Gebeliğin son aylarında yardıma gidilir mi?

Kkedi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2019
1.716
2.049
27
Lohusayken yardıma gidilir diye biliyorum ben. Son trimester döneminde de kayınvalide olsun anne olsun yardıma gidilmesi genel bir durum mudur yoksa lohusa zamanı gibi yaygın değil midir? Son aylarda eve birinin gelmesine ihtiyaç duyulur mu?

Lohusayken yardıma gidilir diye biliyorum ben. Son trimester döneminde de kayınvalide olsun anne olsun yardıma gidilmesi genel bir durum mudur yoksa lohusa zamanı gibi yaygın değil midir? Son aylarda eve birinin gelmesine ihtiyaç duyulur mu?
Ben isterim birisinin yardim etmesini ama oyle gelen kisi oturacaksa gelmesin daha iyi. Son aylarda çünkü insanin eli ayagi sisiyor n oturup kamkmada insan zorlaniyor

Ben isterim birisinin yardim etmesini ama oyle gelen kisi oturacaksa gelmesin daha iyi. Son aylarda çünkü insanin eli ayagi sisiyor n oturup kamkmada insan zorlaniyor
Benim ilk hamileliğim şu anda iyiyim ama son aylarda nasıl olurum bilmiyorum hiç tecrübem yok. Kayınvalidenin gelme durumları falan konuşuluyor evde. Bana da tuhaf geldi hiç duymadım böyle bir şey

Ben bu sitede duydum bu kadar yaygın olduğunu birinin bakıcı gibi haftalarca yatılı gelip doğum yapan kadınların başında beklediğini. Ne ailemde ne başka çevremde görmedim öyle bi şey.
Ben de görmedim sadece lohusa iken gidilir bir iki hafta kalınır diye duydum gördüm. Şimdi ben hamile olunca eşim son aylarda annesinin gelebileceğini söylüyor kayınvalidem de eşime demiş son zamanlarda gelirim ederim diye. Bana da çok tuhaf geldi hiç duymadığımdan sormak istedim

Benim ilk hamileliğim şu anda iyiyim ama son aylarda nasıl olurum bilmiyorum hiç tecrübem yok. Kayınvalidenin gelme durumları falan konuşuluyor evde. Bana da tuhaf geldi hiç duymadım böyle bir şey
Kv çok dırdırcı kafa üten bir insan deilse neden olmasın size çok yardımı olur, en çokta dogumdan sonra insan ariyo birisini yaninda geriyi cekip cebirmesi için

Ben de görmedim sadece lohusa iken gidilir bir iki hafta kalınır diye duydum gördüm. Şimdi ben hamile olunca eşim son aylarda annesinin gelebileceğini söylüyor kayınvalidem de eşime demiş son zamanlarda gelirim ederim diye. Bana da çok tuhaf geldi hiç duymadığımdan sormak istedim
Benim son 8 günüm kaldı Allah nasip ederse doğuma, kolay bi hamilelik geçiriyorum çok şükür, her işimi kendim yapıyorum yavaş yavaş, yetişemediğim yerlerde de eşimden destek alıyorum. Kimseye demedim gelin yardım edin diye. Kimse de demedi zaten gelelim diye çünkü öyle bi şey yok bizde :KK70: Kayınvalidenizle aranız iyiyse, size faydası dokunacaksa ne güzel. Ama size danışarak, ihtiyaca göre gelse daha iyi olur tabi.

Kv çok dırdırcı kafa üten bir insan deilse neden olmasın size çok yardımı olur, en çokta dogumdan sonra insan ariyo birisini yaninda geriyi cekip cebirmesi için
Doğumdan sonra gidildiğini biliyorum da doğum öncesini hiç duymadım.
yani henüz ortada bebek yokken kendi evimde ben yatacağım kayınvalide evi çekip çevirecek falan kendime pek yediremiyorum çok rahatsız hissederim diye düşünüyorum sonuçta kaç yaşında kadın. Tabii ki bir sağlık sorunum olur mecbur kalırız orası ayrı. Ya da bebek doğduktan sonra ben bebekle ilgileneceğim için o evle ilgilenebilir orası da ayrı ama doğum öncesi bana pek mantıklı gelmedi hiç de duymadım

Benim son 8 günüm kaldı Allah nasip ederse doğuma, kolay bi hamilelik geçiriyorum çok şükür, her işimi kendim yapıyorum yavaş yavaş, yetişemediğim yerlerde de eşimden destek alıyorum. Kimseye demedim gelin yardım edin diye. Kimse de demedi zaten gelelim diye çünkü öyle bi şey yok bizde :KK70: Kayınvalidenizle aranız iyiyse, size faydası dokunacaksa ne güzel. Ama size danışarak, ihtiyaca göre gelse daha iyi olur tabi.
Maşallah Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.
Bunu duymak iyi geldi ille de son zamanlar diye elden ayaktan düşeceğim anlamına gelmiyor demek ki.
Kayınvalidem ile aram iyi ama ben yatarken benim evimde onun iş yapmasını istemem kaç yaşında kadın. Rahatsız olurum. Eşim ve o öyle düşünmüşler ama rahatsız hissedeceğimi söyledim ben

Son ayları değil de son ay ya da son 2 hafta gidilir. Hem evde acil bir durumda tek olmamak adına hem de temizliğe yardım olsun diye. Bizimkiler 2 hafta kala gelmişlerdi. Allah razı olsun her şeyi onlar ayarladılar.Evi vs derinlemesine temizlediler. Ben memnun olmuştum.

son ayda bence gerekli. hareketleriniz kısıtlanıyor. ve en önemlisi yalnız kalmamanız için bence yanınızda sürekli birinin olması şart

Bence gerek yok deyin doktor kontrolünde bir sıkıntınız yoksa.Aksine stres olursunuz evde dinlenin bence tek başınıza.
Ben de öyle düşünüyorum bir sağlık sorunum olur illa birisi gerekir o zaman tamam ama eşimin de zaten elinden iş geliyor her şey yapabiliyor ben de kendimi iyi hissedersem neden gelsin ki diye düşündüm. Bana kalsa lohusa iken de yanımda yöremde kimseyi istemem de o artık işin raconu olmuş

Doğumdan 20 gün önce annem gelmişti, ama aynı şehirde olsaydık gelip kalmazdı. Hem son hazırlıkları birlikte yaptık hem de artık iki adım atıp nefes nefese kalıyordum, çok desteği oldu sağolsun.

düşük riski erken doğum riski vs olursa gidiliyor deilse duymadım. Ihdiyacın var sanıyordur belki. Doguma yakin aksine ekstra güc geliyor kadınlara 3 doğum yaptım hic ihdiyac hissetmedim birinin yanima gelmesine.

Asla ihtiyac duymadım
Istemedım de
Ama dinletemedim ablam geldi dogumdan 10 gun once
Bı ay kaldı baktı
Kaynanamda dogum yapınca geldı
Keske kımse gelmeseydi

Son ayları değil de son ay ya da son 2 hafta gidilir. Hem evde acil bir durumda tek olmamak adına hem de temizliğe yardım olsun diye. Bizimkiler 2 hafta kala gelmişlerdi. Allah razı olsun her şeyi onlar ayarladılar.Evi vs derinlemesine temizlediler. Ben memnun olmuştum.
Şimdi benim kendi annem olsa çok çekinmem ama kendi annem vefat etti. Eşimin annesine evde iş yaptırmaya da utanıyorum açıkçası kendimi rahat hissetmiyorum. O bundan gocunmaz ama ben gocunurum hem de o dönemler her şey göze batıyormuş durduk yere aramızda sorun çıkmasını da istemiyorum

Hamilelik hastalık değil.
Herşey iyiyse birinin yatılı kalmasına gerek yok bence doğurmadan.
Tabi kendini iyi hissetmezsin ihtiyaç duyarsın tabiki yardım alabilirsin ama daha o döneme gelmeden deneyimlemeden ağır hasta gibi davranmak yanlış bence.

Asla ihtiyac duymadım
Istemedım de
Ama dinletemedim ablam geldi dogumdan 10 gun once
Bı ay kaldı baktı
Kaynanamda dogum yapınca geldı
Keske kımse gelmeseydi
Ben de sizin kafadayım ya rahat edemem diye düşünüyorum. Lohusayken gelmek artık bir gelenek haline gelmiş ona bir şey diyemem ama doğum öncesi falan çok benlik değil gibi

Ben de öyle düşünüyorum bir sağlık sorunum olur illa birisi gerekir o zaman tamam ama eşimin de zaten elinden iş geliyor her şey yapabiliyor ben de kendimi iyi hissedersem neden gelsin ki diye düşündüm. Bana kalsa lohusa iken de yanımda yöremde kimseyi istemem de o artık işin raconu olmuş
Lohusayken de anne ya da kız kardeş çok iyi oluyor ama yoksa tabi son çare kv bence.Bide komşularla aranız nasıl.Acil bi durumda yardım edebilirler.Gerçi ben evde tektim eşime haber verdim duşumu aldım o gelene kadar ve hastaneye gitmiştik çok şükür sıkıntı olmamıştı

X