Yeni kedi sahiplendik

Liyos

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2015
287
142
35
Merhaba arkadaslar 1 adet british erkek kedim var oglum sokakta bulmustu 1.5 senedir bizimle okadar uysal okadar akıllı ki anlatamam cok seviyoruz onu. Arkadasımın annesindede brtish beyaz ırk kısırlaştırılmıs kedi varmıs sahiplendireceklermiş bende bizimkine arkadas olur diye sahiplenmek istedim. Ama cok hırcın yanına yaklastırmıyor bu sabah geldi 12 saat gecti geleli hala hırcın hırlıyor tırmık atıyor yanına yaklaşamıyoruz mamasınıda yemiyor suyunuda icmiyor bugun korkudan kaka yaptı tüyleri hep kaka oldu banyo yaptırmak mümkün degil ama yaptırmamda lazım kokuyor. Bana sakinlestirici yada 1saat uyutup banyo yapıp paklamam icin bir öneride bulunurmusunuz 🙏

Son düzenleme:
Kuzucuk aşırı stres olmuş yeni ortama alışmaları minimum 2 haftayı buluyor. Sakinleştiriciyii sadece veteriner yapabilir sanıyorum. Banyo yaptırırsanız stresi beşe katlanır hayvana eziyet olur. İsterseni yarın kontrole götürün hem tırnaklarını keserler hem temizlemenize yardımcı olurlar.
Birisi ensesinden sıkıca kavrarsa ikinci bi kişi nemli peçete gibi bişeyle kakanın bir kısmını alabilir veya sadece kakalı kısmı az tazikli suyun altına tutup yıkayabilir. Zaten tüylerini ıslatırsanız yalanarak kendi kendini temizler en azından durumu idare eder şimdilik.

Konu kapanabilir tesekkur ederim sahiplendigim aile dayanamadı tekrar aldı

X