Nişanlıyım kafayı yemiş durumdayım

Sizin şuan evlilik için şartlarınız uygun degil gorunen o ki.
Evlenmenize 2 ay var, ortada ev yok esya yok.
Kaynanayla yaşamaya mecbur bırakmak gibi bir sey bu.
Ben olsam yasim da genc ertelerdim. O arada atanmaya çalışırdım. Zira evlenirseniz kaynanayla yasayacaksiniz gibi duruyor. Bir defa ayni eve girince de ayrilmak oldukca zor oluyor.

Burada hep yazılanları okuyordum kaydolmadan ama beni tanımayan insanlardan fikir almak istiyorum artık.Nişanlıyım ve nişanlımı çok seviyorum.Yaklaşık 7 yıldır tanışıyoruz ve 3 yılı da sevgili +nişanlı olarak geçiriyoruz. Ben yukske bir puan alamadığım için atanamadım (sağlıkçıyım) özel sektörde de güzel bir yer bulamadığım için en son bir fabrikaya başladım kayınvalidemin çalıştığı.Hala hedeflerime ulaşamamış hissediyorum. Bu nişanlılık sürecinde de hem Kendi ailemin baskısı hem de karşı tarafın baskısını hissediyorum.
Erkek arkadaşım da ben de oynamayı hiç sevmeyen biriyiz yani birilerinin önünde nişan yaptık ve çok stresli doluydu annem istediği için yaptık.Yine benim ailem taktıkları takıların geri gelmesi için ve sevdikleri için kına olsun maliyeti çok olmayan dediler ben de kendi ailem de karşı tarafla da ortak bir şey bulmak için küçük bir yerde yapalım dedim erkek arkadaşım annesiyle yaşıyor.onlar bu tarz şeyleri aşırı gereksiz olarak düşünüyorlar. Neyse. burada sizlere sormak istediğim şey erkek arkadaşım ve annesi sürekli biriktirip bir ev almışlardı 2 yıl önce şimdi de kiralar çok uçuk diye kredi çekip ev alalım diye diretoyprlar hatta ben de bi ara mantıklı bulmuştum kına da falan takılan takıları kendi takacaklarini verir misin ev almaya kalksak dediler bı olabilir bana yapılmıyo zaten ikimizin hayatı için falan demiştim daha kına vs olmadı benim işim de çok net değil çıkarabilirler gibi de 2 ay kaldı ve biz ne kira ne satılık ev bakmıyoruz kredi şimdi vermedikleri için evlendikten sonra veriyorlarmış erkek arkadaşım da annemin evinde kalsak annem anneannemde kalıcak zaten diyor ve ben asla istemiyorum. Annesi ben bu evden çıkayım başka küçük bi eve gireyim diyo ama kesin değil ve erkek arkadaşım da ben diyemem çık diye diyo ben de şuan 2 3 aylık için kiraya çıkmak istemiyorum annesinin evinde de kalmak istemiyorum çünkü benimle kalın diyecek kredi çekersek de zaten annesi oğlum sen kira parası kadar verirsin ben üstünü ekleyerek öderim diyo ama tüm maaşınï verse bile tamamlanmıyor ben kirada oturmak istiyorum yeni evlendiğimde borçla hiçbir yere gidememek istemiyorum ne yapmalıyım böyle giderse ayrılacağım kafayı yiyeceğim artık

Ailenizle konuşarak evliliği erteleyin derim
Ev fiyatları çok yüksek krediler onlardan da uçuk
Öyle takılan altınlarla falan ev alınmaz artık
Mevcut durumda kv nin yanına giderseniz bir daha oradan çıkamazsınız maalesef şartlarda bir mucize olmadıktan sonra yıllarca çakılıp kalırsınız
Daha yaşınız genç, acele etmeyin, kendinizi cendereye sokmayın, biraz para biriktirin, iş durumları netleşsin sonra evlenin, acele ederseniz çaresizlikten hata yapacaksınız ve çok daha zor durumlara düşeceksiniz

Dikkatli olun, inşallah Burdaki yorumları dinlersiniz de birlik eve çıkıp hayatınızi mahvetmezsiniz.
Ne güzel mesleginiz var.Ben olsam hiç uğraşmam bu adamla.
Çalış atan yeni çevre edin.
Kayinvalidenin fabrikasında niye çalışıyorsun kim
Mesleğin varken üstelik.
Baya galyana getirecekler seni haberin olsun.

ben de şuan 2 3 aylık için kiraya çıkmak istemiyorum annesinin evinde de kalmak istemiyorum
2-3 ay için kiraya çıkmak istemiyorsunuz annesinin evinde de kalmak istemiyorsunuz e napacaksınız o zaman?
Normal bir şekilde kiraya çıkmanız sonra paranız olursa ev almanız daha mantıklı.
Anne evi olursa çıkamazsınız ordan.

Atanmadan evlenmezdim ben olsa!m (ki evlenmedim atanmayı bekledim). Nereye atanacaksınız eş gelebilecek mi bir sürü şey var. Kendinizi garantiye almadan evlilik iyi bir fikir değil

Birikmiş mi var, 4-5 yerde düğün yapıp her birinden yarım milyon mu takı alacaksınız? Diğer türlü mümkün değil ki takılarla ev almak. Borç içinde hiçbir yere gidememek istemiyorum demişsiniz bi de, ev parasını peşin peşin vermeyecekseniz yine kredi çekeceksiniz (ki o kadar kredi çekemezsiniz ama neyse) o da birinizin maaşı demek zaten ennnnn iyi ihtimalle. Biraz fazla mı hayal dünyasındasınız acaba?

Konu sahibi büyük bi kumpasa getirilip beraber oturtulacaksınız. Kayınvalideniz annesine gitse nolacak en fazla 15 gün sonra biz anlaşamıyoruz annem istemiyor vs bahaneyle kapınızda... e ev zaten onun gelme diyemezsiniz hop birden birlik hayata düşüverrsnz yapmayın. Kendinizi sevin...

İstediğiniz kadar iyi anlaşin erkek annesiyle istediği kadar siz calisin beraber ev işi yapın bakin içine girmeden bilinmez en güzel cicim aylarıniz 3 kişi geçecek birşey biliyor ki insanlar yazıyor burda ne kayınvalide ne siz kotusunuz diyen yok ....bu insan tabiatına aykırı yaşayın görün madem o sevgi aşk sabır nereye kadar .... düzen kurmak başka kurulu düzene gitmek başka....daha evde eşe huyuna suyuna bilmediği yönlerine onun size alışması var ...bide oğluna alışık bir kayinvalide var ....mutluluk istiyorum demişsiniz hayat bayram olsa gibi ama bu ülkenin ekonomik şartlarında önce gerçekçi olmak gerek ....o eşiniz rahata alışınca cikarmi o evden

X