Hayatı dengelemek için ne yapmalıyım?

Bi' bitmediniz gerçekten.
Haram şeyler uygundur
İmam nikahıyla metres tutarlar uygundur
Rabıta diye gözü sürmeli heriflerden nur aktığını düşünürler uygundur
Sakinleşmek için olumlama yapmak uygun değildir.
Alimler ulemalar diyormuş. Hangi ulemalar diyor bunu. Keramet ve hikmet kapısı kapanalı çok oldu.
Keramet ve hikmet ne alaka hanımefendi. Ben size birşey yazmadım konu sahibi isterse rahatsız olduğu konuda söyler size ne oluyor?
Ben size haramlar uygun, metres tutulur vs mi dedim.
Lütfen genelleme yaparak karşınızda ki insana kırmamayı deneyin

Konu sahibi kendi belirtti müslüman olduğunu bende söyledim. Asıl sizene benim yorumumdan, kendinize gelin
Nerede belirtmiş tam olarak ? Bu arada inançlı ve ibadetimi yapan bir insanım ama sizin gibi baskıcı dusuncede olan kişilerden her daim uzak duracagim. Burada meditasyon diyor sen diyorsun ki dinen caiz değil. Bir milyon tane meditasyon cesidi var. Nefes alıp vermenin yolları bile meditasyon olarak geçebilir. Bunu dine neden bağladın durduk yere gerçekten ilginç siniz.

Nerede belirtmiş tam olarak ? Bu arada inançlı ve ibadetimi yapan bir insanım ama sizin gibi baskıcı dusuncede olan kişilerden her daim uzak duracagim. Burada meditasyon diyor sen diyorsun ki dinen caiz değil. Bir milyon tane meditasyon cesidi var. Nefes alıp vermenin yolları bile meditasyon olarak geçebilir. Bunu dine neden bağladın durduk yere gerçekten ilginç siniz.
Ben değil tasavvuf ilmi bunu söylüyor. Araştırin ya ben eğer baskıcı geliyorsam gevşek bir müslüman a sorun. iyi geceler

Ben değil tasavvuf ilmi bunu söylüyor. Araştırin ya ben eğer baskıcı geliyorsam gevşek bir müslüman a sorun. iyi geceler
Namazinda duasında olup ama ne meditasyona ne yogaya ne de vb şeylere haram gözü ile bakmayan gevşek muslumandan selam arkadaşlar 💁🏻‍♀️ ameller niyetlere göredir sonuçta ben inanmıyorum bu kadinin fikrine ve benim bu fikri destekleyen de birçok alim var sevgiler

Keramet ve hikmet ne alaka hanımefendi. Ben size birşey yazmadım konu sahibi isterse rahatsız olduğu konuda söyler size ne oluyor?
Ben size haramlar uygun, metres tutulur vs mi dedim.
Lütfen genelleme yaparak karşınızda ki insana kırmamayı deneyin

Genelleme yapan sizsiniz.
Konu sahibi derdini paylaşmış sizden fetva istememiş.
Ayrıca bir inanca neyin uygun olup olmadığını da sormamış.
Bana ne mi oluyor?
İnancımda olmayan şeylerin sanki varmış gibi gösterilmesi, sıradan insanların fikirlerinim ilahi emir gibi anlatılması beni rahatsız ediyor.

Hayati dengekeyebileceginize inanmıyorum ayrıca konu sahibi. Sadece bu dedikleriniz sayesinde kötü seylere güzel falan bakmaya başlarsınız. Tavsiye kitap: Ustalık gerektiren kafaya takmama sanatı

Ben pek çok psikolog takip ediyorum. Bir nebze rahatlıyorum. Beyhan Budak, Doğan Cüceloğlu, Tülay Kök gibi. Meditasyon videoları da var. İnancınız varsa o alana yönelmek de rahatlatır. Nefes egzersizi de çok iyi geliyor. Triflo ile yapabilirsiniz. Rüya Acar var çok güzel anlatıyor. Hem de vücudunuzu tazelersiniz. Yazmak da rahatlatır. Sıkıntılarınızı buraya olur, bir deftere olur yazarsanız rahatlarsınız.

Yolunda gitmeyen şeyler var yeni değil 4-5 yoldur. Maddi, manevi hiç bişey yolunda gitmiyor. Psikolojim de iyi değil. Bu konuda regresyon mu, dengelememi böyle çalışmalar var biraz spiritüel ama belki işe yarar onu da bilmiyorum. Bu çalışmalar işe yarar mı? Ya da ne yapmalıyım dua vs inanıyorum onu da yapıyorum. Böyle bişeyi hemen yaptıramam zaten en az 4-5 ayı var. Araştıracağım. Ama fikirlerinizi de bekliyorum.
Ben artık spiritüalizm gibi şeylere pek inanmıyorum, bir ara aile dizimine de gittim hem de duyulmuş biriydi ama orda yapılanlar bana tiyatro oyunu gibi geldi, sayfayı takip ettim hakkaten hep aynı kişiler temsilci olarak katılmış 6 aydir aynı kişiler gidiyor. O yüzden bence daha somut şeylere bakın, terapi alıp youtube da psikologların videolarini dinleyin.
Hepimiz hayatımızın belli dönemlerinde büyük sınavlar veriyoruz, hayata tutunacak birseylerimiz illa ki vardır, elinizden geleni yapıp olmayanı da Allah'a bırakmaktan ötesine gecemeyiz. Mucize beklemeyin, herşey istediğimiz anda olmuyormuş. Herşeyi kontrol edemiyoruz, bizim dışımızda bir dünya var ve biz kendi dünyamızı nasıl yaratıp devam ettirebiliriz bunun için ugrasalim

Bir Regresyonist olarak sorunuza cevap vermek istedim.

Sizin bahsettiğiniz Spiritüel Regresyon. Ancak Regresyon illa spiritüel yapılmak zorunda değil. Spiritüel Regresyon ile ruhsal hafızaya, hücresel hafızaya, kollektif bilince ve bilinçaltına ulaşıyoruz. Yani blokajın kaynağı her nereden geliyorsa oraya gidiyor oluyoruz. Ben bu yüzden kişiyi sınırlamak yerine Spiritüel Regresyon uygulamasını tercih ediyorum. Aynı zamanda, astrolojiden de blokajları ve travmaları görebilmek adına fayda alıyorum.

Peki Regresyon nasıl şifalandırır? Buna bilimsel boyuttan bakalım. Hayatınızda bir kısır döngü varsa, mutlaka bir travma vardır. Travma ise duygunun sıkışma halidir. Duygu boşaltıldığında o travma çözülür. Bu yüzden, Regresyon aslında yüzleşme, orada sıkışan duyguyu son damlasına kadar boşaltma çalışmasıdır. Zamanında bastırılmış duygular, sonuna kadar yaşanmamış acılar veya görülmemiş hissetmek bizim hayatımızı çıkmaza sürükleyebilir. Regresyon seanslarında ise her şeyi sonuna kadar hissedebiliyoruz & doğal olarak iyileşmiş çıkıyoruz.

Bu yüzden, Regresyon’u batıl inanç kategorisinde değerlendirmeyin.

X