Maske Tarifleri İnanmayacaksınız ama sarmısakla göz rengim açıldı :)

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
Değişik bir olay görünce niye hemen dalga geçer insanımız anlamıyorum.

Ben de şöyle bir yorum yapacağım:

Vücudumuza giren bazı maddelerin belirli organlarda birikme olasılığı var. Mesela bazı ilaçların etken maddeleri karaciğerde yığılma yapar, bazıları ise böbrekte. Cıva ve florür ise diş ve kemiklerde birikerek kendini gösterir.

Şimdi şöyle ki;
- Sarımsağın içinde SÜLFÜRLÜ bileşikler vardır. Sarımsağı yersiniz.
- Sonra üstüne ASİDİK ORTAM oluşturan herhangi birşey daha yersiniz (sirke, portakal suyu, limon, kola, elma vb vb).
- İçtiğiniz sudan ya da meyve sebzenin üstünde kalan ilaçlardan çok az miktarda BAKIR da girer bünyenize.
- Sarımsaktaki sülfür, bu bakırla asidik ortamda birleşince ortaya BAKIR SÜLFAT çıkar.
- Bakır sülfat YEŞİL RENKLİDİR.
- Bu konuda bilgim yok ama bu yeşil renkli bakır sülfatın vücudumuzdaki birikim yeri gözler olabilir, neden olmasın.

kızlar bence denemekten zarar cıkmaz sarımsak sonucta en azından saclarımız guclenır kırılmaz dokulmez cıdden bana hala col sacma gelıyo ama Allah ın ısıne de karısılmaz vala .)

Gozlere ne olur bilemem ama vucudunuz icin ok iyi birsey yapiyorsunuz. tek kotu yani koku yapmasi. gerci cignemeden yutulunca cok agir olmuyor koku. migdede direk sindiriliyor.

Plasebo etkisi işte kızlar imkansız değil doğruluk payı var kişi kendini buna inandırıp gerçekten etkili oldugunu düşünerek yaptığı zaman olumlu sonuç alabiliyo bazı hastaları moralle tedavi etme yöntemi gibi işte

Mesela bi hastalığınız var diyelim biri size bi hap diye kucuk şekerler veriyo al bu geçirecek diye sende buna inanıp içiyosun iyi oluyosun aslında ilacın etkisi yok sen ona inandığın için kendi kendini tedavi ediyosun onun gibi olabilir yani :KK70: Bunun gerçekleşmesi için kişinin plasebo etkisinden haberi olmaması gerekiyo o kadar anaa plasebo etkisiyle ben gözlerimi değiştirirm diye düşünmeyin haberiniz olmamış olsa tamam yani bunu okuduktan sonra sarımsak size pek fayda etmeyecek :KK70:

Plasebo etkisi işte kızlar imkansız değil doğruluk payı var kişi kendini buna inandırıp gerçekten etkili oldugunu düşünerek yaptığı zaman olumlu sonuç alabiliyo bazı hastaları moralle tedavi etme yöntemi gibi işte

Mesela bi hastalığınız var diyelim biri size bi hap diye kucuk şekerler veriyo al bu geçirecek diye sende buna inanıp içiyosun iyi oluyosun aslında ilacın etkisi yok sen ona inandığın için kendi kendini tedavi ediyosun onun gibi olabilir yani :KK70: Bunun gerçekleşmesi için kişinin plasebo etkisinden haberi olmaması gerekiyo o kadar anaa plasebo etkisiyle ben gözlerimi değiştirirm diye düşünmeyin haberiniz olmamış olsa tamam yani bunu okuduktan sonra sarımsak size pek fayda etmeyecek :KK70:

cnm bu ıyılesmek ya da ne bılım zayıflamaya benzemez kı goz rengınden bahsedıyoruz kolaymı ole degısmesı hatta ımkansız gıbı ama bı ara denıcem cıdden merak ettım en azından agrı kesıcı nıyetıne ıyı gelır :) hem cıdden belkı arkadasımızın gozlerı gıbı bızım de acılır ben sahsen ckok hosuma gıderdı acılsa :KK1:

İlginç bi durum yine de paylaştığın için teşekkürler. Sarımsağın saçlara ve birçok şeye iyi geldiğini duymuştum.
Bundan sonra bende hergün 1 diş sarımsak yutucam umarım bende de renk değişikliği olur ama hiç sanmıyorum :KK70: gözlerim çok koyu kahverengi. :))

Değişik bir olay görünce niye hemen dalga geçer insanımız anlamıyorum.

Ben de şöyle bir yorum yapacağım:

Vücudumuza giren bazı maddelerin belirli organlarda birikme olasılığı var. Mesela bazı ilaçların etken maddeleri karaciğerde yığılma yapar, bazıları ise böbrekte. Cıva ve florür ise diş ve kemiklerde birikerek kendini gösterir.

Şimdi şöyle ki;
- Sarımsağın içinde SÜLFÜRLÜ bileşikler vardır. Sarımsağı yersiniz.
- Sonra üstüne ASİDİK ORTAM oluşturan herhangi birşey daha yersiniz (sirke, portakal suyu, limon, kola, elma vb vb).
- İçtiğiniz sudan ya da meyve sebzenin üstünde kalan ilaçlardan çok az miktarda BAKIR da girer bünyenize.
- Sarımsaktaki sülfür, bu bakırla asidik ortamda birleşince ortaya BAKIR SÜLFAT çıkar.
- Bakır sülfat YEŞİL RENKLİDİR.
- Bu konuda bilgim yok ama bu yeşil renkli bakır sülfatın vücudumuzdaki birikim yeri gözler olabilir, neden olmasın.

BAKIR SÜLFAT bildiğin masmavidir hatta cart mavi diyebileceğim kadar.

BAKIR SÜLFAT bildiğin masmavidir hatta cart mavi diyebileceğim kadar.

Bakır sülfatın yapısındaki kristal tanecik boyutu değiştikçe spektrumdaki tüm renkleri görebilirsiniz. Yeşil bakır sülfat da olur, mavi de; tamamen ortam koşullarında hangi tanecik boyutunda oluştuğuyla ilgilidir.

Bir önceki sayfada bahsettiğim, sarımsaktaki bakır sülfatın birikim yeri ile ilgili olarak kaynaklar buldum. Örneğin (başına 3w eklerseniz)=http://nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/000785.htm kaynağında bakırın vücutta karaciğer, böbrek, beyin ve gözlerde biriktiğini yazmışlar. Tabii bakırla bakır sülfat aynı özelliği gösterir mi bilmiyorum.

Son düzenleme:
Kizlar goz renginizi bilmem ama istenmeyen tuylerinizde ciddi degisiklik yapiyor sarimsak :))) ben 2 ay yuttum saclarim icin maymuna dondum :KK52:

Kizlar goz renginizi bilmem ama istenmeyen tuylerinizde ciddi degisiklik yapiyor sarimsak :))) ben 2 ay yuttum saclarim icin maymuna dondum :KK52:

:KK1::KK1:

o degilde goz rengini actirmak isteyenlere lazerle goz rengi acma islemlerine baslandi.meksikada deneklerin uzerinde yapilan arastirmalar olumlu sonuclanmis. lazeri gelistiren bilim adami goz icindeki renk pigmentlerini hedef alip onlari ortadan kaldirmayi basarmis. simdi bir suru mavi gozlu meksikali meksikada cirit atiyormus yani :KK1: burdan cikan sonuc aslinda herkes zaten mavi gozlu :KK53:onlari bozan su kahverengi noktaciklar .

adam iyice bi gelistirsin su teknolojiyi, gidip yaptirip, sarimsak yuttum dicem tanidiklarada :KK51:

X