Hayatim Değişiyor

02.11.23 ===> 82.55
10.11.23 ===> 81.20 FARK = - 1.350
17.11.23 ===> 80.90 FARK = - 0.300
21.11.23====> 81.35 FARK=+0.450(REGL)
27.11.23===> 80.10 FARK = -1.250
01.12.23===>80.65 FARK = +0.550
08.12.23===>82.70 FARK = +2.150
15.12.23===>80.10 FARK = -2.60
22.12.23===>81.25 FARK = +1.15

2 geri bir ileri gide gide eksiliyorum zamanla olacak inşallah Bu arada tartılmayı bıraktım bugün

Sadece kendimi doğru beslenmeye odakliyacam

2024 yılına girmeden tartilacam son kez ve ondan sonra yok kızlar ölçü almak falanda yok rakamlardan ibaret değiliz kelimesini kavradim sanırım

Sadece doğru beslenmeye çalışacağım

Tatlıyı keseyim derken hergun pasta yerken buldum kendimi 🤣🤣 benim psikoloji çok ters çalışıyor bence

Bu aralar mesela şu içmiyorum içimde su içme diyen benle inatlaşma bir kadın var onunla mücadelem var ve hep o kazanıyor sırf bu yüzden şu içmediğim günler var

Sanki kendimi cezalandırıyorum onu anladım sanki benim güzel şeylere değmeyen bir yanım var

Saat 18.00 da yemeği bitirdim.

Kahvaltı
Yulaf lapasi

Ara
Kek
nescafe

Öğle
2 but

Ara
Kek nescafe

Akşam
2 but
4 tane lahana dolması
4 kasik mercimek çorbası

1 litre su
15 dk leslie
5 dk dans

kendimi bazı geçmiş olaylar için affetmem lqzim çünkü kendimi yemekle cezalandiriyorum
Duygusal açlık aslında sanıldığı gibi sevgiyi ilgiyi yemekle kapatmak değil
kendini affetmemek
sürekli olaylardan kendini suçlayıp kendini beceriksiz olarak ilan etmek

Olay tartidaki rakam değil yada olculerdeki rakam değil daha fazlası var nazaran diyete girsem veriliyorum ama kilo verince bana biseyler oluyor ve geri alıyorum o biseyleri buldum kolaya kaçmak mücadele etmek yorucu ve zor gelince kolaya kaçıyorum sorumluluktan kaçıyorum kısacası çünkü iyi güzel olan hersey zordur ve zor elde edilir zaman ister uzun vadede ve benim karakterinde sabırsızlık var az çabayla çabuk sonuç almak istiyorum tabiki bu olmayınca dibe batıyorum böylece yıllardır kısır döngüye giriyorum

40 yas gerçekten dönüm noktası derlerdi de abarttiklarini düşünürdüm 40li yaşlara yaklaşırken bunu farkettim ben 40ima gelmeden çözeceğim bu işi dert etmiyorum eskisi gibi ama yeterli değil hayatım değişiyor yavaş ama güçlü

2 geri bir ileri gide gide eksiliyorum zamanla olacak inşallah Bu arada tartılmayı bıraktım bugün

Sadece kendimi doğru beslenmeye odakliyacam

2024 yılına girmeden tartilacam son kez ve ondan sonra yok kızlar ölçü almak falanda yok rakamlardan ibaret değiliz kelimesini kavradim sanırım

Sadece doğru beslenmeye çalışacağım

Tatlıyı keseyim derken hergun pasta yerken buldum kendimi 🤣🤣 benim psikoloji çok ters çalışıyor bence

Bu aralar mesela şu içmiyorum içimde su içme diyen benle inatlaşma bir kadın var onunla mücadelem var ve hep o kazanıyor sırf bu yüzden şu içmediğim günler var

Sanki kendimi cezalandırıyorum onu anladım sanki benim güzel şeylere değmeyen bir yanım var
Canisi yeni bir yıl başlıyor. Eskiler için yapabilecek birşey yok. Yenileri değerlendirmek lazım 😍
Destek almayı düşündün mü?
İlaç değil de tarafsız bir konuşma bı psikolog. Soramadigin soruları sana sorsun. Seslendirenedigin cevapları dilledirmene yardımcı olsun. Cevapları sana karşı kullanmayacagindan emin olduğun biri. Kalbini krmayacak biri. Gömülü hazinelerini gün yüzüne cikarmani sağlayacak biri.
Bende bu arayistayim açıkçası. Son zamanlarda eskiye nazaran daha az konuştuğumu fark ettim. Benim için 39 ile 40 arasındaki fark daha içe dönükluk oldu. Sen kendine kapılar bul. 😘
Buraya yazmayı bırakma ❤️
O kek bitmek zorunda değil buzluğa at 😅

Yine ben ama biraz farklı yas 39 oldu ve 40 a girmeden bu kiloyu halletmem lazım yaza kadar kendime süre verdim en kötü 70 kg hedefim hazirana kadar

Suan 84.90 şeklinde ilerliyorum regl dönemi

Ölçüler
Göğüs 105
Bel 90
Kalça 117

Yine ben ama biraz farklı yas 39 oldu ve 40 a girmeden bu kiloyu halletmem lazım yaza kadar kendime süre verdim en kötü 70 kg hedefim hazirana kadar

Suan 84.90 şeklinde ilerliyorum regl dönemi

Ölçüler
Göğüs 105
Bel 90
Kalça 117
Merhaba, daha önce belli bir süre ilerlemistik ama sonra ara verdik. Bende de durum aynı hatta üzerine kilo ekleyerek yine buradayım. Sürekli kilo vermek isteyip nefsine hakim olamamaktan o kadar sıkıldım ki. Yasin verdiği bir şey mi yoksa sadece bunun altına mı sığınıyorum artık onu bile bilmiyorum. Benim de yaş 39 ve bu kilo ile yaşlanmak istemiyorum.
İstersen beraber ilerlemeyi çok isterim. Hem birbirimize destek oluruz hem de motive ederiz. Bu süreçte en gerekli olan şey bu bence.

Merhaba, daha önce belli bir süre ilerlemistik ama sonra ara verdik. Bende de durum aynı hatta üzerine kilo ekleyerek yine buradayım. Sürekli kilo vermek isteyip nefsine hakim olamamaktan o kadar sıkıldım ki. Yasin verdiği bir şey mi yoksa sadece bunun altına mı sığınıyorum artık onu bile bilmiyorum. Benim de yaş 39 ve bu kilo ile yaşlanmak istemiyorum.
İstersen beraber ilerlemeyi çok isterim. Hem birbirimize destek oluruz hem de motive ederiz. Bu süreçte en gerekli olan şey bu bence.
Evet etkili olabilir kilo vermede nasıl bir plan uyguluyorsun bende diyetisyene gidiyorum suan hayatıma yürüyüş yaparak hareket katmaya çalışıyorum

Ramazanda nasıl geçirmeyi planlıyorsun

Bende burdan bayağı uzaklaştım başarısız oldukça

Belki de senle birlikte tekrar dönerim bir amaca oluşturabiliriz

Evet etkili olabilir kilo vermede nasıl bir plan uyguluyorsun bende diyetisyene gidiyorum suan hayatıma yürüyüş yaparak hareket katmaya çalışıyorum

Ramazanda nasıl geçirmeyi planlıyorsun

Bende burdan bayağı uzaklaştım başarısız oldukça

Belki de senle birlikte tekrar dönerim bir amaca oluşturabiliriz
Aslına bakarsan tam anlamıyla bir şey uygulayamıyorum. Benim en büyük problemim okul haricinde bir aktivitemin olmaması ve abur cubur alışkanlığı. Bu yüzden yürüyüşe başladım. Hergün yapmaya çalışacağım artık. Farkettim de o kadar yürüyüşten uzaklaşmış ki 30 dk. yürüyüşte bacaklarım çok ağırlaştı gibi adım atamıyorum. Kilodan ziyade sağlığıma zarar veriyorum aslında.
Bir de beslenme alışkanlığını düzenlemek gerekecek tabi. Uzunca bir süredir kahvaltıyı 12 gibi yapıyorum ve kahvaltı öncesi mutlaka filtre kahve içiyorum. Bu düzeni değiştirip vücudu şaşırtmak istiyorum aslında. Bu konuda senin de fikrimi almak isterim.
Sen diyetisyene giderek en iyisini yapmışsın bence ben kendimi bir listeye bağlı kalabilecek gibi göremiyorum maalesef.
Sen nasıl yapıyorsun?
Buradan birbirimize destek olalım.
Yarın itibariyle ölçülerimizi yazalım ben net olarak bilmiyorum çünkü.

Tamam yarın ölçü ve tartilarla başlayalım haftada 3 gün yürüyüş olsun 45 dk listem 2 öğün olacak Ara ogunum var iki tane

Temel mantık ogubler bol proteinli ve dalatali olacak

Haftada 3 gün et/tavuk /balık
Haftada 3 gün sebze
Haftada 1 gün baklagiller

Her zaman akşam yemeğinde yoğurt ve salata olacak

X