kendimi degiştirme serüvenim...

kaç aydır yazmamışım.pes etmedim aslında sadece taktik değiştirdim.2-3 ay daha spora devam ettim sonra bıraktım. bırakınca tekrar kiloları geri aldım. tartıya bi baktım 110 olmuşum gene. tekrar diyet listeleri ve spor salonu araştırmaya başladım ( gittigim salonu hocaların ilgisizligi yüzünden bırakmıştım. )

sonra bi gün iş yerinde işim bitip nette öylesine boş boş gezerken tüp mide ameliyatı olup değişenleri gördüm. sonra günlerce bunu araştırdım. vki tutuyordu zaten sonra denizlde ünv hastanesinde bir doktor buldum günlerce adamı araştırdım 1 ayın sonunda randevu alıp gittim doktara ocak ayıydı o zaman tamam dedi doktor yaparız 8 haziran ameliyat günü verdi. çok sevindim tamda dedim 8 haziran dogum günüm yeniden doğuşum olucak bu diye düşündüm.
amaaa bi pandemi çıktı ameliyatlar falan herşey bitti doğal olarak. ben bide nasılsa ameliyat olcam diye homini ğırtlak yaptımmı o ara tartı gösterdi 113 ben şok. ameliyatlar tekrar başlayınca doktor yeniden gün verdi 4 ay sonrasına. ben daha fazla beklemek istemedim ama özelde başka doktor araştırmaya başladım.

mayıs başlarında yeni bir doktor buldum özel hastanede. gittim görüştüm.özelde daha kolay oldugu için yaparız dedi tabiki.3 gün sonrasına gün verdi.11 haziranda oldum ameliyatı. 116,5 ile girdim ameliyata 112 ile taburcu oldum 4 gün yattım hastanede.
şuan güncel kilom 100,00. 16,5 kg vedim.
çok şükür korktugum hiç bir şey olmadı. doktor ve diyetisyenim çok iyi şükür. tabi ameliyatı olmaya karar verdiğimde özellikle annem ve kardeşim sürekli vaz geçirmeye çalıştı. kaçak yaşayıp ölenleri duydukça çok korktular. ama sanırım hayatımda kendim için aldığım en radikal karar bu oldu.
baya uzun oldu. bugünlük bu kadar olsun bakalım..

Hayirlisi olsun insallah.Ayrilmaniz sonuclandi mi? Umarim verilecek saglikli kilolarla birlikte cok mutlu olursunuz🙏 Hak ediyorsunuz gercekten.

Hayirlisi olsun insallah.Ayrilmaniz sonuclandi mi? Umarim verilecek saglikli kilolarla birlikte cok mutlu olursunuz🙏 Hak ediyorsunuz gercekten.
Hala bitmedi mahkeme ne yazikki. pandemi sürecinde 2 kez mahkeme görülmeden ertelendi şimdi 27 ekimde olucak inşallah. bi an önce bitse çok iyi olucak
güzel dilekleriniz içinde çok teşekkürler

Azminiz daim olsun, benşm de bu ara motivasyona ihtiyacım var. Senelerdir bu kiloları veremedim. 3,5 versem geri başlıyorum helal olsun size . Ben hiç,bir ay spora gitmedim mesela, iyi dayanmışsınız 💐

Azminiz daim olsun, benşm de bu ara motivasyona ihtiyacım var. Senelerdir bu kiloları veremedim. 3,5 versem geri başlıyorum helal olsun size . Ben hiç,bir ay spora gitmedim mesela, iyi dayanmışsınız 💐
Spor iyi geliyor bana her zaman. beden yoruluyor ama kafa rahatlıyor sanki. bende aynıydım işte saçma diyetler ve diyet ürünleriyle 3 verdim 5 geri aldım hep.
ama bu kez diyetisyenin listesne harfiyen uyuyorum sıfır kaçamak

ve Allahım en son 2 li rakamları kaç sene önce görmüştüm acaba.
bu sabah tartıldım 99,1 çıktım nasıl mutlu oldum anlatamam. perşembe ilk ay kontrolum vardı tahliller yapıldı herşey çok iyi çıktı şükür. doktor aynen devam dedi. ve en güzel kısmıysa hiç kas kaybım olmamış verdiğim kilonun 8,5 u yagdan gitmiş. bu ayrıca mutlu etti.
doktor spor salonuna 4 aydan sonra başladı demişti taburcu olurken.ama 10, gunden beri her akşam yürüyüş yapıyorum 1,5 saat falan. adım sayar indirdim telefona en az 10,000 adım yurumeye çalışıyorum. çok rahatlatıyor ayrıcada takıyorum kulaklığı missss :21: :21: :21:

ve Allahım en son 2 li rakamları kaç sene önce görmüştüm acaba.
bu sabah tartıldım 99,1 çıktım nasıl mutlu oldum anlatamam. perşembe ilk ay kontrolum vardı tahliller yapıldı herşey çok iyi çıktı şükür. doktor aynen devam dedi. ve en güzel kısmıysa hiç kas kaybım olmamış verdiğim kilonun 8,5 u yagdan gitmiş. bu ayrıca mutlu etti.
doktor spor salonuna 4 aydan sonra başladı demişti taburcu olurken.ama 10, gunden beri her akşam yürüyüş yapıyorum 1,5 saat falan. adım sayar indirdim telefona en az 10,000 adım yurumeye çalışıyorum. çok rahatlatıyor ayrıcada takıyorum kulaklığı missss :21: :21: :21:
:KK9:

herkesin bayramı mübarek olsun öncelikle...
kazasız belasız bayramı atlattım şükür. bol bol iltifat alarak ve aşşşırıııı mutlu olarak :21:
akrabaların çogunlugu ameliyat oldugumu bilmiyor.gören aaaa sude naptın sen dedi hep. baya incelme oldu çünkü yüzüm falan küçüldü iyice. zaten gören yüzün küçülmüş diyor direk.. önceden selfi çekmekten nefret ederdim şimdi çekip bakıyorum baya baya fark var. 97,0 oldum bu arada .
bayramda kaçamak yaptım ama . çok çok azdı kırmızı et yiyemiyorum daha eylülde başlamam gerekiyor kırmızı parça etlere.şimdilik sadece kıyma ve köfte olarak yiyebiliyorum. ama kavurmadan çok küçük bi parça aldım yaklaşık 10 dakika iyice çiğneyip yuttum şükür sıkıntı olmadı.
amaaaa hep derlerdi kusma oluyor diye hiç yaşamamıştım bu güne kadar.küçük 1 dilim baklava yemiştim iyimi çiğnemedim ne oldu anlamadım ama nasıl kötü oldum anlatamam ilk defa kustum ameliyattan sonra.bir daha mı dedim yakın tarihte yemem yani baklava falan. :kızgın:
tatile gittim birde 2 günlük kaçamak oldu bol bol yüzdüm. ve ilk defa mayonun içinde eskisi kadar kötü hissetmedim.önceden denizden çıkar hemen havluma sarılıp otururdum şimdide kiloluyum hala ama özgüvenim gelmeye başladı sanırım.
bu günlükde bu kadar olsun bakalımmm....

95,3 kg geldim bu sabah. kıyafetlerim iyice bollaşmaya başladı.
cumartesi ilk defa alışverişe çıktım. önceden 3xl üst giyen ben xl badi aldım :halay: :halay:
veeee en güzel kısmıysa 2xl denedim önce kabinden bol olunca bi küçük bedeni istedim sonra Allahım ne güzel bir hismiş bu yaaa . yıllardır hep daha büyüğünü isteyince bu his çok hoşuma gitti.
uzun zamandır hiç bir sosyal medya hesabıma fotoğraf atmıyordum pazar günü pikniğe gitmiştik attım bir kaç tane herkes sormaya başladı noldu sana diye. kimseye demedim ameliyatı. çok fazla dedikodu malzemesi olmasın diye.
ailem ve yakın arkadaşım hariç kimse bilmiyor. aaaa bide siz biliyosunuz sanal arkadaşlarım :21::21:

91 olmuşummmm :halay: :halay: :halay:
çok mutluyum. çok şükür diyorum hergün. hareketlerim baya kolaylaştı artık. evim 4, kat önceden merdivenlerden çıkarken nefes nefese kalırdım.şimdi çok çok rahat çıkıyorum.
pazar günü saçımın kesimini rengini herşeyini değiştirdim yaklaşık 15 yıldır aynı renkti saçım ani bi kararla bambaşka bi renge boyattım. acayip iyi geldi valla.

ve başka güzel şeylerde oldu gibi sanki. o kadar uzun zaman sonra kalbimin heycanla attıgını hissettim. daha mahkeme devam ediyor yanlışmı yapıyorum bilemiyorum. ilişki degilde flörtleşme gibi daha doğal olarak. bir yanım saçmalama sude sen daha hala resmi olarak evlisin onun soyadını taşıyorsun diyor. bi tarafım adam benle beraberken benle uyurken ne haltlar yedi sen en azından ayrısın 1,5 yıldır diyor.
hem istiyorum hem korkuyorum. açıkça söyledim daha mahkememin bitmediğini öyle zırt pırt görüşemiycemi falan. haklıyken haksız duruma düşmek istemem mahkemede. tamam telefonlaşırız madem ben beklerim dedi. o da boşanmış 7 yıl olmuş ama boşanalı 1 kızı var 9 yaşında velayet onda. kızıyla tanıştırmak istedi daha değil dedim ben. biraz zaman ver bana dedim böyle arkadaş gibi görüşelim sadece dedim. tamam dedi şimdilik.
sizce hatamı yapıyorum kızlar.

91 olmuşummmm :halay: :halay: :halay:
çok mutluyum. çok şükür diyorum hergün. hareketlerim baya kolaylaştı artık. evim 4, kat önceden merdivenlerden çıkarken nefes nefese kalırdım.şimdi çok çok rahat çıkıyorum.
pazar günü saçımın kesimini rengini herşeyini değiştirdim yaklaşık 15 yıldır aynı renkti saçım ani bi kararla bambaşka bi renge boyattım. acayip iyi geldi valla.

ve başka güzel şeylerde oldu gibi sanki. o kadar uzun zaman sonra kalbimin heycanla attıgını hissettim. daha mahkeme devam ediyor yanlışmı yapıyorum bilemiyorum. ilişki degilde flörtleşme gibi daha doğal olarak. bir yanım saçmalama sude sen daha hala resmi olarak evlisin onun soyadını taşıyorsun diyor. bi tarafım adam benle beraberken benle uyurken ne haltlar yedi sen en azından ayrısın 1,5 yıldır diyor.
hem istiyorum hem korkuyorum. açıkça söyledim daha mahkememin bitmediğini öyle zırt pırt görüşemiycemi falan. haklıyken haksız duruma düşmek istemem mahkemede. tamam telefonlaşırız madem ben beklerim dedi. o da boşanmış 7 yıl olmuş ama boşanalı 1 kızı var 9 yaşında velayet onda. kızıyla tanıştırmak istedi daha değil dedim ben. biraz zaman ver bana dedim böyle arkadaş gibi görüşelim sadece dedim. tamam dedi şimdilik.
sizce hatamı yapıyorum kızlar.
Valla kitap okur gibi oldum ya ne güzel yazmışsınız😊bekar olduğum için yorum yapamıycam ama dava sürecinde çok dikkat etmenizi ve bence avukatdan fikir almanızı tavsiye ederim. Yani 5 yıl sürse dava 5 yıl kimse olmamasını lazım yoksa dava açıldıktan sonra yaşananlar etkilemiyor mu. Hoş karşı taraf iftirada atabilir dikkat edin. Yoksa aşk güzel şey uzun zaman sonra ilaç gibi gelmiştir size

Spor iyi geliyor bana her zaman. beden yoruluyor ama kafa rahatlıyor sanki. bende aynıydım işte saçma diyetler ve diyet ürünleriyle 3 verdim 5 geri aldım hep.
ama bu kez diyetisyenin listesne harfiyen uyuyorum sıfır kaçamak
Sude kendimi gördüm sende aynı şeleri yaşamışız,bundan sonra herşey güzel olur inşallah bizim için, benim karar çıktı çok şükür temmuz ayında, darısı başına canım

Valla kitap okur gibi oldum ya ne güzel yazmışsınız😊bekar olduğum için yorum yapamıycam ama dava sürecinde çok dikkat etmenizi ve bence avukatdan fikir almanızı tavsiye ederim. Yani 5 yıl sürse dava 5 yıl kimse olmamasını lazım yoksa dava açıldıktan sonra yaşananlar etkilemiyor mu. Hoş karşı taraf iftirada atabilir dikkat edin. Yoksa aşk güzel şey uzun zaman sonra ilaç gibi gelmiştir size
hem de nasıl ilaç biliyomusun. birinin düşünmesi bunu hissettirmesi çok mutlu etti beni. aynen o yüzden telefonla ilerlemesi gereken bi ilişki gibi şimdilik. aynı şehirde uzun mesafe ilişkisi :halay::halay:

Sude kendimi gördüm sende aynı şeleri yaşamışız,bundan sonra herşey güzel olur inşallah bizim için, benim karar çıktı çok şükür temmuz ayında, darısı başına canım
aminnn inşallah herşey güzel olur. şu mahkememde bitebilse bi an önce . daha 27 ekimde olucak duruşma. senin ne kadar sürdü dava süreci.

X