Fizikle ilgili sıkıntı eden koca

Bunu sana diyen biriyle nasıl hala evlisin aklım almıyor gerçekten. Bukadarmı kendine saygın yok?
Benim eşim bana böyle tek laf etse direk kapıda bulur kendini.
Eşiniz sizi sevmiyor ve sizi arzulamıyor, bariz ortada.
Ben kilo aldığımda eşim bana sevilecek yerlerinde arttı diye hep sevgi dolu yaklaştı. Verdiğimdede üzülme beraber yer beraber alırız dedi.
Seven kişi herşeye rağmen sever.
Kilonuz hakkında yorum yapacağı tek nokta sağlığınızı etkilediğinde olabilir.
Allah aşkına kendinize gelin ve değerinizin farkında olun.
Değerimin farkındayım.tanimadiginiz birine anlattığım bir olaya göre yargı bicmeyin lütfen ..

Sizin eşinizin tavrı çok iyi.suoer.fakat dizinde başka imtihanlarıniz var.

Ben güzel tarafları değil sıkıntı tarafını yazdığım için hemen yargılamayin.
Akıllıca fikirler istiyorum sadece

Özellikle çok yillik evlilere soruyorum.bu dış görünüşü beğenip beğenmeme meselesi evlilikte ne kadar büyük bir sorundur? birbirimize saygımız azalıyor.nasil düzeltilir?
Ya da sonumuz kötü mü?
Teşekkürler ve herkese hayat imtihaninda kolaylıklar.....
Bu "duygusal istismar" ve psikolojik şiddet.
Ben 10 yıllık evliyim, son 3-4 yılda (sigarayı bırakınca) ökküz gibi kilo aldım afedersin. Bi defa eşimden eeennnn ufak bi eleştiri duymadım. Kendim aynaya bakarken küfür ederim de eşim susturur, "sen her halinle güzelsin" diye.

Hak etmiyorsunuz kötü sözleri. Önce bunu kendiniz bir kabul edin. "Hak etmiyorum" deyin bi.
"Güzel sözleri, güzel davranışı, güzel bakışı HAK EDİYORUM" deyin.
Ama kalkıp hala "bana bu leş lafları eden adamı ben seviyorum" diyorsanız, tüm kötü sözleri hak ettiğinizi de kabul ediyorsunuz bunu unutmayın.

Ya tabiki
Bu "duygusal istismar" ve psikolojik şiddet.
Ben 10 yıllık evliyim, son 3-4 yılda (sigarayı bırakınca) ökküz gibi kilo aldım afedersin. Bi defa eşimden eeennnn ufak bi eleştiri duymadım. Kendim aynaya bakarken küfür ederim de eşim susturur, "sen her halinle güzelsin" diye.

Hak etmiyorsunuz kötü sözleri. Önce bunu kendiniz bir kabul edin. "Hak etmiyorum" deyin bi.
"Güzel sözleri, güzel davranışı, güzel bakışı HAK EDİYORUM" deyin.
Ama kalkıp hala "bana bu leş lafları eden adamı ben seviyorum" diyorsanız, tüm kötü sözleri hak ettiğinizi de kabul ediyorsunuz bunu unutma

Değerimin farkındayım.tanimadiginiz birine anlattığım bir olaya göre yargı bicmeyin lütfen ..

Öfff bıktık önce şikayet edip sonra savunmalarınızdan 🤢

Tabiki iyi şeyleri hakediyorum
Kendime özgüvenin de tavan bosanmaktan da korkmuyorum.ama yapıcı olup nasıl duzeltebilirim diye düşünüyorum.bu sözlerinden pişman olduğu da oluyor.ozur de diliyor.

Ben rahatsız mı acaba,ona psikolojik anlamda destek olmak gerekir mi acaba diye düşünüyorum...

Bi de şunu net görmek lazım;
Kimse (bak kadın-erkek hiçkimse) sevdiği insanı böyle fütursuzca kırmaz. Kocadan/sevgiliden gelen bu tür eleştiriler ve hakaretler genelde bişeyin sebebi değil, sonucu. Yani muhtemelen size sevgisi azalmış veya bitmiş, diline vurmuş. Özensizleşmiş, umursamıyor ağzından çıkanı.
O yüzden bu konuya "fiziği sıkıntı eden koca" diye değil de, "kocamın sevgisi azaldı" diye bakmanız gerekli. Görünen köy kılavuz istemez.

Yorumlar için teşekkürler...herkes olmaz diyor .ama yuva kolay kurulmuyor.tabiki bir iş güvencem diplomam var,ama çalışmıyorum.
eşim beni evlenmeden önce tabiki gördü.ikimizde tahsilli insanlarız.bosan diyorsunuz da seviyorum eşimi.bu sefer de çek kahrını diyeceksiniz.
yapiaaci oalmak istiyorum.beler yapabilirim.tedaviye başlamasını sağlamak istiyorum.cunku anhedoni denilen bı hal var sanki üstünde(hiçbir şeyden mutluluk duymama hali_depresyona yakın bı rahatsızlık.ama bunu ben kendim araştırdım.saglikciyim)
şimdi tekrar sormak istiyorum.ozellikle uzun yıllar evliliğini yürüten insanlara...
nasıl yurutuyorsunuz?mutlaka sizler de sıkıntı yaşıyorsunuz.neler yapılabilir?
tekrar teşekkürler
Fiziğinizi beğenmeyen, şimdi olsa seninle evlenmezdim diyen bir adama yapabileceğiniz birşey yok. Adam sizi sevmiyor ve beğenmiyor.

Kendime özgüvenin de tavan bosanmaktan da korkmuyorum.ama yapıcı olup nasıl duzeltebilirim diye düşünüyorum.bu sözlerinden pişman olduğu da oluyor.ozur de diliyor.

Ben rahatsız mı acaba,ona psikolojik anlamda destek olmak gerekir mi acaba diye düşünüyorum...
Adam hakaret edip sonra bir de özür mü diliyor?

Onun psikolojisini bilmiyorum da siz bu adamla evli kalmaya devam edecekseniz sizin ruh sağlığı bozulur bence.

Yine de siz bilirsiniz.

Siz görmek istemiyorsunuz.
Sizin gibi onlarca kadın görüyorum ben boşanma avukatı olarak.
Bi erkek kadınına fiziği hakkında böyle eleştiri yapıyorsa asla değer vermiyordur.
Kendinizi kandırmaya devam edin.
Sizi fiziğini beğendiği biriyle değiştirdiğinde tekrar konuşalım.
Tabiki herkesin imtihanı var ama önemli olan onları beraber el ele saygı ile atlatmak.
neyse dediğim gibi böyle güzelleştirmeye devam edin, çok geç olduğunda anlarsınız.

Siz görmek istemiyorsunuz.
Sizin gibi onlarca kadın görüyorum ben boşanma avukatı olarak.
Bi erkek kadınına fiziği hakkında böyle eleştiri yapıyorsa asla değer vermiyordur.
Kendinizi kandırmaya devam edin.
Sizi fiziğini beğendiği biriyle değiştirdiğinde tekrar konuşalım.
Tabiki herkesin imtihanı var ama önemli olan onları beraber el ele saygı ile atlatmak.
neyse dediğim gibi böyle güzelleştirmeye devam edin, çok geç olduğunda anlarsınız.
Allah korusun.noye böyle yaziyorsunuz kardeşim ya.

Walla hepiniz linç edip moral falan bırakmiyorsunuz

Allah korusun.noye böyle yaziyorsunuz kardeşim ya.

Walla hepiniz linç edip moral falan bırakmiyorsunuz
Burda moral vermek için yazmıyorum , gerçekleri yazıyorum. Hemde gerçekten şahit olarak gerçek hayattan. Dost acı söyler. Sizi kaybetmekten korkan bi adam ASLA böyle birşey diyemez. Neyse dediğim gibi hayal dünyanızda güzelleştirmeye devam.

Adam rahatsız olabilir diyorum.seviyorum diyorum.destek yok ya....belki iyi olacak herşey.
AALLAHİM SEN YARDİM ET

Burada laf dalaşı değil.tecrubeli fikir duymak istiyorum.
Gerçekten zayıf olan böyle problem yaşayan,yapıcı olan hemcinslerimden....lutfen

Bakın sizi sevmeyen bir adamı psikolojik tedaviyle size aşık edemezsiniz.
"Şimdi olsa senle evlenmezdim" diyor, hiç gurur yapmadınız mı ya? :KK43: Bi de özgüvenim tavan diyorsunuz...
O adama o cümleyi bitirtmezdim bile ben.

Adam rahatsız olabilir diyorum.seviyorum diyorum.destek yok ya....belki iyi olacak herşey.
AALLAHİM SEN YARDİM ET
Destek vermekten ziyade gerçekçi yorum yapılıyor burda. Yazdıklarınıza bakarak olumlu yorum yapmak mümkün değil maalesef. Sizi üzmek için yazmıyoruz ama gerçekçi yorum yapmak zorundayız.

X