İlişki Konusu

Hastaligi ne kanser falan mi. Bence sen kendine onem vermiyorsun sen uzuluyorsun ama onun uzulmesini daha cok onemsiyorsun. Kendine oncelik vermelisin mutsuzsan ayrilmalisin.

Selam,

Fikir sormak farklı bakış açılarıyla kendimi sarsmak istiyorum.

Hanımlar, bir süredir biriyle konuşuyorum. Kendisiyle 2020de tanışmıştık. Arkadaşımın arkadaşı ama selamlaşma ve ortak sohbetler dışında bi muhabbetimiz yoktu. Tanıştığımızda aynı şehirdeydik. Aradan yıllar geçti bu sene kendimi baya kötü hissettiğim bi dönem konuşmaya/mesajlaşmaya başladık ama başlarda asla flörtleşme gibi bi şey yoktu. Kendisi benle konuşmaya başlamadan önce 1 yıldır bir hastalıkla mücadele ediyormuş. Sürekli hastane-ev arasında dolanıyormuş. Hatta biz konuşmaya başladığımız dönem hastanedeydi. Bu hastalık yüzünden çalışamıyor. Sürekli ve aniden hastalık başa sardığı için işten çıkmak durumunda kalmış. Sosyal hayatı pert olmuş. Ailesiyle ilişkileri kötüleşmiş. Hastanelere para yetiştiremediği için çevresine borçlanmış baya. Şu an hastalık dışındaki konuşmalarda çok iyiyiz, çoğu konuda anlaşıyoruz ve çoğu şeyde benziyoruz. Davranışları samimi ve içten geliyor.

Ama hastayken nasıl yaklaşacağımı bilmiyorum. Saçma sapan tepkiler veriyorum. O da her dediğime takılıyor ve iğrenç hissediyorum. Yanında olamıyorum, destek olamıyorum gibi hissediyorum ki o da öyle hissettiriyor. Söylediğim her şeye fazla tepkiler veriyor. (Hastayken insan tahammülü azalır bir de sürekli tekrarladığı için tahammülü bitik durumda) Ama ben ne yapacağımı şaşırdım hastayken sürekli laf düzeltmeye çalışıp tartışıyoruz. Kendimi inanılmaz yetersiz hissediyorum.

Napacağım? Konuşmayı kessem hem hoşlandığım için kesmek istemiyorum hem de hastayken bir başına bırakmış olacağım vicdan yapıyorum. Ama çok belli ki ona da iyi gelmiyorum. Her konuşmaya başladığımızda anlayışlı biri olmaya çalışıyorum, yaptığım espriye vs takılıyor bu sefer de. Az önce yine tartıştık sonra konuşalım diyip kestirip attı. Böyle her seferinde ben zaten hasta iyi değil diye ben geri adım atıyorum. Ama bir yandan da 2,5-3 aydır konuştuğum biri için kendimi bu kadar yok saymak doğru gelmiyor.
Hastalığı ne ? bence birbirinize fazla alismadan bitirin. 2.5-3 ayda Mecnun olmadıysa o da çok sarsılmaz.

Öyle bir misyonunuz vicdan yükünüz yok olmamali sanki 40 yıldır evlisiniz eşiniz rahatsız vicdan yapıyor gibi bir sorgulama ile kendi kul hakkiniza giriyorsunuz.... filmlerde olur bu hemşire hasta askere tedavi sırasında his besler falan filan.....bence iyi gelmiyorsaniz birbirinize Allah şifa versin onada sizde bakın yolunuza ....yani hasta yada tahammül seviyesi düşük ayrıca çevresini bu kadar bunalttı ise bizde duyar kasip size günah falan deyip sizin günahıniza girecek değiliz .....böyle kahramanlıklara gerek yok hayat hepimize zor ona ekstra zor olabilir bence önce can sonra canan....yazması kolay yanında ol demek her cefayi çek demek kolay sonuçta siz benim kızım değilsiniz ....kısacası dışardan ahkama bakmaz bu işler isteyen yapar eder istemeyene zorla bunu yap demek olmaz

Öyle bir misyonunuz vicdan yükünüz yok olmamali sanki 40 yıldır evlisiniz eşiniz rahatsız vicdan yapıyor gibi bir sorgulama ile kendi kul hakkiniza giriyorsunuz.... filmlerde olur bu hemşire hasta askere tedavi sırasında his besler falan filan.....bence iyi gelmiyorsaniz birbirinize Allah şifa versin onada sizde bakın yolunuza ....yani hasta yada tahammül seviyesi düşük ayrıca çevresini bu kadar bunalttı ise bizde duyar kasip size günah falan deyip sizin günahıniza girecek değiliz .....böyle kahramanlıklara gerek yok hayat hepimize zor ona ekstra zor olabilir bence önce can sonra canan....yazması kolay yanında ol demek her cefayi çek demek kolay sonuçta siz benim kızım değilsiniz ....kısacası dışardan ahkama bakmaz bu işler isteyen yapar eder istemeyene zorla bunu yap demek olmaz

Bunu aklımda tutarak ilerleyeceğim, eğer bi düzelme olmazsa keserim konuşmayı :)

ben başka bi detaya takıldım
adam hastalık sebebiyle çalışamıyor, maddi anlamda da borcu harcı var sağlık yüzünden
mesela bu durum nereye kadar böyle devam edecek ?
allah şifa versin inşallah en kısa zamanda her şey düzelir ama
sen de insansın dünyaya bi kere geliyorsun
adamın hastalığının psikolojik bi yükü var zaten, çekiyorsun da bu yükü, konuda bahsetmişsin
maddi anlamda da yük olur mu bu insan sana? ya da şu an oluyor mu ?
o kısımlarla ilgili ne düşünüyorsun

Linçleyen Linçlesin de, ben beraber olmak istemezdim ne yalan soyleyeyim.
Ha körkütük asigimdir, orasi baska.
yillarca beraberligim olmustur, sonra hastalik çıkmıştır, asla birakmam.
Ama bu şekilde, no..

X