Karbonat ile Diş Beyazlatmak nasıl olur

Yapmak istiyorum ama ya diş etim çekilirse korkuyorum:KK17:

kabartma tozunu Araştırdım ben dişleri çok aşındırıyormus ve dişler kayganlığını yitiriyormuş

aynen ya illa para vermek mi lazım bişey yapmak için.organik yöntem işte
karbonat organik değil inorganik bir maddedir.Aşındırma yapması için illa kimyasal olması gerekmiyor örneğin limon mermeri aşındırır.Zaten dişe verdiği zarar da bu maddelerin(karbonat örneğinde olduğu gibi) aşındırma yapması umarım açıklayıcı olmuştur.

Bu tarz uygulamalarla dişler üzerindeki renklenmeler kaybolur ama dişin minesini de yitirirsiniz hatta ilerleyen safhalarda bir alt katman olan dentine de zarar verir. Bu zamanla dişin erimesine madde kayıplarına neden olur bu tablo bununla da kalmaz malesef.durum dişin canlı dokusunun etkilenmesine kadar ilerleyebilir dişetlerinize de zarar verirsiniz. Basit yöntemlerdir fakat uzun vadede zarar olarak dönüş yapar. Diş hekimine gidip beyazlatma işlemi yaptıramıyorsanız benim hekim görüşümdür, Beyazlatıcı içeren diş macunlarını aşındırıcısı çok yüksek olmayanı ama belli bir süre kullanıp normal macununuza geri dönmeniz. Mesela 5 gün kullanın ve sonrasında normal bir macunla-beyazlatma özelliği olmayan- dişlerinizi fırçalamaya devam edin. Çayı kahveyi meyve sularını sigarayı mutlaka azaltın. Sağlıklı gülüşler.

Çok iyiymiş ya hemen denemem lazm bende çözüm arıyodum teşekkürler

denemek lazım mutlaka .eşim sigara kullanıyor önce onda deniycem :)

Bi
:lepi::teytey:sositosositokizlar uzun zamandir dislerimdeki sararmalardan kurtulmak istiyordum arada karbonatla falan beyazlatmaya calistim ama o kadarda etkili olmamisti gecen doktorda beklerden ünllülerin minik sirlari diye bi köse vardi ketrin zeta cons dislerinin beyaz ve parlak olmasini kabartma tozuna borclu diye yazi gördüm evde denedim inanin acayip farkediyo ve temizligi hissediyosunuz ben önce macunla fircaladim sonra fircama biraz kabartma tozu döktüm bir-birbucuk dakika fircaladim hemen farketti aninda esimde farketti oda memnun kaldi insallah sizdede faydasi olur
ben bundan sonra kabartma tozunu hep kullancam haftada iki-üc kere yapmayi düsünüyorum deneyenler olursa sonuclari bekliyorum
unutmadan dilinize fazla degirmeyin tadini sevmeeyenler olabilir kabartma tozunun

:lepi::teytey:sositosositokizlar uzun zamandir dislerimdeki sararmalardan kurtulmak istiyordum arada karbonatla falan beyazlatmaya calistim ama o kadarda etkili olmamisti gecen doktorda beklerden ünllülerin minik sirlari diye bi köse vardi ketrin zeta cons dislerinin beyaz ve parlak olmasini kabartma tozuna borclu diye yazi gördüm evde denedim inanin acayip farkediyo ve temizligi hissediyosunuz ben önce macunla fircaladim sonra fircama biraz kabartma tozu döktüm bir-birbucuk dakika fircaladim hemen farketti aninda esimde farketti oda memnun kaldi insallah sizdede faydasi olur
ben bundan sonra kabartma tozunu hep kullancam haftada iki-üc kere yapmayi düsünüyorum deneyenler olursa sonuclari bekliyorum
unutmadan dilinize fazla degirmeyin tadini sevmeeyenler olabilir kabartma tozunun
Limon da eklesem olur mu acaba hemmeeen deniyorum tesekkurler :KK66:

Limonda sıktim uc dort dakika kadar fircaladim biraz yakiyor sanki .. yani buyuk bi temizlik var ama renk degisimi yok bi ay kadar denycem

bende denicem bunu :)

Dişlerinize zarar vermeden diş bakımınızı yapmanız gerekir. Bunun için bir önerim dişlerinizi beyazlatır, diş eti çekilmelerini önlerdiş çürümelerine ve plaklara karşı korur. Diş hekiminize de danışabilirsiniz.

Eklentiler

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    91,9 KB · Görüntüleme: 181
benim teyzem kullanır bide sigara içer buna rağmen benden beyaz dişleri var kadının

Merhaba arkadaşlar karbatma tozunu bende önceden denedim fakat dişimin Mine'lerine çok zarar verdi. Ondan bu yana artık diş hekimim de beyazlatıyorum dişlerimi. Genelde bir seans da bitiriyor her hangi bir ağrı olmuyor. Tedavi sonrası biraz sızlama yapıyor ama sürekli koruyucu kremler veriyor diş hekimim. Ben çok memnun kaldım sizede tavsiye ederim kendisini

Son düzenleyen: Moderatör:
limon kabuğu ile dişlerinizi fırcalarsanız etkisini görebilirsiniz

X