Ailem benimle konuşmuyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cemaat mi?
Of gerçekten çok problemli bir durum bizim insanlarımızın kendi çocuklarını ayrı birey olarak algılamayan yapıları.
Valla çözüm çok basit. 24 yaşındasın. Gelmelerini bekleyeceksin. Sonra evde onlar oturma odasindayken böyle bastıra bastıra bağrına çağıra kim olduğunu ve ne istediğini söyleyip gideceksin.
Ben buyum yeter demediğin sürece aileler sizi ciddiye almazlar. Ben de sen gibi sakin sakin işimi hallediyordum ta ki babam sortum hakkında yorum yapana kadar. Ondan sonra bitti gitti istediğimi giydim. Şimdi yakışıyor kızıma diyor geçiyor.
Nihan Kaya okuyor musunuz? Aile dediğiniz yapi o kadar masum değildir.

İnanamıyorum, iyi ki sizi okutmuşlar. Çünkü bu cemaat kızların hatta erkeklerin bile okumasına karşı. Yaşadığım yerde bunların bir kursu var ve oraya giden çocukların hali pek içaçıcı değil. Ülke olarak önümüzde bir fetö tecrübesi dururken, damat adayını seviyorsanız ilişkinize devam edin, derim. Ekonomik özgürlüğünüz var, anne babanıza tabii ki saygı gösterin ama aynı evde bu eziyetle yaşamanıza gerek yok.
Burada herkes kadının okumuş olmasına çok takılmış. Kac tane karşıt okuma yapmış farklı fikirler ve felsefeciler hakkında okumuş olabilir bir cemaat üyesi. Yani sınavlardan geçmeyi üniversite okumuş sayıyor herkes. Kütüphanenin yolunu bilmeyen, sene 1 kitap bile okumayanlar da üniversite mezunu sayılıyor bu ülkede.
Cemaat üyesi olması zaten bazı mesajları veriyor. Din afyondur. Bu kadının yerinde olsam çıkar giderim ev tutarım ailemle de minimum seviyede görüşürüm.

Aydın,entelektüel insanın cemaatlerle ne işi olur ya? Pedagog diyorsunuz pdr uzmanı diyorsunuz uğraştığınız konulara bak. Diploma çok şeydir ama her şey değildir bunu görüyoruz.

30 yaşındayım. Benzer bir şey yaşadım.
Bende sevgilimin ailesiyle önce tanıştım. Çünkü annem sevgilimle tanışmak istemeyecekti.
Bendeki durumda karşı taraf cemaatçiydi
Ciddiyiz dedim aile tanışmasında annem söyledi söyledi söyledi ağzına geleni.
Sonuçta sevgilimin ailesi de beni istemedi -annem evliliği bize zehredermiş diye-
Sonuç mu? terkedildim, aşk acısı çekiyorum.

ailenin okumuş olması bir şeyi değiştirmiyor zihniyet önemli.
önce erkek tanışır diye genel kanı mı varmış, ben tam aksini yapmışım bu zamana kadar.
şartlar o an nasıl uygunsa taraflardan biri aileyle tanışabilir diye düşündüm hep.
ailenin aklında damat adayı olabilir mi, çnkü önce umursamamışlar tanıştığını duyunca anormal bir tepki gelmiş.

Dediğim gibi çok üst perdeden bakıyor. Bana yakıştırmıyor. Beni düşündüğünden diyor ama düşünse benim derdime derman olurdu evde bağırıp durmazdı ya da görmezden gelmezdi. Konuşmuyor hala. Ben bi şey söyleyince ters bakıyor kısa ve kırıcı konuşuyor. Bana çocuk eğitimi öğretmeye kalkma diye bağırıyor
Anneniz kimseye çocuk eğitimi öğretmeye kalkmasın bence ! Lisansının iptal edilmesi gerek bence annenizin . Üst perdeden bakabilecek durumda değil kimseye ! Şeyhlerle tarikatlarla cemaatlerle işi olan bir insan yerlerdedir zaten kimseye üstten bakacak durumda değil,kendisi klinik vaka annenizin. Okuduğu bölümle cemaatler arasında bağ bişe kuramıyorum tamamen zıt. Ne bileyim ilahiyat filan okusaymış keşke

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X