Geçmeyen sersemlik hissi ve baş dönmesi

Pozitifyus

Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2021
189
83
25
Merhabalar arkadaşlar bu konuyu açıyorum çünkü benim gibi böyle bir sorun yasayan başkaları olursa belki bir yardımım olur çünkü ben en basta kendimi çok yalniz hissettim ölüm korkusu yaşadım çok defa, anksiyete krizleri geceleri asla uykuya dalamıyorsunuz çok ama çok kötü bbir durum beynim çalışmıyor gibi hissediyordum..
Şikayetlerim Ramazan'ın ikinci günü şiddetli baş dönmesiyle başladı ve o günden sonra sersemlik hissi hic geçmedi, ilk gün gözlerimde nistagmus oluştu ritmik istemsiz göz hareketleri vertigodan şüphelendim, sonra nistagmus geçti ama yinede odaklanınca alnımda bir baskı hissediyordum. Kulak ağrısı yok baska hicbir belirti yok sadece gözlerimde odaklanma sorunları ve cokkk rahatsız edici bir sersemlik hissi..bunun yanında bazen mide bulantısı ilk zamanlarda cok daha fazlaydı. Herşey rüya gibi geliyor hicbirsey yapmak istemiyorsunuz çok kötü bir his.

Doktorlar kolayca teshis koyamıyor bu gibi problemlerde hastalıklar elenerek bulunabiliyor. Ben internetten araştırarak sikayetlerimi gözlemleyerek bir sonuca varabildim kesin olmamakla birlikte. Vestibuler migrenim olduğunu düşünüyorum. 1 aydır devam ediyor bu arada şikayetlerim. Bu günlerde azalmada gözlemliyorum. Sersemlik hissi yerini yorgunluğa bırakıyor sanki... şuan bunun gecmesinden baska birsey istemiyorum insan algısıyla ilgili birşey olunca çok endişeleniyor 😔 bunun gibi birşey yaşayanlar varsa yazarsanız çok sevinirim. İyilesme oldukça güncelleme yapacağım

Ünv zamanlarımda aynı sorunlar bendede vardı sürekli sersemlik baş dönmesi gibi ayağımın altından yer kayıyordu sanki. Gitmediğim doktor,ilaç vs kalmadı geçmiyor bir türlü. Yalnız dışarı çıkmaya korkuyordum ya başım dönerse diye. En sonunda psikoloğa gittim 4 seans paket programla bilinçaltımdaki sorunlarımla yüzleştim sonrasında yaşadığım şehiri değiştirdim(evlilik sebebiyle) şu an çok iyiyim. Gitmediyseniz psikoloğu tavsiye ederim.

❗❗Güncelleme ❗❗❗Bu hafta tekrar KBB'ye gittim. Vestibuler norit( denge siniri iltihabı) şüphelendi doktor iç kulağa bakmak mümkün olmadığı için teshis koyamadı antiviral bir ilac verdi 2 gündür kullanıyorum.. bilmiyorum iyi geliyormu emin değilim. Ama bu hastalığın gecmesi 2 buçuk ayı buluyormuş benim 1 buçuk ay olucak. Akşamları özellikle çok iyi hissediyorum ama sabah uyandığım birkac saat uyku hali ve yorgunluk, alnımda bi baskı hissediyorum. Artık sadece iyileşmek istiyorum.. gelişme oldukca yazacağım

❗❗Güncelleme ❗❗❗Bu hafta tekrar KBB'ye gittim. Vestibuler norit( denge siniri iltihabı) şüphelendi doktor iç kulağa bakmak mümkün olmadığı için teshis koyamadı antiviral bir ilac verdi 2 gündür kullanıyorum.. bilmiyorum iyi geliyormu emin değilim. Ama bu hastalığın gecmesi 2 buçuk ayı buluyormuş benim 1 buçuk ay olucak. Akşamları özellikle çok iyi hissediyorum ama sabah uyandığım birkac saat uyku hali ve yorgunluk, alnımda bi baskı hissediyorum. Artık sadece iyileşmek istiyorum.. gelişme oldukca yazacağım

Merhaba, geçmiş olsun umarım hepimiz iyileşiriz. Eğer Nöritse rahatsızlığınız muhtemelen çevrenizin sizin etrafınızda dönmesi ve ağır mide bulantıları geçirmeniz gerekiyor diye biliyorum. Ve birkaç aya geçiyor diye biliyorum iltihapla ilgili bir durum. Ama vestibuler migrense çok daha uzun sürebiliyor. Başınızda ağırlık ve taşıyamama duygusu hissediyor musunuz?

Evet çok fazla hissediyordum ilk günler kabustu resmen bu kdar kötü hissetmemiştim kendimi ne yerdeyim ne gökteyim tarif edemediğim çok kötü şeyler yaşadım.. 1 aydan sonra hafiflemeye başladı. 2 ay olucak ve günlük hayatimda sıkıntı yaşamıyorum şuan. Bazen mide bulantısı ve görüş bozukluğu oluyor kafamda ağırlıkla birlikte. Birde ışık açıldığı ve kapandığı ilk an migren aurası oluşuyor sanki. Sizinde görüşle ilgili sorununuz oluyormu? Birde kulak çınlaması var bende sürekli

Çok geçmiş olsun, migren ve başdönmesi konusunda acıbadem maslak hastanesi nöroloji dr prof Elif ılgaz aydınları öneririm. Bu hastanenin ayrıca odyoloji bölümü de var. İç kulağa vs bakıyorlar. Elif hanım inceleme durumuna göre odyolojiden de inceleme istiyor. Kbb genelde çözemiyor.

Çok geçmiş olsun, migren ve başdönmesi konusunda acıbadem maslak hastanesi nöroloji dr prof Elif ılgaz aydınları öneririm. Bu hastanenin ayrıca odyoloji bölümü de var. İç kulağa vs bakıyorlar. Elif hanım inceleme durumuna göre odyolojiden de inceleme istiyor. Kbb genelde çözemiyor.
Çoooook teşekkür ederim tavsiyeniz için 🙏💐💐

Bende de vertigo var üniversite zamanlarında kafamın içi bulanık gibi olurdu ve hülyalı gezerdim doktor turuncu-yavruağzı bi hap vermişti o iyi geliyordu ama hapın adını inanın hatırlayamadım. Çok sene geçti üzerinden.

Kulak çınlamasının magnezyum eksikliğiyle ilgili olduğunu duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum. Magnimore plus kulllanıyorum ben gebelik sebebiyle kullanacaksanız tavsiye edebilirim.

Bir de leaky brain diye bir durum var, onu da bir inceleyin istelerseniz.

Bu söylediklerimi doktora danışmadan uygulamayın olur mu sadece fikir olsun diye yazdım :KK200:

Bende de vertigo var üniversite zamanlarında kafamın içi bulanık gibi olurdu ve hülyalı gezerdim doktor turuncu-yavruağzı bi hap vermişti o iyi geliyordu ama hapın adını inanın hatırlayamadım. Çok sene geçti üzerinden.

Kulak çınlamasının magnezyum eksikliğiyle ilgili olduğunu duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum. Magnimore plus kulllanıyorum ben gebelik sebebiyle kullanacaksanız tavsiye edebilirim.

Bir de leaky brain diye bir durum var, onu da bir inceleyin istelerseniz.

Bu söylediklerimi doktora danışmadan uygulamayın olur mu sadece fikir olsun diye yazdım :KK200:
Nootropil miydi ilacın adı ? Genelde onu veriyorlar. Çok teşekkürler tavsiyeleriniz için ❤️

Arkadaşlar selamlar, ben de size durumumdan bahsedeyim. Çok stresli bir dönemin akabinde sabah baş dönmesi ile uyandım. Zaten anksiyete sorunu yaşayan biriyim, antidepresanı bıraktığım bir dönem beni yakaladı.O gün alkol ertesi gibi bir gün yaşadım.Baş dönmesi geçti ancak dengesizlik hissi ve sersemlik geçmedi.Sanki konuşurken beynim titriyor,kafamı sağa sola çevirdiğimde başım sarsılıyor ve baş dönmesi yanılsaması yaşıyorum.Sonra bir gece baş dönmesi beni uyandırdı.kbbye gittim,meniere desem değil,vertigo hiç değil,betaserc kullan 1 hafta 10 gün deyip yollandım.Deim nörolojiye gözükeyim mi?Dr dedi ki senin nörolojik bir durumun yok,vertigo bile yok,geçer dinlen,stres ve tuzdan uzak dur kahveyi az tüket filan dedi.Başlangıcı üzerinden

Arkadaşlar selamlar, ben de size durumumdan bahsedeyim. Çok stresli bir dönemin akabinde sabah baş dönmesi ile uyandım. Zaten anksiyete sorunu yaşayan biriyim, antidepresanı bıraktığım bir dönem beni yakaladı. O gün alkol ertesi gibi bir gün yaşadım. Baş dönmesi atağı geçti ancak dengesizlik hissi ve sersemlik geçmedi. Sanki konuşurken beynim titriyor, kafamı sağa sola çevirdiğimde başım sarsılıyor ve baş dönmesi yanılsaması yaşıyorum. Antidepresana yeniden başladım çünkü psikolojik olduğunu düşünüyordum, ölüm korkusu da yaşadım. Sonra bir gece baş dönmesi beni uyandırdı. Kbbye gittim, meniere desem değil, vertigo hiç değil, betaserc kullan 1 hafta 10 gün deyip yollandım. Dedim nörolojiye gözükeyim mi, mr vs çektireyim? Dr dedi ki senin nörolojik bir durumun yok, vertigo bile yok, geçer dinlen, stres ve tuzdan uzak dur kahveyi az tüket filan dedi. Başlangıcı üzerinden 1,5 ay geçti ve ben hala kafamı sağa sola çevirip baş hareketleri yaptığımda allak bullak oluyorum. Hayatıma devam ediyorum ama hayat kalitem düştü. Hergün ne zaman geçicek diye bekliyorum. Başka doktora da gitsem çözüm bulamayacaklarmış gibi hissediyorum. İzmirde bu alanda iyi bir dr tanıyan var mı acaba?

Arkadaşlar selamlar, ben de size durumumdan bahsedeyim. Çok stresli bir dönemin akabinde sabah baş dönmesi ile uyandım. Zaten anksiyete sorunu yaşayan biriyim, antidepresanı bıraktığım bir dönem beni yakaladı. O gün alkol ertesi gibi bir gün yaşadım. Baş dönmesi atağı geçti ancak dengesizlik hissi ve sersemlik geçmedi. Sanki konuşurken beynim titriyor, kafamı sağa sola çevirdiğimde başım sarsılıyor ve baş dönmesi yanılsaması yaşıyorum. Antidepresana yeniden başladım çünkü psikolojik olduğunu düşünüyordum, ölüm korkusu da yaşadım. Sonra bir gece baş dönmesi beni uyandırdı. Kbbye gittim, meniere desem değil, vertigo hiç değil, betaserc kullan 1 hafta 10 gün deyip yollandım. Dedim nörolojiye gözükeyim mi, mr vs çektireyim? Dr dedi ki senin nörolojik bir durumun yok, vertigo bile yok, geçer dinlen, stres ve tuzdan uzak dur kahveyi az tüket filan dedi. Başlangıcı üzerinden 1,5 ay geçti ve ben hala kafamı sağa sola çevirip baş hareketleri yaptığımda allak bullak oluyorum. Hayatıma devam ediyorum ama hayat kalitem düştü. Hergün ne zaman geçicek diye bekliyorum. Başka doktora da gitsem çözüm bulamayacaklarmış gibi hissediyorum. İzmirde bu alanda iyi bir dr tanıyan var mı acaba?
Merhaba canım aynılarını bende yaşadım malesef cookkk zor bir durum ve doktorlar ne olduğu konusunda birsey söyleyemiyor.. ben sana özelden yazıyorum şimdi

X