Karbonat ile Diş Beyazlatmak nasıl olur

böyle saçma şeylerle diş beyazlamaz bence ancak dişlere zarar verilir.

Bir yerde okudum ve uyguladım. Normalde böyle her şeyi hemen uygulayan biri değilimdir. Fakat diş sağlığı olduğu için uygulamak istedim.
zeytinyağı limon ve kabartma tozu az miktarda karbonat.
karıştırıp dişlerinizi fırçaların birkaç dakika bekledikten sonra bol su ile çalkalayın. İlk andan itibaren gerçekten tonun açıldığını göreceksiniz.
Özellikle de benim gibi sigara kullanan insanların dişlerinde zamanla olan sararmaları beş altı deneme sonrasında geçirdiğini gördüm.

LUTFEN dişlerinize karbonat kabartma tozu limon SURMEYIN!!!!
bunlar diş minenizde mikro çizikler meydana getirir. Başta bembeyaz çok güzel dersiniz ardından eskisinden daha sarı dişleriniz olur. Beyazlatma işlemi koru körüne yapılabilecek bir işlem değildir.
En basit şekilde anlatıcam
Diş yüzeyi bu ürünlerle az miktarda aşındığı için başlangıçta daha beyaz görünür, zaman geçtikçe boyayıcı gıdaların etkisiyle pürüzlü yüzeyler dolmaya başlar ve daha kötü bir görüntüyle karsilasirsiniz. Gerçekten beyaz dişler istiyorsanız ve ılla ki bu yöntemleri kullanacaksanız TAM 3 HAFTA çay, kahve , sigara , salçalı yemekler, asitli içecekler ve visne suyu gibi boyayıcı herşeyden uzak durun diş minesi güçlendirici macunlar kullanın ve lütfen bu uygulamaları yılda 2 Seferden fazla kullanmayın. Zaman icerisinde dis minesini fazlaca asindiracaginizdan alttaki sari katman ortaya cikabilir. Bu nedenle lutfen profesyonel yardim alın. Her ay birçok hasta bu aşınmalar nedeniyle hassasiyet tedavisine gelmekte. Aşınan minenin geri dönüşü yok. Estetik için sagliginizdan olmayın...

merhabalar ben daha önce çok fazla böyle doğal yöntemler denedim fakat diş minemin inceldiğini öğrendim. daha sonra bi işe yaramayacağını düşünerek dr. white diş beyazlatma cihazını aldım. gerçekten hiç beklemediğim şekilde etkisini gördüm. karbonat kabartma tozu gibi taneli ürünler çok zarar veriyor dişe. bu ürünü kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. ben çok memnun kaldım ....

Son düzenleyen: Moderatör:
bende okumuştum hatta videoda vardı yalnız limonda vardı yanında birlikte karıştırıp sürülüyo ama olmasada olur tabi etkisi tekbaşına bile güzel

yapmayın dişinizi çizersiniz, illa bir şeyle fırçalayacaksanız zerdeçalla fırçalayın ve asla sarı filtreli sigara içmeyin filtresindeki bir şey zamanla dişte birikmw yapıyor ve dişinizi sarartıyor yıllardır sigara içiyorum ama beyaz filtreli içtiğim için dişim beyaz...
bir de kemik tengi denen bir şey var kemik renginiz sarıysa ne yapsanız boşuna o yüzden kemik renginiz oysa boşuna çizmeyin bari

fazlası zarar bu yöntemin diş minesine zarar veriyor diye duymuştum

yapmayın dişinizi çizersiniz, illa bir şeyle fırçalayacaksanız zerdeçalla fırçalayın ve asla sarı filtreli sigara içmeyin filtresindeki bir şey zamanla dişte birikmw yapıyor ve dişinizi sarartıyor yıllardır sigara içiyorum ama beyaz filtreli içtiğim için dişim beyaz...
bir de kemik tengi denen bir şey var kemik renginiz sarıysa ne yapsanız boşuna o yüzden kemik renginiz oysa boşuna çizmeyin bari
Hiç de içemem beyaz filtreli çok sert geliyor bana. 😲

Ben instgramda gormustum biri domates ve karbonatla beyazlatiyormus dislerini haftada 2 kez mutlaka yapiyormus disleri 10 numaraydi ama karbonat cok asitli cesaret edemedim disi inceltirmi napar 😂

Limonla karbonat diş minesine zarar veriyor. Ama " Diş Fırçalama Teknikleri Nelerdir Ve Nasıl Uygulanır?" diye çok araştırdım. Tekniklerine uygun fırçalayınca zamanla renkler de açılıp düzeliyor. İsterseniz bakabilirsiniz. Diş Fırçalama Teknikleri Nelerdir Ve Nasıl Uygulanır?

Son düzenleyen: Moderatör:
valla ben yapıyorum karbonatla limonu çok iyi oldu dişlerim. gün içerisinde çay kahve vs ... derken dişleri beyazlatsanız da sararıyor ben en doğal bu yolu buldum.
birde eczanelerde diş silgisi var tek tek kullanılıyor o da bende çok etkili olmuştu. tabi bunun yanısıra etkin fırçalama vs de önemli ayrıca hangi teknikle bayazlatılırsa beyazlatılsın lazer de dahil diş minesine zararlı. ben de karbonat ve limonu tercih ettim. en azından ağzımın içi bu kovit zamanı alkali oldu diye düşündüm.

X