Hayatı dengelemek için ne yapmalıyım?

CikolataCanavari

Birisi...
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2022
329
351
Yolunda gitmeyen şeyler var yeni değil 4-5 yoldur. Maddi, manevi hiç bişey yolunda gitmiyor. Psikolojim de iyi değil. Bu konuda regresyon mu, dengelememi böyle çalışmalar var biraz spiritüel ama belki işe yarar onu da bilmiyorum. Bu çalışmalar işe yarar mı? Ya da ne yapmalıyım dua vs inanıyorum onu da yapıyorum. Böyle bişeyi hemen yaptıramam zaten en az 4-5 ayı var. Araştıracağım. Ama fikirlerinizi de bekliyorum.

Bir müslüman zaten namaz ve dua ile yardım ister feraha erer. Ayette de böyle geçer. Bu yüzden İslam dini dışında olanların adeti olan meditasyon vs uygun değildir. İyi günler dilerim
Bir keresinde ekranda izledim, bir adam şey dedi: “meditasyonu alakasız şekilde sanki budizmin bir parçasıymış gibi gösteriyorlar, bu yüzden ülkemizde insanlar uzak duruyor halbuki bambaşka bir şey…” hepsi bir arada yapılabilir, meditasyonda olumlamada Allahtan başkasından dilemek yok zaten. Arkadaşım bana olumlama atıp durur, bazılarında Allahtan diliyor açıkça dua gibi cümleler. Benim olayımı ağzımı hayır konuşmaya alıştırmak zaten, yoksa olumlamayla falan işim olmaz, o da bana destek oluyor kendince 😂 Olumlama yapıyorum namaza duaya gerek kalmadı diyen de zaten hiç iman sahibi olmamıştır

Öncelikle hayat inişli çıkışlı bunu unutmayın. Daha sonrasında manevi olarak eksikliği tamamlayın bu iyi gelecektir. Zaten bir müslümanın olumlama meditasyon veya başka düşüncelere girmesi uygun değildir.

Bi' bitmediniz gerçekten.
Haram şeyler uygundur
İmam nikahıyla metres tutarlar uygundur
Rabıta diye gözü sürmeli heriflerden nur aktığını düşünürler uygundur
Sakinleşmek için olumlama yapmak uygun değildir.
Alimler ulemalar diyormuş. Hangi ulemalar diyor bunu. Keramet ve hikmet kapısı kapanalı çok oldu.

Öncelikle hayat inişli çıkışlı bunu unutmayın. Daha sonrasında manevi olarak eksikliği tamamlayın bu iyi gelecektir. Zaten bir müslümanın olumlama meditasyon veya başka düşüncelere girmesi uygun değildir.
Size ne insanların ne yaptığından ? Bu nasıl bir baskicilik ya. Eğer içinde varsa Allah'a yönelim zaten o doğrultuda ilerler. Size kalmadı.

Bir müslüman zaten namaz ve dua ile yardım ister feraha erer. Ayette de böyle geçer. Bu yüzden İslam dini dışında olanların adeti olan meditasyon vs uygun değildir. İyi günler dilerim
Onlar kim ki ? Meditasyon psikolojik sağlamlık için çok güzel bir kaynak .

Bir keresinde ekranda izledim, bir adam şey dedi: “meditasyonu alakasız şekilde sanki budizmin bir parçasıymış gibi gösteriyorlar, bu yüzden ülkemizde insanlar uzak duruyor halbuki bambaşka bir şey…” hepsi bir arada yapılabilir, meditasyonda olumlamada Allahtan başkasından dilemek yok zaten. Arkadaşım bana olumlama atıp durur, bazılarında Allahtan diliyor açıkça dua gibi cümleler. Benim olayımı ağzımı hayır konuşmaya alıştırmak zaten, yoksa olumlamayla falan işim olmaz, o da bana destek oluyor kendince 😂 Olumlama yapıyorum namaza duaya gerek kalmadı diyen de zaten hiç iman sahibi olmamıştır
Ben fıkıh ve tasavvuf mezunuyum yani yakından bildiğim şeyler. O yüzden söyledim. Ama meditasyon yapmak yerine dua da edebiliriz sizin dediğiniz gibi olumlama yerine zaten Allah'u Teâlâ hazretleri Peygamber Efendimiz sav aracılığıyla bir sürü dua göndermiş bizlere onları okumak ve yapmak varken bu işler İslam'a uygun gelmiyor yanlış anlaşılmak istemiyorum ama diğerleri yanlış anlamış beni baskıcı vs anlamış. Size yorumunuz için çok teşekkür ederim açıkça yazdığınız için de öyle ♥️

X