Anket Kardeşler arası yaş farkı sizce kaç olmalı?

kardeşler arası yaş farkı sizce kaç olmalı?

• Ankete Katılan
    255

ZARACI

Guru
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2007
1.297
5
arkadaşlar bu konuyu daha öncede açmıştım ama anket şeklinde olmadığı için silinmiş.bence önemli bir konu olduğu için tekrar açmak istedim.evet size göre kardeşler arası yaş farkı kaç olmalı?az veya çok olması anneleri ne gibi zorluklarla karşılaştırıyor?özellikle tecrübeliler yorumlarınızı bekliyorum...

Benim okuduğum kadarıyla 3 ile 3,5 yaş iki kardeş arasında en ideal yaş farkı..Ama sosyal ve ekonomik durumlar,annenin başka bir çocuğa psikolojik olarak kendini hazır hissedip,hissetmemesi de etkendir bence..

biz 3 kardesiz ve 3umuzun arasındada 4 er yas var :1rolleyes:

Online iPhone Screensaver - be the first to win!

myscreensavers.info/media/iphone.scr

benım abımle aramda 4 yas var ve cok ıyı anlasıoruz dıer abımle de 6 yas var onunla daha soguk bır ılıskımız var kucuk abımle bırlıkte oyun oynardık kucukken bence 4 yas ıyıdır arada az yas farkının olması ıyı bence paylasım fazlalasıor tabı anne olarak dusunuldugunde daha zahmet ıstıor ama kardesler arasındakı ılıskı dusunuldugunde az yas farkı sıcak bır ılıskılerının olmasını saglıor sonucta aynı kafa yapısına aynı dusuncelere sahıp olabılırler

bence 1 benim kardeşimle aramda 1 yaş war we çok güzel bi çocukluk geçirdik:dance: her zaman bi arkadaşım wardı ewde tek başıma oynamak zorunda kalmazdım... 7-24 oyun oynardıksırnaşık şeytabi annem için zor olmuştur ama bizim için süperdiiisırnaşık şey aralarında 4-5yaş olan arkadaşlarımda hep yakınmışlardır tamam belli bi yaştan sonra anlaşıosun geçiniosun ama çocuklukta çok problemli oluo..biri bebekken diğeri çocuk oluo..biri çocukken diğeri ergen oluo.. hep bi kopukluk oluo bence..

biz akrdeşler 2 yaşbile yok öyüzden çokgavga ederdik ama şimdi de fikirler uyuşmuyor canım benim cocuular arasıda 4yaşvar onlar da anlaşamıyorlar bence hiç fark etmez

bence kardeşler arası yaş farkı mümkün olduğunca az olmalı...hatta mümkünse ikiz olsun:roflol:
sevgilera.s.

ben hala kararsızım yaş farkı azolursa büyük kıskançlıktan huyunu değiştirir ve kardeşine zarar vermeye çalışır bir taraftan o bebekliğini yaşayamadan abla veya abi sıfatını almak zorunda kalır.benim 1,5 yaşında kızım var babası 2.yi istiyor.ben erken diyorum napıcaz şimdi...

bence 3 yas en ideali.
cok fazla olursa olmaz, cünkü büyügü kücügünle oynamak ilgilenmek istemez pek. kafa dengi olmazlar.
cok az olursa da büyüklüklerinde bence biraz zor olur. mesela iki kiz düsünün aralarinda 1 yas fark var. ikisinin evlenme yasi hemen hemen ayni anda. yani ikisini arka arkaya vermek zor olur. tabii ki evlenmek sadece yasla alakali degildir, ama benim düsüncem yani.

3 ya ideal bence. ya da 2 bucuk falan. ama arayi cok fazla acmamanin kadinlar icin de faydalari var. ilk cocuk 7 yasina geldikten sonra yine evde bir bebegin olduguna alismak zor olur gibime geliyor. Tabii Allah sabrini verir, ve o cocuga bakabilmek icin gücü, ama yine de daha iyi olur.

sey de iyi olurdu mesela 4 cocuklu bir aile icin.. ilk iki cocugun arasinda 2 yas. ikinci ve ücüncü cocugun arasinda 4 yas. ve ücüncü ve dördüncü cocugun arasinda yine 2 yas. o zaman hic biri yalniz kalmazdi.. ooo ben cok düsündüm bu konuyu ya.. neyse siradaki konuya geceyim ben :KK70: ileride evlenirsem ben öyle yaparim yani insAllah, Allah kismet ederse.

bence 1 benim kardeşimle aramda 1 yaş war we çok güzel bi çocukluk geçirdik:dance: her zaman bi arkadaşım wardı ewde tek başıma oynamak zorunda kalmazdım... 7-24 oyun oynardıksırnaşık şeytabi annem için zor olmuştur ama bizim için süperdiiisırnaşık şey aralarında 4-5yaş olan arkadaşlarımda hep yakınmışlardır tamam belli bi yaştan sonra anlaşıosun geçiniosun ama çocuklukta çok problemli oluo..biri bebekken diğeri çocuk oluo..biri çocukken diğeri ergen oluo.. hep bi kopukluk oluo bence..

sudish'cim sana ve yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum..şööleki
benimde kardeşimle aramda 1 yaş var.. ve biz çok mutluyduk halimizden halada ööle.. asla arkadaşsızlık sorunumuz olmadı.. 7/24 beraber oyun oynayacak arkadaşın olması harika.. ve büyüyüncede çok ii anlaşıyo insan aynı yaş grubu olduğumuz için fikir çatışmamız asla olmadı.. ayrıca annemde biz büyürken bu durumdan memnunuş.. a.s.a.s.a.s.

benim ablamla aramda bir buçuk:) yaş var. hiç mi hiç anlaşamayız kendileriyle :eek:klava: annemi canından bezdiririz kavgalarımızla.. bence 3-4 yaş olmalı.. anlaşma konusu yüzünden değil yine anlaşamayabilirler ama anne içinde zor olur aynı anda iki çocuğu büyütmek.. annem için çok zor olmuş..

bence iki çocuk arasında az fark olmalı...
iki çocuğum arasında 5 yıl fark var ve benim çok zor oldu...tam her şeyi bitirdim derken tekrardan bezlerle,mamalarla uğraşmak zorunda kaldım...arkadaşalrım çok az süreyle peşpeşe çocuklarını doğurup büyüttüler...onları gördükten sonra keşke bende öyle yapsaymışım dedim...
kardeşler arasında da sorun oluyor.pek ortak bir yön bulamıyorlar...

bence 2 olmalı kucukken zorlanıyo ınsan ama buyuyunce arkadas olurlar bırbırlerıne

bence dört yaşdan az olmamalı
kızım 21 aylık dört yaşına gelene kadar
düşünmüyorum.
diğer durumlarda anne çok yıpranıyor
ayrıca kızımla evcilik filan oynayıp
iyice tadını çıkarıp ikinciyi öyle doğurmak
istiyorum....

X