Kararsız kaldım

Necmiye37

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2024
21
2
21
Kızlar merhaba kafama takılan bi durum var sizlerle paylaşmak ve sizlerinde fikirlerini almak istiyorum. Şu an 3 aylık hamileyim 3 hafta sonra da cinsiyet belli olacak. Cinsiyet belli olduktan sonra yavaş yavaş bebek alışverişi yapmaya başlıycaz. Kayınvalidem ben bebek için anne yani beşik alıcam annende park beşik alabilir mi dedi. Bende alır almasina ama neden iki beşik alıyoruz ki dedim. O da birini yatağının yanına koyarsın orda 1 yaşına kadar yatar . Diğer park beşigide daha sonra kullanırsın dedi. Bu benim ilk hamileliğim acemi olduğum için çok bişey bilmiyorum. O yüzden bu durum bana biraz mantıksız geldi. 2 tane beşik alana kadar bebeğim için farklı bir ihtiyaç alırım diye düşündüm. Ve biraz kararsız kaldım bu konuda sizlerin de fikirlerini almak istiyorum🙂

Park beşik alınacaksa anne yanına ayrıca gerek yok diye düşünüyorum. Çünkü park beşikler anne yanı olarakta kullanılabiliyor. Kendisi park beşiği alabilir ya da farklı bir ihtiyacınızı alabilir.
Birde takıldıgım kendi ne alıyorsa alsın sizin anneniz adına niye karar veriyor 😁

Kızlar merhaba kafama takılan bi durum var sizlerle paylaşmak ve sizlerinde fikirlerini almak istiyorum. Şu an 3 aylık hamileyim 3 hafta sonra da cinsiyet belli olacak. Cinsiyet belli olduktan sonra yavaş yavaş bebek alışverişi yapmaya başlıycaz. Kayınvalidem ben bebek için anne yani beşik alıcam annende park beşik alabilir mi dedi. Bende alır almasina ama neden iki beşik alıyoruz ki dedim. O da birini yatağının yanına koyarsın orda 1 yaşına kadar yatar . Diğer park beşigide daha sonra kullanırsın dedi. Bu benim ilk hamileliğim acemi olduğum için çok bişey bilmiyorum. O yüzden bu durum bana biraz mantıksız geldi. 2 tane beşik alana kadar bebeğim için farklı bir ihtiyaç alırım diye düşündüm. Ve biraz kararsız kaldım bu konuda sizlerin de fikirlerini almak istiyorum🙂
Canım park beşik aldım çok güzel hiç anne yanı alma zaten park beşik anne yanı oluyor. Çok konuşmasın kaynanan kendi ne alıyorsa alsın sussun ona neymiş😅

anne yanının kullanım süresi çok kısa. park beşiği yatağın yanına çekersin ha direkt elini atmışsın bebeğe ha uzanıp atmışsın ne fark eder. çok gereksiz masraf. ayrıca kendi ne almak istiyorsa alabilir lütfen başkasının ne alacağına karışmasın.

anne yanı olan park yataklar var. anne yanını 4-5 ay kullanırsınız ama park yatak uzun süre kullanılabiliyor.

X