Kedimle başım dertte

No no no, ismiyle olmaz. İsmini çağırmak, sevmek için kullan. Kızarken başka kelime bul. Hişt pişt yapma hayır falan tek bi kelime seç sert bir ses tonuyla söyle. O sırada suyu da fıslat. Klasik koşullandırman lazım.
Tamam o zmaan hayır deyim eşim hep onu diyor inşallah inanıyorum zamanla asicaz 😅

Merhaba hanımlar ;
Benim bir yaşında bir kedim var küçüklüğünden beri benimle. Gerçekten evladım gibi çok seviyorum onu. Açıkçası eşimin peşinde bu kadar dolasmamisimdir şarkılar söylerim ,konuşurum dertlesirim oğlumla ama bir sıkıntımız var ki asla çözemiyoruz.

Sorun şu ki aklına estiğinde saldırması . Gerçekten saldırıyor ve kanatıyor kollarımı . Gün içerisinde önceden çalışıyordum akşam saldırırdi şimdi evdeyim aklına estiğinde yapıyor iki kolum facali gibi ve gerçekten artık dişleri de büyüdüğü için bıçak gibi keskin. Denedigim yöntemler

Saldırma anında oyuncağıyla oynatmak kesinlikle işe yaramıyor dikkatini dağıtamiyorum avcı gibi kulaklarını dikiyor göz bebekleri büyüyor .

Kendimi odaya kapatiyorum normalde asla miyavlamayan kedim hırsını alamadığı için kapıya vuruyor ve miyavliyor .

Onu odaya kapatiyorum bir süre sakinlessin diye yok ondan da anlamıyor çıkınca saldırmaya devam ediyor.

Sakince sevmeye ve konuşmaya çalışıyorum bildiğiniz kendini üzerime atıyor beş kiloyu geçti artık acıdan ağlamak üzereyim çıldırmamak elde değil . Oyun oynarken canı sıkılır saldırır ,telefona bakiyorken saldırır gece uyuyacağımizi biliyor mesela sinirleniyor ayağıma atlıyor bu seferde. Sorun tek bana yapması . Eşimi sanırım büyük kedi olarak görüyor ve o hayır dediğinde veya ismini sert bir şekilde söylediğinde onun komutlarını dinliyor. Hastalandı ilacı iki veteriner iciremedi eşim baya antibiyotiği öylece verdi oturdu sessizce içti 😅
Kendisi özgür evin içinde her yere girer çıkar sevdirmekten hoşlanmaz ne zaman isterse o zaman severiz .

Şimdide bebek bekliyorum çok korkuyorum açıkçası birbirlerine nasıl alistiracagim çünkü asla beni dinlemiyor bazen gerçekten parçalamak istiyor ve benim böyle canım yaniyorsa bebeğe ne yapar diye. Odasını ayırirsam bu sefer oğlum tek odada mutsuz olur. Asla ondan ayrılmak gibi ne eşimin ne benim düşüncemiz var . Ankara da bildiğiniz kedi eğitmeni ya da terapist var mı ?
Sizin için tehlikeli ama bebeğiniz için çok daha tehlikeli..

Benimkide BAK, bak diyince duruyor kizgın biçimde diyorum ama gizli bir biçimde ısırip kactıgi oluyor 🤣 izin verseydim benimki çok fena olurdu hala arada ısırır ama bende de cekiniyor bizim evde tek evebeyn benim esim ilgilenmedigi için o sekilde egitmek daha kolay galiba 😍 bi tek benim çocuğum şükür :anne: ve bana yapışik illa dokunacak uyurken 🤣 çok aşığım anliyor musun 🤦🏼‍♀️

Yaaaa Bibi, kocamannn olmuş. Bana attigin minicik halini hatirliyorum. Ne guzel bir kiz olmuş. 🥰🥰😁

Evde kumunu yemiyle kim ilgileniyor. Benimki ben evde yokken kimseyi sallamazdı ben gelince pervane olurdu ne dersem yapardı akşama kadar kucağından inmediği adamın suratına bakmıyordu 🤣 gerçekten sahibi tanıma mevzusu oluyor kedilerde. Belki eşini alfa görüyordur gerçekten 😅
Evet kum ve mamayı o veriyordu o kesinlikle alfa bende kölesi 🤣 buna çok inanıyorum başkasına minneti yok oğlumun biliyor eşimi

Evet kum ve mamayı o veriyordu o kesinlikle alfa bende kölesi 🤣 buna çok inanıyorum başkasına minneti yok oğlumun biliyor eşimi
Tırnağı filan da o kesiyormuş o yüzden seni çok dinlemiyordur 😅
Şttt ve hayır a alıştır ses tonu komutları da cok önemli bence kontrollü gidersen hallolur.
8 aylıkken almıştım 1 buçuk sene façalı gezdim çok kötü alışkanlıkları vardı sonra hiçbiri kalmadı. Kolumu boydan boya kollarıyla kavrar asılı kalır ısırırdı. Sürekli uzun kollu kalın polar ile dolaşıp engellerdimx
Dişine etim gelmeyince tatmin olmazdı 🤣 o da bırakmasında pozitif etkili oldu. Etimizi kemirmeyi seviyorlar 🤣🤣

Ay benimki de öyle eşim birşey yapmıyor bazen cidden kıskanıyorum ya ama tuvaletini o temizliyor falan tırnak kestirir eşim gözlerini kulaklarını siler kurbanlık koyun gibi oturur sipacik bana gelince kurt kesiliyor. Önceden çalıştığım için öyle yapıyorduk şimdi benim evde olmama da alıştı benle ilgilen oyna diyor sıkılınca da küçük bir isirik

Kedinin tüm bakımı bende, eşimin görevleri sadece kediyi sevmek ve bazen kızmak. 😁

Tırnağı filan da o kesiyormuş o yüzden seni çok dinlemiyordur 😅
Şttt ve hayır a alıştır ses tonu komutları da cok önemli bence kontrollü gidersen hallolur.
8 aylıkken almıştım 1 buçuk sene façalı gezdim çok kötü alışkanlıkları vardı sonra hiçbiri kalmadı. Kolumu boydan boya kollarıyla kavrar asılı kalır ısırırdı. Sürekli uzun kollu kalın polar ile dolaşıp engellerdimx
Dişine etim gelmeyince tatmin olmazdı 🤣 o da bırakmasında pozitif etkili oldu. Etimizi kemirmeyi seviyorlar 🤣🤣
Ayy inşallah benim oğlum da düzelsin bebekle daha zor olacak o zamana kadar egitecegim artık

Bende evde 8 aylık bir suikastçı ile yaşıyorum. Ama durup dururken saldırmaları yok şükür ki. Sadece sevilmekten ve temastan hiç hoşlanmıyor sevilmek istediğinde kendini yere atarak göbeğini açar ve mesajı verir. Kollarımı ve ellerimi kasap gibi parçalara böldü. Bu esnada odaya kapatıp cezalandırmak gibi bir yanlış hiç yapmadım. Ben sadece saldırdığı anda hemen kolumu çekmiyorum kendisinin çekilmesini sağlıyorum tek bir kelimeye alışması için “hayır” diyerek, çekiliyor. Saldırma anında hemen çekmeye çalışmak daha çok saldırmasını kışkırtmak demektir.
Enerjisini kendi kendine atar, oynar. Kovalamaca ve saklambacı cok seviyor benim kücük kasap onu oynadıktan sonra çekilir köşesine dinlenir saatlerce mayışır o esnada öpme, sevme limitimi doldururum saldırmaz. Ama ne bilim erkek oglu erkek midir hayvanda bile degismiyor siniri, agresifi, saldırması kadına cektirmesi asksşsşsis
Böyle böyle huylarını, suylarını öğreniyoruz işte.

Çok fazla zaman gecmeden sen komutları ses tonunla ögretmeye calıs. Kediler yüzden görselden anlamazlar pek. Onların bir seyi anlamaları ses ve koku.

Gecen elime yüzüme naneler sürmüstüm beni sevsin öpsün diye. Yaladı öptü kokladı uyudu😂 koku gidince kendiside gitti. Erkek iste.

Benim ki British normalde o kadar sakin olurlarmis ki veterinerler şaşırıyor
Nasıl ya mümkün değil britishin saldırması, bende 5 tane var british , hepsi birbirinden mülayim, ısırmak bir yana elimi uzatırım hemen yalamaya başlarlar, çok enteresan bir durum.
Instada bi tane kedi psikoloğu var onunla iletişime gecsenize , çok merak ettim nedenini

X