İnternet Üzerinden Aldığım Ürün Elime Ulaşmadı

Çalışan Kadınlar için bir şey diyemem de ev kadınları için en güzeli eski usül, koyacaksın paranı cebine mağazalara bakacaksın.
Tümü demeyeyim de bu konuda adı geçen alışveriş siteleriyle de alakalı çok şikayetler var, milletin üye olup yemek siparişi verdiği sitelerde dahi müşteri bilgileri hacklendi.

Abla valla burada magazalarda ürün yok markalar ürün getirmez oldu.
Küçük işletmeyi gezecek vakit bende yok.
Ben trendyoldan tut yemek sitelerinin mahalle versiyonlarına kadar hepsini kullanıyorum.
Hem işletmeler tutunmaya çalışıyor hem sistem kuponları var hem kapıma geliyor vakit kazanıyorum.
Ben kurumsallıktan yanayım ama, en azından sonuna kadar gidebilir dava ederim. İnstagramdan 1 kez alışveriş yaptım 5 yıldır ara ara iletişime geçerim ev hanımı bir terziydi çok memnun kalmıştım.
İade konusunda ise trendyol ile hiç problem yaşamadım kargo mama poşetini delmiş yarısını döküp bırakıp kaçmış iade ettim yanlış üründe dogruyu gönderdiler en son maskeler bir tuhaftı onda bile kupon tanımlamışlar

Gecelik-pijama satan bir instagram sayfası üzerinden bir ürün satın aldım. Ama 2 haftadır ürünü göndermediler. Aradılar perşembe kargoya vercez dediler. Ama kargodan ses yok. İnternet üzerinden o sayfa hakkında bir sürü şikayet okudum. Ürünün parasını alıp ürünü göndermiyorlar veya para iadesi yapmıyorlar. Telefona bakmıyorlar. Hatta engelliyorlarda. Tüketici Haklarına şikayet etmek istiyorum. Acaba ordan bir sonuç çıkar mı? Başka ne yapılabilir?

Elimde çok uyguna bir köprü var, epey de değerlenecek diyorlar. İlgilenirseniz size satmak isterim zira bu devirde halâ güvenip instagramdan alışveriş yapana bence ben köprüyü satarım.

Bende 350 lira için uğraşmak istemiyorum ama çok hevesli bir şekilde heves ettim birde tatile gidecektim götürürüm dedim. Şimdi hayal kırıklığı olunca sinirlendim. İşte fatura da var internet sitesinden alınca direkt fatura otomatik dekontu geldi. Sabahta mesaj attım 2 hafta oldu diye . Kargoya hazırlıyoruz dediler. Hergün whatspptan mesaj atacam artık. Eğer ilgilenmezlerse şikayette bulunmak istiyorum. Tüketici hakem’e yazsak olumlu dönüş olur mu diye düşündüm. Yada bu tür şeylerde cimer’e de şikayet ediliyor mu? Valla zaman olsa şeytan git istanbula diyor mağazayı bul musallat ol diyor da ne bilim. İnşallah halledilir. Hergün rahatsız etcem numarayı
Bayram üstü ya gecikmeler sık oluyor bu ara. Onunla ilgili olabilir. Ben de iki haftadır bir kargo bekliyorum gelemedi bir türlü.

Elimde çok uyguna bir köprü var, epey de değerlenecek diyorlar. İlgilenirseniz size satmak isterim zira bu devirde halâ güvenip instagramdan alışveriş yapana bence ben köprüyü satarım.
Niye ki ben instagramdan çok alışveriş yapıyorum. İlk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum. Bir de bilinmedik bir sayfada değil ki.

İnstagramdan alışveriş yaparsam hesabın önceki isimlerine bakıyorum çok sık değişmişse genelde dolandırıcı oluyor. Gönderi altı yorumları azsa yine dolandırıcı oluyor. Genelde arkadaşlarımın alışveriş yaptığı güvenilir yerlerden alırım. Sayfayı internette taratır kötü yorumlar göz atarım. Tüketici hakları internet alışverişleri ile ilgili düzenleme yapmıştı galiba ona bi bakın.

Orası öyle de fiyatlar tercihleri çok etkiliyor mune. Özellikle son zamanlarda. Mağazadan ya da marketten alacağım şeyi çoğu zaman yarı fiyatına internet üzerinden alabiliyorum. Niye hem vakit hem daha fazla para harcayayım diyor insan. Bilindik markaların bile mağaza fiyatlarıyla internet fiyatları farklı.

Bir de kullanılan site bilindik bir site olunca zarara uğrama ihtimalin yok. Herşey kayıtlı çünkü. Pazaryerlerinden birinden 5 haneli rakamlara bir ürün aldık 1.5 yıl kadar önce. Yabancı bir firmanın tr distribütörüydü satan firma. Ürün gelmedi, ödemeyi bulamadılar. Bankadan ispat ettik ödemeyi yokuşa sürdüler. Gidip yurtdışındaki merkez ofisle irtibata geçtik. Durum bu, ödeme burada, ürün gelmedi dedik. Yetmedi tüketici hakem heyetine başvurduk. Yurtdışındaki firma ürünü kendi gönderdi bize, buradaki firmanın distribütörlüğünü iptal etti. Tüketici hakem heyeti baya bi üzerine düştü, savunma falan aldı biz şikayetten vazgeçtiğimiz ve çözüldü dediğimiz halde. Pazaryeri de sanırım firmayı çıkardı listeden ama ondan emin değilim, o pazaryerindeki üyeliğimi de iptal ettim süreci yönetemedikleri için. İşin özü, ispatlanabilir bir şekilde alışveriş yapmak. Kişisel hesaba yaptığınız eft’nin bir geçerliliği yok çünkü.

Abla valla burada magazalarda ürün yok markalar ürün getirmez oldu.
Küçük işletmeyi gezecek vakit bende yok.
Ben trendyoldan tut yemek sitelerinin mahalle versiyonlarına kadar hepsini kullanıyorum.
Hem işletmeler tutunmaya çalışıyor hem sistem kuponları var hem kapıma geliyor vakit kazanıyorum.
Ben kurumsallıktan yanayım ama, en azından sonuna kadar gidebilir dava ederim. İnstagramdan 1 kez alışveriş yaptım 5 yıldır ara ara iletişime geçerim ev hanımı bir terziydi çok memnun kalmıştım.
İade konusunda ise trendyol ile hiç problem yaşamadım kargo mama poşetini delmiş yarısını döküp bırakıp kaçmış iade ettim yanlış üründe dogruyu gönderdiler en son maskeler bir tuhaftı onda bile kupon tanımlamışlar
Tercih meselesi, mağaza gezmeyi severim gözümle görmediğim sağına soluna bakmadığım hiçbir şeyi almaktan hoşlanmıyorum, ben de vakitten bol bir şey yok :) + nette tanımadığım bilmem kim firması yerine sürekli alışveriş yaptığım markaların bayileri kazansın isterim, ürünü sipariş ederim gelince alo derler gider ödemesini yapar faturasını kestiririm getirip kurarlar.
Eski usül dediysem köşe başında dükkan açmış amcaya el altından mal getirtmiyorum :)) Küçük yerlerin dezavantajlı olduğu noktalarda var ama söz konusu alışveriş olunca avantajlı zira devamlı alışveriş yaptığınız yerler sizi tanır bilir, neden memnun kalacağınızı, neyi beğenmeyeceğinizi bilir size ona göre satış yaparlar, davalık olmanızı gerektirecek bir sorun da yaşatmazlar, en azından 28 yıldır ben hiç sıkıntı yaşamadım.

instagram uzerinden asla almam begendigim bir sey olursa dolap trendyol vs uygulamada hesabiniz var mi diye soruyorum yoksa kosarak uzaklaşıyorum kac arkadaşım dolandırıldı ya sizin gibi hic gelmiyor yada o guzel cici ayakkabinin yerine yırtık ev terligi 😀

Tercih meselesi, mağaza gezmeyi severim gözümle görmediğim sağına soluna bakmadığım hiçbir şeyi almaktan hoşlanmıyorum, ben de vakitten bol bir şey yok :) + nette tanımadığım bilmem kim firması yerine sürekli alışveriş yaptığım markaların bayileri kazansın isterim, ürünü sipariş ederim gelince alo derler gider ödemesini yapar faturasını kestiririm getirip kurarlar.
Eski usül dediysem köşe başında dükkan açmış amcaya el altından mal getirtmiyorum :)) Küçük yerlerin dezavantajlı olduğu noktalarda var ama söz konusu alışveriş olunca avantajlı zira devamlı alışveriş yaptığınız yerler sizi tanır bilir, neden memnun kalacağınızı, neyi beğenmeyeceğinizi bilir size ona göre satış yaparlar, davalık olmanızı gerektirecek bir sorun da yaşatmazlar, en azından 28 yıldır ben hiç sıkıntı yaşamadım.

Benim şehrimde herkes tok satıcı abla, önce İstanbula kaydirdim sonra küçük esnafın İnternete geçmesi aşırı işime geldi. Yaz gunu bile 8de kapanan esnaf mi olur, ee ben zaten 7 gibi carsida oluyorum ya yüzüne bakmazlar ya tozlu ürünleri satmaya uğraşır model ztn çok azdır Ayni hafta içinde aldığım ürün bile değişiyor yahu birini yemeye doyamadık birini kokusuna dayanamadık yarı çiğ geldi, çünkü artık 1 yil yapılmayacak kazandığını kazandı.
Ben evimin kiymasini bile aliyorum yer olarak trafikte çok vakit kaybedeceğim her zaman yuruyemeyecegim ( toplu taşıma güzergahına ters) bir kasaptan uygulama aracılığıyla ile aliyorum 2 defadır kiymanin kilosuna 25 tl indirim geliyor kendilerine sorduğumda memnunlar çünkü ürünlerin arkasında ve müşterisi arttı
Tam tersi yakın olan ve fiyatları çok çok arttıran şarküteri yerine mis gibi taptaze olanı uzak bir lokasyondan alabiliyorum birinde kupon olmasa birinde oluyor bu şehre kim getirdiyse çok iyi yapmis hayatım kolaylasti :KK70:

Benim şehrimde herkes tok satıcı abla, önce İstanbula kaydirdim sonra küçük esnafın İnternete geçmesi aşırı işime geldi. Yaz gunu bile 8de kapanan esnaf mi olur, ee ben zaten 7 gibi carsida oluyorum ya yüzüne bakmazlar ya tozlu ürünleri satmaya uğraşır model ztn çok azdır Ayni hafta içinde aldığım ürün bile değişiyor yahu birini yemeye doyamadık birini kokusuna dayanamadık yarı çiğ geldi, çünkü artık 1 yil yapılmayacak kazandığını kazandı.
Ben evimin kiymasini bile aliyorum yer olarak trafikte çok vakit kaybedeceğim her zaman yuruyemeyecegim ( toplu taşıma güzergahına ters) bir kasaptan uygulama aracılığıyla ile aliyorum 2 defadır kiymanin kilosuna 25 tl indirim geliyor kendilerine sorduğumda memnunlar çünkü ürünlerin arkasında ve müşterisi arttı
Tam tersi yakın olan ve fiyatları çok çok arttıran şarküteri yerine mis gibi taptaze olanı uzak bir lokasyondan alabiliyorum birinde kupon olmasa birinde oluyor bu şehre kim getirdiyse çok iyi yapmis hayatım kolaylasti :KK70:
Dediğim gibi tümüyle tercih meselesi, benim çok vaktim var gezmeyi de severim keyif alırım, sürekli alışveriş yaptığım yerler bellidir, bana bozulmuş kötü ürün satma riskine girmezler, kendi çiftliği olan bir kasaptan alıyorum senelerdir, hayvanlar ne yiyip içiyor ona kadar bilirim, süt yine hazır yem yemeyen otlayan ineklerin olduğu bir çiftlikten getiriliyor, kahvaltılıklarımı aldığım yerin ürün kalitesini bilirim, bir de bizde şöyle bir şey var imkan olmadıysa gidemediyseniz bir telefona bakıyor, kasap eti, şarküteri kahvaltılıkları yollar, gece 11'de bile süt, zeytinyağı, yumurta servisi yapacak kadar müşterilerini kollar bizim buradakiler, gıda için söylüyorum çoğu kendisi üretici zaten, marketlere karşı ayakta kalabilmek, üretime devam edebilmek için daimi müşterilerinin memnun kalmasını sağlarlar.

Instagramdan alış-veriş yapacaksanız, iyi araştırı yapmanız gerekiyor. Önce tüketici yorumlarını, hakkındaki şikayet sayfalarını okuyun, sözlüklerde adına açılmış şikayet başlıkları var mı bakın, ürün altına gelen övgü dolu yorumları yapanların profillerini bir inceleyin, fake hesaplar mıdır bakın. Açık adresi var mı (Bir dükkan), sabit hattı vb kontrol edin, diğer sitelerdeki isimlerini aratın ve kapıda ödeme seçeneği olanları tercih edin.

Instadan eşim alış-veriş yapar ve ne aldıysa eline eksiksiz ulaştı.

Yok ben hiçbir şekilde alışveriş yapmıyorum instagram hesaplarından. Beğenmemişsin ama prensip meselesi. Arkasında bildiğim, güvenilir bir isim olmadığı sürece hiçbir yerden alışveriş yapmam.

İnstagramda bikinilerine bayıldığım bir hesap var mesela. Ama başka bir platformda satış yapmadığı için almıyorum. İki senedir ağzımın suyu akarak bakıyorum 😂
bikini sayfasinin adi ne ki :KK53: pisti olmaktan cigerimiz soldu biraz yeni seyler giyelim🙈

Şikayetlerden birinin ss ini atabilir misin? Trendyol üzerinden alıp karşı taraf kargoya vermezse bile direkt iptal edip paranı geri alırsın. Onların eline kalmaz
0F4E08C5-E95B-43F9-91B2-1F24D5ED88A4.jpeg

Eklentiler

• 2DBF4D85-B8FB-441D-AC84-7E3EF7E54BA4.jpeg
    2DBF4D85-B8FB-441D-AC84-7E3EF7E54BA4.jpeg
    83,5 KB · Görüntüleme: 34
  • B1996AE4-3DB0-4714-97A9-F3A52D2F9324.jpeg
    B1996AE4-3DB0-4714-97A9-F3A52D2F9324.jpeg
    92,5 KB · Görüntüleme: 43
  • CC2F7462-FE3A-4EF7-AE4E-115D22DD9B27.jpeg
    CC2F7462-FE3A-4EF7-AE4E-115D22DD9B27.jpeg
    92,1 KB · Görüntüleme: 41
  • FB49C779-F66D-4648-8797-569849DFE747.jpeg
    FB49C779-F66D-4648-8797-569849DFE747.jpeg
    84,3 KB · Görüntüleme: 41
Tüm alışverişlerimi internet üzerinden yaparım desem yalan olmaz. Yıllardır markaların kendi web sitelerinden yapmışımdır alışverişi, hem indirimli oluyor, hem de aldığın ürünü sorgusuz sualsiz iade edebiliyorsun.

Uygulamaların bir çoğunu da en az bir defa kullandım ama tercihim açık ara trendyoldur. Gönderim, iade, sorun çözümünde başarı.

İnstgramda beğendiğim bir ürün varsa, web sitesi var mı?(tercihim web sitesidir eğer bilindik ve güvenilirse) Kullanan yorumları nasıl? Şikayet olunca sorun çözebiliyorlar mı? onlara bakarım. Direkt dmden de ürün aldığım oldu, ama bu ürünler el emeği ürünlerdi, yani sadece o sayfada olan. Şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadım. Kendim amigurumi ile uğraşıyorum, malzemeleri takip ettiğim birkaç sayfada bulabiliyorum.

Ama gelelim konu sahibinin durumuna, yazıldıktan sonra sayfayı inceledim. Alışveriş için tercih edeceğim bir sayfa değil.(takipçi/yorum,beğeni oranı; yetersiz açıklamalar. Bir de sayfayı daha aratırken çıkan dolandırıcı ifşası) Ama ürünü çok beğendiysem hemen hemen her uygulama ile anlaşmalı gözüküyor, gider o uygulamalardan birinden alırım. En azından karşımda muhatap bulurum.

Son düzenleme:
Valla ben instagramdan çok alışveriş yaptım hatta örgü ören şahıstan bile aldım. Şansıma bir sorun yaşamadım. Bazen resmi İnternet siteleri bile güvenilir olmuyor. İnstagram tehlikeli demek çok göreceli

Ben instagramdan cok sık alisveris yapiyorum henüz hic dolandirilmadim ama salatalik cikmasa baride diyorum bazen malum başina gelen cok insan var.
Ama web sitesi olmayan hesaptan alisveris yapmadim hic, önce arastiriyorum heryerde yorumlara bakip öyle siparis veriyorum.
Bazi hesaplarda cok güzel pijama, bikini ürünleri oluyor ama güvenip alamiyorum.

Gecelik-pijama satan bir instagram sayfası üzerinden bir ürün satın aldım. Ama 2 haftadır ürünü göndermediler. Aradılar perşembe kargoya vercez dediler. Ama kargodan ses yok. İnternet üzerinden o sayfa hakkında bir sürü şikayet okudum. Ürünün parasını alıp ürünü göndermiyorlar veya para iadesi yapmıyorlar. Telefona bakmıyorlar. Hatta engelliyorlarda. Tüketici Haklarına şikayet etmek istiyorum. Acaba ordan bir sonuç çıkar mı? Başka ne yapılabilir?
İgda ithal ürünleri satan bi sayfa vardı öyle dolandırıcı.
Meshur bi markanın pembe cizgili saten pijamalarını bulmustum,tam alacakken yorumlarını gördüm.
Öyle bi sayfaysa gelmez su icin:KK43:
Aliexpressden alıyorm ben burda bulamadıklarımı.1 ayda geliyor ama geliyor en azından.

bikini sayfasinin adi ne ki :KK53: pisti olmaktan cigerimiz soldu biraz yeni seyler giyelim🙈

Reklam gibi oldu ama napalım artık 😂 Benim tarzıma çok yakın bikiniler, mayolar. Kışın da çok tatlış kazaklar falan getiriyor. Ben yine bakıyorum öööyyyleee 🙄

X