Kapalıyım ama açılmak istiyorum. Çok kararsızım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Aysennnurcan1298

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2022
9
-6
23
Kapalı olup açılmak isteyen ya da kapalı olupta açılan var mı etrafında ? ya ben kapalıyım 2-3 yıldır ve açılmak istiyorum ama fazlaca kararsızım ne düşünücem nasıl karar vericem bilmiyorum

Senin o korkuyu anlaman için bir kere o kafayı at
Hahhahah

Güleceğim yoktu ya benmi kirdim kalbini Hahhaha

Bide kimsenin bilmedi şey ne bende.bilmiyirmusum ya nedir bu bilinmeyen şey anlat bilelim öğrenelim

Geç olmadan bizi de kurtar ne olur :işsiz::KK14:

Sorduğu benim gibi açılan var mı ya da açılmayı düşünen. Bana yardım edin, hidayete erdirin dememiş. Evet yargılamak Allahın bileceği iş, keşke uygulasanız.
Allah dilediğine hidayet veriyor dilediginede vermiyor kim yargılıyor ya siz daha kendinizi yargılayamıyorsunuz öz elestiremiyorsunuz karsıdaki insana tavır takınıyorsunuz biz Allahın dedigini diyoruz.

Hahhahah

Güleceğim yoktu ya benmi kirdim kalbini Hahhaha

Bide kimsenin bilmedi şey ne bende.bilmiyirmusum ya nedir bu bilinmeyen şey anlat bilelim öğrenelim

Geç olmadan bizi de kurtar ne olur :işsiz::KK14:
Seni Allah kurtarsın Allah hidayet versin sana ne diyeyim

Senin o korkuyu anlaman için bir kere o kafayı at

Allah dilediğine hidayet veriyor dilediginede vermiyor kim yargılıyor ya siz daha kendinizi yargılayamıyorsunuz öz elestiremiyorsunuz karsıdaki insana tavır takınıyorsunuz biz Allahın dedigini diyoruz.
Siz önce yazılanı okumayı, anllamayı öğrenin, ondan sonra demeye başlarsınız. Ben de tesettürlüyüm, ama akıl verecek mertebede değilim, sizin de olduğunuzu sanmıyorum.

Açılmak istiyorsan açıl bence ama buna kendin karar ver neyin ngünah neyin sevap ahiretti düşünerek kendin karar ver ama kimsenin etkisinde kalma sakın kendin karar ver sadece kapanmakla yaşanmıyor bazı şeyler benim fikrim böyle kapalı olunca dört dörtlük ahireti biliyor olmuyor , bu seninle Allah arasında bence keşke burda açmasaydın konuyu , kendin açılacaksan açılırdın ve bu benim kararım benim hayatım kimseye bişey demek düşmez derdin , bence iyi düşün karar ver mutlu olacağın şeyi yap 🥰

Bak ne güzel dediniz, tercih meselesi. Şimdi, arkadaşınıza kötü gözle bakan kim varsa onlara da bunu deyin.

Siz önce yazılanı okumayı, anllamayı öğrenin, ondan sonra demeye başlarsınız. Ben de tesettürlüyüm, ama akıl verecek mertebede değilim, sizin de olduğunuzu sanmıyorum.
Nerden biliyorsun onu bir tek Allah bilir senle aynı mertebete olmadığımız kesin ama. Sen kendi mertebendekilerle muhattap ol rahatsız oluyorsan.

Nerden biliyorsun onu bir tek Allah bilir senle aynı mertebete olmadığımız kesin ama. Sen kendi mertebendekilerle muhattap ol rahatsız oluyorsan3
Önce tevazu, sakin😉 burdaki konu sahibi bana akıl verin dememiş. zaten istese burdan almaz, bildiği tanıdığı birine gider. Burada sadece kendi gibi olanlarla dertleşmek istemiş...

Seni Allah kurtarsın Allah hidayet versin sana ne diyeyim
Nerden biliyorsun onu bir tek Allah bilir senle aynı mertebete olmadığımız kesin ama. Sen kendi mertebendekilerle muhattap ol rahatsız oluyorsan.
Dünya üzerinde işlenen ilk günah kibirdir. Sizde de kibir var. Allah katında kimin nerde olduğu belli olmaz gerçekten.

Baş örtmekle Müslüman olunmaz hanımefendi bunun acılımı cokta şimdi buraya yazılmaz.Sadece tek kelimem dininizi iyi ögrenin yasadıgınızı din sanarsınız tek diyeceğim bu

Dini değerlere ve birbirimizin değerlerine saygı duymayı asla öğrenemeyeceğiz. Birisi başını açma günah yanacaksın der, diğeri başörtüsüne bez parçası der. Birbirinizin değerlerine bu kadar saygısızlık yapmak doğru mu? Şu konuyu okurken utandım yazılanlardan

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X