kendimi degiştirme serüvenim...

SUDESUDE09

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2016
635
814
40
35 yaşındayım her daim tombik bi kadın oldum arada 3 verdim 5 aldım gibi gitti hayatım. ama şimdi buna bi son vericem inşallah.
6 yıl önce tartıda 120 kg yu gördüm ve sıkı bi diyet ve sporla birlikte 90 kg ye düştüm. sonra evlendim 5 yıl öncede evlendim evlenince spora gitmek zor oldu yetiştiremedim işleri eşimde ben sana böyle aşık oldum diyince spor gitti kilolar geri geldi 5 yıl sonunda. bide bu arada çocuk olmadı eşimde ve bende bir kaç sorun vardı benim ameliyat olmam gerekti aşılama yapıldı falan ve bir sürü hormon ilacı kullandım sonunda bebek olmadıgı gibi ben 105 kg ya çıktım.
gelelim bu güne : 4 ay önce eşimin beni aldattıgını ögrendim. affedemedim ve evimizi ayırıp boşanma işlemlerine başladım tabi bu süreç baya sancılı oldu. belki alakası yok ama aldattıgı kadın zayıf bi kadın bense toparlak, dogal olarak acaba kilom yüzündenmi diye düşündüm kendimi hırpaladım. ama bu bana aşırı bi gaz verdi ve en baştan başlamaya karar verdim spora başladım tekrar ve diyet yapıyorum.
diyetim şu şekilde ilerliyor şimdilik :
sabah kalkınca : ılık limonlu su
kahvaltı : daha önceden aldıgım ama kullanmadıgım bi zayıflama ürünü vardı sütle onu içiyorum sadece
11,00 de ara ögün ( genelde elma oluyor )
ögle : işyerinde ne yemegi çıktıysa ekmeksiz onu yiyorum
saat 4 gibi 1-2 form bisküvi
saat 6 civaındada tekrar zayıflama ürünü ama bu kez yogurtla karıştırıp yiyorum
saat 7 civarı spora gidiyorum fitness yapıyorum yaklaşık 1,5 saat falan sürüyor spor.
eve gidince 1 elma daha yiyorum günü bitirmiş oluyorum. gün içinde yaklaşık 3-3,5 lt su içiyorum.
aklıma gelirse yeşil çay içiyorum ( bi bunu düzene oturtamadım )
başlangıcım 2 eylüldü kilom 109,6 idi başka tartılmadım spora başlayınca ayın 15 de tekrar ölçtürmeyi düşünüyorum
salonda yag ve kas oranlarını da ölçmüşlerdi. dogru veya yanlışım varsa orda belli olur diye düşünüyorum.
eger çok verimli yapamazsam diyetisyene gitmeyi düşünüyorum.
şimdilik bu kadar buraya tüm sürecimi yazmak paylaşmak istedim belki bana bi yoldaş çıkar diye.birbirimize destek oluruz diye
hedefim yok şimdilik illa şu kiloya şu zamanda düşücem diye bişi planlamadım ama en kısa sürede 2 li rakamlara düşmek diyelim ilk hedef olarak

Kilo, bebek kısmına pek takılmadım, netice de ikisi de birbirine bağlı diyebiliriz.

Eşim aldattı diyorsun? Başta öyle olduğun gibi kabullenmiş vs. Sonra zayıf başka bir kadınla? ...

Hala beraber misin?

Kilo, bebek kısmına pek takılmadım, netice de ikisi de birbirine bağlı diyebiliriz.

Eşim aldattı diyorsun? Başta öyle olduğun gibi kabullenmiş vs. Sonra zayıf başka bir kadınla? ...

Hala beraber misin?
Sanırım dikkatli okumadın evimi ayırdıgımı ve boşanma işlemlerine başladıgımı yazmıştım.

Azmini takdir ettim. Başarabilirsin, keşke kötü şeyleri yaşamasaydın ama herkesin başına gelebilir. Önce ben demeyi öğrenmeli insan. Eve iki tas fazla yemek yapıcam diye gitmiyor çoğu kadın kendisi ile ilgili eğitime spora vs.
Umarım istediğin sonucu alırsın :KK200:

Azmini takdir ettim. Başarabilirsin, keşke kötü şeyleri yaşamasaydın ama herkesin başına gelebilir. Önce ben demeyi öğrenmeli insan. Eve iki tas fazla yemek yapıcam diye gitmiyor çoğu kadın kendisi ile ilgili eğitime spora vs.
Umarım istediğin sonucu alırsın :KK200:
evet dedigin gibi aynen o sebeplerle bırakmıştım sporu o zamanlar. ama yarının yemegi hazır olsun ama dur ütüleri yapayım falan filan ne kadar boş sebepler aslında. her şerde bi hayır var derler ya benimkide bu olabilir sanki :) onları yaşadım ve kendime geldim resmen

evet dedigin gibi aynen o sebeplerle bırakmıştım sporu o zamanlar. ama yarının yemegi hazır olsun ama dur ütüleri yapayım falan filan ne kadar boş sebepler aslında. her şerde bi hayır var derler ya benimkide bu olabilir sanki :) onları yaşadım ve kendime geldim resmen
maalesef ki ye ye diye tuttururlar kilo alınca da beğenmezler laf söylerler :duduk: O yüzden biz kendimizi düşünmezsek kim düşünsün arkadaşımmm :KK200: önünde uzun bir hayat var hiç bir şey için geç değil , buradan takip ederiz artık seni :halay:

bu günü kaçamaksız bitirdim sayılır şükür. sabah ve akşam ögünüm aynı zayıflama ürünüydü
ögle 1 kase çorba 4 kaşık tavuk güveç 4 kaşık bulgur pilavı küçük bi kasede dometes salatası (yagsız tuzsuz bol ekşili )
7 civarı işten çıkar spora geçerim eve gidincede şimdilik planım ayran içmek yada elma 1 tane.

degişim sadece kiloyla sınırlı kalmıycak tabiki :dondurma::dondurma: hayatımda ilk kez dün cilt bakımına gittim iyikide gitmişim.yüzümün rengi açıldı resmen. siyah nokta ve akne temizligi yapıldı.15 günde bir temizleme seansları yapılacak.
bu ara strestenmi bilmiyorum ama kaşlarım dükülmeye başladı kaş ekimi yaptırmayı düşünüyorum birde.hiç ektiren veya araya dolgu yaptıran varmı aranızda nasıl oluyor. cilt bakımana gittigim salonda yapılıyormuş düşüneyim dedim şimdilik.
birde saçımın rengi ve şekliyle oynuycam ona daha tam karar veremedim henüz. birde kafamda 2-3 yerde yaralar çıktı o bölgedeki saçlar döküldü biraz. o yaralar geçmeden boya yapamıyorum.
diyet ve spor kısmı aynı gidiyor şimdilik. sadece dün akşam orta boy 1 haşlanmış mısır yedim saat 10 civarı. çok kötü bi kaçamak olmaz heralde.
bu günlükde bu kadar olsun bakalım.

Kolay gelsin.Her serde bi hayir vardır diyelim.İstedikten sonra olmayacqk bisey yok.Erkeklerin ,ben seni böyle begeniyorum sözü de ,safsatadan ibaret.Aldanmamak lazım.

Maşallah azminizi çok harika. Kötü şeyler yaşamış ama kendinizi koyvermemissiniz. Umarım hayalinize kavuşursunuz.
Yanlış anlamazsaniz naçizane bir fikrimi söylemek isterim. Zayıflama ürünü kullanmak yerine normal yemekler yeseniz? Zor mu oluyor? Çünkü bu ürünlerle verilen kilolar normal beslenmeye dönüldüğünde kat kat geri dönüyor. Çok okuduk buralarda bunla ilgili şikayetler. Bunca emegin çöp olması üzücü olur.

Maşallah azminizi çok harika. Kötü şeyler yaşamış ama kendinizi koyvermemissiniz. Umarım hayalinize kavuşursunuz.
Yanlış anlamazsaniz naçizane bir fikrimi söylemek isterim. Zayıflama ürünü kullanmak yerine normal yemekler yeseniz? Zor mu oluyor? Çünkü bu ürünlerle verilen kilolar normal beslenmeye dönüldüğünde kat kat geri dönüyor. Çok okuduk buralarda bunla ilgili şikayetler. Bunca emegin çöp olması üzücü olur.
öncelikle teşekkür ederim.
aslında haklısın bu tarz ürünleri daha öncedende çok kullandım ve hep 3 verip 5 geri aldım.
şuan kullanma sebebim hem daha önceden aldım kullanmadım o kadar para verdim boşa gitmesin dedim hemde belki onu kullanırken midem biraz küçülür ve devamında normal dikkatli yiyerek devam ederim diye düşünüyorum.

hafta sonu giremedim hiç siteye. dügünümüz vardı.Aydın dan Samsuna dügüne gittim. uzun yorucu ama eglenceli oldu genede. bugün turşu gibiyim yorgunluktan :kahve::kahve: kahve içip ayık kalmaya çalışıyorum
diyetim biraz sekteye ugradı tabi. dikkat etmeye çalıştım ama ufak 1-2 kaçamak oldu. spor zaten yalan oldu orda.
bu gün kaldıgım yerden diyete döndüm hemen. spora bu akşam gidemiycem çok yorgunum yarın normal rutinime dönmüş olurum inşallah

öncelikle teşekkür ederim.
aslında haklısın bu tarz ürünleri daha öncedende çok kullandım ve hep 3 verip 5 geri aldım.
şuan kullanma sebebim hem daha önceden aldım kullanmadım o kadar para verdim boşa gitmesin dedim hemde belki onu kullanırken midem biraz küçülür ve devamında normal dikkatli yiyerek devam ederim diye düşünüyorum.
Anladım 😉Yolunuzda başarılar dilerim size tekrardan🙂 en kisa zamanda hayalinize kavuşursunuz insallah

Bi süredir giremedim anlatamadım diyetim aynı gidiyor sporda aynı tam istikrar kararlı şekilde ilerliyorum şimdilik.
hala tartılmadım ayın 2 de spor salonuna başlayalı 1 ay olucak tüm ölçümler yapılacak tekrar bakalım ne kadar fark çıkıcak.
amaaa incelme var daha önceden içine giremediğim 46 beden pantolunm çok rahat oluyor artık. 3 gündür aynı kotu giyiyorum büyük bir mutlulukla :21: :21: :21:

birde şu anacıgımı engelleyebilsem. o garibim boşanma depresyonu yüzünden yemeden içmeden kesildiğimi düşünüyor heralde sürekli azıma bişiler sokmaya çalışıyor. anne diyet yapıyorum diyorum dolma yaptım ye sonra gene yaparsın diyeti diyor :bicak::bicak: direniyorum ona karşı güzel yemeklerine karşı şimdilik.
hala mahkeme günü verilmedi dilekçeler gidip geliyor avukatlar arasında. 5 yıldır nasıl yüzsüz bi adamla evliymişim dedim artık. hayatında kimse yokmuş benim hayali kıskançlık krizimmiş. elimde o kadar telefon kayıtları var adam utanmadan haya diyor. çok sinirim bozuldu.bakalım bi önce bitse diyorum şu iş ama avukatım en az 3 yıl sürer diyor.
haa tabi bu arada o ve avukatı anlaşmalıya çevirelim diye bi teklifle gelebilirlermiş o zaman süre kısalır diyor. ben maddi manevi tazminat ve nafaka istemiştim parası kıymetlidir paşanın vermek istemez uzuycak kesin. hayırlısı olsun bakalım

Bi süredir giremedim anlatamadım diyetim aynı gidiyor sporda aynı tam istikrar kararlı şekilde ilerliyorum şimdilik.
hala tartılmadım ayın 2 de spor salonuna başlayalı 1 ay olucak tüm ölçümler yapılacak tekrar bakalım ne kadar fark çıkıcak.
amaaa incelme var daha önceden içine giremediğim 46 beden pantolunm çok rahat oluyor artık. 3 gündür aynı kotu giyiyorum büyük bir mutlulukla :21: :21: :21:

birde şu anacıgımı engelleyebilsem. o garibim boşanma depresyonu yüzünden yemeden içmeden kesildiğimi düşünüyor heralde sürekli azıma bişiler sokmaya çalışıyor. anne diyet yapıyorum diyorum dolma yaptım ye sonra gene yaparsın diyeti diyor :bicak::bicak: direniyorum ona karşı güzel yemeklerine karşı şimdilik.
hala mahkeme günü verilmedi dilekçeler gidip geliyor avukatlar arasında. 5 yıldır nasıl yüzsüz bi adamla evliymişim dedim artık. hayatında kimse yokmuş benim hayali kıskançlık krizimmiş. elimde o kadar telefon kayıtları var adam utanmadan haya diyor. çok sinirim bozuldu.bakalım bi önce bitse diyorum şu iş ama avukatım en az 3 yıl sürer diyor.
haa tabi bu arada o ve avukatı anlaşmalıya çevirelim diye bi teklifle gelebilirlermiş o zaman süre kısalır diyor. ben maddi manevi tazminat ve nafaka istemiştim parası kıymetlidir paşanın vermek istemez uzuycak kesin. hayırlısı olsun bakalım
Çok üzüldüm yaşadıklarınıza ama Bi yönden de sevindim en azından eski eşinizin karakterini öğrendiniz ve size gider ayak değişime sebep olmuş
Çok sevindim istikrarınıza ve naçizane tavsiyem diyetisyene gidin çünkü sağlıklı beslenmeniz lazım biraz az yiyorsunuz gibi geldi bana

Çok üzüldüm yaşadıklarınıza ama Bi yönden de sevindim en azından eski eşinizin karakterini öğrendiniz ve size gider ayak değişime sebep olmuş
Çok sevindim istikrarınıza ve naçizane tavsiyem diyetisyene gidin çünkü sağlıklı beslenmeniz lazım biraz az yiyorsunuz gibi geldi bana
teşekkür ederim öncelikle.
evet kötü şeyler yaşadım yaşıyorum ama geçicek. ve dediginiz gibi resmen 5yıldır hiç fark etmemişim adamın aslını.
diyetisyen işini düşünüyorum ama orda verilen listelere hiç uyamıyorum ben. burda devlet hastanesinde var bi diyetisyen kim gitse aynı listeyi veriyorlar nerdeyse fotokopi çekip dagıtıyor :) öyle oluncada ben onu ciddiye alamıyorum bi türlü.
ama eger bu bu ay ki ölçümde pek başarılı olamamışsam gidicem genede mecbur.

teşekkür ederim öncelikle.
evet kötü şeyler yaşadım yaşıyorum ama geçicek. ve dediginiz gibi resmen 5yıldır hiç fark etmemişim adamın aslını.
diyetisyen işini düşünüyorum ama orda verilen listelere hiç uyamıyorum ben. burda devlet hastanesinde var bi diyetisyen kim gitse aynı listeyi veriyorlar nerdeyse fotokopi çekip dagıtıyor :) öyle oluncada ben onu ciddiye alamıyorum bi türlü.
ama eger bu bu ay ki ölçümde pek başarılı olamamışsam gidicem genede mecbur.
Kendi diyetini yapabilirsin bence acıkınca yeyip zararlı olanlardan kaç su iç spor yap diyetisyenin yaptırdığı bu sen istersen diyetisyen çare kendin de yapabilirsin

evetttt gelelim ilk ay sonuçlarıma
önce ilk ölçüm ikinci yazdıgımda yeni sonuçlar olucak
kg : 109,6-----106,2
body fat : 44,9---44,8
muscle : 25,3 ----- 24,9
bmı : 38,8----38,1
rmr : 1914----1872
omuz : 132---125
kol : 41---40,5
bel : 134----132,5
basen : 136---135
bacak : 69---68,5
diz altı : 41,5---40
fena degil gibi sanki dimi. bakalım bu ay nasıl olucak. ama cuma cumartesi gidemedim spora bugünde gidemiycem
bir türlü çözülemeyen bir şofben sorunum var da. inşallah bu akşam çözülecek. her akşam annemlere duş almaya gitmek baya sıkıntılı oldu artık. şofben olayı nedense beni çok gerdi ya. yapamıycam tek başına yaşamayı diye baya koptum cumartesi gecesi sinirden.boşanma davasının ilk duruşma günü belli oldu ayrıca 28 kasımda ilk mahkeme olucak ama bişi çıkmaz heralde daha. bi an önce bitsin istiyorum onun adından kurtulayım aylar sonra ilk defa bu sabah işe gelirken yolda denk geldik o motoruyla işe gidiyordu ben servisle ışıklarda yan yana kaldık bian. içim ilk günlerdeki gibi acımadı ama sanki. önceden fotograflara bakınca bile gözlerim doluyodu şimdi pek etkilemedi gibi. geçicek yavas yavaş.
şimdilik bu kadar. ( burasıda sanal günlük oldu bana.hayatımdaki her türlü degişimi anlatıyorum nerdeyse )

evetttt gelelim ilk ay sonuçlarıma
önce ilk ölçüm ikinci yazdıgımda yeni sonuçlar olucak
kg : 109,6-----106,2
body fat : 44,9---44,8
muscle : 25,3 ----- 24,9
bmı : 38,8----38,1
rmr : 1914----1872
omuz : 132---125
kol : 41---40,5
bel : 134----132,5
basen : 136---135
bacak : 69---68,5
diz altı : 41,5---40
fena degil gibi sanki dimi. bakalım bu ay nasıl olucak. ama cuma cumartesi gidemedim spora bugünde gidemiycem
bir türlü çözülemeyen bir şofben sorunum var da. inşallah bu akşam çözülecek. her akşam annemlere duş almaya gitmek baya sıkıntılı oldu artık. şofben olayı nedense beni çok gerdi ya. yapamıycam tek başına yaşamayı diye baya koptum cumartesi gecesi sinirden.boşanma davasının ilk duruşma günü belli oldu ayrıca 28 kasımda ilk mahkeme olucak ama bişi çıkmaz heralde daha. bi an önce bitsin istiyorum onun adından kurtulayım aylar sonra ilk defa bu sabah işe gelirken yolda denk geldik o motoruyla işe gidiyordu ben servisle ışıklarda yan yana kaldık bian. içim ilk günlerdeki gibi acımadı ama sanki. önceden fotograflara bakınca bile gözlerim doluyodu şimdi pek etkilemedi gibi. geçicek yavas yavaş.
şimdilik bu kadar. ( burasıda sanal günlük oldu bana.hayatımdaki her türlü degişimi anlatıyorum nerdeyse )
çok iyi gidiyosun spora devam :KK74::KK74:herşekilde yazdıkların senin ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor
daha iyi olacaksın hayatın tadını çıkart canım:KK36::KK36:

X