Anket Güzel giden bi ilişkide kadın da alttan alıyor mudur ?

Güzel giden bi ilişkide kadın da alttan alıyor mudur ?

• Ankete Katılan
    70
O zaman kadının hiç alttan almadığı kavga çıkarsa çıksın dediği bi ilişki tarzı da olmaz o zaman değil mi
Ne alaka ya? Neden hiç alttan almayacak? Kadın Altından mi yapılmiş ? Etrafında dönüp şans getirsin diye para falan da atıliyor mu peki kadına? O kadar kutsal bir varlık mi????

Son düzenleme:
Kendinden ödün vermeye başlamakla bazı şeyleri alttan almak arasında çok ince bir çizgi var.

eğer ben bu ilişki için karakterime uymayan şeyler yapmak zorunda kalıyorsam,mutsuz olmama rağmen yürüsün diye uğraşıyorsam,olmaz. ayrılırım.

ama aşırıya kaçan huylarım varsa,örneğin çabuk sinirlenme gibi,bunu törpülemeye çalışmalıyım, normali bu. aynı şekilde karşımdaki de aynısını yapmalı.

o da eğer kendinden ödün veriyorsa sırf yürüsün diye, benden ayrılmalı.

ilişki mutlu olmak için yaşanır ya, hayatı bu kadar zorlaştırmanın anlamı yok :))

Susma olayina katlanmak benim de asiri zorlandigim birşey. 😬
Kendime de tavsiyem olsun. Adam küsme, susma işini uzatmiyorsa kisa sureligine sakinleşmek icin kullaniyorsa ustune gitmemek susmak lazim, ugrasacak baska seyler bulmak lazim. 😒
Ay evet o süre ölüm geliyor beklemek ben hemen barışayım yoluma devam edeyim modundayım onun kafası geç basıyor herhalde ben yaptığı hatasını bellemek zorunda kalıyorum çoğu zaman da beklemiyorum yüzde 95 beklemem öyle olunca da başlıyorum uzun uzun yazmaya 😀 uzun mesajları görünce oda bayılacak hale geliyor yazma diyo gene yazıyorum sonra büyük bi patlama oluyor nasıl kendimi dizginlicem hiç bilmiyorum

Kadın erkek diye ayırmaya gerek yok.
Bazı durumlar, konular alttan alınıp idare edilmezse karşılıklı olarak sağlıklı bir ilişki yürümesi zor olur. O bazı şeyler ise kişiye, ilişkiye göre de değişir.

Ama sizin alttan almaktan kastınız nedir tam olarak? Örneklendirseydiniz daha işinize yarar cevaplar gelirdi. Böyle genel şeyler yazılabilir ancak.

Kendinden ödün vermeye başlamakla bazı şeyleri alttan almak arasında çok ince bir çizgi var.

eğer ben bu ilişki için karakterime uymayan şeyler yapmak zorunda kalıyorsam,mutsuz olmama rağmen yürüsün diye uğraşıyorsam,olmaz. ayrılırım.

ama aşırıya kaçan huylarım varsa,örneğin çabuk sinirlenme gibi,bunu törpülemeye çalışmalıyım, normali bu. aynı şekilde karşımdaki de aynısını yapmalı.

o da eğer kendinden ödün veriyorsa sırf yürüsün diye, benden ayrılmalı.

ilişki mutlu olmak için yaşanır ya, hayatı bu kadar zorlaştırmanın anlamı yok :))
Çok güzel açıklamışsınız teşekkür ederim

Kadın erkek diye ayırmaya gerek yok.
Bazı durumlar, konular alttan alınıp idare edilmezse karşılıklı olarak sağlıklı bir ilişki yürümesi zor olur. O bazı şeyler ise kişiye, ilişkiye göre de değişir.

Ama sizin alttan almaktan kastınız nedir tam olarak? Örneklendirseydiniz daha işinize yarar cevaplar gelirdi. Böyle genel şeyler yazılabilir ancak.
Tam da sizin dediğiniz gibi sağlıklı ilişki yürütmeyi beceremediğim düşünüyorum alttan alma konusu herhang bi konuda mesela diyelim karşı taraf haksız yere bağırdı ben ayağı kaldırıyorum mesela sessiz kalıp bekleyemiyorum o esnada karşı taraf da hemen hatasını görmüyor oluyor ben de bıdı bıdı sayfalarca bana şöyle yaptın diye anlatıyorum o esnada algılayamıyor işte oluyor sonra susmamı istiyor hiç bi şekilde susmuyorum ona o süreyi tanımıyorum kenara çekilip hatasını anlasın diyemiyorum

Kadın da alttan almalı mı derken ordaki "de" bağlacı ile kastettiğiniz örtük anlamda tam olarak ne kastettiniz anlamadım.

Tam da sizin dediğiniz gibi sağlıklı ilişki yürütmeyi beceremediğim düşünüyorum alttan alma konusu herhang bi konuda mesela diyelim karşı taraf haksız yere bağırdı ben ayağı kaldırıyorum mesela sessiz kalıp bekleyemiyorum o esnada karşı taraf da hemen hatasını görmüyor oluyor ben de bıdı bıdı sayfalarca bana şöyle yaptın diye anlatıyorum o esnada algılayamıyor işte oluyor sonra susmamı istiyor hiç bi şekilde susmuyorum ona o süreyi tanımıyorum kenara çekilip hatasını anlasın diyemiyorum
Susmayıp sürekli birşeyler söyleyip, yazdığınızsa hiçbir kıymeti olmuyor aslında. Yazdıklarınız okumuyor bile olabilir tam olarak sevgiliniz. Bana fenalık geliyor böyle şeylerden. Eşim bazen bazı şeyleri çok tekrar eder, kaçıp gidesim gelir evden o an 😂 Allah'tan her konuda böyle değil.
Bu bağırmanın alışkanlık olup olmadığı, ettiği laflar vs.de önemli tabi ama sizin tavrınız normal değil.

Kadın da alttan almalı mı derken ordaki "de" bağlacı ile kastettiğiniz örtük anlamda tam olarak ne kastettiniz anlamadım.
Erkekle birlikte kadın da alttan almalı mı alttan almak nasıl bişey nasıl zamanlarda olmalı nasıl yapılır iş işten geçtikten sonra toparlamaya çalışmak alttan almak mıdır

Bana birisi sizin yaptığınız gibi yapsa az sus da motorun soğusun derim. Allah'ım neyin içine düştüm, hangi günahımın bedelini ödüyorum derim. Yorucu bence yaptiklariniz.
Haklısınız kendimi düzeltmeye çalışıyorum ama nasıl yapmalıyım bunu bilmiyorum kırıldığımda susunca sanki hakkkmı yedirmiş gibi hissediyorum ezilmiş gibi anlatabildim mi

Susmayıp sürekli birşeyler söyleyip, yazdığınızsa hiçbir kıymeti olmuyor aslında. Yazdıklarınız okumuyor bile olabilir tam olarak sevgiliniz. Bana fenalık geliyor böyle şeylerden. Eşim bazen bazı şeyleri çok tekrar eder, kaçıp gidesim gelir evden o an 😂 Allah'tan her konuda böyle değil.
Bu bağırmanın alışkanlık olup olmadığı, ettiği laflar vs.de önemli tabi ama sizin tavrınız normal değil.
Evet normalde hep okur ilk defa bugün o uzun mesajları okumak istemiyorum aklım kayıyor diyo ama ben anlamadığı için yazıyorum hatasını

Evet normalde hep okur ilk defa bugün o uzun mesajları okumak istemiyorum aklım kayıyor diyo ama ben anlamadığı için yazıyorum hatasını
Öyle sıcağı sıcağına, ısrarla mesaj yazınca anlayacağını mı düşünüyorsunuz? İnsanın durup düşünesi varsa bile yapmayabilliyor o anlarda.
İstemediğiniz birşey olduğunda sessiz kalması da öğrenmeniz lazım.
Sessiz kalınmayacak meseleler vardır onları ayrı tutuyorum tabi.
Ama bu uzun uzun yazıp, o yazılanlarla birşeyleri anlatacağınızı sanmanız sık sık oluyorsa cidden bunaltıcı.

Erkekle birlikte kadın da alttan almalı mı alttan almak nasıl bişey nasıl zamanlarda olmalı nasıl yapılır iş işten geçtikten sonra toparlamaya çalışmak alttan almak mıdır
Niye sadece erkek alttan alsın ki? Sürekli biri alttan alırsa o alttan alan kişinin patlaması olması gerekenin 5 katı olabilir. Ve düzelmesi çok zor olur. Ben yaptım sıra sende der bırakır büyük ihtimal. Bence alttan alma karşındaki kişinin morali bozuksa ve aslında yaptığı tavirin sana olmadığını biliyorsan olmalı. Sinirini başkasından çıkarmak iyi bir şey değil ama insanoğluyuz neticede oluyor bazen. Is işten geçtikten sonra toparlamak da alttan alma olabilir ama bu geçen iş çok sert geçtiyse yine toparlanmaz derine gömülüp gün yüzüne çıkmayı bekler diye düşünüyorum. Onun için sinirlendiğinde içinden 10a kadar saymak ve yapacağın şeyi hala yapmak istiyorsan illa, yapmak saha mantıklı.

Niye sadece erkek alttan alsın ki? Sürekli biri alttan alırsa o alttan alan kişinin patlaması olması gerekenin 5 katı olabilir. Ve düzelmesi çok zor olur. Ben yaptım sıra sende der bırakır büyük ihtimal. Bence alttan alma karşındaki kişinin morali bozuksa ve aslında yaptığı tavirin sana olmadığını biliyorsan olmalı. Sinirini başkasından çıkarmak iyi bir şey değil ama insanoğluyuz neticede oluyor bazen. Is işten geçtikten sonra toparlamak da alttan alma olabilir ama bu geçen iş çok sert geçtiyse yine toparlanmaz derine gömülüp gün yüzüne çıkmayı bekler diye düşünüyorum. Onun için sinirlendiğinde içinden 10a kadar saymak ve yapacağın şeyi hala yapmak istiyorsan illa, yapmak saha mantıklı.
Teşekkür ederim ona kadar sayma işini yapacağım :)

Öyle sıcağı sıcağına, ısrarla mesaj yazınca anlayacağını mı düşünüyorsunuz? İnsanın durup düşünesi varsa bile yapmayabilliyor o anlarda.
İstemediğiniz birşey olduğunda sessiz kalması da öğrenmeniz lazım.
Sessiz kalınmayacak meseleler vardır onları ayrı tutuyorum tabi.
Ama bu uzun uzun yazıp, o yazılanlarla birşeyleri anlatacağınızı sanmanız sık sık oluyorsa cidden bunaltıcı.
Evet baya sık sık oluyor ve sonunda daha sert bi kavga oluyor kendime o an kontrol edemiyorum çünkü bana sus denince daha da zıvanadan çıkıyorum buna bi çözüm bulmalıyım

İkimiz de idare edebiliyoruz dediniz yA mesela işte mesela sizin yaptığınız neler adlında bunu merak ediyorum kadın erkek ne yapıyor idare adına
Evet şimdi oldu. Hemen açıklayayım.

Eşim temiz bir adamdır genel olarak ama bazen çok alakasız bir eşyası alakasız bi yerde bulunabilir.

Mesela geçenlerde yatak odasında şifonyerin önünde kemeri duruyor. Almadım. Ellemedim hiç. Baktım 3 gün geçti kemer orda duruyor.

Dedim ki bu kemer niye burda .

Dediki çöp o atacağım onu.

Ses etmedim aldım attım. Buna cihan harbi çıkaracak binlerce kadın gösterebilirim.

Ama mesela çoraplarını ve elbiselerini hep aynı yere çıkarıp bırakır. Evi süpürüp siler. Makinede çamaşır varsa alıp asar. Bulaşık makinesini boşaltır. Balkon yıkar. Bitkilerimiz var. Onlarla ilgilenir. Cam siler.

Ben de banyo ve mutfakla ilgilenirim.

Eşim yemek var mı diye sormaz mesela. Acıktık ne söyleyelim der. Ben de derim ki gerek yok yemek yaptım.

Maddi anlamda da böyle. Onda varsa bana verir. Ben de ona veririm.

Kim ne harcamış birbirimize sormayız.

Kimse ötekinin anne babasını aramak zorunda değil.

Karşı cinsle arkadaşlık yapmak sorun değil.

Birbirimiz telefonunu karıştırmiyoruz.

Evde kapıları calmadan dan diye içeri dalmıyoruz...

Ben öğlene kadar yatıyorum genelde. Geceleri çalışıyorum. Her sabah hazır kahvaltıya kalkiyorum.

Esimin çalıştığı günler de ben ona hazırlıyorum.

Dün mutfakta 1 litrelik meyvesuyunu elinden düşürmüş. Mutfagin her yeri meyvesuyu olmuş. Birlikte temizledik. Vay efendim neden dikkat etmiyorsun demedim.

Önceki hafta ben bardak kirdim. Hemen geldi birlikte temizledik.

Geçinmek zor degil aslinda
Basit.

Yeter ki tarafların gecinmeye gönlü olsun.

Ben eşimi idare ediyor muyum ya da o beni idare ediyor mu.
. Bundan da emin değilim.

Idare edilecek kadar kötü huylarimiz yok.

Gül gibi geciniyoruz. Çünkü gecinmeye rizamiz var.

Ve en önemlisi de birbirimizi gerçekten cok seviyoruz. Birbirimizi üzmemek için elimizden geleni yapıyoruz.

Kadinlarimiz genel olarak gecinmeye gönüllüdür
Bir evlilikte sorun varsa kabahatin yüzde 80 i erkektedir.

Evet şimdi oldu. Hemen açıklayayım.

Eşim temiz bir adamdır genel olarak ama bazen çok alakasız bir eşyası alakasız bi yerde bulunabilir.

Mesela geçenlerde yatak odasında şifonyerin önünde kemeri duruyor. Almadım. Ellemedim hiç. Baktım 3 gün geçti kemer orda duruyor.

Dedim ki bu kemer niye burda .

Dediki çöp o atacağım onu.

Ses etmedim aldım attım. Buna cihan harbi çıkaracak binlerce kadın gösterebilirim.

Ama mesela çoraplarını ve elbiselerini hep aynı yere çıkarıp bırakır. Evi süpürüp siler. Makinede çamaşır varsa alıp asar. Bulaşık makinesini boşaltır. Balkon yıkar. Bitkilerimiz var. Onlarla ilgilenir. Cam siler.

Ben de banyo ve mutfakla ilgilenirim.

Eşim yemek var mı diye sormaz mesela. Acıktık ne söyleyelim der. Ben de derim ki gerek yok yemek yaptım.

Maddi anlamda da böyle. Onda varsa bana verir. Ben de ona veririm.

Kim ne harcamış birbirimize sormayız.

Kimse ötekinin anne babasını aramak zorunda değil.

Karşı cinsle arkadaşlık yapmak sorun değil.

Birbirimiz telefonunu karıştırmiyoruz.

Evde kapıları calmadan dan diye içeri dalmıyoruz...

Ben öğlene kadar yatıyorum genelde. Geceleri çalışıyorum. Her sabah hazır kahvaltıya kalkiyorum.

Esimin çalıştığı günler de ben ona hazırlıyorum.

Dün mutfakta 1 litrelik meyvesuyunu elinden düşürmüş. Mutfagin her yeri meyvesuyu olmuş. Birlikte temizledik. Vay efendim neden dikkat etmiyorsun demedim.

Önceki hafta ben bardak kirdim. Hemen geldi birlikte temizledik.

Geçinmek zor degil aslinda
Basit.

Yeter ki tarafların gecinmeye gönlü olsun.

Ben eşimi idare ediyor muyum ya da o beni idare ediyor mu.
. Bundan da emin değilim.

Idare edilecek kadar kötü huylarimiz yok.

Gül gibi geciniyoruz. Çünkü gecinmeye rizamiz var.

Ve en önemlisi de birbirimizi gerçekten cok seviyoruz. Birbirimizi üzmemek için elimizden geleni yapıyoruz.

Kadinlarimiz genel olarak gecinmeye gönüllüdür
Bir evlilikte sorun varsa kabahatin yüzde 80 i erkektedir.
Efsane açıklamışsınız çok teşekkürler maşallah diyim size Allah da da mutluluk versin :)

Efsane açıklamışsınız çok teşekkürler maşallah diyim size Allah da da mutluluk versin :)
Amin. Eş seçerken geçimli olup olmadığını iyi tartmanı öneririm. Geçinmeye gönlü olmayan bir adamla geçinmenin herhangi bir yolu yok ve geçinmek isteyen adamla da zaten gecinirsin. Bu cümleyi al ve kulağına küpe olarak tak😊

Allah hepimizi geçinmeye istekli insanlarla karşılaştırsın

X