daha cok yapsn ama ona yaparken eee biz?? Bizimde bi gelecegimiz olmasinmi?

Yok aslinda burda konusulan konu tabiki yapabilir kardesine Allah daha cok versin daha cok yapsn ama ona yaparken eee biz?? Bizimde bi gelecegimiz olmasinmi?

olsun olsun da
sevgiliniz kardeşine o sözleri verdiğinde sizden ayrı değil miydi?
adam yalnız değil miydi?
sizi nasıl hesap edecekti?
o sözleri verirken bazı işlere güvenmemiş mi?
sonra o sözler ters dönmemiş mi?
bence bu kadar ağar eleştirilmeyi haketmiyor
şu anda yapabileceği ne var ve yapmıyor?
deseniz ki şu anda da kardeşine harcıyor beni düşünmüyor, amenna
ama siz, sizin dışınızda olan bir şeyden bahsediyorsunuz

bir de erkek kısmı iteklenmek ister sözlerine falan hiç katılmıyorum
baskı yapmayın
kendinizi, çekincelerinizi anlatın, olursa olur olmazsa olmaz

Bu konuda katılmıyorum.düğün takılarını peşinat verip krediyle ev almıs.yani kardeşi kendi düğünü için hiç para harcamamış.madem o kadar normal ev almayı erteleyip düğünde gelen takıları bozup abisine verip al sen de düğünü yap diyemez miydi ? Madem iki kardeş birlik olmuslar niye hersey kardese abiye sıfır kazanç. İkincisi hadi bu insanlar evlendi 2 düğün 260 bin kac yılda ödünecek bu borc yada düğün masrafı ödücez derken ev alamıcak bu insanlar neden kardeşinin düğününü yaptı diye size mantıklı geliyor mu ? Ben borc istemediğim için tek kokteyl tarzı düğün yaptım ki akrabalarım cok yadırgadı.ama napiyim elalem ne der diye borca mı giriyim ?

yok sizinle anlaşamayacağız
hayata bakışımız, olayları algılayışımız, sevdiklerimiz için yapabileceklerimiz farklı
o yüzden daha da karşılıklı yazışmanın anlamı yok

olsun olsun da
sevgiliniz kardeşine o sözleri verdiğinde sizden ayrı değil miydi?
adam yalnız değil miydi?
sizi nasıl hesap edecekti?
o sözleri verirken bazı işlere güvenmemiş mi?
sonra o sözler ters dönmemiş mi?
bence bu kadar ağar eleştirilmeyi haketmiyor
şu anda yapabileceği ne var ve yapmıyor?
deseniz ki şu anda da kardeşine harcıyor beni düşünmüyor, amenna
ama siz, sizin dışınızda olan bir şeyden bahsediyorsunuz

bir de erkek kısmı iteklenmek ister sözlerine falan hiç katılmıyorum
baskı yapmayın
kendinizi, çekincelerinizi anlatın, olursa olur olmazsa olmaz
Evet ayri oldugumuz donemde yapti evet bekledigi isler tersine gitti ama neden hala kardesi icin cirpiniyorda bizim gelecegimiz icin bisey yapmak yerine once onu aradan cikartmak istiyor?

Tatlım bu adam zaten aşık olunacak bi tip değil ki. Nasıl desem başkalarını özel hissettiryor seni özel hissettirse aşık olurdun zaten. Bu yüzden aşkı 1 kere yaşamış ve bitirmiş gibi düşünüyorsun. Adam seni kendine aşık edecek zahmette bile bulunmamış.

Evet ayri oldugumuz donemde yapti evet bekledigi isler tersine gitti ama neden hala kardesi icin cirpiniyorda bizim gelecegimiz icin bisey yapmak yerine once onu aradan cikartmak istiyor?

tekrar mı kardeşi için para harcıyor anlamadım
ben o dönemki borçları kapatmaya çalışıyor gibi anlamışım

o zaman "kullanılmak" kavramlarımız farklı
siz de iyi günler
Polemik için söylemiyorum ama adam abisinin parasızlıktan evlenemediğinin farkında ama kendi düğünü için lüks alısverisler yaptırıyor.bu sizce kullanılmak değil mi cidden merak ediyorum?
Ayrıca düğün daha olmamıs kardeşi abisi ona göre yeniden planlama yapabilir sadece lükslerinden vazgeçerek

Son düzenleme:
Ne münasebet kardeşinin düğününü yapmak 1 yaşıma daha girdim. Ben erkek arkadaşım annesine koltuk aldı diye ortalığı ateşe verdim, gideyim de alnından öpeyim bari.
Bir insan evleniyorsa eli iş tutacak. Ne o öyle abiye güvenmek. Ben kendi ailemden bile çok bi destek görmeyeceğim mesela. Erkek arkadaşınız saf desem değil, uyanık desem hiç değil, normal desem kesinlikle değil. Kardeşinin düğününü yapmak, kendisi de bekar. Yerinizde olsam orada bitirirdim. Isteyen bana maddiyatçı desin bu böyle:KK51:
Sizi oyalıyor, o borçlar bitene kadar düğün olmaz. Bir daha aşık olamam demişsiniz ama neden olmayasınız yahu? Tek bir kez aşık olma hakkı da nerden çıktı insanız biz. Gönül bu belli mi olur?..
Haa bulutların üzerine çıkma konusunda ben de bulutlar üzerinde değilim.. Bu basit görünse de ciddi aslında. Bence sizde oluru yok, hayırlısı..

Aslinda evlilik teklif etmemesi, ozel gun hatirlamamasi, hatasi olunca "ozur dilemesi" baska bir sey yapmamasi (ki baska ne yapilir, ben de baska bir sey yapmam ki, hataliysam hatami kabul ederim o kadar, yalvaracak hali yok bence)
bunlarin hicbiri problem degil...
Diger anlattiklariniz daha onemli.

Ben erkek arkadaşım annesine koltuk aldı diye ortalığı ateşe verdim
neden peki? Erkek arkadasinizin uzerinde annesinin 1 koltuk kadar emegi yok mu =) annenin 1 koltuk kadar degeri yok mu artik yasadigimiz bu ahir zamanda?

Ve daha resmiyet bile yok aranizda erkek.arkadas diye bahsediyorsunuz. Siz belki 1-2-3 yildir arkadassiniz ama o kisi onu dogurmus buyutmus bu yaşa getirmis.

Ne demek istedigimi belki simdi anlamazsiniz ama bir gun kendiniz anne olunca muhakkak anlarsiniz...

neden peki? Erkek arkadasinizin uzerinde annesinin 1 koltuk kadar emegi yok mu =) annenin 1 koltuk kadar degeri yok mu artik yasadigimiz bu ahir zamanda?

Ve daha resmiyet bile yok aranizda erkek.arkadas diye bahsediyorsunuz. Siz belki 1-2-3 yildir arkadassiniz ama o kisi onu dogurmus buyutmus bu yaşa getirmis.

Ne demek istedigimi belki simdi anlamazsiniz ama bir gun kendiniz anne olunca muhakkak anlarsiniz...
Annesinin dünyalar kadar emeği vardır orası ayrı mevzu. Ama benimki de konu sahibinin sevgilisinin kardeşine yaptığı gibi hem annesinin evini baştan sona düzenlerden hem de seneye evlenelim diyenlerden. Neyle evleneceksek. Yani bilmediğiniz yönler de var, annesinin koltuk kadar değeri yok mu demek çok alakasız ve duygu sömürüsünden vurmaya çalışan bakış açısı:) Konu sahibinin sevgilisinin kardeşinin de 100k tl değeri yok o zaman. Konumuz değer emek değil.:)

X