Herşeyi yiyerek 75 günde 21 kilo verdim

ya benim kilo vermememin en önemli nedeni, ani tatlı özellikle çikolata, yaş pasta şeylere karşı kriz geçiriyorum...ayrıca işte çalışyorum. önerisi olan varmı....neyle geçiştririm, ne yapmalıyım yardımcı olun lütfen

ya benim kilo vermememin en önemli nedeni, ani tatlı özellikle çikolata, yaş pasta şeylere karşı kriz geçiriyorum...ayrıca işte çalışyorum. önerisi olan varmı....neyle geçiştririm, ne yapmalıyım yardımcı olun lütfen
Canım ben bikaç tarif vermiştim, mesela elma üzerine tarçın serp , bitter çikolata bir iki kare ye havuç tatlısı ya da meyveli tatlılar son çare ,ya da meyveli yoğurt, bal mesela daha masum

Slm kızlar nasılsınız ben neden iradesini bu kadar aciz olamam olmuyor bir adım ileri iki geri gidiyorum çok mutsuzum

arkadaşlar birşey soracağım, karatay diyetinin kitabını okumuştum, diyorki, eğer az yiyorum ama kilo veremiyorum diyorsanız, yediklerinize dikkat edin diyordu, yüksek glisemik indeksli yiyecekleri tükettiğimiz zaman yani karbonhidrat, trans yağlar, tatlı çikolata o zaman kilo veremezsiniz ve çabuk acıkırsınız diyordu, ama lifli gıdalar çabuk acıktırmaz ve kan şekeriniz hemen düşmez diyordu......evet mantıklı ama ......benim gibi çikolatayı düşünüpte yiyememeyi düşündükçe, iyice arzulamak gibi sonrasında daha fazla yememek için, yada ben böyle yapamadığım için bu siteyi gördüm ve mantıklı geldi, herşeyden ama az yemek....ama canan hocanın dedikleride çok mantıklı bence ve kesinlikle doğru fakat ben yapamıyorum nefsimi tamamiyle köreltemediğim için....sizler ne düşünüyorsunuz, tamamen yasaklar koymakmı yoksa herşeyden yemekmi

Hep yarıda kaldı 4 5 aydır hep yarım sabit şekilde takılıyorum malesef
ya bende senin gibiyim aslında, tam başladım diyorum birkaç gün sonra bakıyorumki yine eski ben.........bunun nedeninde şu olduğunu farkettim....tatlı yemiycem, çikolata yemiycem diye kendimi kastıkça, daha fazla yiyorum, ama bu sitedeki arkadaşların paylaştığı gibi herşeyden az, mesela bir dilim pastadan, bir çatal alıp, nefsi köreltmek benim yapıma daha uygun olduğu kanısına vardım, çünkü işyerinde çalışıyorum, her zaman istediğim yemekler olmuyor onun için herşeyden az yemek mantıklı bence....ama spor hareket kesinlikle şart, çünkü düşünsene ramazan ayında oruç tutuyoruz, vücut belirli bir saat aç kalıyor fakat akşam tıka basa yiyoruz, oruçkende hareket edemiyoruz enerjimiz kalmadığı için, peki kilo verebiliyormuyuz, ramazan sonunda tartılınca belki birkaç kilo ama onuda tekrar alıyoruz, veya survivor yarışmacıları aç kaldıkları için kilo veriyorlar, fakat yarışmadan ayrıldıktan çok kısa süre sonra kiloları fazlasıyla almışlar, çünkü açlıkla kilo vermek olmuyor, bence önemli olan, herşeyden az ve kararında yemek, ve bol spor.........tabi şimdi gaza geldim yazıyorum ama inşallah bende beceririm, bendede uzun süre irade yok ama kilo verdikçe inşallah gaza gelirim....bir hafta sonra tekrar yazacağım sizlere.....bakalım neler olacak.....oğlum olalı 5 yıl oldu beş yıldır iradesizlikten bir halt yapamadım, bari bu son olsun, inşallah başarırım, sizlerde başarırsınız

Güzellikler yok öyle pes etmek :KK3: tatlı istekleriniz için bikaç tarif vereceğim , sizlerde yemek yerken masada birileri sizi izliyormuş gibi yiyin, hatta ilk defa sevgilinizin ailesi sizi yemeğe çağırmış gibi yeyin, belki sosyetik bir platformda yemektesiniz :cool: boşvermek yok :KK20:sonra çocuklarınız 'anne ahmetin annesi senden daha güzel ' der :oops:

Sütlü tatlılar yiyin, bitter çikolatayı benmari usulü eritip içine meyve ya da kuru meyve batırıp dondurun tatlı krizlerinde tüketin
Sabah işe gitmeden bir bardak yağsız süt için o uzun süre tatlı istemenizi engeller :dondurma:

Güzellikler tmek :KK3: tatlı istekleriniz için bikaç tarif vereceğim , sizlerde yemek yerken masada birileri sizi izliyormuş gibi yiyin, hatta ilk defa sevgilinizin ailesi sizi yemeğe çağırmış gibi yeyin, belki sosyetik bir platformda yemektesiniz :cool: boşvermek yok :KK20:sonra çocuklarınız 'anne ahmetin annesi senden daha güzel ' der :oops:
Canım çok doğru söylüyorsun örneklerin çok güzel ama ben normalde çok inatçı va aximliyimdir ama bı diyet ilinde iyi değilim

Inşallah cerende, post: 47799586, member: 781451"]ya bende senin gibiyim aslında, tam başladım diyorum birkaç gün sonra bakıyorumki yine eski ben.........bunun nedeninde şu olduğunu farkettim....tatlı yemiycem, çikolata yemiycem diye kendimi kastıkça, daha fazla yiyorum, ama bu sitedeki arkadaşların paylaştığı gibi herşeyden az, mesela bir dilim pastadan, bir çatal alıp, nefsi köreltmek benim yapıma daha uygun olduğu kanısına vardım, çünkü işyerinde çalışıyorum, her zaman istediğim yemekler olmuyor onun için herşeyden az yemek mantıklı bence....ama spor hareket kesinlikle şart, çünkü düşünsene ramazan ayında oruç tutuyoruz, vücut belirli bir saat aç kalıyor fakat akşam tıka basa yiyoruz, oruçkende hareket edemiyoruz enerjimiz kalmadığı için, peki kilo verebiliyormuyuz, ramazan sonunda tartılınca belki birkaç kilo ama onuda tekrar alıyoruz, veya survivor yarışmacıları aç kaldıkları için kilo veriyorlar, fakat yarışmadan ayrıldıktan çok kısa süre sonra kiloları fazlasıyla almışlar, çünkü açlıkla kilo vermek olmuyor, bence önemli olan, herşeyden az ve kararında yemek, ve bol spor.........tabi şimdi gaza geldim yazıyorum ama inşallah bende beceririm, bendede uzun süre irade yok ama kilo verdikçe inşallah gaza gelirim....bir hafta sonra tekrar yazacağım sizlere.....bakalım neler olacak.....oğlum olalı 5 yıl oldu beş yıldır iradesizlikten bir halt yapamadım, bari bu son olsun, inşallah başarırım, sizlerde başarırsınız[/QUOTE]
İnşallah canım

Sütlü tatlılar yiyin, bitter çikolatayı benmari usulü eritip içine meyve ya da kuru meyve batırıp dondurun tatlı krizlerinde tüketin
Sabah işe gitmeden bir bardak yağsız süt için o uzun süre tatlı istemenizi engeller :dondurma:
Tam yaglı süt içsek olmuyor mu?karatay deyince arkadaş,aklıma geldi.karatay her şeyin yaglisını yiyin diyor.yagini alınınca peynirin,sutün vs.besleme özelliği kalmiyormus.biliyorsunuz hoca,yağı destekliyor.tabi çok yemeyi deģil.kisitlı.

X