Geçmeyen sersemlik hissi ve baş dönmesi

Vertigo için de özel merkezler var yeni makinalar var teşhis ve tedavi için. Hastaneler o kadar ilgilenmiyor. Manevra testi yapıp gönderiyorlar.

Merhaba hangi ilaçla düzeldiniz ve ne kadar sürede düzeldiniz. Benim de aynı şekilde başladı 3 yıl oldu ilaça iki ay önce başladım daha iyileşemedim
Ben ilaca başlayalı ay oluyor neredeyse ilk zamanlar çok etki etmedi gibi şimdi daha iyiyim arada kafam yine akşamları sersemliyor ama nadiren bu devam ediyor eskisinden çok daha iyi elhamdülillah ilacın adı sibelium

Merhaba çok geçmiş olsun doktor hangi ilaca başladı yazmıştım zaten ben 2 senedir kafamın içi dönüyor sallanıyor sürekli. Ben sibelium kullandım işe yaramadı şimdi dideral başladılar hala bi iyileşme olmadı
Ben sibelium kullanıyorum faydasını gördüm çok şükür 🙏

Ben ilaca başlayalı ay oluyor neredeyse ilk zamanlar çok etki etmedi gibi şimdi daha iyiyim arada kafam yine akşamları sersemliyor ama nadiren bu devam ediyor eskisinden çok daha iyi elhamdülillah ilacın adı sibelium
Ben de sibellium kullanıyorum kaç mg alıyorsunuz günde ?

Merhaba benim de aynı problemlerim oldu,kbb nöroloji gittim bir teşhis konulamadı psikolojik dendi. Psikolojik olmasına sevinemiyor insan çaresiz gibi geliyoR. Terapi vs vs hiç bir yol katemedim ben de. Sonra iyi bir nörolog bulayım dedim. Vasküler baş ağrısı dedi. Kan damarları kasılıp gevşerken baş dönüyormui gibi o tuhaf boşluk sersemlik hissine sebep oluyormuş. Nörolojik ilaçlar veya antidepresan deneniyor. Pozisyon değiştikçe yaşadığınız bir sorun ise pozisyonel vertigo olabilir. Migrenöz vertigo benim ki aynı zamanda. Regl olmadan önce artıyor. Epilepsi ilacı başladık azalttı ama yan etkileri yüzündrn bıraktım. Şimdi antidep başladık. Alışma sürecindeyim.
Merhaba çok geçmiş olsun benim de sorunum aynı sizin ki gibi banada epilepsi ilacı verdi hiç anlamadım vertigo ile ilgisini bu ilacın, sizde ne gibi yan etkiler oldu

Merhaba çok geçmiş olsun benim de sorunum aynı sizin ki gibi banada epilepsi ilacı verdi hiç anlamadım vertigo ile ilgisini bu ilacın, sizde ne gibi yan etkiler oldu

Epilepsi ilaçları farklı amaçlar için de kullanılıyor farklı faydaları keşfedilmiş korkma dedi doktor. Çok düşük doz verdi normalde epilepsi hastasına 3000 mg veriliyor sen 300 içeceksin dedi ama ben içtiğim an 1 saat sonra tüm vucudumda uyuşmalar başlıyordu ve gece uyku yoktu bana. Dayandım 1 ay sonra bıraktım.
Veritogo konusu da şöyle; başımızdaki damarlar kasılıp gevşerken baş ağrısı yapıyor ve o kasılıp gevşemeler başın dönüyor hissi yaratıyormuş.

Merhaba nasıl oldunuz ? Ayni belirtiler 1 yıldır bende de var
Arkadaşlar çok önce yazmışsınız ama bende de anksiyete var. Geçtiğimiz ay çok yoğun yaşadım evden bile çıkamıyordum. Şimdi okula başladım öğretmenim. Anksiyetem geçti ama bu dediğiniz sersemlik hissi, sanki kafam dengede değilmiş gibi. Etraf dönmüyor baş dönmesi diyemem çok tuhaf kafam boşlukta gibi bir his gün içinde özellikle sabahları bunu yaşıyorum eve gelince hiçbir şeyim kalmıyor. Bir de bunun için panik oluyorum şimdi acaba bir hastalığım mı var diye. Nolur bana bir şeyler söyleyin. Çıldıracağım artık çok yoruldum. Bir hastalığım olsa eve gelince geçer mi hiç diyorum. Ama bununla savaşmaktan gerçekten bir hastalığım var mı panik mi oluyorum demekten yoruldum. Anksiyete sürecimde herkesi çokça yorduğum için artık insanlara da bahsetmek istemiyorum. Hastaneye de gitmek istemiyorum çünkü gerçekten yoruldum gitmekten. Nolur bana yazar mısınız bunu yaşayanlar :KK43:(

Merhaba benim de aynı problemlerim oldu,kbb nöroloji gittim bir teşhis konulamadı psikolojik dendi. Psikolojik olmasına sevinemiyor insan çaresiz gibi geliyoR. Terapi vs vs hiç bir yol katemedim ben de. Sonra iyi bir nörolog bulayım dedim. Vasküler baş ağrısı dedi. Kan damarları kasılıp gevşerken baş dönüyormui gibi o tuhaf boşluk sersemlik hissine sebep oluyormuş. Nörolojik ilaçlar veya antidepresan deneniyor. Pozisyon değiştikçe yaşadığınız bir sorun ise pozisyonel vertigo olabilir. Migrenöz vertigo benim ki aynı zamanda. Regl olmadan önce artıyor. Epilepsi ilacı başladık azalttı ama yan etkileri yüzündrn bıraktım. Şimdi antidep başladık. Alışma sürecindeyim.
Merhaba nasıl oldunuz

Merhaba nasıl oldunuz

Efexor kullandım çok ağır geldi iyice başım döndü bu süreçte. Çarpıntı, yorgunluk, duygu değişimi tuhaf oldum. Bırakıyorum şimdi ilacı. Geleneksel tıbba inancım zayıfladı. Dr Sezgi Ümit Sofuoğlu nu keşfettim. Kendi annesinin hastalığını tedavi ederek başladığı girdiği bir yol var. Ondan randevu alacağım. Şu an ilacı kestiğim için kafam kazan gibi. Bir süre sonra randevu alacağım

Günaydın. Aynı belirtiler bende de 7 yıl önce başladı tamamen aynılarını yaşadım ve antidepresan kullanmaya başladım öyle geçti ama şuan çocuk düşündüğüm için bıraktım ve çok zor durumdayım. Allah hepimize şifa versin

Merbaba, depresyom ve kilo yaptı mı ilaç? Ya da başka bir yan etki?

Merbaba, depresyom ve kilo yaptı mı ilaç? Ya da başka bir yan etki?
Depresyon yapmadı biraz kilo aldım ama ben doğum yaptım emzirmeyi bırakınca emzirmeyi bıraktığım için almış da olabilirim bir kaç kilo onu bilemedim.. bir ara çok uyku yaptı sabahları uyanamıyordum

Günaydın. Aynı belirtiler bende de 7 yıl önce başladı tamamen aynılarını yaşadım ve antidepresan kullanmaya başladım öyle geçti ama şuan çocuk düşündüğüm için bıraktım ve çok zor durumdayım. Allah hepimize şifa versin
7 yıl boyunca ilaç mı kullandınız

Herkese merhaba…
Bende 3 buçuk ay önce doğum yaptım ve doğumdan 1 ay sonra geçmeyen baş sersemliği vardı ( bu sersemlikten bir hafta önce şiddetli bal dönmesi atağı yaşadım) kafam taş gibiydi gözlerime ağırlık biniyordu.. hatta bu sersemlik günlük yaşantımı ciddi derecede etkiliyordu..
Bebeğime bakana hale gelmiştim.. aynı zamanda bunlara ek bende tam baş dönmesi de değil ama geçmeyen bi sarsıntıvardı beynimde hiç bişey sabit değildi asla..

MR EEG çekindim manevra yapıldı en son Ankara’da bir KBB Prof doktora gittik vestibüler migren tanısı konuldu kulakla ilgilide çıkmadı çünkü problem..
İlaç tedavisine başladım şu an düzeldim… umarım tekrarlamaz rabbim beterinden korusun ama cok zor bir hastalık çok zor bir süreçti benim i

merhaba aynı durumlari yaşıyorumhangi ilaci kullanıyorsunuz çok caresizim
Merhaba sibelium kullanıyorum 6 aydır iyiyim önümüzde ki ay doktor kontrolüm var.. sizin durumunuz nasıldı beni sıkıntım kafamı kaldıramıyordum sürekli yatıyordum insan içinde oturamaz duramaz olmuştum siz neler yaşıyorsunuz sizin de doğumdan sonra mı başladı süreciniz

X