Kanal tedavisi görenler bakabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Önce apseyi kurutmaları gerekiyordu diye biliyorum
Ama bazen apse kronik halde ise o bölgeye ilaç koyup o şekilde de kurutuyorlar
Ve evet sinirleri alındığı için renk gri hale geliyor ister istemez.
Ön tarafta ise kaplama yaptırabilirsiniz.

Kullanmıştım. Ama geçmemişti şişlik. Azalmıştı biraz ama sonra tekrar şişmişti. Kanal tedavisine başladık, tamamlanınca ancak geçti bir ay falan sürmüştü.
Benim 3 hafta oldu yani azalmada yok. Haftafa bi kere gidip geliyorum öyle ilac koyuyo.

Önce apseyi kurutmaları gerekiyordu diye biliyorum
Ama bazen apse kronik halde ise o bölgeye ilaç koyup o şekilde de kurutuyorlar
Ve evet sinirleri alındığı için renk gri hale geliyor ister istemez.
Ön tarafta ise kaplama yaptırabilirsiniz.
Ama kaplatmada disi kesmiyolarmi cok korkuyorum

Merhaba kizlar

Ben 3 haftadir kanal tedavisi görüyorum. Dişim apseli, her hafta diş doktoruna gidiyorum dişe kanal tedavisi yapip ilac koyuyor kapatiyor. Ama dis etimde apse kücülmuyo :KK43: suan hala cok agrim var ve cekilmesinden korkuyorum cünkü ön tarafimda
kanalda bende de apse cikmisti, ameliyat yapip (onden kucuk pencere aciyorlar) iltihapli koku cikardilar ve disime bi sey olmadi. bazi dis doktorlari gercekten kotu oluyor, bence iyi bir yere gidin. ozellikle goruntu cekmeden yapan birisi ise kacin bence.

kanalda bende de apse cikmisti, ameliyat yapip (onden kucuk pencere aciyorlar) iltihapli koku cikardilar ve disime bi sey olmadi. bazi dis doktorlari gercekten kotu oluyor, bence iyi bir yere gidin. ozellikle goruntu cekmeden yapan birisi ise kacin bence.
Bir kere röntgen cekti o kadar bu üc hafta icinde

Be
Nde görüyorum kanal tedavi 3seans sürdü benim banada dedi doktorum iltihap kist gibi bişey oyüzden ilk kanal yaptırdım beklivez küçülmesini dedi.küçülmezse küçük bi operasyonla pencere açıp kiste benzeyen şeyi alıcaklarını söyledi bende geçmesini bekliyorum.umarım bian önce geçer dişiniz

Be
Nde görüyorum kanal tedavi 3seans sürdü benim banada dedi doktorum iltihap kist gibi bişey oyüzden ilk kanal yaptırdım beklivez küçülmesini dedi.küçülmezse küçük bi operasyonla pencere açıp kiste benzeyen şeyi alıcaklarını söyledi bende geçmesini bekliyorum.umarım bian önce geçer dişiniz
Senin disindende irin cikiyomuydu? Birde benim disim grilesti sendede oldumu acaba agrim hala var bugun daha siddetli

Be
Benim seanslarim hala devam ediyo biticek gibide maalesef gözükmuyo kuculmuyo cunku iltihap ayni duruyo

benim de kanal tedavisi için açtığında apse vardı kanalda, ilaç doldurdu geçici dolguyla kapattı, 10 gün sonra çağırdı açıp baktı apse geçmişti. Kanalları temizledi iyice, doldurdu kapattı. antibiyotik kullanmadım. Ama 20'lik dişim apse yapmıştı çekilmeden önce kullandım. sonra çekilde. Dişin içine zaten ilaç koyduğundan ek antibiyotik vermemiştir.

Devlete gidince tek seferde kapatıyorlar. Özelde 2 kere ilaçlıyorlar kanalları. Birkaç kere gidiyorsun. 1 ay falan sürüyor.
Bütün kanallarımı özel muayenehanede yaptırdım. Hep tek seferde kapattılar. 1 saate bitti. 🤷🏻‍♀️ Sizin apseli olduğu için 1ay sürdü sanırım.

Benim seanslarim hala devam ediyo biticek gibide maalesef gözükmuyo kuculmuyo cunku iltihap ayni duruyo
Benim öyle iltihap akmıyodu şişte değildi sadece ağrı zonklama sızlama vardı.röntgen çekildi.kanal pansuman yapışcak gidip gelceksin dedi.ama ilk seanstan sonra öldüm resmen akşamı dişim yüzüm şişti ağrı bitürlü geçmiyodu antbiotk başlamıstık 10 günde anca indi şişi sonraki seanlarda şişmedi bidaha kapttı dolgusunu yaptı 4 ay sonra röntgenle bakarız küçülme olmazsa ameliyatla alırız temizleriz dedi.normalde ben çekin gitsin uğraşmayalım dedim ama alt çene ve köpek dişim ama doktor kurtaralım yaşın küçük niye sağlam dişi çektiriyosun dedi zaten çeksem bile yine dikiş atıcam çünkü çok aşağda dedi köpek dişlerinin kökü çok uzun olduğu için.bende tamam dedim bakalım küçülcekmi.benim dışardan görüntüde bişey yok ağrıda yok şuan.grileşme yok gibi ama geçici dolgu yapıyo ya pansumandan sonra ozaman gri gibi duruyodu kendi dolgusunu yappınca sanki kendi dişim gibi oldu üst dişimede aynı doktrda yaptrdm onuda beyaz oldu ama devletin yaptığı kanal grileşme oldu hatta bitane daha yaptı devlet kanal oda girleşti sonra bu doktor o kanalı yeniledi grilesme geçti beyaz olsu resmen.bence bazı doktorlar malzemdn ucuza kaçıyolar oyüzden

Apseli dişe hiç bir şekilde müdehale edilmemeli çok tehlikeli
Neden antibiyotikle bir hafta kurutup sonra yapmadılar ilk defa böyle bişey duyuyorum
3 tane kanalım var hepside ağrıyınca apseli şekilde gittim hepsindede önden antibiyotik tedavisi yapıldı bilmiyorum ynlışlık var gibi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X