Kedim veteriner yuzunden felc geçirdi

Kliniğin ismini hatırlamanıza gerek yok
Şehir-ilçe-sokak ismi verin Google’dan hemen bulunur.
Erkek olan Deniz veteriner herhalde bu kader spesifik bir adreste hızlıca bulunur.

Net konuşmayan insanlara inanamıyorum kusura bakmayın. Hayvan mahvolmuş

Arkadaşlar merhaba. 1 hafta önce kediyi veterinere götürdük ic diş aşısı parazit yapsin diye. Hayvana ineklere yapılan yüksek dozda aşıyı yapmış. Ve ise gidip geldik Bi baktım hayvan felç geçirmiş. Eli ayağı tutmuyor elimizde yag gibj kayıyor. Sonra başka Bi veterinere götürdük o dedi zaten bize büyük basa yapılan aşıyı küçücük kediye yapmış diye. Antibiyotik tedavisine başladık. 4 gün boyunca Antibiyotik yaptırdık. İyi gidiyordu ama tedavisi biteli 2 gün oldu bugün akşam yine biseyler oldu. Şuan aşırı derecede kasiliyor hareket edemiyor. Beynini kontrol edemiyor napacagimizi bilmiyoruz.

Kediyi mahvettiniz ya. Bu hayvanın günahını nerede vereceksiniz siz. Elinizde çekmediği eziyet kalmadı. Bir de utanmadan konu açıyorsunuz.

Sabah sabah mahvoldum ya. Nerede bu veteriner eşinizden ismini öğrenip bi yazamamissiniz. Niye bu çocuğu böyle eve gönderdiler yapılacak hiç bisey yok mu, cimer fln sonraki iş arkadaşım acil iyi bir vet hekim bulun. Ankaradaysaniz önerebileceğim yerler var hangi sehirdesin

-Eger doğruysa Mersinde yaşıyormuş konu sahibi. Vet onerisi yapabilecek var mı.

Ben yanlis asidan kaynakli olacagini zannetmiyorum. Ama eger sinir olan bolgeye denk geldiyse kucuk ihtimal olabilir. Bildigim kadariyla cogu asi da deri alti yapiliyor ete yapilmadigi taktirde boyle olmaz. Esime sorunca hemen donecegim. Sunu belirtmeliyim ki benim esim buyukbas hayvan uzerine calisiyor pet degil. Ama pet bakan veterinerler daha bi dikkatli ve ince iscilik yapmak zorundadir ki kendilerde vunu bilir. Cunku ufak bi hataya bile yer yok petde her an dava ile burun buruna kalacagini bilir o veteriner. Bende soktayim bu kedinin hali de ne boyle. Hic sanmam asidan oldugunu.

uvercinka65 uvercinka65 siz veteriner hekimdiniz değil mi? Ne olmuş olabilir acaba?
Evet veteriner hekimim. Bu acil bi durum. Hayvanı hemen veteriner kliniğine götürmek gerek. Diazepam gibi bir ilaç yapılıp hayvan rahatlatılmalı. Büyük hayvanlarda kullanılan paraziter ilaçlar yan etki yapabilir kedi ve köpeklerde. Ancak hanımefenin beyanı ne kadar doğru bilemiyorum.

Sarı çizmeli mehmet ağa sizin verdiğiniz deniz ismi hanımefendi . Kusura bakmayın ama ismi deniz kliniği bilmiyorum diyosunuz ya ozaman tarif edin şu ilçede şuradaki marketin karşısında yada ne bilim şu mahallede diye de mi yazamıyorsunuz ? Nedense hiç inanasım gelmiyor şu durumda size . Veterneri saklıyosunuz resmen eşim şikayet etti diyosunuz eşiniz nasıl etti ? Bintane deniz isiöli ceterner vardır bir şehirde.

Sarı çizmeli mehmet ağa sizin verdiğiniz deniz ismi hanımefendi . Kusura bakmayın ama ismi deniz kliniği bilmiyorum diyosunuz ya ozaman tarif edin şu ilçede şuradaki marketin karşısında yada ne bilim şu mahallede diye de mi yazamıyorsunuz ? Nedense hiç inanasım gelmiyor şu durumda size . Veterneri saklıyosunuz resmen eşim şikayet etti diyosunuz eşiniz nasıl etti ? Bintane deniz isiöli ceterner vardır bir şehirde.
ben eski konulari duyunca pek inanamadim. Veteriner hekimlerin serbest calissada tum kayitlari il ve ilcelerde mevcut olur bulmak zor degil

Evet veteriner hekimim. Bu acil bi durum. Hayvanı hemen veteriner kliniğine götürmek gerek. Diazepam gibi bir ilaç yapılıp hayvan rahatlatılmalı. Büyük hayvanlarda kullanılan paraziter ilaçlar yan etki yapabilir kedi ve köpeklerde. Ancak hanımefenin beyanı ne kadar doğru bilemiyorum.

Kediye karşı hiç iyi yaklaşmıyordu. Hayvana yapmadığı eziyet kalmadı. Konu sahibi bana hiç samimi gelmiyor.
Hayvancağız bunların elinde mahvolacağıma bu dünyadan gideyim demiş. Ah neler çekti o kedi bunların elinden

Cok uzuldum, neyi beklediginizi de anlamadim. Gece calisan veteriner olmuyor mu? Gittiğiniz kliniğin adını nasıl bilmiyorsunuz, hastaneye giderken nereye gittiğinizi biliyorsunuz ama değil mi. Blenderdan ciger gecirmek sizi sorumluluk sahibi yapmiyor kusura bakmayın.

Geçtiğimiz hafta veterinere götürdük kedimizi. Parazit olabilmesi için. Veteriner tüm aşıları tek tek saydı, bu aşı böyle bu aşının böyle yan etkisi var. Ki ben daha fazlasını sordum, yan etkilerini, kedide oluşturabilecek sorunlarını. Siz nasıl böyle saçma sapan davranabildiniz. Ben bebeğimi veterinere götürmeden önce 10 farklı veteriner aradım, kedimin yaşını hastalığını herşeyini açıkladım hepsiyle konuşup en yüksek puanlı yere götürdüm. Nasıl bu şekilde dikkatsiz davranabildiniz yaa.

Cok uzuldum, neyi beklediginizi de anlamadim. Gece calisan veteriner olmuyor mu? Gittiğiniz kliniğin adını nasıl bilmiyorsunuz, hastaneye giderken nereye gittiğinizi biliyorsunuz ama değil mi. Blenderdan ciger gecirmek sizi sorumluluk sahibi yapmiyor kusura bakmayın.

Ben neyi bekledğini biliyorum ama yazmayacağım

C Calcifer içim sızladı ya şu görüntüye, insan nasıl durabilir bunu gorup 🥺
Kediyi istemiyordu ki. Onu hasta eden de konu sahibi zaten. Şu kedi nasıl hasta olmasın Allah aşkına

Merhaba herkese. 1 yıl önce bir kedi bulduk eşimle arabanın motorundan çıkarttım çok kucukth o zaman ama yalnızdı. Aldik iş yerimizde bakmaya başladık. Büyüyünce sokağa bırakıriz diye ama eşim maalesef hiç bırakmadı. Hatta iş yerimjzj kapattik. Tuttu eve getirdi. Ben temizlik konusunda biraz takıntılıyım. Hatta osb denilecek kafar bile olabilir. Kedi evde 1 ay kaldı. Bende çok sevdim evi neşesi oldu ama kakasi kumu kokusu beni çok çok zorladı. Herseyden midem bulaniyordu evde yemek yiyemiyordum. Bende kediyi apartmanın bahçesine bıraktım. Sonra 10 gün ortadan kayboldu. Bi bulduk heryeri yara bere içinde kan revan. Diğer kediler saldırmış. Ve sonradan farkettikki bizim kedi cins kediymis. Tiffany cinsi. Hiç buyumuyorlar ve bacak boyları kısa ve kendilerini savunamiyorlar. Neyse asıl konu kedi 10 gün sonra çıktı geldi bizim yangın merdivenine yerleşti. Eve almadim. Eşim hergun orda besledi. Ama orası güneş almayan karanlık ortam olduğu için kedide sorunlar oluşmaya başladı. Kedi bayılmaya başladı. Bir nevi anksiyete geçiriyordu. Orada 1 ay kaldı. Simdi ise vicdan yaptim geri eve aldim. Ama kedi şuan uyuz oldu. Ve ben kafayı yiyorum. Ya bana da bulasirsa diye. Yardım edin lütfen kediye zarar vermeden esjmi üzmeden kediden kopmam lazim. Ve uyuz insana bulaşır mı lütfen şimdiden psikolojik olarak çok kasiniriyorum. Ve evin heryerinde bakteri uyuz geziyor diye düşünüyorum.

X