Fizikle ilgili sıkıntı eden koca

Annenur43

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2023
64
50
Merhabalar.yeniyim.kisaca anlatıp fikrinizi almak istiyorum.ben eşimle görücü usulü evlendim.evladimizda var fakat eşim in kırıcı sözleri beni mahvediyor.fizigimi asla beğenmediğini,(ben zayıfım,minyonum.kiko alamıyorum.ilginctir ki ekseriyeti derdi kilo vermektir.ama ben doğumdan sonra bile birkaç kilo dışında almadım) söylüyor.
Şimdi olsa benle evlenmezmis,bende ona diyorum ,ben de seninle evlenmezdim diye.laflar karşılaşıyor.
Özellikle çok yillik evlilere soruyorum.bu dış görünüşü beğenip beğenmeme meselesi evlilikte ne kadar büyük bir sorundur? birbirimize saygımız azalıyor.nasil düzeltilir?
Ya da sonumuz kötü mü?
Teşekkürler ve herkese hayat imtihaninda kolaylıklar.....

Fiziğinizi görmedi mi önceden. Görücü usulü olmuş öncesinde tanışmışsınızdır. Mantık çerçevesinde ben görücü usulü evleniyorsam en azından dış görünüş bana hitap etmesini beklerim. Sizin dış görünüşünüzü beğenmeyip neyinizi beğenmiş de evlenmiş. Aileniz mi zengin? Neden tercih etmiş yani.
Adam saçmalıyor. Özgüveninizi kaybettiriyor. Ben olsam çoktan gönderirdim fiziğini beğeneceği kadınlara.

Merhaba, öncelikle siz her halinizle kiymetlisiniz. Kendinize sarılın.
Eğer bu zayıflığın altında bir sağlık sorunu yok ise, kimse kimsenin yaratılışına söz edemez.
Eşiniz de mutlaka bu söylediklerine pişman olacak bir imtihana tabi olacaktir.
Ona doktora gidelim çözüm arayalım demenizi öneririm.gerci illa ki demissinizdir.
Modern hayat kadını filtreledi, her şeyi meydana açık seçik serdi, belli ölçüleri kalıp gibi yapıp erkekleri sapiklastirdi.
Birçoğu dizideki veya sosyal medyadaki kadınlar gibi karısı olsun ister ama k.çindaki ak tüyü görmez.
Velhasıl çalışma imkanınız varsa ve bu hal sizi çok yipratiyorsa maddi manevi tazminat davası ile bu işi bitirin.
Hatta psikolojik destek alın ve evrakla kanitlayin belki ilerde lazım olur.

düzelecek bi durum yok bence sizi beğenmeyeni istemeyeni siz hiç istemeyin , insan önce kendine değer vermeli boşayın ne hali varsa görsün derim.

Şimdiki aklim olsa seninle evlenmezdim diyen adamla düzelme umudunuz var mı gerçekten? Sevgi hisseden biri bunu der mi? Sevgisiz, saygısız hiçbir temeli kalmayan bir evliliğe dönüşmüş evliliğiniz. Boşanma yoluna gidin. Özgüveninizi yok etmesine izin vermeyin.

Merhabalar.yeniyim.kisaca anlatıp fikrinizi almak istiyorum.ben eşimle görücü usulü evlendim.evladimizda var fakat eşim in kırıcı sözleri beni mahvediyor.fizigimi asla beğenmediğini,(ben zayıfım,minyonum.kiko alamıyorum.ilginctir ki ekseriyeti derdi kilo vermektir.ama ben doğumdan sonra bile birkaç kilo dışında almadım) söylüyor.
Şimdi olsa benle evlenmezmis,bende ona diyorum ,ben de seninle evlenmezdim diye.laflar karşılaşıyor.
Özellikle çok yillik evlilere soruyorum.bu dış görünüşü beğenip beğenmeme meselesi evlilikte ne kadar büyük bir sorundur? birbirimize saygımız azalıyor.nasil düzeltilir?
Ya da sonumuz kötü mü?
Ee niye evlenmiş o zaman benimde sağlık sorunum çok acil kilo vermem lazım.

beyefendinin kendisi nerenin lordu acaba. Ay nolur ağızlarını açmasına izin vermeyin şöyle adamların yaa. Bırakın söylediklerini dert edinmeyi a demesine bile katlanmayın. Zaten hayat yeterince zor. Hayat arkadaşımız bize bu yolculukta destek olacağına köstek olacaksa gitsin kendi layığını bulsun madem. Hayır sanki kendi beğendiği profil hemen kollarını açacak kendisine bu nasıl ego kim bunları bu kadar büyüttü yaa

Ya da sonumuz kötü mü?
çok üzüldüm böyle mobbinge uğramanıza. ben de seninle evlenmezdim gibi laflar bi yere kadar idare ediyor. ne yazık ki bu konuyu kökten çözmeniz lazım. ciddi ciddi bitirmeyi düşündüğünüzü söyleyin.

Benim böyle bir arkadaşım var gerçekten bu duruma çok üzülüyorum.
Kendisi evlenmeden önceden aşırı zayıftı evlendi 2 çocukları oldu hâlâ aynı kilo ve boyda.
Kadın çok ağlar,çok üzülür uğradı baskının da farkında.
Buna yapacak bişey yok çünkü kilo alamiyor,eşinin başka kadınlara baktığını,hakaret ettiğini söylüyor.
Goguslerinden kadın çok rahatsız.
Ben açıkçası böyle herifler için bunlara değmez diye düşünüyorum ama kadının ozguveni ve kendi istediği için çözüm bulması iyi olur.
Önce sağlığınız iyi olsun sonra dış görünüşünüz için uğraşın kendiniz nasıl iyi hissederseniz onu yapın.

Ya da sonumuz kötü mü?
Kendiniz vücudunuzu beğeniyor musunuz? Kendiniz kendinizi seviyor musunuz?
Giydiğinizi yakıştırıyor musunuz?
Eğer kendiniz vücudunuzla barışıksanız, kendinizi güzel buluyorsanız, başkalarına bok yemek düşer. Buna kocanız da dahil.

Ha ayrıca, "şimdi olsa evlenmezdim" diyen adamdan koca olmaz. Net.

Fiziğinizi görmedi mi önceden. Görücü usulü olmuş öncesinde tanışmışsınızdır. Mantık çerçevesinde ben görücü usulü evleniyorsam en azından dış görünüş bana hitap etmesini beklerim. Sizin dış görünüşünüzü beğenmeyip neyinizi beğenmiş de evlenmiş. Aileniz mi zengin? Neden tercih etmiş yani.
Adam saçmalıyor. Özgüveninizi kaybettiriyor. Ben olsam çoktan gönderirdim fiziğini beğeneceği kadınlara.
katılıyorum size tamamen. çok doğru bi yorum

Bende şuan ideal kilomun 10 kilo altındayım kisacasi kemiklerim sayılıyor bende kilo almak istiyorum ama alamıyorum. Bunu eşimle paylaştığımda ben seni her halinle seviyorum diyor bu konuda eş çok önemli gerçekten. Ozguvenimi yükseltiyor. Allah kalbi güzel insanlarla karşılaştırsın. Eşinizin ne saygısı var kendisine ne de size. Kendi kararlarına bile saygısı yok. Şimdiki aklım olsa evlenmezdim ne demek sizi swks objesi olarak görüpte evlenmiş demek ki en önemli şey kalplerin yakınlığı. Mesleğiniz varsa siz bilirsiniz ama böyle adamla bir ömür gecirilmez

Size psikolojik şiddet uyguluyor. Aranızda sevgi bağı yok. İlk evliliğimde boşanmadan önce bende bu tarz psikolojik şiddet gördüm. Benim eski eşimde sürekli bana “Aptalsın” derdi. Düzelmesini beklemeyin. İmkanınız varsa boşanın. Bu adam hasta. Sizde yanında kaldığınız müddetçe sizi hasta eder.

Yorumlar için teşekkürler...herkes olmaz diyor .ama yuva kolay kurulmuyor.tabiki bir iş güvencem diplomam var,ama çalışmıyorum.
eşim beni evlenmeden önce tabiki gördü.ikimizde tahsilli insanlarız.bosan diyorsunuz da seviyorum eşimi.bu sefer de çek kahrını diyeceksiniz.
yapiaaci oalmak istiyorum.beler yapabilirim.tedaviye başlamasını sağlamak istiyorum.cunku anhedoni denilen bı hal var sanki üstünde(hiçbir şeyden mutluluk duymama hali_depresyona yakın bı rahatsızlık.ama bunu ben kendim araştırdım.saglikciyim)
şimdi tekrar sormak istiyorum.ozellikle uzun yıllar evliliğini yürüten insanlara...
nasıl yurutuyorsunuz?mutlaka sizler de sıkıntı yaşıyorsunuz.neler yapılabilir?
tekrar teşekkürler

nasıl yurutuyorsunuz?
Size saygısı olmayan adamla bir evliliği onu sürekli şımartarak ve alttan alarak devam ettirebilirsiniz malesef.
seviyorum eşimi
Eşinde seni sevseydi ve saygı duysaydı seni kilonla dış görünüşünle aşağılamazdı yargılamazdı. (Madem o yapıyor sende başka kaslı erkekleri öv)
istiyorum.cunku anhedoni denilen bı hal var sanki üstünde(hiçbir şeyden mutluluk duymama hali_depresyona yakın bı rahatsızlık
İlişki terapisti veya psikoloğa götüreceksiniz başka türlü düzelmez yada sağlam bir rest çekip süründüreceksin.

Ya da sonumuz kötü mü?

Bunu sana diyen biriyle nasıl hala evlisin aklım almıyor gerçekten. Bukadarmı kendine saygın yok?
Benim eşim bana böyle tek laf etse direk kapıda bulur kendini.
Eşiniz sizi sevmiyor ve sizi arzulamıyor, bariz ortada.
Ben kilo aldığımda eşim bana sevilecek yerlerinde arttı diye hep sevgi dolu yaklaştı. Verdiğimdede üzülme beraber yer beraber alırız dedi.
Seven kişi herşeye rağmen sever.
Kilonuz hakkında yorum yapacağı tek nokta sağlığınızı etkilediğinde olabilir.
Allah aşkına kendinize gelin ve değerinizin farkında olun.

X