Bir kedi meselesi

Niloyatospikk

Believe in yourself
Pro Üye
23 Ocak 2016
30.687
46.200
Benim bir sokak kedim var çok seviyorum ama gelgelelim bir gün bu sokak kedim yavru olan bir kediyi cıyaklatmaya başladı. Biz de duyup bu yavru kediyi sokaktan kurtarıp eve aldık. Daha önce evde de benim kedim vardı kaçtı kayboldu. Onun üzüntüsü hâlâ içimde olduğu için yeni bir kedi sahiplenmek gibi bir niyetimiz de yoktu. Çünkü evde aile üyeleri ben eşim ve kızım hepimiz alerjiye sahibiz. Hatta eşimin öyle böyle değil hapşurmaya başladı mı çok fena ayrıca tüy gördüğünde irkiliyor kardeşleri de bu şekilde o yüzden eşimi yadırgamıyorum. Eşim de alıştı artık şimdi o da çok kedi seviyor. Kurtarmak için eve aldığımız bu yavru büyüdü bize alıştı ama benim eski kedim gibi değil bu sevilmek istemeyince hart diye ısırıyor 😂 ama sokak kedim öyle degil sokak kedimizi de bugün dışarıda kafası daha önceden yaralanmış olarak buldum. Kaç gündür ortalıkta yoktu.Sabah kızımla ekmek almaya gidiyordum arabanın altından bizim geçtiğimizi anlayınca ses verdi Karagöz dedim çıktı. Başındaki yarayı görünce eve getirdim ama evdeki kedi dişi olduğu için sokak kedimi ön balkona aldımki biraz dışarıdan uzak dursun kafası da iyice geçsin. Evdeki kedim de bir terasa bir eve geziyor ama benim aklım hep sokak kedimi eve almakta 😫😫her ikisini de alamam eşim 1 kediye zor razı geldi çünkü alerjisi var hak veriyorum ilaç kullanıyor. Ne yapacağım bilemiyorum. Evdeki dişi kedi bize alıştı sahiplendirmeye korkuyorum sahiplenilince duyarsız biri olur da kaçırırsa sokaklarda yapamaz eve alışkın daha önce eski kedimin yavrularını sahiplendirmiştim telefondan gözetim altında olmak şartıyla bir tanesi evden kaçtı dedi olabilir tabii ki ama bunu öyle bir seçeneğe maruz bırakamam off çok zor uzun oldu fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Benim bir sokak kedim var çok seviyorum ama gelgelelim bir gün bu sokak kedim yavru olan bir kediyi cıyaklatmaya başladı. Biz de duyup bu yavru kediyi sokaktan kurtarıp eve aldık. Daha önce evde de benim kedim vardı kaçtı kayboldu. Onun üzüntüsü hâlâ içimde olduğu için yeni bir kedi sahiplenmek gibi bir niyetimiz de yoktu. Çünkü evde aile üyeleri ben eşim ve kızım hepimiz alerjiye sahibiz. Hatta eşimin öyle böyle değil hapşurmaya başladı mı çok fena ayrıca tüy gördüğünde irkiliyor kardeşleri de bu şekilde o yüzden eşimi yadırgamıyorum. Eşim de alıştı artık şimdi o da çok kedi seviyor. Kurtarmak için eve aldığımız bu yavru büyüdü bize alıştı ama benim eski kedim gibi değil bu sevilmek istemeyince hart diye ısırıyor 😂 Sokak kedimizi bugün dışarıda kafası daha önceden yaralanmış olarak buldum. Kaç gündür ortalıkta yoktu.Sabah kızımla ekmek almaya gidiyordum arabanın altından bizim geçtiğimizi anlayınca ses verdi Karagöz dedim çıktı. Başındaki yarayı görünce eve getirdim ama evdeki kedi dişi olduğu için sokak kedimi ön balkona aldımki biraz dışarıdan uzak dursun kafası da iyice geçsin. Evdeki kedim de bir terasa bir eve geziyor ama benim aklım hep sokak kedimi eve almakta 😫😫her ikisini de alamam eşim 1 kediye zor razı geldi çünkü alerjisi var hak veriyorum ilaç kullanıyor. Ne yapacağım bilemiyorum. Evdeki dişi kedi bize alıştı sahiplendirmeye korkuyorum sahiplenilince duyarsız biri olur da kaçırırsa sokaklarda yapamaz eve alışkın daha önce eski kedimin yavrularını sahiplendirmiştim telefondan gözetim altında olmak şartıyla bir tanesi evden kaçtı dedi olabilir tabii ki ama bunu öyle bir seçeneğe maruz bırakamam off çok zor uzun oldu fikirlerinizi bekliyorum.

Bu hikayede yanan alerjilerinden dolayı kocan olacak. 😄 onu balkona al.

İki kediyi de bence yakınındaki akrabalarına komşuna vs sahiplendirmeye çalış. Misafirliğe gittikçe görürsün.

Bu hikayede yanan alerjilerinden dolayı kocan olacak. 😄 onu balkona al.

İki kediyi de bence yakınındaki akrabalarına komşuna vs sahiplendirmeye çalış. Misafirliğe gittikçe görürsün.
Yok sokaktaki kedimi eve alacağım onu kafaya koydum da bu adı Narin olan ama aslında hiç de Narin olmayan hanım ne olacak sokağa bırakamam sahiplenilse güvenemiyorum kimseye çok zor eşim desen o da kedi ma..yağı oldu işten gelirken kedilere salam dağıtıyor 😂

3-4 kez okudum kız şimdi sen yaralı olan kediyi eve mi almak istiyosun? Eger öyleyse bir müddet baska bir odada izole et. Ben öyle yapardım.
Benim oglan tam bi terörist 3 ay önce spor dönüsü sokakta üşüyen hamile kediyi odama aldım odamda baktım. Ama oğlumla yanyana getirmeden sağlık taramasından gecirdim 1 ay kızı dövdü parçaladı. Şimdi kızıda 6 yavrusunu da cok seviyo evde 8 adet kediyle yaşıyorum.
Hemen yanyana getirme ne olur ne olmaz taşıyıcı bi hastalığı olabilir

Yok sokaktaki kedimi eve alacağım onu kafaya koydum da bu adı Narin olan ama aslında hiç de Narin olmayan hanım ne olacak sokağa bırakamam sahiplenilse güvenemiyorum kimseye çok zor eşim desen o da kedi ma..yağı oldu işten gelirken kedilere salam dağıtıyor 😂

FAcebookta bulunduğunuz mahalle, ilçe için böyle hayvanları sahiplendirme sayfaları vardır. Orada sahiplenecek düzgün birisi çıkabilir. Aslında buradan bile çıkabilir. Veterinerlerde sahiplendiriyorlar hayvanları sormak lazım.

Hayır çıkmıyor çok korkuyor hatta evde napıcam ben 😫
Aman sakın sahiplendirme hiç önermem hele böyle korkak kediler baska yerde mahvolur depresyona girerler. İki kedi her zaman iyidir birbirlerine arkadas olurlar oyun oynarlar evde kimse yokken canı sıkılmaz. Bizim eve anne kedi geldiğinden beri kedimiz oyun oynamak için artık gözümüzün içine bakmıyo.

Aman sakın sahiplendirme hiç önermem hele böyle korkak kediler baska yerde mahvolur depresyona girerler. İki kedi her zaman iyidir birbirlerine arkadas olurlar oyun oynarlar evde kimse yokken canı sıkılmaz. Bizim eve anne kedi geldiğinden beri kedimiz oyun oynamak için artık gözümüzün içine bakmıyo.
Bana kalsa iki kediyi de evde bırakırım ama eşim alerjiye sahip mümkün değil 1 kediye yine razı geliyor hapsurmaya başladı mi maf oluyor ilaç aliyor

Benim eşimde de alerjik astım var ve evimizde benimle bekarlığımdan beri birlikte olan 11 yaşındaki kedimizle yaşıyoruz. Eşim devamlı ilaç kullanıyor. Eve ve bana alışmış olan kedimi göndermem söz konusu bile olamaz ama bu kedimiz vefat ettiğinde başka hayvan almayacağımız konusunda çoktan anlaşmaya vardık, zira yani adama da yazık. 9 senedir düzenli olarak ilaç kullanıyor ona da günah…

Dolayısıyla eşinize de günah ya. Onun açısından bakıyorum sağlığını hiç önemsemiyor gibi davranıyorsunuz. Adam zaten bir kediyle sizin hatrınıza aynı evde, neden 2. Yi de eve alıyorsunuz ki?

Benim eşimde de alerjik astım var ve evimizde benimle bekarlığımdan beri birlikte olan 11 yaşındaki kedimizle yaşıyoruz. Eşim devamlı ilaç kullanıyor. Eve ve bana alışmış olan kedimi göndermem söz konusu bile olamaz ama bu kedimiz vefat ettiğinde başka hayvan almayacağımız konusunda çoktan anlaşmaya vardık, zira yani adama da yazık. 9 senedir düzenli olarak ilaç kullanıyor ona da günah…

Dolayısıyla eşinize de günah ya. Onun açısından bakıyorum sağlığını hiç önemsemiyor gibi davranıyorsunuz. Adam zaten bir kediyle sizin hatrınıza aynı evde, neden 2. Yi de eve alıyorsunuz ki?
İkinciyi eve almadım balkona koydum neden eşimin sağlığını düşünmeyim alerjik astım değil alerjisi var ne yapayım yani sokağa mı atayım sizin deyiminizle bu yapamayacağım bir şey maalesef sokaktan aldığımız kediyi de birlikte aldık ben tek başıma getirmedim eve kendisi de sokak hayvanlarına karşı duyarlı

X