İsteme-söz

:nazar:canımbenim hem çiçeğin hem de kıyafetin çok hoşmuş, Allah tamamına erdirsin, mutluluklarrr dilerimmma.s.:1hug:

Beni istediklerini duyamamıştım bile benn :KK43: halam beni mutfağa kapatmıştı özel kahveyi pişirmişlerdi kahveyi bile bana yaptırmadılar... Kuzenim ve halam kahvenin içine tuz koymakla kalmayıp sirke karabiber pul biber gibi mutfakta bulunan bilimum baharatları katıp pişirmişlerdi. Canım sevgilim hiç bozuntuya vermeden afiyetle içti ellerinize sağlık çok güzel olmuş demişti :) Bizde biraz farklı oldu önce eşimi babamla annemle tanıştırdım sonra onlar bize geldi tanışmaya ardından biz gittik çok heyecanlı günlerdi. Nişan gününe karar verildi ve nişanımızın olacağı gün adettendir diye istediler dedem iki kez istetmiş beni ama ben ikisinde de salonda değildim. Aile arasında yaptık nişanımızı evde yaklaşık 50 kişi vardı :) 5 Ocak'ta bir yıl olacak :) Çok heyecanlıydı çok güzeldi... Biz eşimle öle sözdü istemeydi defalarca git gel olmasın bu iş uzamasın istemiştik çünkü nikah tarihimiz belliydi Nisan :) Tanıştığımız günün birinci yıl dönümünde velenecektik o yüzden söz nişan birarada oldu :)

Son düzenleme:
bende duymadım malesef gamyoncuiremsu
benide halam mutfağa kapattı kendi yaptı kahveyi:lepi:
ben kahveleri dağıtırken halam demire özel tuzlu kahve yapmışlar bilekötükedihüso
benimki içtiği gibi lavaboya gitti zaten :1hug:
harika bir akşamdı:nazar:
bu cumartesi biz gidicez ailecek
3 ocaktada sözümüz olcak inşaalh:nazar::asigim:

Hayırlı ugurlu olsun cnm Allah tamamına erdirsin inş mutluluklarrrrrr
Cok şükür atlatmısın kazasız belasızzz darısı basıma inş :))

Benide ilk önce istemeye geldiler perşembe akşamı (eskiler cuma akşamı der) hayırlı olsun diye sonra da pazar günü söz yaptık. Aşkımda istemeden 2 gün önce evlenme teklif etmiştim. Ne zaman istemeye gelelim demişti kayınvalidem bende cadılık yaptım bilmem oğlun ne zaman evlenme teklif ederse demiştim sositososito

ay benimki tamamen komwedi oldu yaa bende daha bir aylık falan sözlüyüm bizde istemye geldiler plnda isteme vardı ama 25 kişiye yakın gelinince hadi yüzük alalım takalım madem dediler aksam 9da kuyumcu actırdık iki alyans aldık ööle söz gibi bişi oldu alalacele sonra tüm aksam kahve dagıtımı cay pasta börek vs. ben yaptım allahtan mutfakta kahveleri yapanlar vardı oda ana kalsa yanmıstım yani anlayacanız o gün geliin kız adayımıydım yoksa hizmet eden kiimiydim anlamadım 40 kişiye yakındık ööle alalacele bişi oldu isteme die gelince söz aradan kaynadı cıktı ne tek tas vardı ne bişi daha ama bir ay sonra nisan olacak sanırm onda tek taşımı lacagım muhakkak ben cok masrafsız gelinim yaa bedavaya gidiorum valla hala bi takı yok yüxzügümden baska :p

Bende bu söz olayından hiç anlamıyorum nasıl olcak nasıl biticek yazın söz yapmaya gelicez dediler bir de ayrı şehirdeler ayrıca aileler birbirini tanımıyorr :1no2: :1no2:
yardım lütfennnnn senağlama

Bende bu söz olayından hiç anlamıyorum nasıl olcak nasıl biticek yazın söz yapmaya gelicez dediler bir de ayrı şehirdeler ayrıca aileler birbirini tanımıyorr :1no2: :1no2:

canim benimm:teselli:

öncelikle hayirli olsun,sevindim senin icin a.s.
hangi konuda yardim istiyorsun? Yardimci olalim sana canim Şeniz

bizede uzaktan gelmislerdi, sadece telefonda görüstüler konustular..

Ve önce aileler bi tanisti..sonra tekrar geldiler ve isteme söz oldu.

canim benimm:teselli:

öncelikle hayirli olsun,sevindim senin icin a.s.
hangi konuda yardim istiyorsun? Yardimci olalim sana canim Şeniz

bizede uzaktan gelmislerdi, sadece telefonda görüstüler konustular..

Ve önce aileler bi tanisti..sonra tekrar geldiler ve isteme söz oldu.

Sağol canım benim. kaydirigubbakcemile5 Anlatman yeterince fikir verdi bana en az iki defa gelmeleri gerek.. Umarım babam arıza çıkartmaz sırnaşık şey

:nazar:

canım inşallah hayırlı olur .benimde sözüm 17 ocakta oldu benimkininn aileside uzakta oldukları için isteme söz aynı akşam oldu .tabi 1 ay öncesi annesi falan bize geldiler aileler tanıştı,,babam illee araştırrcam die tuttturduu araştırdıda:jeyyar: işte söz günü kararlaştırıldı,geldiler.bir gün önce gidip yüzüklerimizi aldık aşkımla,akşamada taktık:teytey::asigim:

:nazar:

canım inşallah hayırlı olur .benimde sözüm 17 ocakta oldu benimkininn aileside uzakta oldukları için isteme söz aynı akşam oldu .tabi 1 ay öncesi annesi falan bize geldiler aileler tanıştı,,babam illee araştırrcam die tuttturduu araştırdıda:jeyyar: işte söz günü kararlaştırıldı,geldiler.bir gün önce gidip yüzüklerimizi aldık aşkımla,akşamada taktık:teytey::asigim:

inş canım. seninde hayırlı olsun. :nazar: benim babamda da aynı düşünce var araştırmadan sorup sormadan olur mu diyor büyük ihtimal uygularda önceden baya bi düşünüyordum ne olucak ne biticek diye şimdi biraz daha rahatladım. kısmetse zaten olur olmuyacaksada napalım :1no2: hele bi yaz olsunda görelim :eek:

Bizimkide ayrı olacak annemin sayesinde ben diyorum iki kere koşturmaca olmasın söz isteme bir arada olsun ama dinleyen kim beni bu pazar istemeye geliyorlar haftaya pazarda nişanım olacak Allah'ın izniyle.Ben çok heyecanlı değilim sağolsun aşkımcım ikimizin yerinede kat kat heyecanlanıyor.Şeniz

benim babam ariza cikartmakta bir numara :eek::eek::eek:

Benim babamda arıza çıkardı aileler tanışmaya gelince köşeye çekildi yüzlerine bile bakmadı Allahtan dedemi çağırmıştımda o kurtardı durumu çok üzülmüş ve stres olmuştum o gece yaptıklarını saysam bitmez niye öyle davranmış KIZ EVİ NAZ EVİYMİŞsırnaşık şeysırnaşık şeyama olsun herşey oluyor işte benim istediğim gibi:icecream::sm_cool::dance:

X