Deri ve Cilt Hastalıkları Geçmeyen illet UYUZ

Kullandık da şey gibi dusunuyorm hani ilaç yumurtaları öldürmedi tekrar cikiyo. Sonuçta olduyseler neden çıksın ki anlamadim
Canım benim şöyle düşün
O ilaç uyuz böceklerini huzursuz etti onlarda kaçacak yer arıyor, bu nedenle önce daha fazla kaşıntı oluyor daha sonra yavaş yavaş geçiyor

Öksürük gibi düşün bazı öksürük şuruplarıda önce çok fazla öksürtüyor, sonra geçiriyor
Onun gibi

Canım benim şöyle düşün
O ilaç uyuz böceklerini huzursuz etti onlarda kaçacak yer arıyor, bu nedenle önce daha fazla kaşıntı oluyor daha sonra yavaş yavaş geçiyor

Öksürük gibi düşün bazı öksürük şuruplarıda önce çok fazla öksürtüyor, sonra geçiriyor
Onun gibi
Olanlar yaşıyor yumurtalar oluyo gibi bişey mi

Öğretmeni de mesaj atmış az önce hala kasiniyor geçmedi mi die iyice sinirlerim bozuldu of
Benim sabah yazdıklarımı sen de ona yazsaydın
Bu hemen geçen birşey mi?
Benim görümce de 2 yıldır devam ediyor
60 yaşındaki kadın yalnız yaşıyor üstelik

Sen ilacı dediğim gibi bolca uyguladın demi?

Benim sabah yazdıklarımı sen de ona yazsaydın
Bu hemen geçen birşey mi?
Benim görümce de 2 yıldır devam ediyor
60 yaşındaki kadın yalnız yaşıyor üstelik

Sen ilacı dediğim gibi bolca uyguladın demi?
Evet evet çocuğu zenciye çevirdim bol sürmekten😁 izin günümde iki gün daha kendime sürerim belki ama bence artk bendekiler ezgama gibi bişe içi su dolu sivilce gibi

Evet evet çocuğu zenciye çevirdim bol sürmekten😁 izin günümde iki gün daha kendime sürerim belki ama bence artk bendekiler ezgama gibi bişe içi su dolu sivilce gibi
Tamam o zaman geçer merak etme
Sen yapacağını yaptın zaten biraz sabır, şu an kaşınmanız çok normal
Diyorum ya bir kaç hafta daha kaşınırsınız, ondan sonra rahatlarsın
Birde bittim sabunu kullan, 20 TL falan
O bile birkaç kullanımdan sonra iyi geliyor

Tamam o zaman geçer merak etme
Sen yapacağını yaptın zaten biraz sabır, şu an kaşınmanız çok normal
Diyorum ya bir kaç hafta daha kaşınırsınız, ondan sonra rahatlarsın
Birde bittim sabunu kullan, 20 TL falan
O bile birkaç kullanımdan sonra iyi geliyor
Ay var ya o kadar sinirliyim kiii
Karşı komşunun cocuguyla oğlum aynı sınıfta bugün okuldan aradilar onda da uyuz çıkmış die. Dedm bu çocuk daha 2 gün oldu baslayali ne ara geçecek de belirti verecek de anlaşılacak. Oğlum ztn 1 aydır okula gitmiyo ondn önce kasinirken 2 3 hafta öyle okula geldi de geçmedi kimseye şimdi bı günde mi geçecek. İkisinin de tek ortak yeri okul dedim kendinizde arayın nerden geciyo diye bu çocuklara. Ayrıca dedm oğlum şu an kasiniyo evet bu ztn bı sure devam edecek çocuğun cildini de mahvettik ilaç sürmekten üzerini değişirken kasiniyo sadece elbiseleri çıkınca ben bile dedm işten gelince kıyafeti çıkarınca rahatlayıp kasiniyorum.

Ay var ya o kadar sinirliyim kiii
Karşı komşunun cocuguyla oğlum aynı sınıfta bugün okuldan aradilar onda da uyuz çıkmış die. Dedm bu çocuk daha 2 gün oldu baslayali ne ara geçecek de belirti verecek de anlaşılacak. Oğlum ztn 1 aydır okula gitmiyo ondn önce kasinirken 2 3 hafta öyle okula geldi de geçmedi kimseye şimdi bı günde mi geçecek. İkisinin de tek ortak yeri okul dedim kendinizde arayın nerden geciyo diye bu çocuklara. Ayrıca dedm oğlum şu an kasiniyo evet bu ztn bı sure devam edecek çocuğun cildini de mahvettik ilaç sürmekten üzerini değişirken kasiniyo sadece elbiseleri çıkınca ben bile dedm işten gelince kıyafeti çıkarınca rahatlayıp kasiniyorum.
İyide zaten salgın var
1 aydır da çocuk okula gitmiyor
Zaten sizinki geçme aşamasında
Her gün uyuz salgını var diye haberlerde söylüyor
Okul, hastane, toplu taşıma araçlarında, servislerde, kısacası her yerde

İyide zaten salgın var
Bunu anlayamazsın işte bı Dr demişti bana artk nolsa oğlundan bilecekler die haklıymış gerçekten

Geçmiş olsun
Duşa girdiğin zaman sıcak sudan dolayı kaşıntı başlıyorsa,
Akşam saatlerinde, gece ve sabah kalktığında kaşıntı oluyor, bu kaşıntı gündüz pek olmuyorsa,
Kaşıdığın bölgedeki kaşıntı 1 hafta aynı bölgede oluyorsa,
1 hafta sonra bu kaşıntılar başka bölgelere sirayet ediyorsa,
Bu uyuz işte
Herkesin cildinde kızarıklar farklı olabiliyor
Benim hafif sivilceye benzer şeylerdi, eşimin resmen sivilce yaraları şeklindeydi ve onun vücudu komple kaşıdığından dolayı yara içerisindeydi
Canim geceleri oluyor genelde sabahları az oluyor bazen fazla ama her yerim biri kaşınıyor kabarıyor sönüyor sonra başka yer kızarık hemen sönüyor kabarikli kızarık oluyor geçer insalalh

İyide zaten salgın var

Canim geceleri oluyor genelde sabahları az oluyor bazen fazla ama her yerim biri kaşınıyor kabarıyor sönüyor sonra başka yer kızarık hemen sönüyor kabarikli kızarık oluyor geçer insalalh

okuldan istedikleri yazıyı almak için Dr gittim dün. Ay belinfln geçmişti okulda kasimis mi napmis hep kabartmis kanatmis Dr dedi veremem böyle tekrar wilkinson başlattı. Oturup ağladım artık valla canımdan bezdim

Geçmiş olsun canım
Bu anlattıklarınız maalesef uyuz
Wilkinson kullandınız mı? Kullanmadıysanız hemen başlayın, diğer türlü geçmiyor

Üfff ya tekrar geçmiş olsun ama diyorum ya kullandıktan sonra kaşıntılar birkaç hafta artarak devam ediyor, sonra tamamıyla geçiyor
Kasintidan ziyade belinde kabarıklık vardı. Ben anlamiyorm 2 gün önce hiç bişe yoktu okulda bezini değişirken kasitmasina fırsat verdiler muhtemelen ben hemen degisiyorm çünkü ellerini tutuyorm fln. Öyle de gün içi kqsintisi yok sadece üstü çıkınca

Kasintidan ziyade belinde kabarıklık vardı. Ben anlamiyorm 2 gün önce hiç bişe yoktu okulda bezini değişirken kasitmasina fırsat verdiler muhtemelen ben hemen degisiyorm çünkü ellerini tutuyorm fln. Öyle de gün içi kqsintisi yok sadece üstü çıkınca
Canım benim normal merak etme bizde de sonradan kabartılar oldu. Geçecek biraz daha sabır

Yazıyı aldım şükür oğlumda kalmadı hiç bişey. Bende d eyeni yok eski yara yerleri duruyo ama kasinmiyorum

X