Geçmeyen sersemlik hissi ve baş dönmesi

Arkadaşlar selamlar, ben de size durumumdan bahsedeyim. Çok stresli bir dönemin akabinde sabah baş dönmesi ile uyandım. Zaten anksiyete sorunu yaşayan biriyim, antidepresanı bıraktığım bir dönem beni yakaladı. O gün alkol ertesi gibi bir gün yaşadım. Baş dönmesi atağı geçti ancak dengesizlik hissi ve sersemlik geçmedi. Sanki konuşurken beynim titriyor, kafamı sağa sola çevirdiğimde başım sarsılıyor ve baş dönmesi yanılsaması yaşıyorum. Antidepresana yeniden başladım çünkü psikolojik olduğunu düşünüyordum, ölüm korkusu da yaşadım. Sonra bir gece baş dönmesi beni uyandırdı. Kbbye gittim, meniere desem değil, vertigo hiç değil, betaserc kullan 1 hafta 10 gün deyip yollandım. Dedim nörolojiye gözükeyim mi, mr vs çektireyim? Dr dedi ki senin nörolojik bir durumun yok, vertigo bile yok, geçer dinlen, stres ve tuzdan uzak dur kahveyi az tüket filan dedi. Başlangıcı üzerinden 1,5 ay geçti ve ben hala kafamı sağa sola çevirip baş hareketleri yaptığımda allak bullak oluyorum. Hayatıma devam ediyorum ama hayat kalitem düştü. Hergün ne zaman geçicek diye bekliyorum. Başka doktora da gitsem çözüm bulamayacaklarmış gibi hissediyorum. İzmirde bu alanda iyi bir dr tanıyan var mı acaba?
Mrb lar uzerinden1 yil gecmis ama ayni sikayetler bendexe var stresten kaynakli diyorlar amaben bi turlu ikna olamiyorum siznasil oldunuz simdi.

Merhaba sibelium kullanıyorum 6 aydır iyiyim önümüzde ki ay doktor kontrolüm var.. sizin durumunuz nasıldı beni sıkıntım kafamı kaldıramıyordum sürekli yatıyordum insan içinde oturamaz duramaz olmuştum siz neler yaşıyorsunuz sizin de doğumdan sonra mı başladı süreciniz
merhaba ben hamil iken başladı gözlerimi odaklayamiyorum market alışveriş merkezi gibi yerlere gidemiyorum sürekli uyumak istiyorum çok tuhaf bisey..

Mrb lar uzerinden1 yil gecmis ama ayni sikayetler bendexe var stresten kaynakli diyorlar amaben bi turlu ikna olamiyorum siznasil oldunuz simdi.
Bana da vestibüler migren tanısı kondu bir gün çok şiddetli baş dönmesi yaşadım sonrasında geçmeyen sersemlik hali kafamı kaldıramaz oldum taş gibiydi adeta

Bana da vestibüler migren tanısı kondu bir gün çok şiddetli baş dönmesi yaşadım sonrasında geçmeyen sersemlik hali kafamı kaldıramaz oldum taş gibiydi adeta
Banq sqdece stres kaynakli deniyor ama ben stres yapmiyorum peki simdi nasil oldunuz bu tani hemenmi kondu ben oturup kalkincabasimda donme oluyor ozellikl3 sabahlari uyaninca aksama dogru daha iyi oluyorum siddetli bas donmesinden sora inanilmaz bir sersemlik oluyor.

Banq sqdece stres kaynakli deniyor ama ben stres yapmiyorum peki simdi nasil oldunuz bu tani hemenmi kondu ben oturup kalkincabasimda donme oluyor ozellikl3 sabahlari uyaninca aksama dogru daha iyi oluyorum siddetli bas donmesinden sora inanilmaz bir sersemlik oluyor.
Şu anda 6 aydır migren ilacı kullanıyorum düzeldim bir ay sonra kontrolüm var evet mr falan temiz çıktı beyinsel olmadığı söylendi bende kbb profesör doktora gittim kulak ile ilgili testler yapıldı onlarda da birşey çıkmadı bu tanı kondu

Hangi ilaci kullaniyorsunuz acaba banada doktor verdi amaben kullanmadimsibelium felan yazdi bama nootropil

Şu anda 6 aydır migren ilacı kullanıyorum düzeldim bir ay sonra kontrolüm var evet mr falan temiz çıktı beyinsel olmadığı söylendi bende kbb profesör doktora gittim kulak ile ilgili testler yapıldı onlarda da birşey çıkmadı bu tanı kondu

merhaba kontrole gittiniz mi sizdeki gelişmeleri anlatirmisiniz bilgi olsun bize
Evet kontrole gittim şu anda iyiyim ama hala sibelium kullanıyorum doktorum Eylül ayına kadar kullanmamı söyledi dediğim gibi bana vestibüler migren tanısı kondu ara ara baş dönmesi ataklarım oluyordu çok şiddetli ve son zamanlarda kafam taş gibiydi gözlerimi dahi açamıyordum..

Evet kontrole gittim şu anda iyiyim ama hala sibelium kullanıyorum doktorum Eylül ayına kadar kullanmamı söyledi dediğim gibi bana vestibüler migren tanısı kondu ara ara baş dönmesi ataklarım oluyordu çok şiddetli ve son zamanlarda kafam taş gibiydi gözlerimi dahi açamıyordum..
Merhaba geçmiş olsun bende kendimde vestibüler migrenden şüpheleniyorum 1 hafta sonra doktor randevum var yıllardır yaşadığım dengesizlik sersemlik bir aydır çok yoğun yaşıyorum evden çıkamıyorum kullandığınız ilaç ne kadar sürede etki etmeye başladı acaba

Merhabalar arkadaşlar bu konuyu açıyorum çünkü benim gibi böyle bir sorun yasayan başkaları olursa belki bir yardımım olur çünkü ben en basta kendimi çok yalniz hissettim ölüm korkusu yaşadım çok defa, anksiyete krizleri geceleri asla uykuya dalamıyorsunuz çok ama çok kötü bbir durum beynim çalışmıyor gibi hissediyordum..
Şikayetlerim Ramazan'ın ikinci günü şiddetli baş dönmesiyle başladı ve o günden sonra sersemlik hissi hic geçmedi, ilk gün gözlerimde nistagmus oluştu ritmik istemsiz göz hareketleri vertigodan şüphelendim, sonra nistagmus geçti ama yinede odaklanınca alnımda bir baskı hissediyordum. Kulak ağrısı yok baska hicbir belirti yok sadece gözlerimde odaklanma sorunları ve cokkk rahatsız edici bir sersemlik hissi..bunun yanında bazen mide bulantısı ilk zamanlarda cok daha fazlaydı. Herşey rüya gibi geliyor hicbirsey yapmak istemiyorsunuz çok kötü bir his.

Doktorlar kolayca teshis koyamıyor bu gibi problemlerde hastalıklar elenerek bulunabiliyor. Ben internetten araştırarak sikayetlerimi gözlemleyerek bir sonuca varabildim kesin olmamakla birlikte. Vestibuler migrenim olduğunu düşünüyorum. 1 aydır devam ediyor bu arada şikayetlerim. Bu günlerde azalmada gözlemliyorum. Sersemlik hissi yerini yorgunluğa bırakıyor sanki... şuan bunun gecmesinden baska birsey istemiyorum insan algısıyla ilgili birşey olunca çok endişeleniyor 😔 bunun gibi birşey yaşayanlar varsa yazarsanız çok sevinirim. İyilesme oldukça güncelleme yapacağım
Bu belirtilerin aynısını 10 gündür yasiyorum acaba teşhis nedir size ne dediler bilgi verirmisin

Merhaba geçmiş olsun bende kendimde vestibüler migrenden şüpheleniyorum 1 hafta sonra doktor randevum var yıllardır yaşadığım dengesizlik sersemlik bir aydır çok yoğun yaşıyorum evden çıkamıyorum kullandığınız ilaç ne kadar sürede etki etmeye başladı acaba
5 günde etki etti bana

Evet canım hepsi oluyor, avmye gitmiştim magazada birseylere bakarken byilicak gibiydim beynim sallanıyordu sanki arkaya bakarken özellikle çok kötü oluyor. Halsizlik uyku hepsi bu yüzden lkuyor. Sana numarami verdim canım benj ara istediğin zaman, cok zor biliyorum ama gecicek
uzun zaman olmış girmemişsiniz ama bir ihtimal yazmak istedim tam 4 aydır aynı şeyleti yaşıyorum 😭 kabus gibi şuan vertigo migrenden şüpheleniliyor ama nörit konusuna hiç bakılmadı sanki br sonraki randevumda soracağım inşallah iyileşmişsinizdir eski halime dönmeyi çok istiyorum 😔😔

Merhabalar şimdi nasılsınız?

Bir anda ani bir baş dönmesiyle başladı benimki canım bazılarında olmuyor bu. Sonrasında hic geçmeyen aylar süren sersemlik hissi seslerden aşırı rahatsız olma, ilk zamanlar gözler odaklanmıyor nerdeyse, kafada ağırlık ve hafiflik hissi sarsıntı, kulak çınlaması eslik ediyor benimkine. Kişiden kişiye değişiyor bu belirtiler canım ama zamanla hafifliyor diyebilirim. Bu arada akşamları iyi oluyorsunuz 4-5 civarında baya hafifliyor. Sabah uyanınca en kötü zamanları... Siz neler yaşıyorsunuz
Nasıl oldunuz bende de var aynısı ve nasıl geçti İlk başlarda ataklar halinde geldi bir buçuk ay falan yataklara attı ama öyle böyle değil kan ter içinde uyanıyordum öyle bir yorgunlun ki elin kolun kırılıyor sonradan biraz hafifledi ama sersemlik hiç geçmiyor ilaç kullandın mı ben 2 defa belden sıva aldırdım mahvoldum ilkinde Bir şey olmadı ikincisinde ise başımı kaldırdığım an daha kötüyüm şiddetli başım ağrıyor lafı hiç uzatmayayım ilaç falan kullandım mı nasıl geçti teşekkür ederim,

Merhaba bende aynı durumlardan geçtim. Hepinizi çok iyi anlıyorum. Psikolojik bir rahatsızlığını varsa benim gibi ( bende anksiyete var) ondan da oluyor. Ben hafif dozda antidepresan kullanınca rahatladım. Bir psikiyatriye görünmenizde fayda var. Geçmiş olsun herkese

Herkese merhaba…
Bende 3 buçuk ay önce doğum yaptım ve doğumdan 1 ay sonra geçmeyen baş sersemliği vardı ( bu sersemlikten bir hafta önce şiddetli bal dönmesi atağı yaşadım) kafam taş gibiydi gözlerime ağırlık biniyordu.. hatta bu sersemlik günlük yaşantımı ciddi derecede etkiliyordu..
Bebeğime bakana hale gelmiştim.. aynı zamanda bunlara ek bende tam baş dönmesi de değil ama geçmeyen bi sarsıntıvardı beynimde hiç bişey sabit değildi asla..

MR EEG çekindim manevra yapıldı en son Ankara’da bir KBB Prof doktora gittik vestibüler migren tanısı konuldu kulakla ilgilide çıkmadı çünkü problem..
İlaç tedavisine başladım şu an düzeldim… umarım tekrarlamaz rabbim beterinden korusun ama cok zor bir hastalık çok zor bir süreçti benim için…
Benim nasıl başladı biliyor musun ilk başta bir baş dönmesi sonra beni yataklara attı kalp hastanesine gittim kalbimde bir şey var mı diye çünkü çarpıntı yapıyordu sonrasında ise yerini sersemliğe bıraktı ve halsizlik de oluyor ne olabilir bu

Merhaba bende aynı durumlardan geçtim. Hepinizi çok iyi anlıyorum. Psikolojik bir rahatsızlığını varsa benim gibi ( bende anksiyete var) ondan da oluyor. Ben hafif dozda antidepresan kullanınca rahatladım. Bir psikiyatriye görünmenizde fayda var. Geçmiş olsun herkese
Ama psikolojik olduğunu düşünmüyorum ben de birden başladı bu

X