Kader

gitmezler yavrum inanma onlara, kocana name yapıyorlar gitcez diye, sen iyice diret gitmeleri için çok istiyorsa oda gitsin anasıyla
çok zor bir hayat yaşamışsın, Allah yardımcın olsun, ama huzurun yoksa huzurunu kendin yaratmalısın, kimse sana el açmamış destek olmamış, bütün iş sende bitiyor kendine güven ve çabala

Canım bırak ne halleri varsa görsünler,kocan da gelmezse gelmesin daha iyi..Zaten etrafında insan kalmamış ki senin..
Sen bundan sonra kendine ve yavruna güzel bi hayat kur bence,etrafına görünmez bi duvar ör,kimse bulaşmasın.Bugüne kadar çok kötü şeyler yaşamışsın,bir tane insan çıkmamış karşına,ailen bile aile olamamış..
Allah yardımcın olsun güzelim,çok üzüldüm inanki,elbiseyle ilgili yazdığın satırlarda gözlerim doldu..

Liseyi bitirdinmi. Disardan universiteyide bitirebilirsin. Kpss sinavlarinada gir. Bilgilerin tazedir yuksek puan alabilirsin. Bu seneninki gectimi bilmiyorum. Lise duzeyinden girilebiliyor.
Ne kadar mantikli olgun sozlerin var. Bu acilar seni guclendirmis. Kendi ayaklarinin userinde durabilirsin bence.
Birak insanlari kendi pisliklerinde bogulsunlar.

Bu kadar stresle kanaman olur ama lütfen bebeğini düşün sakin ol biraz.. kendi ayaklarının üzerinde durmaya bak olur mu? Çok acılar yaşamışsın Rabbim bundan sonrasını güzel eylesin inşallah..

Off.
Su saat oldu ulkemizin halini haberlerden izleye izleye smdi yataga yatmak nasip oldu. Simdi bide senin konun dahada cikmaza soktu beni. Daha bi oflatti. Hani olurya bazen, buna bi kelime bi anlam yoktur dersin. Hersey az kalir, ufak kalir dersin. Su yasadiklarina bi kelime bulamadim. O anne babaya benim beddua hakkim yok hak gecer. Ama o iki insanlikta yoksun mahlukat benim annem babm olsaydi tanimazdim. Baska sehre baska ulkeye giderdim izimi kaybettirirdim. Siz insanmisiniz be?? 16 yasindaki cocuk okumali be, oynamali o!

Allahim nasil sabir vermis sana. Kuzum benim ya. Seni evlatlik edinesim geldi o pislik insanlardan uzak tutmak icin. Oysaki 18 yasinda bide hamilesin. Ne istir bu ya. Keske ayri eve ciksaydin esinle. Bari orda mutlu olma ihtimalin cogalirdi boylelikle.

Öncelikle Allah yardımcın olsun.
Gerçekten zor bir hayat geçirmişsiniz ben okurken dayanamadım siz yaşarken neler çektiniz kim bilir.
youtube'tan Zafer Akıncı'nın videolarını izleyin bence eşimize karşı davranışlarınız açısından. Nasıl yaklaşılabileceğini çok güzel anlatıyor.
Maalesef haklı olmak mutlu olmak anlamına gelmiyor, ama yaklaşımınızı değiştirerek yol katedebilirsiniz diye düşünüyorum.
Ayrıca 'hamileyim' diyenlere , neden hamile kaldın diye soranları anlamıyorum arkadaslar, sanki dur bir hamile kalayım mı diyor insanlar. Belki korunurken oldu, belki isteyerek oldu.konu sahipleri şu şu şu şartlar altında ne yapayım diyor, yorum "hamile kalmasaydın"... ne olur şartları değerlendirerek yorum yapalım. şunu yapmasaydın bunu yapmasaydın, lafları şimdi şunu şunu yapabilirsin ile desteklenmedikçe çok saçma kalıyor bence. kimseyi kırma amaçlı söylemiyorum.kusura bakmayın.

Öncelikle Allah yardımcın olsun.
Gerçekten zor bir hayat geçirmişsiniz ben okurken dayanamadım siz yaşarken neler çektiniz kim bilir.
youtube'tan Zafer Akıncı'nın videolarını izleyin bence eşimize karşı davranışlarınız açısından. Nasıl yaklaşılabileceğini çok güzel anlatıyor.
Maalesef haklı olmak mutlu olmak anlamına gelmiyor, ama yaklaşımınızı değiştirerek yol katedebilirsiniz diye düşünüyorum.
Ayrıca 'hamileyim' diyenlere , neden hamile kaldın diye soranları anlamıyorum arkadaslar, sanki dur bir hamile kalayım mı diyor insanlar. Belki korunurken oldu, belki isteyerek oldu.konu sahipleri şu şu şu şartlar altında ne yapayım diyor, yorum "hamile kalmasaydın"... ne olur şartları değerlendirerek yorum yapalım. şunu yapmasaydın bunu yapmasaydın, lafları şimdi şunu şunu yapabilirsin ile desteklenmedikçe çok saçma kalıyor bence. kimseyi kırma amaçlı söylemiyorum.kusura bakmayın.
ee dur bi hamile kalayım demiş resmen.
tedavi görmüş de kalmış süper evliliği var gibi.
kendi daha çoluk çocuk.

yazmayı ve okumayı seven bırı olarak ben bıle katlanamadım bu gılgamıs destanına malesef .

17 yasında evlenıp hemen cocuk yapma ıstegı cesaretı nerden gelıyor anlamadım
o kadar ıstememe ragmen Allahta erken oldugunu dusunerek hayırlısıyla sonradan verdı 15 yasında evlendım 21 yasındayım hala cocuk oldugumu dusunuyorum hersey ıcın .

bence vahlanmayın artık .

15 yaşında evlenme cesareti sana nerden geliyorsa O'nada oradan gelmiş olabilir. Sen konu sahibi kadar zorluk çekmedin diye iyi bir iş yapmış olmuyorsun. 21 yaşında hamile kaldın diyede ondan daha mantıklı değilsin. Sanki konu sahibinin elinde olan şeyler.

Sinir oluyorum şu tiplere kendi cok farkli sanki 15 yasinda kv evine gelin gidiyor resmi nikahsiz biseysiz. 18 yasinda hamile kaliyor ama olmuyor, hamile kalmasinda problem olmasa eminim simdiye 2. Dogurmustu.

Konularinda " Sukur esimle mutluyuz soyle iyiyiz boyle iyiyiz." Sonra esim beni itti bilmem noldu, doverdi ederdi.. ammada mutlusunuz...

konu sahibine ne cesaret diye soracak hali varmis gibi tavir takinmiyor mu birde... Sanki kiz güle oynaya gitti 17sinde ayila bayila cocuk yapti.

hadı 18 yasında evlılıgı kurtulus olarak gordun anladım
bunu bıle anlarım
cocuk ne ıcın
yasın mı cok gectı
evlılıgın cok oturmustu da zamanı mı gelmıstı
neydı yanı acelen neydı bılerek ısteyerek cocuk ıcın ugrasmıssın
senın yasadıgın hayatı olumsuzlugu bebek yasamak zorunda mı
sen altından kalkamıyorsun bebek nasıl kalksın yazık degıl mı

bundan sonra yapacagın sey dogurup bı meslek sahıbı olup ayaklarının ustunde durmak
baska hıc caren yok
gerceklerı cat cat soyledıgım ıcın ozur dılerım

normalde hamıle bı kadınla asla boyle konusmam ama sen yasına bakmadan cok buyuk seylere kalkısmıssın senden sadece 10 yas buyugum belkı benden daha buyuk seyler yasadın bılemem
ama doguracagın cocugun hakkını verıp meslek sahıbı olup ayakların ustunde durmalısın

Pardon ama erken evlenip çocuk yapanlar afedersnz ama akılsız mı olıyor? Bende 18 de evlendm 21 yasndaym ve 2.5 aylık oğlum var ve pişman değilim erken evlendm diye konu sahibinin tek hatası daha tam tanımadığı görücü usulü ile zorla evlendirildigi kişiden hemen hamile kalmış olması ama olan olmuş allah sağlıkla kucağına almayı nasıp etsn tek düşğndgn bebegin olmalı bu saatten snra burada da boş konuşanlara bakma lütfen

Annen zorluk cekmis yokluk gormus ama senide ayninkendi gibi hayata mahkum etmis.

Sen akilli bir kizsin. Sen kizini okut ne olursa olsun onun yaninda ol ona bir fiske bile vurma. Buyusun okusun kendi ayaklari uzerinde dursun onu seven deger veren onun sevdigi biriyle evlensin. Senden sonra gelecek torunlarinda hep boyle devam etsin insallah.

ayrı ewe çıkmaktan başka çaren yokk . alttan gir üstten çık güzelce konuş kavga et nap et eşini ikna et. daha çok sorun yaşarsın böyle

ee dur bi hamile kalayım demiş resmen.
tedavi görmüş de kalmış süper evliliği var gibi.
kendi daha çoluk çocuk.

peki bu yorumunuzun konu sahibine nasıl bir faydası oldu bana bunu açıklayın lütfen.

Bu tarz yorumlar şuna benziyor: doktora gidiyorsun kolun kırılmış, doktor diyor ki eeee o kolu kırmayacaktın hadi çek şimdi. Sen de biliyordun belki ama elinden bir şey gelmedi sonuçta olan oldu, artık bundan sonra ne yapılabilir onu soruyorsun doktora.
tabi ki biz de ilişki uzmanı değiliz ama varsa düşüncelerimizi, tecrübelerimizi konu sahiplerine yol göstermek amacıyla yazıyoruz.
onu yapmasaydın , bunu yapmasaydını olay olup bittikten sonra herkes söyler, konu sahipleri de kendilerine söylüyor zaten.
(doktor arkadaşlar alınmasın lütfen metafor olarak aklıma ilk bu geldi.)

peki bu yorumunuzun konu sahibine nasıl bir faydası oldu bana bunu açıklayın lütfen.

Bu tarz yorumlar şuna benziyor: doktora gidiyorsun kolun kırılmış, doktor diyor ki eeee o kolu kırmayacaktın hadi çek şimdi. Sen de biliyordun belki ama elinden bir şey gelmedi sonuçta olan oldu, artık bundan sonra ne yapılabilir onu soruyorsun doktora.
tabi ki biz de ilişki uzmanı değiliz ama varsa düşüncelerimizi, tecrübelerimizi konu sahiplerine yol göstermek amacıyla yazıyoruz.
onu yapmasaydın , bunu yapmasaydını olay olup bittikten sonra herkes söyler, konu sahipleri de kendilerine söylüyor zaten.
(doktor arkadaşlar alınmasın lütfen metafor olarak aklıma ilk bu geldi.)
kol kırmakla kötü evliliğe bilerek çocuk yapmayı bir tutan birine daha fazla yorum yapmıcam :KK70:

X