Anket KAYINVALİDEZEDELER 😅

Kayınvalidenizle nasıl başa çıkabiliyorsunuz?

• Benim kayınvalidem melek gibidir ❤️

OY: 44 23,5%
  • Tabi ki görüşmüyorum 🙅🏻‍♀️

OY: 26 13,9%
  • O nasıl davranırsa öyle davranıyorum

OY: 99 52,9%
  • Sürekli kavga ediyorum

OY: 0 0,0%
  • Oğluna şikayet ediyorum

OY: 9 4,8%
  • Kayınvalide mi kayınvalide ne arar la bazarda?

OY: 9 4,8%

• Ankete Katılan
    187
O dedikoduları yaptı da elinde patladı 😂😂😂 beni konuştuğu insanlar gelip bana anlattılar ben yine de onu savundum. Bir süre ne benim ne eşimin yüzüne bakamadı. Ama bir süre işte 😂😂 dengesizdir mesela. Arkadaş olunacak biri de değil. Kaç yıllık komşuları var çok da samimiler. Bir bakarsınız bi gün onlarla çok iyidir bir bakarsınız bir gün nefret eder. Dengesiz olunca insanlar da uzaklaşıyor bir yerden sonra. Haklısınız tek ihtiyacı olan 7 24 konuşacağı biri. Bu arada amacı sohbet olsa gerçekten oturur dinlerim döksün içini derim. Ama sürekli kendini öven bir insan bir yerden şişiriyor sizi. Bir de saygınızı kaybediyorsunuz yavaş yavaş. Yani kaç yaşında kadın hala derdi en güzel olmak en iyi olmak en becerikli olmak en titiz olmak bilmem ne.. Eşiyle de oturup konuşamıyor. Çünkü sürekli laf soktuğu kendini övdüğü ve karşısındakini yerdiği için adam sinirleniyor ve kavga çıkıyor. İşte 1 tane kadın 1 ailede herkesin huzurunu bozabiliyor maalesef. Herkes hayatında zor şeyler yaşıyor. Ama kendi kendinin doktoru olmak gerek. Bir adım ileriye gidebilmek için çabalamak gerek. Ben geçmişte bunları yaşadım aman benim şımarıklarımı anlayın demek bana çok bencilce geliyor. Ben de hayata bir kez geliyorum. Neden senin psikolojin için yaşıyorum?
O konuda çok haklısınız. Zaten en başta söyledim; onun travmaları çok fazla. O artık uzmanlık alanına giriyor. İşte kendi ediyor; kendi buluyor. 🤷 Herkes yaptıklarının meyvelerini topluyor.

Aslında cevabı vermişsiniz ama farkında mısınız bilmem😌 Psikolog değilim ama bence kv nin sorunu değersizlik hissi. Kendini değersiz hissettiği yerde hırçınlaşıyor. Hani siz diyorsunuz ya 7/24 yalakalık yapın sizden iyisi olmaz diye. Sebebi bu işte. Yalan da olsa kadın değerli hissetmek istiyor. Karakterli insanla da uğraşır demeniz yine aynı kapıya çıkıyor. Karakterli insanın kimseye eyvallahı olmadığı için onun işine yaramıyor. Şimdi sizden yüz bulamazsa bir süre sonra bırakır ve silahlarını ikinci oğluna saklar. O gelinden de yüz bulamazsa aksi bir ihtiyar dönüşür.
Yani evdeki oğlu tam bir yeni kuşak çocuk. Evleneceği kişi bambaşka bir hayat görüşünde olur. Çocuğun kendi de öyle. Çok asi biri. Büyük ihtimalle orada bu kadarını bile bulamayacak 🙄 Ben ona karşılık vermeyerek kendime olan saygımı korudum. Öyle de devam edeceğim. Çünkü benden kıymetli değil. Ona istediğini vererek kendimi aşağıya çekemem. Ne karar ileriye giderse o kadar kaybediyor gün be gün. Aslında gelinleriyle görüşmeyen kayınvalidelere bakınca üzülüyorum hep. Ne kadar zavallılar diyorum. Evlatlarına bile isteye bu huzursuzluğu yaşatıyorlar. Ne bayramların ne özel günlerin anlamı kalıyor. Evlatlarının boğazında yarım kalıyor her şey. Arada derede yaşayıp çürüyorlar. Bence böyle kadınlar kendilerini evlatlarından da çok seviyor. Sorsanız canları feda. Sorsanız ben anneyim ben anneyim. İyi de sen anne olsan evladın mutlu huzurluyken durup durup mutluluğunu baltalamazsın ki..

Yani evdeki oğlu tam bir yeni kuşak çocuk. Evleneceği kişi bambaşka bir hayat görüşünde olur. Çocuğun kendi de öyle. Çok asi biri. Büyük ihtimalle orada bu kadarını bile bulamayacak 🙄 Ben ona karşılık vermeyerek kendime olan saygımı korudum. Öyle de devam edeceğim. Çünkü benden kıymetli değil. Ona istediğini vererek kendimi aşağıya çekemem. Ne karar ileriye giderse o kadar kaybediyor gün be gün. Aslında gelinleriyle görüşmeyen kayınvalidelere bakınca üzülüyorum hep. Ne kadar zavallılar diyorum. Evlatlarına bile isteye bu huzursuzluğu yaşatıyorlar. Ne bayramların ne özel günlerin anlamı kalıyor. Evlatlarının boğazında yarım kalıyor her şey. Arada derede yaşayıp çürüyorlar. Bence böyle kadınlar kendilerini evlatlarından da çok seviyor. Sorsanız canları feda. Sorsanız ben anneyim ben anneyim. İyi de sen anne olsan evladın mutlu huzurluyken durup durup mutluluğunu baltalamazsın ki..
Tabii ki. Halbuki ağır başlı; oturaklı bir kadın olsa insan saygı duyar. Benim arkadaşımın kvsi öyleydi. Tam bir İstanbul hanımefendisi. Normalde kv sevilmez değil mi? Benim arkadaşım her gün kvsinde idi. Bir gün ben de gittim. Yemin ederim hayran kaldım. Kadın eski bir arkeolog ve inanılmaz bilgi birikimi var. Yemin ederim kalmasım gelmedi. Hala da vakit buldukça arar sorarım. ❤️

Şunu da ekleyeyim; bence kv niz mutsuz. İşi çok zor. Gerçekten çok zor. Yaprak dökümündeki Fikret in kv si geldi aklıma. Sizin kv nin yaşlılığı o.
Mutsuzluğunu gözlerinde görebilirsiniz. Ama aşması gerek. Boşanırım demişsin eşin annesini başka bir şehire göndermiş. Bugün o kadın 90 yaşına gelmiş tek başına hasta haliyle yaşıyor. İşte hayat almış intikamını. Bana mutsuzlukla birlikte içinde çok da iyi bir insan yok gibi geliyor. O kadar nefret dolu ki ne olsa o içindeki nefret o kin bitmiyor. Benim annem de babannemden çok çekti. Çok ama yani roman olur. Ama bugün annemin zararı kendinedir kimseyi kırıp dökerek kendini tatmin etmez. Biraz insanın yaradılışı meselesi. Bir de yaşadıklarından hiç ders almaz. Müthiş bir güzellik takıntısı vardır mesela. Kilolu insanlarla dalga geçer aşağılar. İnsanların yüzüne çok çirkin olmuşsun falan der rahatlıkla. Daha yeni hastalık sahibi oldu kilo almaya başladı.1 ayda 10 kilo aldı. İnsan kınadığını yaşamadan ölmez misali.. ama mesela asla demez ben bunu neden yaşıyorum diye.. Hala dalga geçmeye devam..

Tabii ki. Halbuki ağır başlı; oturaklı bir kadın olsa insan saygı duyar. Benim arkadaşımın kvsi öyleydi. Tam bir İstanbul hanımefendisi. Normalde kv sevilmez değil mi? Benim arkadaşım her gün kvsinde idi. Bir gün ben de gittim. Yemin ederim hayran kaldım. Kadın eski bir arkeolog ve inanılmaz bilgi birikimi var. Yemin ederim kalmasım gelmedi. Hala da vakit buldukça arar sorarım. ❤️
Ne kıymetli böyle insanlar ❤️ Sizi yıpratmak bir yana dursun ne çok şey katarlar insanın hayatına

Mutsuzluğunu gözlerinde görebilirsiniz. Ama aşması gerek. Boşanırım demişsin eşin annesini başka bir şehire göndermiş. Bugün o kadın 90 yaşına gelmiş tek başına hasta haliyle yaşıyor. İşte hayat almış intikamını. Bana mutsuzlukla birlikte içinde çok da iyi bir insan yok gibi geliyor. O kadar nefret dolu ki ne olsa o içindeki nefret o kin bitmiyor. Benim annem de babannemden çok çekti. Çok ama yani roman olur. Ama bugün annemin zararı kendinedir kimseyi kırıp dökerek kendini tatmin etmez. Biraz insanın yaradılışı meselesi. Bir de yaşadıklarından hiç ders almaz. Müthiş bir güzellik takıntısı vardır mesela. Kilolu insanlarla dalga geçer aşağılar. İnsanların yüzüne çok çirkin olmuşsun falan der rahatlıkla. Daha yeni hastalık sahibi oldu kilo almaya başladı.1 ayda 10 kilo aldı. İnsan kınadığını yaşamadan ölmez misali.. ama mesela asla demez ben bunu neden yaşıyorum diye.. Hala dalga geçmeye devam..
Tabii ki bazı insanlar kötüdür. Kötüdür yani. O yüzden yok aslında iyi kadındır falan demeyeceğim. Fıtrat meselesi ama bunu da aşmak kendi içinde.

Bende severim kayinvalidemi ama bazı huylarına sinir olsam daaaa😄 Ama melek gibidir demedim o kadar da değil 🙄 Şimdiye kadar hiç öyle tartışmamız olmadı çok şükür. Olmadıysa da tamamen benim sayemde olduğunu düşünüyorum. Beni esimin tarafı çok sever, sayarlar. Saygılı da birisiyim hepsine karşı. Sürekli iç içeyiz. Ayrıyız ama öyleyiz. Ginede ben mesafeliyim öyle de olmak lazım.

Bende severim kayinvalidemi ama bazı huylarına sinir olsam daaaa😄 Ama melek gibidir demedim o kadar da değil 🙄 Şimdiye kadar hiç öyle tartışmamız olmadı çok şükür. Olmadıysa da tamamen benim sayemde olduğunu düşünüyorum. Beni esimin tarafı çok sever, sayarlar. Saygılı da birisiyim hepsine karşı. Sürekli iç içeyiz. Ayrıyız ama öyleyiz. Ginede ben mesafeliyim öyle de olmak lazım.
Ne mutlu size 🥰 mesafeli olmak en güzeli. Samimiyetin sınırını tutturmak çok zor 🙃

İşte sizin orada nişanlıligi bitirmeniz gerekiyordu bana göre. Eşiniz aslında pasif biri değil fakat kv nin travmaları çok başka. Kadın evliliğinde bile yalnız anladığım kadarıyla ve kendini oyalayabilen bir tip değil. Bu durumda yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Ona aslında dedikodu yapabileceği, eglenebilecegi bir arkadaş lazım. O zaman bırakır sizi.
Bende ilk evlendigimde böyle olmuştu evime çar kapı gelip saatlerce oturuyordu çarşıya cikicam diyodum giyinip hadi şuraya gidelim deyip benle geziyodu o kadar bunaldım ki bı gun anne benim surda isim var sende işlerini hallet akşam görüşürüz demiştim. Eşime beni sokağın ortasında attı gitti demiş eşim de bana surat yapmıştı hiç unutmam o zaman ki travmalarimi şimdi olsa ikisini de sallamak ama o zamanlar çok inciniyodum

Konsurken bazen patavatsizliklari oluyor ama tolere edilebilir. Biz gerçekten farkli kültürlendeniz ben ilk başta cok bocaladım. Sonra kötü bir kadin değil, bize karışsa, huzurumu bozsa daha mi iyidi dedim kendime akışına bıraktım. Biz ordayken asla kaldığımız odaya girmez, kapiyi çalar uyandıracak olsa kapidan seslenir burada odaya dalan o kadar kv okudum, şükür takilma küçük şeylere dedim. Hayata bakışımız farkli ama şükür görmezden geliyorum. Belkide eşiminde etkisi var . Aralarindaki bağ mic mic değil , o da ailesine saygılı ama cokta sey değil.
Bizimki dalardi odaya kaç defa en sonunda patladım giremezsin dedim.ne var ikimizde benim yavrumsunuz diyor ben senin kızın değilim dedim

Bende ilk evlendigimde böyle olmuştu evime çar kapı gelip saatlerce oturuyordu çarşıya cikicam diyodum giyinip hadi şuraya gidelim deyip benle geziyodu o kadar bunaldım ki bı gun anne benim surda isim var sende işlerini hallet akşam görüşürüz demiştim. Eşime beni sokağın ortasında attı gitti demiş eşim de bana surat yapmıştı hiç unutmam o zaman ki travmalarimi şimdi olsa ikisini de sallamak ama o zamanlar çok inciniyodum
Bir de böyle oğullarına duygu sömürüleri var maalesef. Zaten böylelerini 40 yıl sırtınızda taşısanız bir gün yoruldum dediğinizde yine sizden kötüsü olmaz 🤷🏻‍♀️

Bizimki dalardi odaya kaç defa en sonunda patladım giremezsin dedim.ne var ikimizde benim yavrumsunuz diyor ben senin kızın değilim dedim
Odaya dalması da çok kötüymüş. Beterin beteri var diye boşuna dememişler 😅. Gerçekten hikayeler birbirine o kadar benziyor ki. Zaten hemen anneliğe sığınıyorlar. Ben anneyim siz evlatsınız ne olacak bilmem ne. Sen annesin ama karşındaki insanlar 5 yaşında çocuk değil bir özel hayatları var

X