kedi sahiplenmek

tuzbiber

Guru
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2011
212
152
kizlar merhaba kedi besleyen varmi evinde cocuklu olupta biz kedi sahiplenmeyi dusunuyoruz tuvalet egitimi varmis asilarida var yavru daha.. kizim kedileri cok seviyor ayni sekilde bende cok seviyorum bir ara evimde sokak kedisine baktim ama uzun sureli bakmamistim ilk kez bakicam bakan alma cok zor diyen varmi cok istiyorum ama kafamda karisik tüyleri falan zor olur mu temizlemek?

kizlar merhaba kedi besleyen varmi evinde cocuklu olupta biz kedi sahiplenmeyi dusunuyoruz tuvalet egitimi varmis asilarida var yavru daha.. kizim kedileri cok seviyor ayni sekilde bende cok seviyorum bir ara evimde sokak kedisine baktim ama uzun sureli bakmamistim ilk kez bakicam bakan alma cok zor diyen varmi cok istiyorum ama kafamda karisik tüyleri falan zor olur mu temizlemek?
Kedi temiz hayvandır bazi aylarda biraz fazla tüy döker ama temizliği zor değil kedi tüyü toplayan bi sürü yeni zımbırtı var 2 dkda bitiyo benim işim ama sevgisi var ya ah o sevgisi o bambaşka işte 💕💕💕

Kedi temiz hayvandır bazi aylarda biraz fazla tüy döker ama temizliği zor değil kedi tüyü toplayan bi sürü yeni zımbırtı var 2 dkda bitiyo benim işim ama sevgisi var ya ah o sevgisi o bambaşka işte 💕💕💕
yaa dimi bende hep boyle duydum kedi bakanlardan.. zaten kiz oldugu icin evde haftada 2 gun supurge aciyorum :KK70: tuyler cok sorun olmaz gibi. peki asilari 1 kere mi yapiliyo acaba yoksa duzenli mi yapilmasi lazm

hayir evdeyim kizima bakiyorum aslinda bu yuzden iyi olur diye düşündüm ilgilenmeye vaktimde olur kizimda hayvan sevgisiyle buyur
Düşünceniz çok güzel bence çok mantıklı sizin içinde iyi olur. Kedi bakan biri olarak kesinlikle tavsiye ederim. Maddi bir gideriniz oluyor aylık mama kum veteriner vb. gibi onun içinde aylık bir bütçe ayırmanız gerekmekte

Evinizin büyüklüğü nasıl? Kum kabı nerede duracak? alacağınız kedi uzun tüylü mü?
Bizim bir kedimiz var, tüyleri kısa öyle uçuşmuyor ama tabii yine yerler hep tüy. Evimiz küçük, kum kabı mecburen banyoda duruyor, kapıyı kapatamıyoruz, kumlar her yere dağılıyor. Bizim evdeki tozlanma genelde kumdan kaynaklanıyor. Günde iki kere robot açılmazsa ev batıyor. Annemlerin kedilerinin kum kabı kapalı balkonda durduğu için onların yerleri bizimki kadar kirlenmiyor örneğin. Biz bebek bekliyoruz, yer temizliğini nasıl yapıcam diye düşünüyorum şimdiden. Kedi bakımı zor değil ama temizliğe çok düşkünseniz evde bir kirlilik bi toz artışı oluyor mutlaka.

Düşünceniz çok güzel bence çok mantıklı sizin içinde iyi olur. Kedi bakan biri olarak kesinlikle tavsiye ederim. Maddi bir gideriniz oluyor aylık mama kum veteriner vb. gibi onun içinde aylık bir bütçe ayırmanız gerekmekte
her ay sabit vete goturmek mi lazm acaba aylik ortalama 1kya yakın bi para ayirabilirim masraflari icin o kadar tutmaz herhalde

yaa dimi bende hep boyle duydum kedi bakanlardan.. zaten kiz oldugu icin evde haftada 2 gun supurge aciyorum :KK70: tuyler cok sorun olmaz gibi. peki asilari 1 kere mi yapiliyo acaba yoksa duzenli mi yapilmasi lazm
Düzenli aşılar var ama onlarda yıllık falan yani sürekli masrafı yok o konuda asil masrafı insan istemeden sürekli oyuncak alarak falan yapiyo 😂 sizde merakliysaniz oyun oynatmaya benden demesi hic pahali oyuncak almayin onlari birakip yine poşetle hatta oyuncağın kendisi yerine kutusu ile oynayacak 😂 tek mi sahipleneceksiniz peki? Yoksa ikinci kedi istiyor musunuz?

Her ay veteriner ihtiyacı yok. 2-3 ayda bir iç dış parazit aşıları senelik de birkaç farklı aşısı var. Bizimki tırnak kestirmiyor çok, veterinerde birkaç kişinin tutması gerekiyor o yüzden çok sık kestiremiyoruz, koltuk sanki 25 senelik gibi oldu o yüzden :))

Biz 3 kg mama alıyoruz 1.5 ay yetiyor. 10 kg kum da yine 1 ay yetiyor. Aylık sabit ayırdığım bir bütçe yok yani.

Bizimkinin tüyleri uzun o yüzden bir yerden bir yere atlarken bir topak tüy bırakıyor. Tararsanız azalır tabii ama genel olarak tüyleri dökülüyor yani :) özellikle mevsim geçişlerinde.

Şu deprem döneminde sadece bana çok ağır geldi kedi sahibi olmak. Korkunca kaçıyor bir yere ve ben onu bırakıp bir yere gidemiyorum. Bir canın sizin elinize baktığını bilince çok zor geliyor o sorumluluk.

Ama yine de iyi ki sahiplenmişim diyorum ben. Bebiş için de iyi olur bence.

Aşırı titiz biriyseniz belki zorlanırsınız ama onun dışında zorlanacağınızı düşünmüyorum çocuğunuza arkadaşta olur bence 😇

Evinizin büyüklüğü nasıl? Kum kabı nerede duracak? alacağınız kedi uzun tüylü mü?
Bizim bir kedimiz var, tüyleri kısa öyle uçuşmuyor ama tabii yine yerler hep tüy. Evimiz küçük, kum kabı mecburen banyoda duruyor, kapıyı kapatamıyoruz, kumlar her yere dağılıyor. Bizim evdeki tozlanma genelde kumdan kaynaklanıyor. Günde iki kere robot açılmazsa ev batıyor. Annemlerin kedilerinin kum kabı kapalı balkonda durduğu için onların yerleri bizimki kadar kirlenmiyor örneğin. Biz bebek bekliyoruz, yer temizliğini nasıl yapıcam diye düşünüyorum şimdiden. Kedi bakımı zor değil ama temizliğe çok düşkünseniz evde bir kirlilik bi toz artışı oluyor mutlaka.
evim 2+1 2.katta oturuyorum kedi tekir cok uzun olmaz herhalde tuyleri. kum kabini kullanmadigimiz bi tuvalete koyarim salona odalarada uzak kaliyor zaten. bir de sizdeki robot supurge iyimi memnun musunuz acaba bende mi alsam zaten dusunuyordum

evim 2+1 2.katta oturuyorum kedi tekir cok uzun olmaz herhalde tuyleri. kum kabini kullanmadigimiz bi tuvalete koyarim salona odalarada uzak kaliyor zaten. bir de sizdeki robot supurge iyimi memnun musunuz acaba bende mi alsam zaten dusunuyordum
Bizim kullandığımız xiaomi vacuum mop ,ilk aldığımızda çok iyiydi ama motor performansı eskisi gibi değil. Yeni modellerden alırsanız daha iyi olur, biz de değiştirmeyi düşünüyoruz

Benim 3 kedim var daha bi zorluğunu görmedim temizlik zaten yapıyoruz kedi olmasa açmayacak mıyız süpürge sanki.. bence hiç düşünme sahiplen. Hayvan korkun yok di mi?

Kendimi bildim bileli kedilerle yaşıyorum. Neredeyse 40 yıllık. bakabileceginizden eminseniz alın hayvani. Tek çocuk için değil sizin içinde güzel olur. Ben kedisiz yaşayamam mesela alışınca çok kötü bağımlılık yapıyorlar. 5 kedim melek oldu. Kaybetme acisi çok zor oluyor. Bir daha asla almam dedim.en geç bir ay sonra hep onlar gelip buldu beni. Tekirler ayrı bir bal oluyor ancak.

Eklentiler

• IMG_20230216_133423.jpg
    IMG_20230216_133423.jpg
    66,7 KB · Görüntüleme: 44
X