Deri ve Cilt Hastalıkları Geçmeyen illet UYUZ

Inatcikisilik

Sikinti yok hallederiz ;)
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2019
1.268
2.065
Herkese merhabalar

Kizlar derdim bu uyuz illeti. 3 yasindaki ogluma kresten gecti ondanda bana. Evde baska kimseye gecmedi şükürler olsun. Tabi gecmeyecegi asla garanti degil.

Kac doktor gezdik butun dediklerini yaptik. Aktardan sabu lar kremler aldik yok gecmiyor. Cocugum sabahlara kadar kasiniyor. Kendimi gectim artik oyle gormek kucucuk cocugu periaan etti bizi.

Oglumu krese kabul etmiyorlar bende calisiyorum 3 haftadir bi sekilde rapor vs idare ettim ama artik ise donmem gerekiyor.

Bu beladan nasil kurtuluruz basina gelmis faydasini gordugunuz bir yontem var mi. Bulasiciliginin gecip gecmedigini soyleyemiyor soktorlar napacagimizi sasirdik.

Bu siralar asiri salgin var aman dikkatli olun sislerde.

Uyuz salgını dönem dönem var maalesef, eşim doktor olduğu için bizde ilaç kullanmıştık. Gerçi biz şüphe üzerine losyon kullandık, her şeyi yüksek ısıda yıkadık, yıkanan nevresimleri havalandırıp kullandık vs vs. Birkaç gün içinde geçmişti kaşıntılar.

Evdeki herkes tedavi olmalı. Yoksa sürekli başa sarar. Yikanabilir hersey yıkanmalı yada sıcak buhar ütü uygulanmalı. Yıkamayan ürünler en az 3 gün kalin poşette havasız kalmalı insan teması çok az olmalı
Siz sanırım belirti olmayan tedavi olmadığı için başa sarıyorsunuz. Malesef bulaşır kısır döngü bitmez

eczane karışım yapıp veriyor. sürünüp bir süre banyo yapmıyorsun ağır kokuyor baya.. evde kalman lazım.Annemlerin evde herkes olmuştu.6 kişi olunca herkes aynı azmi göstermedği için 8 ay çektiler geçecek gibi olup tekrar başa sarıyordu. İlaç da kullandılar. hangisi işe yaradı net olarak artık bilmiyoruz ama hem ilaç hem karışım diyebilirim.

Uyuz salgını dönem dönem var maalesef, eşim doktor olduğu için bizde ilaç kullanmıştık. Gerçi biz şüphe üzerine losyon kullandık, her şeyi yüksek ısıda yıkadık, yıkanan nevresimleri havalandırıp kullandık vs vs. Birkaç gün içinde geçmişti kaşıntılar.
Hergun kiayfet nevresim vs degisiyoruz yuksek isida yikaniyor cikarinca posette bekletiyorum zaten.

Evdeki herkes tedavi olmalı. Yoksa sürekli başa sarar. Yikanabilir hersey yıkanmalı yada sıcak buhar ütü uygulanmalı. Yıkamayan ürünler en az 3 gün kalin poşette havasız kalmalı insan teması çok az olmalı
Siz sanırım belirti olmayan tedavi olmadığı için başa sarıyorsunuz. Malesef bulaşır kısır döngü bitmez
Hepimiz kullaniyoruz ztn en basindan beri.
Temasi malesef azaltamiyoruz biri 3 biri 1 yasinda cocugum var ve beraber yatiyoruz ztn o yuzden de bana da gecti esim ayri yatiyo onda yok.

eczane karışım yapıp veriyor. sürünüp bir süre banyo yapmıyorsun ağır kokuyor baya.. evde kalman lazım.Annemlerin evde herkes olmuştu.6 kişi olunca herkes aynı azmi göstermedği için 8 ay çektiler geçecek gibi olup tekrar başa sarıyordu. İlaç da kullandılar. hangisi işe yaradı net olarak artık bilmiyoruz ama hem ilaç hem karışım diyebilirim.
Vallahi bnm ki gecmesin artik raziyim cocuk kasinmasin yeter ayarlaramiyor kasirken heryerini yara yapti.

Rapor izin ne varsa aldim artk ise başlayacağım orda da bulastirma riski var insanlarin gu ahina girecegim valla cok kafama takiyorum krese gonderememek basli basina derdim ztn

Hepimiz kullaniyoruz ztn en basindan beri.
Temasi malesef azaltamiyoruz biri 3 biri 1 yasinda cocugum var ve beraber yatiyoruz ztn o yuzden de bana da gecti esim ayri yatiyo onda yok.

Tmm eşinizin de kullanması gerek mutlaka vardir
Halılar yıkanıp poşet ile saklanmalı
Koltuklara utu buhari
kalin perde vs hersey yıkanmalı
Çantalar bile posetlenmeli
en etkili yol yapma ilaç 3 gün sanirim

Bizde de olmuştu , annemin cenazesinde gelenlerden geçmiş
Allah'ım ne zordu
Losyon, kireç, ilaç, yok fayda etmedi
Kaşıdıkça arttı
Bütün kiyafetlerimizi hava almayan poşetlere koyup 10 gün beklettik.
Yıkanabilir çamaşırlarımızı 60 derecede, iç çamaşırlarımızı 90 derecede yıkadım
Bütün kıyafetleri ters düz dikiş yerlerine kadar ütüledim
Hergün elektrikli süpürgeyle yatakları, koltukları temizledim
Sirke, domestos bunlarla sildim
En son wilkinson la kurtulduk
Şimdi yine salgın varmış
Valla kimseye gitmiyorum, gelen olursa da koltuklara örtü serip hemen yıkıyorum
Ne çektiğimizi biz biliriz
Size de geçmiş olsun

Konuyu okuyunca kaşınmaya başladım çok korkuyorum ben de bu uyuz illetinden. Yorumları kafama kazıcam takipteyim ben de

Tmm eşinizin de kullanması gerek mutlaka vardir
Halılar yıkanıp poşet ile saklanmalı
Koltuklara utu buhari
kalin perde vs hersey yıkanmalı
Çantalar bile posetlenmeli
en etkili yol yapma ilaç 3 gün sanirim
Dedigim gibi hepimiz kullaniyoruz ztn.

Ay bor de cocukda olunca siliyosun bi yeri gidip oraya uatiyor dejenfekte olmak imkansiz gercekten

Bizde de olmuştu , annemin cenazesinde gelenlerden geçmiş
Allah'ım ne zordu
Losyon, kireç, ilaç, yok fayda etmedi
Kaşıdıkça arttı
Bütün kiyafetlerimizi hava almayan poşetlere koyup 10 gün beklettik.
Yıkanabilir çamaşırlarımızı 60 derecede, iç çamaşırlarımızı 90 derecede yıkadım
Bütün kıyafetleri ters düz dikiş yerlerine kadar ütüledim
Hergün elektrikli süpürgeyle yatakları, koltukları temizledim
Sirke, domestos bunlarla sildim
En son wilkinson la kurtulduk
Şimdi yine salgın varmış
Valla kimseye gitmiyorum, gelen olursa da koltuklara örtü serip hemen yıkıyorum
Ne çektiğimizi biz biliriz
Size de geçmiş olsun
Basiniz sagolsn oncelikle.

Bende kasimiyorum o kdr yayilma olmadi sadece sivilce gibi.ama oglum kasidikca heryerine gecirdi engel olamiyorz kasimasina.

Hic gecmeyecek gibi geliyor of

Basiniz sagolsn oncelikle.

Bende kasimiyorum o kdr yayilma olmadi sadece sivilce gibi.ama oglum kasidikca heryerine gecirdi engel olamiyorz kasimasina.

Hic gecmeyecek gibi geliyor of
Geçecek merak etme
Çocuk olduğu için daha zor
Bizimde hemen hemen 1 yıl sürdü

Benimde hiç umudum kalmamıştı ama geçti çok şükür
Berbat bir şey
Dün Sağlık Ocağı 'na gittim, en az 5 kişi kaşıntı nedeniyle gelmişti
Sağlık Bakanlığı el atması lazım
O kadar çok ki

Geçecek merak etme

Berbat bir şey
O kadar çok ki
Ya okula kabul etmiyorlar napacam 1 sene 2 sene evde mi duracak bu çocuk napayım işten mi çıkayım vallahi cildiricam

Geçecek merak etme

Berbat bir şey
O kadar çok ki
Bir de bu arada kimseye bulastirmadnz mi 1 senede bnm anneme de geçmiş çocuk 2 akşam yattı onunla diye

Bir de bu arada kimseye bulastirmadnz mi 1 senede bnm anneme de geçmiş çocuk 2 akşam yattı onunla
O dönemde kimseyle görüşmedik
Ama cenazede mutlaka başkalarına da bulaşmıştır, kimse birşey söylemedi
Genelde herkes utanılacak birşey gibi saklıyor
Bana taziyeye gelmek isteyenleri kabul etmedim
Durumu anlattım
Yazık değil mi insanlara?

O dönemde kimseyle görüşmedik
Ama cenazede mutlaka başkalarına da bulaşmıştır, kimse birşey söylemedi
Genelde herkes utanılacak birşey gibi saklıyor
Bana taziyeye gelmek isteyenleri kabul etmedim
Durumu anlattım
Yazık değil mi insanlara?
Bizim okul da ısrarla kimse de yok diyor. Oğlum evden okula okuldan eve başka hiç bi yere gitmez park dahil. Ben doktor dediği gibi okulu aradım saf miyim neyim anlamadm gerçekten.

Bizim okul da ısrarla kimse de yok diyor. Oğlum evden okula okuldan eve başka hiç bi yere gitmez park dahil. Ben doktor dediği gibi okulu aradım saf miyim neyim anlamadm gerçekten.
Estağfurullah
Şimdi çocuğu iyice yıka kesele
Daha sonra wilkinson kremi tüm vücuduna sür, boynundan alt bölüme ,ayaklarının altına kadar
Parmak aralarına
Kötü kıyafet giydir çünkü sonunda atılacak
Ertesi gün yine banyo yapmadan kremi sür
3. gün yine aynı banyo yapmadan kremi sür
Yani en az 72 saat banyo yapmayacak
Ev çok kötü kokar
Aynısını aynı zamanda kendine de uygula
Daha sonra da ev temizliğini yap bir iki hafta daha kaşınırsınız sonra geçer
Ama düzenli olarak ilacı bol sür
Çocuk için önce doktora sor, ezbere yapma

Estağfurullah
Şimdi çocuğu iyice yıka kesele
Daha sonra wilkinson kremi tüm vücuduna sür, boynundan alt bölüme ,ayaklarının altına kadar
Parmak aralarına
Kötü kıyafet giydir çünkü sonunda atılacak
Ertesi gün yine banyo yapmadan kremi sür
3. gün yine aynı banyo yapmadan kremi sür
Yani en az 72 saat banyo yapmayacak
Ev çok kötü kokar
Aynısını aynı zamanda kendine de uygula
Daha sonra da ev temizliğini yap bir iki hafta daha kaşınırsınız sonra geçer
Ama düzenli olarak ilacı bol sür
Çocuk için önce doktora sor, ezbere yapma
Şimdi kwellâda kullanıyoruz 2. Günü. Bitsin dediğiniz ilacı alicam. Dün ilaca başlamadan evi sildim supurdum bitince gene yapiyorm arada da hergun sil supur. Kendimi safiye gibi hissediyorm evde heryerde siyah çöp torbası 😁😁😁

X