kendimi degiştirme serüvenim...

benim 13 ay oldu mahkemeyi açalı. ama şanssız oldugum kısım pandemi çıkması 2 kes duruşma görülmeden ertelendi.

veee bu sabah itibariyle 88,3 kg kızlarrrrr :halay: :halay: :halay:
8 li rakamları gördüğüm yaşımı hatırlamıyorum bile.
çok mutluyum herşey çok güzel gidiyor çok şükür. önümüzdeki hafta 3, ay kontrolüm var inşallah degerlerimde iyi çıkar. gerçi hiç bir sıkıntı hissetmiyorum.
tek kötü yanı artık hiç bir kıyafetim olmuyor. dün bütün pantalonları daraltmaya verdim terziye. bedenim sürekli değiştigi ve değişeceği için yeni almak daha zor geldi. geçen ay aldıgım pantolon bile bu ay bollaşmaya başladı bende kışa kadar daralttırayım öyle idare ederim diye düşündüm. ama cıvıl cıvıl badi ve gömlekler aldım. önceden sanki etkisi oluyomuş gibi hep koyu renkler alıyodum kıyafetlerimi. şimdi pembeli mavili rengarenk badiler aldım. :21:
şimdilik bu kadar...

dün gidebildim kontrole sonunda 87,5 kg çıktım. değerlerim gayet iyi şükür. sadece b12 çok düşükmüş onun içinde iğne yazdı doktor. başkada sıkıntı yok şimdilik.
spora başlayabilirmişim artık mideme baskı uygulamadan her sporu yapabilirsin dedi. karar veremedim ama bu pandemi döneminde gitsemmi yoksa havalar soğuyana kadar yuruyuşlere mi devam etsem bilemedim.
mahkemeye az kaldı gibi. benimki içip içip kafayı bulup yazmaya başladı bu aralar. özledimler falan havada uçuyor.
zayıfladıgımı gördü bilmiyor ameliyat oldugumu hasta falanmı oldun sen diye mesaj attı bende hayır diyet spor yapıyorum sadece dedim..bazen içimi sızlatıyor hala.kolay olmuyormuş o kadar zamanı es geçmek

veee 80,10 den selamlar herkese :)
herşey güzel şimdilik çok şükür. spora başladım geçen hafta. fazla bişi yaptıramıyorlar şimdilik. ameliyat olduğumu ve karın hareketi yapamıycamı söyledim sadece yürüyüş bandı bisiklet ve kol hareketi yapıyorum. kollarımda az sarkma başladı. bacak ve göbekte hiç yok şükür. yürüyüşün etkisi sanırım o da. ama kol hareketi yapmayınca kollardan başladı umarım sporla toparlar.
geçen hafta mahkeme vardı gene ertelendi 16 aralık a bu kez. sürekli çirkinleşiyoruz.bu sürecin bu kadar yıpraytıcı olacağını düşünmemiştim. 2 hafta önce evliylken oturdugumuz apartmanda komşumuz öldü. bende başsaglıgına gitmiştim. komşularla falan oturduk sonra taziye evinden çıkınca. tabi bunu duydu . paşam geçen hafta mahkemeye çıkıp sude zaten barışmak istiyor geçen hata eski komşuları dolandı hep aramızı buluverin diye demiş. sinirden elim ayağım titredi var ya.
bende cuma günü avukatımı aradım sadece düğünde yapılan takıları yapsın mahkemeyi anlaşmalıya çevirelim nafaka tazminat falan istemiyorum dedim. daha cevap gelmedi onlardan bakalım ne dicekler. umarım kabul ederler ve bu iş artık biter. nasıl bu hale geldik nasıl böyle çirkinleşebildik hala aklım almıyor.

78,5 olmuşummm :halay: :halay: :halay:
herşey güzel şimdilik çok şükür. hiç bir sıkıntı sorun yok. keşke daha önce olsaymışım bu ameliyatı diyorum hep sadece. genç kızlığımı yaşayamadım kilolar yüzünden. istediğim hiç bi kıyafeti giyememiştim. büyük beden reyonlarında dolanıp dururdum hep. m-l arası bi bedendeyim artık istediğim kıyafeti alıp giyebiliyorum ve bu çok ama çok mutlu ediyor beni. ideal kilom 65-68 civarıymış yaklaşık 10 kilo kaldı yani hedefe. spora devam ediyorum hala. ama gene sınırlı hareket yapıyorum. aralıkta 6, ay kontrolüm var eger iç dikişlerimde tamamen iyileşmişse normal spora başlayabilirim sanırım o zaman. platese başlamak istiyorum zaten daha iyi sıkılaştırıp daha iyi toparlar sanırım.

beyfendi anlaşmaya yanaşmadı. avukatı aradı konuştuk 2 bilezik yaparım sadece kabul ederse demiş bende etmedim. en azından takıları yaparsa satıp kredilerimi kapatırım hemde kısaca bu iş biter diye düşünmüştüm. bir miktar maddiyat zorluyor çünkü. ev kirası kredi falan birde pandemiden dolayı iş yerimdede sıkıntılar var.o yüzden beklemedeyiz bakalım 16 aralıkta mahkeme. bitmez heralde gene.bir an önce bitsin istiyorum sadece çirkinleşmeden inatlaşmadan.

78,5 olmuşummm :halay: :halay: :halay:
herşey güzel şimdilik çok şükür. hiç bir sıkıntı sorun yok. keşke daha önce olsaymışım bu ameliyatı diyorum hep sadece. genç kızlığımı yaşayamadım kilolar yüzünden. istediğim hiç bi kıyafeti giyememiştim. büyük beden reyonlarında dolanıp dururdum hep. m-l arası bi bedendeyim artık istediğim kıyafeti alıp giyebiliyorum ve bu çok ama çok mutlu ediyor beni. ideal kilom 65-68 civarıymış yaklaşık 10 kilo kaldı yani hedefe. spora devam ediyorum hala. ama gene sınırlı hareket yapıyorum. aralıkta 6, ay kontrolüm var eger iç dikişlerimde tamamen iyileşmişse normal spora başlayabilirim sanırım o zaman. platese başlamak istiyorum zaten daha iyi sıkılaştırıp daha iyi toparlar sanırım.

beyfendi anlaşmaya yanaşmadı. avukatı aradı konuştuk 2 bilezik yaparım sadece kabul ederse demiş bende etmedim. en azından takıları yaparsa satıp kredilerimi kapatırım hemde kısaca bu iş biter diye düşünmüştüm. bir miktar maddiyat zorluyor çünkü. ev kirası kredi falan birde pandemiden dolayı iş yerimdede sıkıntılar var.o yüzden beklemedeyiz bakalım 16 aralıkta mahkeme. bitmez heralde gene.bir an önce bitsin istiyorum sadece çirkinleşmeden inatlaşmadan.
Bosanma davasi ayri nafaka ve tazminat davasi ayrida olabilirdi sanirim sonucta insanlar resmi bosanmadanda nafaka talep edebiliyorlar mesela. Neyse insallah hayirli sekilde neticelenir ama yeni bir ciddi iliski icin kendinize zaman verin kotu bir evlilik ve bosanma sureci yipratici oldu size en iyi yaptiginiz sey bu surecte kendinizi degistirmeye yonelik yaptiginiz calismalar olmus yani bunla o kadar mesgulsunuz hergun degisimle mutlu olmussunuz boylelikle bosanmadin stresini atmissiniz bir sekilde tebrik ederim.

Bosanma davasi ayri nafaka ve tazminat davasi ayrida olabilirdi sanirim sonucta insanlar resmi bosanmadanda nafaka talep edebiliyorlar mesela. Neyse insallah hayirli sekilde neticelenir ama yeni bir ciddi iliski icin kendinize zaman verin kotu bir evlilik ve bosanma sureci yipratici oldu size en iyi yaptiginiz sey bu surecte kendinizi degistirmeye yonelik yaptiginiz calismalar olmus yani bunla o kadar mesgulsunuz hergun degisimle mutlu olmussunuz boylelikle bosanmadin stresini atmissiniz bir sekilde tebrik ederim.
teşekkür ederim. evet her şerde bir hayır var derlerya bendeki öyle oldu resmen. inceldikçe mutlu olurum çok şükür diyorum hergün.

Bayadır yazamamışım
72,5 kg oldum çok şükür :halay: :halay: hiç bir sıkıntım yok.bunu özellikle yazıyorum ki mide ameliyatı olmak isteyipte araştıran biri okur fikri olur diye düşünüyorum. sarkma çok fazla yok sporla birlikte ilerlediğim için sanırım. çok güzel hissediyorum çok mutluyum. aynalara bakmaya doyamıyorum resmen. tek kötü ve üzüldüğüm yanı ise gögüslerim küçülüyor onu engelliycek bişi yokmuş ne yazıkki. 95 kullanıyordum şuan 90 bol gelmeye başladı korkuyorum dahada küçülücek diye.
boşanma hala bitemedi yarın mahkeme var gene. sıkıntı geldi artık bi an önce biteydi çok iyi olucaktı.

şimdilik bu kadar .

ooo gene çok olmuş yazmayalı. kısa bi özet geçeyim hemen.

3 gün sonra 1 yıl olucak ameliyat olalı. hiç bir sıkıntı yok çok şükür. 65,3 e düştüm nasıl mutluyum anlatamam size.
aynada gördüğüm sudeye bayılıyorum resmen. Cumartesi küçük bi alışveris yaptım s beden tulumun içine girdim ve nasıl güzel oldu sırıta sırıta izledim kendimi aynada. beslenme kısmı tamamen normale döndü artık. ama tamamen kendi tercihim olarak hamur işi hiç birşeyi yemiyorum hala. diyetisyen kahvaltıda 1 dilim ekmek yiyebilirsin artık dedi 3 ay önce. ama ben nasılsa bıraktım diye tekrar ağzıma sürmek istemedim. yeniden eskiye dönmek istemiyorum kesinlikle.
haa arada küçük kaçamaklar oluyor tabiki arada bi 1 küçük dilim kek mesela ama kesinlikle ikinciyi yemiyorum. yediğim tek hamur işi o oluyor. haftalık gibi kodladım onu kafamda bu hafta keki yediysem başka hamurlu bişi yemiyorum.korkuyorum çünkü tekrar alışırsam diye. birde özellikle adet dönemlerimde tatlı istiyor canım onuda 1-2 kuçük dilim bitterle idare ediyorum.
sporu durdurmak zorunda kalmıştım bi aksilik olmazsa inşallah önümüzdeki ay tekrar başlıycam. şimdi yürüyüş yapmaya çalışıyorum ama tam olamiyor o da. plates yapmak istiyorum tekrar. pandemiden dolayı iş yeri kısmı çalışmaya geçmişti maddi olarak zorlanınca direk sporu bırakmıştım. bu ay normale döndü sonnda işyeri umarım tekrar bişi olmazda herşey normale döner böylece.
hala boşanamadım ayrıca . haziran 22 ye atmıştı mahkeme. avukatım bu sefer biter diyor inşallah biter. ne zormuş çekişmeli boşanmak ya keşke anlaşmalı olabilseydi. tek seferde bitebilseydi. birde hakim aldatıldıgını resmen belgelemeni istiyor. telefon operatöründen konuşma kaydını istemişti o geldi ama isim soy isim yazmıyodu sadece görüşme trafigi çıkmıştı. numara kime kayıtlıysa o istensn dedi geçen mahkemede. şimdi şükür o da geldi kadının adı soyadı yazıyor bu kullanıcıyla uzun görüşmeler var diye. başka istiyceği bişi kalmadı bu mahkemede karar çıkar heralde diye umutlanıyorum.
ama bazen niyeyse özlüyorum onu. sevgimi yada alışkanlıkmı tam bilemedim. 2 yıl olucak önümüzdeki ay ayrılalı alışkanlıgın bitmesi gerekirdi diye düşünüyorum. sevgi ... emin değilim ondanda. bazen düşünüyorum mükemmel bi evlilikmiydi hayır değildi ikimizdede bi sürü yanlış vardı. neden özlediğime anlam veremiyorum o yüzden. ama uzun zaman sonra ilk defa dün çok hissettim özlediğimi. dün evlilik yıl dönümüydü saçma bi şekilde balkona oturdum bekledim. neyi bekliyosam . sonra kendime kızıp gidip yattım arada hala bu git-gellerim oluyor ne yazikki. ama geçicek biliyorum. içimdeki bu saçma hisde geçip gidicek bi gün..
baya uzun oldu gene . bu kadar olsun bu günlük de.....

veee evet sonunda bitti. 5 yıllık evlilik 2 yıllık muamma bitti gitti. boşandım kızlar sonunda.15 gün sonraya gerekçeli karar çıkıcak dedi avukar o zamana kadar tam özgür degilsin dedi. nafaka vermemişler ki zaten onu tahmin ediyodum çalıştıgım ve çocuk olmadığı için vermez hakim diye düşünüyodum öyle olmuş zaten. maddi manevi tazminat vermiş. en azından kredi borcundan kurtulcam diye düşündüm. tabi ex kişisi itiraz edip süreyi uzatır kesin gerçide bakalım ne olucak.
kilom aynı şimdilik. artık azaldiği için çok yavaş ilerliyor. olsun ama genede çok şükür
bu kadar bakalım

tahmin ettigim gibi oldu gıcık adam itiraz etti mahkemeye.istinafa gitti dosya avukat en az 1 yıl sürer ordan gelmesi dosyanın dedi. sinirim bozuldu. hem kendi hayatından hem benim hayatımdan çalıyor gerizekalı. beklemedeyiz mecburen şimdilik.
kilim 65-66 arası gidip geliyor. 65 ten aşağı düşmüyor 66 dan yukarı çıkmıyor sabitledi kendini sanırım. yeme içme düzenim aynı hala. herşey normale dönmüştü zaten diyetisyenin dediği gibi gidiyorum ama 3 ana 3 ara ögün akşam 8 den sonrada katı bişi yemiyorum. çok korkuyorum tekrar kilo alırım diye. tartı mutfakta duruyor. 2 günde bir tartılıyorum fark varmı diye .

okuyan merak eden vardır belki hala diye özet geçeyim hemde sonlandırmış olayım hikayemi istedim...
ex kişinden baya geç kurtuldum mahkeme istinaftan çıkmadı bi türlü en sonunda ben pes ettim 17,11,22 de anlaşmalı ya çevirttim mahkemeyi hiç birşey istemiyorum dedim yeterki bitsin. tabiki kabul etti ve 2 gün içinde boşandık.

tamamen tesaduf eseri tanıştıgım biriyle 25,01,23 de nişanlandık 19,05,23 de evlendik. şimdi yeniden evliyim. ve hayatımda ilk defa kadın oldugumu degerli olddugumu hissediyorum. önceleri o kadar agladım üzüldüm ya şimdi iyiki beni aldatmış onla ayrılmışım da Denizi tanıyabilmişim diyorum.o kadar sene evli kaldım ama ne ilk günlerde ne son günlerde şimdi yaşadıgım hiç bir şeyi yaşamamıştım. Denizin ilk evliliği ama ne o nede ailesi hiç sorun etmediler benim 2, evliliğim oluşunu.
Allaha çok şükür çok mutluyum ve huzurluyum.

kilo kısmına gelinceeee en son 62,5 a kadar düştüm ama herkes çok zayıf oldun yüzün çöktü yakışmadı diye söylenmeye başladı. en baştada annem tabi. diyetisyenle planlı 4-5 kg geri aldım. şu ara 69-70 arası gidip geliyorum bu aralarda kalmaya çalışıyorum. spor aynen devam hala. plates + zumba yapıyorum haftada 3 gün. Deniz yürüyüş yapmayı seviyor benim gibi bazen akşaamlaarıda havanın durumuna göre yürüyoruz. ekstra spor oluyor o da.
acımı paylaşmak derdimi anlatmak için açtıgım konum çok şükür güzel şekilde bitti benim için.
okuyan cvap yazan herkese çok teşekkürler.
umut hep varmış gerçekten....

okuyan merak eden vardır belki hala diye özet geçeyim hemde sonlandırmış olayım hikayemi istedim...
ex kişinden baya geç kurtuldum mahkeme istinaftan çıkmadı bi türlü en sonunda ben pes ettim 17,11,22 de anlaşmalı ya çevirttim mahkemeyi hiç birşey istemiyorum dedim yeterki bitsin. tabiki kabul etti ve 2 gün içinde boşandık.

tamamen tesaduf eseri tanıştıgım biriyle 25,01,23 de nişanlandık 19,05,23 de evlendik. şimdi yeniden evliyim. ve hayatımda ilk defa kadın oldugumu degerli olddugumu hissediyorum. önceleri o kadar agladım üzüldüm ya şimdi iyiki beni aldatmış onla ayrılmışım da Denizi tanıyabilmişim diyorum.o kadar sene evli kaldım ama ne ilk günlerde ne son günlerde şimdi yaşadıgım hiç bir şeyi yaşamamıştım. Denizin ilk evliliği ama ne o nede ailesi hiç sorun etmediler benim 2, evliliğim oluşunu.

kilo kısmına gelinceeee en son 62,5 a kadar düştüm ama herkes çok zayıf oldun yüzün çöktü yakışmadı diye söylenmeye başladı. en baştada annem tabi. diyetisyenle planlı 4-5 kg geri aldım. şu ara 69-70 arası gidip geliyorum bu aralarda kalmaya çalışıyorum. spor aynen devam hala. plates + zumba yapıyorum haftada 3 gün. Deniz yürüyüş yapmayı seviyor benim gibi bazen akşaamlaarıda havanın durumuna göre yürüyoruz. ekstra spor oluyor o da.
acımı paylaşmak derdimi anlatmak için açtıgım konum çok şükür güzel şekilde bitti benim için.
Ya çok sevindim bende kilo verıyorum bebek için 108 kilodan 96 da kaldım vermeye çalışıyorum daha önümde uzun bir yol var allah yardımcımız olsun

Merhaba gecmis olsun ve hayirli olsun.

X