hamile kalma yolları

suakci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2007
84
0
arkadaşlar; eşimle yaklaşık altı aydır bebek düşünüyoruz ve 2 yıldırda evliyiz. bu süreç boyunca her adet gecikmesinde büyük bir merak ve heyecanla acaba hamile miyim diye bekledik (hatta sıklıkla burada sizlerle de paylaştım) ama hala hiçbişey yok, merak ediyorum hamile kalmanın özel yolları var da ben mi beceremiyorum? bilen varsa ve paylaşırsa çok mutlu olacağım :teselli:

Canım Allahın işi olacağı varsa olur ama birde ilişkiden sonra ayaklarını vücudundan yüksekte tutmanı önerirler hemen kalkmayacaksın en az 10 dk öölece bekle istersen dene belki işe yarar.

inşallah allah gönlüne göre verir canım.ilişki günlerini yumurtlama günlerine denk getirmeye çalış ve günaşırı ilişkide bulun.

çok sağolun desteğinizi hissetmek güzel, ama şunu da duydum kafanın rahat olması çok önemliymiş, kendini rahat bıraktığın zaman kendiliğinden oluyomuş:dance: nasıl oluyosa o da Allah'ın hikmeti; ne demişler Allah'ın hikmetinden sual olunmaz!

sevgili blue; bunları kafana takman için çok erken, sana şunu söyleyeyim eğer çocuk istiyorsanız işi akışına bırak, sen şimdiden takarsan olmaz, bize bak taktık düşündükte ne oldu yok bişey, ama büyük ihtimalle tatile gidersek rahatlarız kocamı tatile gitmek için kandırmanın iyi bir yolu heralde:sm_cool:

mrb canım.öncelikle 2 yıl nasıl korundunuz.bu çok önemli.hamile kalmak istiyorsan;
1-kendini gebe kalacağım diye şartlandırma,stres hamile kalmanı engelleyebilir.
2-Daha önce hapla korunuyorsan bi müddet daha o seni korur, endişenmene gerek yok.
3-İlişkiye girerken bir ödev gibi zorla değil, isteyerek yapın...
4-adetin düzenliyse önce otomatik hesaplayıcıdan muhtemel yumurtlama günlerini bul.bu 5 - 6 gün her gece, diğer günler 2 günde 1 ilişkiye girin.ilişki sırasında poponun altına yastık gibi yüksek bişey koy.ve en az 30 dk bekle.
5-genelde kadın altta pozisyonunda olmalı
6-eğer bebek düşünüyorsan folik asite başlamalısın.
7-mümkünse 3 saat sonra duş al.hemen duş alma yada wc ye gitme
umarım hayırlı haberlerini alırız

folik asit bildiğim kadarıyla Folik asit çocuğun bazı belirli sakatlıklarla doğma şanşını azaltabilir

Hamileliğin ilk haftalarında çocukta merkezi sinir sistemi için düzenleme oluşur. Daha sonra bundan hareketle beyin ve omurilik oluşur. İşte bu süreçte folik asit kullanımı sayesinde bebeğin gelişimi sağlıklı oluyor zeka geriliğine ve omurga gelişimi konusunda yardımcı oluyor ve bebeğin sakat olma şansını engelliyor.

sağolun kızlar çok iyisiniz, dediklerinizi umarım yapabilirim. bu arada folik asit bebeğin zeka gelişimini olumlu yönde etkiliyormuş, haberiniz olsun!

canım benim daha altı aydır bekliyosunuz. bence senin tamamen psikolojik. kendinizi rahat bırakırsanız olur heralde kendinizi sıkıntıya sokmayın canım inşallah tez vakitte hamile kalırsın

Canim Bak Bu Umutsuzluğu Bir Kafandan Atmaya çaliş. Başka Uğraşlar Edinmeye çaliş Yapacağin Bir şey Yok Ilişkiden Sonra Hemen Ayaği Kalkmayacaksin,wc Gitmeyeceksin,sirt üstü Yatip 30 Dk Bekleyeceksin. Hemen Banyo Da Yapma Biraz Zaman Geçsin Hiç Düşünme Bak Göreceksin Bir Bakmişsin Hamilesin..... Inşallah Hepimiz Bunlari Yapabiliriz... Başkasina Umut Vermek Güzel Keşke Kendimizede Verebilsek Değil Mi Merak çok Kötü Bir Duygu Her Ay Adet Dönemini Beklemek Zor Hele Son 2- 3 Gün Tam Bir Eziyet Ama Düşünmeyecek Kendini Rahatlatacaksin Bunu Yapmazsan çok Kötü Takinti Haline Gelir Ve Psikolojin Rahat Olmadiği Için Olmayacaktir.... Allah Hepimize Nasip Eder Inşallah

slm kızlar bende 1 buçuk yıldır evliyim hiç korunmadık evlendiğimizden beri ama olmadı evlendikten beş ay sonra doktora gittik yumurtlama problemi var dedi ilaç kullandım 4 ay kadar yine sonuç hüsran sonra dr değiştirmeye karar verdik ve yeni drum bende bi problem olmadığını eşimin sperm değerlerinin çok düşük olduğunu söyledi şimdide eşim ilaç tedavisi görüyor yani hala beklemedeyiz allah herşeyin hayırlısını versin ama beklemek çok zor gerçi ilk aylardaki hallerimizden çok farklıyız ikimizde
allah kimsenin kucağını boş bırakmasın

canım bunları benimde bilmem ii oldu fakat folik asiti niçin kullanacağimizi acıklarsan cok sevinirim cnm

CANIM HAMİLELİĞİ DÜŞÜNDÜĞÜN İLK GÜNDEN BERİ FOLİK ASİT KULLANMANIN NE BİR ZARARI VAR NEDE YAN ETKİSİ.FOLİK ASİT GEBE KALMADAN 3 AY ÖNCEDEN KULLANILMAYA BAŞLANMALI.VE HAMİLE KALDIĞIN İLK 3 AYA KADAR DEVAM EDİLMELİ.TOPLAM 6 AY SENİN VE BEBEĞİN İÇİN YETERLİDİR ZATEN.FOLİK ASİT BEBEĞİN KAS, SİNİR VE OMURİLİK OLUŞUMU İÇİN GEREKLİDİR.VE BU ORGANLAR İLK 3 AYDA OLUŞUR.OLUŞUM AŞAMASINDADA MUTLAKA DIŞARDAN FOLİKASİT TAKVİYESİ YAPILMALIDIRKİ ORGAN GELİŞİMİ SAĞLIKLA DEVAM ETSİN.SAKATLIK ORANINIDA AZALTIR FOLİK ASİT.

merhaba ben pınar sıze bısey sormak ıstıyorum bı kacgundur goguslerım acıyo ve dun sol kasıgıma acayıp derecede bısey batıyodu ama hasta olacakmıs gıbı sınırlı ve gergınım sızce hamıle olabılırmıyım

sevgili pınar1; hamile olmayı çok istiyosun hepimiz gibia.s umarım hamilesindir çünkü belirtiler onu gösteriyo ama bunun her zaman hamilelik belirtisi olmadığını biliyosundur. ayrıca adet zamanının ne zaman olduğu, daha önce herhangi bir gecikme yaşayıp yaşamadığında önemli.

cokcahilce biliyorum ama ilk defa folik asit duydum sasirdim bu arada yazilanlari takip ettim umarim bende bu ay kalabilirim hamile tesk.bilgileriniz icin

merhaba
bende 3 yıllık evliyim mayıs ayında 2,5 aylık hamileyken bebeğimi kaybettim şimdi tekrar doktora gitmeye başladım

kızlar aynı şeyleri yapıyorum ama olnuyo

canım ne kadardır olmuyor doktora gittinmi şeker? eğer 1 yıldır olmuyorsa artık doktora gitmenin vakti gelmiştir. Yanlız şöyle birşey var hamile kalmaya karar veren kişi mutlaka önce doktora başvurmalıdır. bunu unutma sakın.a.s.

slm arkadaşlarben 13 aylık evliyim ama benim bebeğim olmuyor üç kere doktora gittimolur bir kusur yok dedi ama ben denedikçe olmuyor bana yardımcı olumusunuz çok üzülüyorum

X