Fobileriniz nelerdir, bunun için ne gibi önlemler alıyorsunuz?

arkadaşlar benim de ciddi hastane fobim vardı, hasta olduğumda bile gidemiyordum :/ en kötüsü de neydi biliyor msunz, anne babam hastalandığında onların yanında olamadım. O zaman psikoloğa gitme kararı aldım işte, çünkü düşünebiliyo msnz anneniz hastanede yatıyor ve siz içeri giremiyorsunuz. nyse, terapiye gittim, çok iyi bir psikolog ve kısa sürede hallettik. Gerçi ben hala devam ediyorum ama fobi meselesini geride bıraktık. Eğer yaşamınızı etkiliyorsa siz de profesyonel destek alın derim.

örümcekler
adalar
ve volkanlardan korkuyorum

örümcekler için işyerinde ilaç var
evde de eşime attırıyorum

adalardan korkuyorum su basıcakmış gibi geliyor
bu yüzden 3 senedir gitmedim ada olan bi yere

volkan patlaması da rüyalarıma giriyor
umarım patlamaz :KK70: buna sanırım yapacak bişey yok

bi de çıyan ve danaburnundan korkuyorum
ayrıca okyanus dibinde yaşayan renksiz canlılardan

belgesel dışında gerçek hayatta görmedim ama korkuyorum işte
belgesellerde de bakamıyorum

arkadaşlar benim de ciddi hastane fobim vardı, hasta olduğumda bile gidemiyordum :/ en kötüsü de neydi biliyor msunz, anne babam hastalandığında onların yanında olamadım. O zaman psikoloğa gitme kararı aldım işte, çünkü düşünebiliyo msnz anneniz hastanede yatıyor ve siz içeri giremiyorsunuz. nyse, terapiye gittim, çok iyi bir psikolog ve kısa sürede hallettik. Gerçi ben hala devam ediyorum ama fobi meselesini geride bıraktık. Eğer yaşamınızı etkiliyorsa siz de profesyonel destek alın derim.
ay işte ben de öyleyim hep bunu düşünüyorum annem babam ya da kardeşlerimden biri hasta olsa ne yaparım diye korkularla yüzleşmek gerekiyo sanırım du bakalım bi özel hastanede başlayacam henüz açılmadı tadilatta inş orda olmakla yenerim

ben böcekten cok korkuyorum katiyen çözemiyorum bunu bayılcak gibi oluyorum karınca bile görünce :KK43:

Wmerhaba arkadaşlar 8 senedir panik atak hastasıyım buna anksiyete okb depresyonda eklendi her biri bi yerden vuruyor düzenli ilaç kullanıyorum ama bu son 3 aydır tansiyon problemi yaşıyorum tansiyonumu günde 20 kez ölçüyorum tabi ben ölçtükçe yüksek çıkıyo kardiyoloji ve dahiliyeye gittim holter takıldı fakat tansiyon hastası olmadığım söylendi ama benim kaygılı ve panik olduğum zamanlarda 20/12 ye çıkan bi tansiyonum var ne yapıcam bilmiyorum böyle bi problem yaşayan varmı aranızda beni aydınlatın lütfen . . çok zor resmen tansiyon aletiyle dolaşıyorum . .

Yemek yerken çorba pilav tarzı şeylerde ellerim titriyor mesela çatalı batırıp yediğim şeylerde titremiyo çünkü çatal onu tutuyor ama çatalla veya kaşıkla pilav alıyorum diyelim elim zangır zangır titriyor böyle saçma bişey olabilir mi şunu yazarken kendime gülüyorum inanın

Böcek fobim var evimiz bahçeli olduğundan böcekte çok var ama akrep örümcek tarzı da büyük hayvanlar genelde her akşam yatmadan odama şöyle bir bakarım sineklik olsada korkuyorum
İkinci olarak en çok çektiğim karanlık asla uyuyamıyorum karanlıkta
Ve son olarakta korku filmleri videolar vs inanılmaz derecede psikolojimi bozuyolar onun için izlememeye çok dikkat ederim 4 5 yıl önce sabah hava aydınlanana kadar uyumadığımı bilirim

Böcek fobim var evimiz bahçeli olduğundan böcekte çok var ama akrep örümcek tarzı da büyük hayvanlar genelde her akşam yatmadan odama şöyle bir bakarım sineklik olsada korkuyorum
İkinci olarak en çok çektiğim karanlık asla uyuyamıyorum karanlıkta
Ve son olarakta korku filmleri videolar vs inanılmaz derecede psikolojimi bozuyolar onun için izlememeye çok dikkat ederim 4 5 yıl önce sabah hava aydınlanana kadar uyumadığımı bilirim
Fobiler tedavi edilebilir rahatsızlıklardırr. Fobilerin tedavisinde aranan şart işlevselliği bozuo bozmamasıdır. Yani var olan fobiniz günlük hayatınızı etkiliyorsa tedavi olmalısınkz etkilemiyorsa bu konuyu erteleyebilirsiniz. Sistematik duyarsızlaştırma terapisi, maruz bırakma gibi tekniklerle bir kaç seansta bu durumdan kurtulabilirsiniz yaşadığınjz şehirde bir uzmana görünmenizi tavsiye ederim

Fobiler tedavi edilebilir rahatsızlıklardırr. Fobilerin tedavisinde aranan şart işlevselliği bozuo bozmamasıdır. Yani var olan fobiniz günlük hayatınızı etkiliyorsa tedavi olmalısınkz etkilemiyorsa bu konuyu erteleyebilirsiniz. Sistematik duyarsızlaştırma terapisi, maruz bırakma gibi tekniklerle bir kaç seansta bu durumdan kurtulabilirsiniz yaşadığınjz şehirde bir uzmana görünmenizi tavsiye ederim

Korku filmleri hariç şuanda karanlıkta durabiliyorum ve odama böcek için bakma gereği duymuyorum ama şu sıralar uyku sorunu yaşıyorum bütün takıntılarım bianda uykusuzluğa dönüştü

Tripofobim var. Bazı bolca deliği olan şeylere bakamıyorum. Anında bütün vücudum delik deşikmiş gibi hissediyorum. İnanılmaz bir kaşıntı başlıyor. Aynı hissi küme oluşturmuş herhangi bir böcek topluluğu gördüğümde de yaşıyorum. Sanki böcekler benim vücudumda kümelenmiş gibi hissediyorum.

Karanlık korkum var. Evde yalnızken elektrik kesilirse korkusunu hep yaşıyorum.

Hangi ilde yaşıyor sunuz ? Psikolog tavsiyesi alabilirim sizden

şöyle bir düşündüm de ben bayağı herşeyden korkuyormuşum :))))))))
yükseklikten
dar alandan
böceklerin hepsinden
büyük kavgalardan

Reklam İçerikli Mesaj

Son düzenleyen: Moderatör:
Denizin çok dalgalı olduğu birgün boğulma tehlikesi atlattığım için su fobim var. Bir de yoğun trafik fobisi :))

Kapalı ve dar alan korkum var bi de yükseklik korkum var.

kedi fobim var, kedi bana biraz yaklaşsa kalbim sıkışıyor korkudan bayılacak gibi oluyorum. Yazın açık alanda oturmak ızdırap oluyor hali ile. Psikiyatriste gittim bir kaç seans sebebi bilinmediği için hipnoz önerdi. Hipnozu da sonrasında gittiğim psikolog önermedi kararsız kaldım.

X