Kedimle başım dertte

Küçüklüğünden beri malesef biz elle oynatmadik aslında ama nedense böyle agresif bir kedi . Önceden yavruydu ve çizik ve dişleri bu kadar acitmiyordu şimdi çok büyüdü ve güçlendi kanatıyor kollarımı ve ayaklarimi bir tek
Ay korku filmi gibi geldi bana kolaylıklar dilerim. Huyu böyle demekki.

Ellerinize bir süre kolonya sürün. O kokudan nefret ediyorlar. Bir süre sonra yapmamaya baslayacaktir. Ben pijama cebimde tasiyordum resmen kolonya saldirdigi an ellerime kollarima suruyordum gidiyordu. Yuze su fis fislamak bence daha agresif yapabilir. Inatlasiyor kediler cunku

Benim vercegim oneriyle linc edilebilirim ama..
Ben kendi iki kedimin terbiyesini daha sert bir dille vermistim. Acikcasi malesef hayvanlar aleminde guclu olan kazaniyor. Gucte tamamen fiziksel bir guc. Esinizden cekinip, size saldirmasinin da aciklamasi budur bence. Ve simdi linc edilecegim onerim. Bir daha size saldirdiginda cok sert bagirip, sizde onun canini yakin. Alin kediyi isirin demiyorum tabii ki. Ama savurun, kendinizden sert bir sekilde uzaklastirin. ustune spreyle su skin. Kediler sudan nefret eder. Siz izin verdikce yuz buluyor. Ya cocugunuza da saldirsa? Eve gelen misafire ?

Evet üç dört ay oldu kisirlastirali
Kısırlaştırma süresi uzadıkça azalacağını düşünüyorum şuan yeni ve bu dönemde agresif oluyorlar. Benimki 4 yaşında arada durup dururken ayaklarıma saldırıyor kaçarsam daha çok hırslanıyor bende dikkatini dağıtıp başka bişeye yönlendiriyorum unutuyor sonra.

Bunu düşündüm veterinere götürdüm açıkçası hiç bir derdi çıkmadı şöyle yapıyor söylene söylene geliyor ve birden saldırıya geçiyor evin içinde onu mutsuz eden bır koku yok ben parfüm bile sıkmam ona yaklastigimda biraz huy edindi belki de suç benim eğitim konusunda ben kıyamadım bundan sonra fis fis la hayır diyeceğim ortami terk edeceğim genellikle istemediği bir şey varsa.
Mesela uyumaya gidiyorsam veya canı sıkıldı ben telefonla ilgileniyorsam yapıyor

"Burada boş boş oturacağına benimle ilgilen" demek istiyor demek ki 😁
Kediler birçok şeyi öğrenebiliyorlar. Sadece işlerine gelen şekilde davranıyorlar :)
Saldırdığı zaman ilgilenmeyi kesmeniz işine gelmeyeceği için kararlı olursanız sorununuz kısa sürede çözülür bence.
Ama diğer zamanlarda yeterince ilgilenip oynamayı ihmal etmeyin 😌

Merhaba hanımlar ;
Benim bir yaşında bir kedim var küçüklüğünden beri benimle. Gerçekten evladım gibi çok seviyorum onu. Açıkçası eşimin peşinde bu kadar dolasmamisimdir şarkılar söylerim ,konuşurum dertlesirim oğlumla ama bir sıkıntımız var ki asla çözemiyoruz.

Sorun şu ki aklına estiğinde saldırması . Gerçekten saldırıyor ve kanatıyor kollarımı . Gün içerisinde önceden çalışıyordum akşam saldırırdi şimdi evdeyim aklına estiğinde yapıyor iki kolum facali gibi ve gerçekten artık dişleri de büyüdüğü için bıçak gibi keskin. Denedigim yöntemler

Saldırma anında oyuncağıyla oynatmak kesinlikle işe yaramıyor dikkatini dağıtamiyorum avcı gibi kulaklarını dikiyor göz bebekleri büyüyor .

Kendimi odaya kapatiyorum normalde asla miyavlamayan kedim hırsını alamadığı için kapıya vuruyor ve miyavliyor .

Onu odaya kapatiyorum bir süre sakinlessin diye yok ondan da anlamıyor çıkınca saldırmaya devam ediyor.

Sakince sevmeye ve konuşmaya çalışıyorum bildiğiniz kendini üzerime atıyor beş kiloyu geçti artık acıdan ağlamak üzereyim çıldırmamak elde değil . Oyun oynarken canı sıkılır saldırır ,telefona bakiyorken saldırır gece uyuyacağımizi biliyor mesela sinirleniyor ayağıma atlıyor bu seferde. Sorun tek bana yapması . Eşimi sanırım büyük kedi olarak görüyor ve o hayır dediğinde veya ismini sert bir şekilde söylediğinde onun komutlarını dinliyor. Hastalandı ilacı iki veteriner iciremedi eşim baya antibiyotiği öylece verdi oturdu sessizce içti 😅
Kendisi özgür evin içinde her yere girer çıkar sevdirmekten hoşlanmaz ne zaman isterse o zaman severiz .

Şimdide bebek bekliyorum çok korkuyorum açıkçası birbirlerine nasıl alistiracagim çünkü asla beni dinlemiyor bazen gerçekten parçalamak istiyor ve benim böyle canım yaniyorsa bebeğe ne yapar diye. Odasını ayırirsam bu sefer oğlum tek odada mutsuz olur. Asla ondan ayrılmak gibi ne eşimin ne benim düşüncemiz var . Ankara da bildiğiniz kedi eğitmeni ya da terapist var mı ?
Merak etmeyin bebeğe hiç bir şey yapmaz , benim de kedim var . Bebek ağladığında benden önce koşuyor yanına , uyurken arada kontrol ediyor nefes alıyor mu diye . Aynı sizinki gibi bazen kulaklarını dikip koluma saldırır , ne kadar itsemde atlar üstüme . Aşılarını düzenli yaptırın biraz sakinleşiyorlar , tırnaklarını da kestirin .

Kedileri sakinleştirici bitkisel destekler var. Veterinerinize danışın sizi yönlendirir. Belki fiziksel bir rahatsızlığı olabilir , ağrı çekiyordur vs. araştırılması lazım. Örneğin idrar yaparken bağrıyor mu ?

Ben egzotic shorthair kedim böbrekten kaybettim geçen kasımda, dünyanın en sakin kedisiydi. Kedisiz yaşayamadıgim için Şubat ayında bı Siyam evlat aldık. Allam kedinin delisi olur mu, oluyormuş, o da beni buldu. Hiç durmadan saldırıp isiriyo, şu sprey olayını okumuştum, onu deniyorum ama onu da öğrendi çakal Carlos, şişeyi elime aldığım gibi kaciyo, bıraktığım an soteden saldırıp intikam aliyo. Ben böyle kedi görmedim. Siyamlar mi deli acaba, hepsi mi böyle?

Kedileri sakinleştirici bitkisel destekler var. Veterinerinize danışın sizi yönlendirir. Belki fiziksel bir rahatsızlığı olabilir , ağrı çekiyordur vs. araştırılması lazım. Örneğin idrar yaparken bağrıyor mu ?
Yok açıkçası ben çok titizim bu konuda geçen bir kere kustu hemen gittim veterinerine röntgen çekti kontrollerini yaptılar gayet sağlıklı su içip içmediğini de takip ediyorum . Bu birazcık huy . Sabah mesela eşim gitti ben yalnizim uyuyorum ayağıma atlıyor yalnız kaldı ya cani sıkıldı sende uyuma diyor.

Ben egzotic shorthair kedim böbrekten kaybettim geçen kasımda, dünyanın en sakin kedisiydi. Kedisiz yaşayamadıgim için Şubat ayında bı Siyam evlat aldık. Allam kedinin delisi olur mu, oluyormuş, o da beni buldu. Hiç durmadan saldırıp isiriyo, şu sprey olayını okumuştum, onu deniyorum ama onu da öğrendi çakal Carlos, şişeyi elime aldığım gibi kaciyo, bıraktığım an soteden saldırıp intikam aliyo. Ben böyle kedi görmedim. Siyamlar mi deli acaba, hepsi mi böyle?
Yok ya bence tam karakter meselesi gerçekten
yavruyken bile halinden memnun değildi 🤣çok özgür ruhlu canı sıkılmasin istiyorlar köle gibi etrafımda birileri dolaşsın istiyorlar

Merak etmeyin bebeğe hiç bir şey yapmaz , benim de kedim var . Bebek ağladığında benden önce koşuyor yanına , uyurken arada kontrol ediyor nefes alıyor mu diye . Aynı sizinki gibi bazen kulaklarını dikip koluma saldırır , ne kadar itsemde atlar üstüme . Aşılarını düzenli yaptırın biraz sakinleşiyorlar , tırnaklarını da kestirin .
Evet tüm asilari tam tırnaklarını da eşim keser korkmuyor kesmekten inşallah bebekle iyi anlaşırlar . İkisi için de zor olacak yoksa benim için daha zor olacak. Bebek büyüyünce birlikte koşturup enerjilerini atarlar artık . Bizim oğlan hiç çocuk sevmiyor kendini ellettirmez. Bir sekidle birbirlerinin sınırlarını öğrenirler 😅

"Burada boş boş oturacağına benimle ilgilen" demek istiyor demek ki 😁
Kediler birçok şeyi öğrenebiliyorlar. Sadece işlerine gelen şekilde davranıyorlar :)
Saldırdığı zaman ilgilenmeyi kesmeniz işine gelmeyeceği için kararlı olursanız sorununuz kısa sürede çözülür bence.
Ama diğer zamanlarda yeterince ilgilenip oynamayı ihmal etmeyin 😌
Evet bence de tam böyle dusunuyor. Paşam uykusu varsa ya da canı oynamak istemiyorsa gidiyor bende diyorum ki oyun istiyorsa saldırarak söylemesin bix zaten o ne zmaan oynamak isterse oynatiyoruz . Birde eşim koşarak kovalamaca oynatmaya alıştırdı ben bir ara kanamadan dolayı kalkamadım oturarak oynatmami sevmiyor

Evet bence de tam böyle dusunuyor. Paşam uykusu varsa ya da canı oynamak istemiyorsa gidiyor bende diyorum ki oyun istiyorsa saldırarak söylemesin bix zaten o ne zmaan oynamak isterse oynatiyoruz . Birde eşim koşarak kovalamaca oynatmaya alıştırdı ben bir ara kanamadan dolayı kalkamadım oturarak oynatmami sevmiyor
Britishler diğer kedilere göre biraz daha zeki kediler. Çok kedim oldu, bu oğlan kesinlikle bambaşka. O yüzden yapmak ya da yaptırmak istediklerini kızacağın şeyi yaparak zorla yaptırmayı çok iyi beceriyorlar.

Benimki de istediğini yapmayınca ya tv arkasına giriyor ya cam açıksa tellere tırmanıyor. Sadece bu ikisine kızdığımı biliyor çünkü.

Evet tüm asilari tam tırnaklarını da eşim keser korkmuyor kesmekten inşallah bebekle iyi anlaşırlar . İkisi için de zor olacak yoksa benim için daha zor olacak. Bebek büyüyünce birlikte koşturup enerjilerini atarlar artık . Bizim oğlan hiç çocuk sevmiyor kendini ellettirmez. Bir sekidle birbirlerinin sınırlarını öğrenirler 😅

Aynen ben de bebek biraz büyüsün de birlikte oynayıp beni azıcık rahat bıraksınlar diye sabırsızlıkla bekliyorum :KK53:

Bir de eşiniz gibi ben de alıştırmıştım kovalamaca oynamaya , şuan daha yavaşta olsak yine bebek kucağımda oynamaya çalışıyorum . Üçümüz koşturuyoruz evin içinde . İlgiyi sakın kesmeyin ondan bebek gelince , hastanede giydiği çorabı verin oynasın onun olsun , oyuncaklarını koklasın oynasın . Kıskanmasın bebeği , siz ilk günler ilgilenemezsiniz ama eşiniz ihmal etmesin .Yoksa zor olur hayat o evde .

Kır papatyası
Yanlış anlama ama ben bu kadar saldırgan kediyi bebeğimle aynı evde tutmazdım sanırım.
Bunu hem kedi besleyen hem de anne olan biri olarak söylüyorum
Bebeklerin cildi o kadar hassas ki
Gözüne yüzüne saldırsa Allah korusun
Oğlum yüzünü çizdi geçen oyuncakla
Günlerce takip ettim iz kalacak mı diye
Derin bir çizikti
İnsan çok üzülüyor cidden bebeğe bir şey olduğunda

X