Kapalıyım ama açılmak istiyorum. Çok kararsızım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Aysennnurcan1298

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2022
9
-6
23
Kapalı olup açılmak isteyen ya da kapalı olupta açılan var mı etrafında ? ya ben kapalıyım 2-3 yıldır ve açılmak istiyorum ama fazlaca kararsızım ne düşünücem nasıl karar vericem bilmiyorum

Kapalı olup açılmak isteyen ya da kapalı olupta açılan var mı etrafında ? ya ben kapalıyım 2-3 yıldır ve açılmak istiyorum ama fazlaca kararsızım ne düşünücem nasıl karar vericem bilmiyorum
Gönlünüzden nasıl geçiyorsa öyle yapın kimsenin etkisinde kalmayın sakın..

Çocuk yaşta kapanmıştım uzun yıllar elalem davasına açamadım. Sonra aniden birgün açıldım herkes de saygıyla karşıladı (eşim,eş ailesi vs)İyice düşünün taşının kararı ona göre verin. Şuan için pişman değilim hatta nefes aldım diyebilirim. Günah kısmına gelince herkesin kendisini ilgilendiren bir durum bu ona göre hareket edin

Hayır sakın öyle birsey yapayım deme acık gezmek iyi birsey degil basını kesinlikle az açma. Ha ben tasıyamıyorum türbanı diyorsan da açıl ayete laf getirtme adı belli acık olursun ama Allahın farzına uymamanın bedelini ödersin ahirette.Herkes kendinden sorumlu.

Bu tarz hevesler zamanla geçiyor. Biraz daha düşün, çevrende değerin azalıyor emin ol. Açılan biri vardı ve herkes onun için kötü düşünüyordu hiç hoş bir durum değil. Tabiki önemli olan senin kendini nasıl hissettiğin ama açılınca psikolojik baskıya hazır ol
Bir insanın değeri açılıncamı azalıyor insanlar kötümü düşünüyor yoksa.
Bu kadar saçma salak bir düşünce tarzı olamaz.
Kadınlarımızı linç etmek ne kadar kolay olmuş artık.

Kapalı değilim onuda belirteyim hemen....

Hayır sakın öyle birsey yapayım deme acık gezmek iyi birsey degil basını kesinlikle az açma. Ha ben tasıyamıyorum türbanı diyorsan da açıl ayete laf getirtme adı belli acık olursun ama Allahın farzına uymamanın bedelini ödersin ahirette.Herkes kendinden sorumlu.
Bir kumaş parçası mı insanın değerini, ahiretini belirliyor. Nice açıklar var tırnağı kadar faydan yoktur vatana millete dünyaya. Ne demek açık gezmek iyi bir şey değil?

Bir baskı daha açık gezmek iyi değil demek ne demek ...

Bu tarz hevesler zamanla geçiyor. Biraz daha düşün, çevrende değerin azalıyor emin ol. Açılan biri vardı ve herkes onun için kötü düşünüyordu hiç hoş bir durum değil. Tabiki önemli olan senin kendini nasıl hissettiğin ama açılınca psikolojik baskıya hazır ol
Cahiliye devrinde bile bu kadar cahillik görülmemiştir.

Bende acıktım 24 yasında kapandım keske cok erken yasta kapansaydım cok pismanım cok sen acılmaktan
Bir baskı daha açık gezmek iyi değil demek ne demek ...
Acık gezmek günah sen bunu bilmiyormusun basını kapatmak farz. Tabi tercih meselesi.Allah korkusuyla alakalı bir durum aslında.Allahtan korkan emir ve yasaklarına uyar uymaya calısır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X