Gebeliğin son aylarında yardıma gidilir mi?

İnanın anlıyorum sizi ve eşinizi bizde korkarak aman bu mu doğru bu mu yanlış diye diye okuyarak araştırarak birlikte büyüttük ikimiz böle olunca sanırım daha çok bağlandık birbirimize. Sağ olsun eşim hiç yalnız bırakmadı 4 yaşına geldi ve ben de şu an hamileyim 😍
Maşallah Allah mutluluğunuzu daim etsin kolay güzel bir doğum diliyorum sizin için de 😊

Ben ihtiyaç duymadım sağlık sorunu da yoksa gerek yok doğumdan 1-2 gün önce gelmesi yeterli bakacak kişinin ki annen olsun bence özel mözel kalmıyor valla ilk günler.
İlk bebek daha rahat, çok zorlanırsan gün boyu yatarsın evde yemeğe de kocan yardım eder. Evde başka çocuk olunca ister istemez ben yatacağım dinleneceğim deyince yatılmıyor ondan zor.

Hamileligi nasil gecirdigine bagli bence. Benim hamileligim zor gecmesine ragmen kimse gelmedi. Dogumdan sonra da 5 gun annem 2 gun de kayinvalidem geldi. Zorlandigim zamanlar oldu ama yine de hallettim bir sekilde

Ben ihtiyaç duymadım sağlık sorunu da yoksa gerek yok doğumdan 1-2 gün önce gelmesi yeterli bakacak kişinin ki annen olsun bence özel mözel kalmıyor valla ilk günler.
İlk bebek daha rahat, çok zorlanırsan gün boyu yatarsın evde yemeğe de kocan yardım eder. Evde başka çocuk olunca ister istemez ben yatacağım dinleneceğim deyince yatılmıyor ondan zor.
Annem vefat etti. Yoksa ondan çekinmezdim ben de. Ama kayınvalide olunca ister istemez insan bir çekiniyor

Lohusayken yardıma gidilir diye biliyorum ben. Son trimester döneminde de kayınvalide olsun anne olsun yardıma gidilmesi genel bir durum mudur yoksa lohusa zamanı gibi yaygın değil midir? Son aylarda eve birinin gelmesine ihtiyaç duyulur mu?
Ben iki gebeliğim boyunca da tüm süreçte birilerinin yardıma gelmesine ihtiyaç duymuştum birçok anlamda. Her gebelik kendisine özel ama bence en azından gebeligin son günlerinde biri olsa daha iyi olur.

Ben iki gebeliğim boyunca da tüm süreçte birilerinin yardıma gelmesine ihtiyaç duymuştum birçok anlamda. Her gebelik kendisine özel ama bence en azından gebeligin son günlerinde biri olsa daha iyi olur.
Doğum tarihi belli olursa belki bir iki gün önce gelinebilir sonrasında da zaten lohusa zamanında biraz durur gider.
Kimseye ihtiyaç duymamış birilerini de okudum inşallah ben de öyle olurum

Annem vefat etti. Yoksa ondan çekinmezdim ben de. Ama kayınvalide olunca ister istemez insan bir çekiniyor

Kv'ye hiç gerek yok 1-2 gün önceden gelmesi yeterli. Benim kv ile doğumdan önce aram orta-iyiyken doğumdan çıkar çıkmaz bir tuhaf hallere girdi bebeği kıskanmalar, yaptığım en ufak şeyden nem kapmalar, resmen benden rol çalmaya çalıştı o yüzden az öz dursun bir haller oluyor onlara.

Hiç boyle düşünme eğer iyi bir kayınvaliden varsa her türlü destek oluyor. Benim annem çok gelemedi yanıma iki hamileliğim boyunca ve sonrasında daha çok kayınvalidem vardı yanımda Allah razı olsun yardımlarını unutamam. Tabiki fikir ayrılıkları da oldu ama şuan geçmişe baktığımda iyi ki gelmis diyorum.

Doğum tarihi belli olursa belki bir iki gün önce gelinebilir sonrasında da zaten lohusa zamanında biraz durur gider.
Kimseye ihtiyaç duymamış birilerini de okudum inşallah ben de öyle olurum
İnşallah tabi neden olmasın. Gebeliğe göre değişir bu durum.

Lohusayken yardıma gidilir diye biliyorum ben. Son trimester döneminde de kayınvalide olsun anne olsun yardıma gidilmesi genel bir durum mudur yoksa lohusa zamanı gibi yaygın değil midir? Son aylarda eve birinin gelmesine ihtiyaç duyulur mu?
Hiç kardeşi, kayınvalidesi, annesi olmayan bir insan peki?

İlk doğumda yalnızdım. Öncesinde de sonrasında da. Sorsan karışan görüşen yok oh ne rahat modundaydım ama canıma okunmuştu. Ki kocam da tamamında yanımda ve destekti.

İkinci doğumda yatılı yardımcım vardı. Doğumdan 2 hafta önce başladı, bebek 2 aya yaklaşırken kaçtı gerçi. Doğumum ve lohusalığım prensesler gibiydi.

İmkanı olan yardım alsın valla. Gelen iş yapacaksa, hizmet beklemeyecekse kapıları hiç kapamanın alemi yok.

Ben de sizin kafadayım ya rahat edemem diye düşünüyorum. Lohusayken gelmek artık bir gelenek haline gelmiş ona bir şey diyemem ama doğum öncesi falan çok benlik değil gibi
Bide sizin duygu durumunuzu Esınızden Baska kimse cekmıyor
E cekemeyeceksen nıye buradasın
Insanın sadece burnundan geliyor Baska bişey degıl

Siz kayınvalide gorumce kayın fılan aynı ıldeydınız ben oyle hatırlıyorum
Kim gelecek kı size yatılı

Hiç ihtiyaç duymadım, kimse gelmedi, riskli gebeysen değişir tabiki

Kız kardeşim yok annem vefat etti. Maalesef bu ikisinin eksikliğini çok hissediyorum ama yapabilecek bir şey yok.
Doğum zamanı okul açılmış olacak eşim okulda olacak ama çok geç çıkmıyorlar doğum yapacağım hastane de evimize çok yakın hemen gidebilirim diye düşündüm.
Pek fazla komşumuz yok bina nerdeyse boş gibi
Hangi ildesin kedi?

Maşallah Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.
Bunu duymak iyi geldi ille de son zamanlar diye elden ayaktan düşeceğim anlamına gelmiyor demek ki.
Kayınvalidem ile aram iyi ama ben yatarken benim evimde onun iş yapmasını istemem kaç yaşında kadın. Rahatsız olurum. Eşim ve o öyle düşünmüşler ama rahatsız hissedeceğimi söyledim ben
Ne güzel dusunceli insanlar , kv çoğunluğu gelinin evine gelip iş ,güç yapmak istemezler

Bide sizin duygu durumunuzu Esınızden Baska kimse cekmıyor
E cekemeyeceksen nıye buradasın
Insanın sadece burnundan geliyor Baska bişey degıl

Siz kayınvalide gorumce kayın fılan aynı ıldeydınız ben oyle hatırlıyorum
Kim gelecek kı size yatılı
Hayır aynı ilde değiliz

Kişiden kişiye çok değişiyor, yengemin hamilelikleri aşırı zor geçiyordu, annemler o süreçte gittiler destek oldular . Karşılıklı saygı sınır varsa sorun olmaz diye rusunuyorum ama gelip senden iş beklerse sorun olur . Samimiyetiniz ne kadar var hic birlikte vakit geçirdiniz mi ?

Kişiden kişiye çok değişiyor, yengemin hamilelikleri aşırı zor geçiyordu, annemler o süreçte gittiler destek oldular . Karşılıklı saygı sınır varsa sorun olmaz diye rusunuyorum ama gelip senden iş beklerse sorun olur . Samimiyetiniz ne kadar var hic birlikte vakit geçirdiniz mi ?
Benden iş beklemezler. Onların eve gittik mi nerdeyse her şeyi o yapar ben ufak tefek yardım ederim. Kendi evime geldiklerinde de ben yardım istemem her şeyi kendim yaparım öyle daha rahat ediyorum.
Yani eğer gelirse gerçekten de yardım için gelir bana iş yaptırmaz ama kendi evimde ben rahat edemem ben yatarken hizmetçi gibi onun iş yapıyor olmasını. Doğum sonrasında bebek var orası ayrı ama öncesinde eğer iyi olursam istemem. Çok zor sıkıntılı bir dönem geçiririm el mahkum olur orası ayrı tabii ki.
Eşim son aylarda kadınlar sadece yatıyor başka hiçbir şey yapmıyor diye düşünüyor sanırım. Halbuki hareket de lazım son aylarda. Bir de benim evde tek olmamı istemiyor ama tek daha rahat olurdum

X